Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Oral-B iO Series 9 ve Oral-B Genius 9000: En iyi elektrikli diş fırçası hangisi?

Oral-B iO Series 9 ve Oral-B Genius 9000: En iyi elektrikli diş fırçası hangisi?

Oral-B, dünyanın en büyük veen iyi elektrikli diş fırçasıÜreticiler, diğer tüm markalardan daha fazla ağız hijyeni aleti satıyor.


Yine de, hızla gelişen teknoloji dünyası nedeniyle Oral-B, Philips ve güçlü titreşimli başlıkları sayesinde hızla dünyanın en popüler ikinci elektrikli diş fırçası markası haline gelen Sonicare serisi gibi firmalarla zorlu bir rekabetle karşı karşıya. dakikada 62000'e kadar fırça darbesi üretir.

Oyunun bir adım önünde olmak için Oral-B'nin yenilik yapması gerekiyordu; tüketicilere daha önce rakiplerinde görülmemiş bir teknoloji sunuyor. Son birkaç yıldır şirket, elektrikli diş fırçası serisine bağlantı ve yapay zeka (AI) biçimindeki en son gelişmeleri eklemek için yatırım yaptı.

Firmanın en yeni ve en büyük ürünü olan iO Series 9, bu tür yeniliklerin parlayan bir örneğidir. Daha geçen yıl piyasaya sürüldü, şu anda elinize alabileceğiniz en etkileyici diş fırçası teknolojisine sahip. Bununla birlikte, 500 sterlinlik bir RRP ile, akıllı bir şey isteyen kullanıcılar Oral-B'nin daha eski (ve çok daha ucuz) alternatifini düşünüyorlar.Oral-B Genius 9000. 150 sterline mal olan bu çok daha erişilebilir bir seçenek ve küçük kardeşinin zekasını göstermese de, yine de çok benzer bir bağlantılı fırçalama deneyimi sunuyor.

Paranızın karşılığını en çok hangi Oral-B diş fırçasına layık gördüğümüzü öğrenmek için okumaya devam edin.


Oral-B IO Serisi 9 ve Oral-B Genius 9000: Fiyat

Daha önce de belirttiğimiz gibi, iO Series 9, Birleşik Krallık'ta size 500 £ geri getirecek ve bu - kabul ediyoruz - bir diş fırçası için akıllara durgunluk veren bir miktar. Ancak bulduğumuz şey, aynı diş fırçasının ABD'de sadece 300 dolara mal olduğu.

Bir Avrupa markası olarak, bunun neden böyle olduğu konusunda en ufak bir fikrimiz yok, ancak yakında gölet üzerinde bir gezi planlıyorsanız (COVID izin verirse), bunun yerine oradan bir tane almaya değer olabilir. Bu mümkün değilse veya beklemek istemiyorsanız, İngiltere'de alışveriş yaparsanız daha ucuza bulmanız olasıdır. Ancak şu anda Amazon veya Boots gibi popüler çevrimiçi perakendecilerin hiçbirinde daha ucuza bulamıyoruz.


iO için paranızla ayrılmaya karar verirseniz, ücretli bir seyahat çantası, kablosuz şarj standı ve bir diş fırçası başlığı bulacaksınız (evet, yarım binde bile, Oral-B size hiçbir şey vermeyecek kadar sıkıdır). yedek kafalar). Yine de Black Onyx, Alabaster White ve Rose kuvars renk seçenekleriyle sunuluyor. Kullandıktan sonra fırçanızdaki tüm diş macununu düzgün bir şekilde yıkamak için çok tembelseniz, sahip olduğumuz siyah versiyonun lekelenmeye eğilimli olduğunu lütfen unutmayın. Beyaz modeli tavsiye ederiz.

Oral-B Genius 9000 bugün satın alınabilir, ancak nereden satın aldığınıza bağlı olarak 150 £ / 130 $ gibi çok daha düşük bir fiyata satılır. Şu anda mevcut olan renkler Siyah, Beyaz, Gül Altın ve Mor'dur.


Kutuda diş fırçası sapı, bir şarjlı seyahat çantası, dört fırça başlığı ve bir akıllı telefon tutucusu bulunur - ikincisi, uygulamanın geri bildirimlerini daha kolay görmek için telefonunuzu aynaya yapıştırabilmeniz içindir.

KAZANAN: Dahi 9000. Çok daha ucuz. ‘Nuff dedi.

Oral-B IO Serisi 9 ve Oral-B Genius 9000: Tasarım

Tasarım söz konusu olduğunda, yapamayızolumsuzlukmuhteşem olan iO Series 9 ile başlayın. Sapında renkli bir LCD ekrana sahip olan iO, şimdiye kadar gördüğümüz en etkileyici tasarımlı diş fırçalarından biridir.

Ekran sadece parçayı görmekle kalmaz, aynı zamanda her biri için bir simge ve metin açıklaması görüntülediği için iO'nun yedi farklı temizleme modu arasında gezinmenin gerçekten sezgisel bir yoludur. Bu aynı zamanda, ne kadar süre fırçaladığınızı gösteren ve sonunda gülen yüz şeklinde bir puan veren görsel bir zamanlayıcı görevi görür. Yarım bir gülümseme ve muhtemelen yeterince uzun süre fırçalamadınız. Yıldızlı gözler ve sen onu parçaladın.


Bir başka zarif tasarım özelliği, yeniden tasarlanmış şarj cihazıdır. Standın artık eski Oral-B modellerinde görüldüğü gibi dik duran bir nodülü yok ve onu günümüzün birinci sınıf kablosuz şarj cihazlarıyla uyumlu hale getirmek için elden geçirildi. Ancak bu, oldukça kolay bir şekilde çalınabileceği anlamına gelir.

En iyi elektrikli diş fırçası: Oral-B iO Series 9

(İmaj kredisi: Oral-B)

Genius 9000'e gelince, bu model Oral-B'den bildiğimiz daha geleneksel tasarımlara benziyor. Yine de, hiçbir şekilde kötü görünümlü bir diş fırçası değil.

Özellikle sofistike görünen gece yarısı siyahı baskısını beğendik. iO ile aynı seviyede olmasa da, bu diş fırçasının, hangi fırça modunu seçtiğinizi veya pilin düşük olup olmadığını size göstermek için ışıklı simgeler ve yanıp sönen LED simgeleri ile hala gösterişli bir tarafı var ve üstte yerleşik bir ışık var. tercihinize göre özelleştirebileceğiniz tutamaç.

Genius 9000 kesinlikle sapında yerleşik olan yetenekleri göstererek ne kadar akıllı olduğunu göstermeyi seviyor, ancak diş fırçası tasarımı açısından rakipsiz olduğunu söylememiz gereken iO kadar rafine değil.

KAZANAN: Oral-B iO Serisi 9.Elinize aldığınızda merhaba diyen bir diş fırçası. Daha fazlasını söylememize gerek var mı?

Oral-B IO Serisi 9 ve Oral-B Genius 9000:

Piyasadaki birçok elektrikli diş fırçasının aksine, hem iO Series 9 hem de Genius 9000 modelleri, fırçalarken açmayı seçebileceğiniz bir uygulamaya bağlanabilme özelliğiyle öne çıkıyor. Bu, gerçek zamanlı bir eğitmen görevi görür ve size nasıl daha iyi fırçalayacağınız konusunda ipuçları verir veya çok sert bastırırsanız düzgün fırçalamayı kolaylaştırır.

Ancak, iO ve Genius 9000 bunun için yerleşik olarak biraz farklı teknolojilere sahiptir. iO'nun uygulaması, fırçada yerleşik olarak bulunan izleme teknolojisini kullanarak, nerede fırçaladığınızı algılayabilir ve dişlerinizin kapladığı alanları vurgulayabilir, bir alanı iyi fırçaladığınızda size yıldız vermek için rengi değiştirerek.

Genius 9000'in uygulaması o kadar akıllı değil. Ağzınızı hem üst hem de alt sıralar için sol, orta ve sağ olmak üzere altı bölgeye ayırarak tüm dişlerinizi fırçaladığınızdan emin olmak için bağlı akıllı telefonunuzun ön kamerasını kullanır. Kamera takibi daha doğru olsa da, fırçalarken animasyonlu grafiklerin yanı sıra iyi fırçalama alışkanlıklarını güçlendirmeye yardımcı olan başarılar ve kupaları görmek yine de eğlenceliydi.

İki diş fırçası, yerleşik fırçalama teknolojisi açısından da farklılık gösterir. Oral-B'nin önceki ürünlerinden farklı olarak, iO, enerjiyi kılların uçlarına doğru aktaran sürtünmesiz bir manyetik tahrik sistemine sahiptir. Bu, hareket etme biçiminde neredeyse sonik hissettiriyor, ancak daha fazla enerji kullandığı için değil.

En iyi elektrikli diş fırçası: Oral-B Pro 9000

(İmaj kredisi: Oral-B)

Genius 9000, daha geleneksel bir 3D hareket temizleme sistemi kullanır, bu da temelde salınım ve döndürme teknolojisini kullandığı anlamına gelir. Yuvarlak fırça başlığı, plakları gevşetmek için titreşir ve ardından plakları süpürmek için salınım ve dönerek döner.

Konu dişlerinizi fırçalamak olduğunda her iki diş fırçası da gerçekten iyi performans gösterir. Bu nedenle, farklılıklar oldukça ince olduğu için hangi diş fırçasının temizlediğini seçmek zordur. Ancak bir duygudan çıkmak, iO'ya gitmemiz gerekecek. Sadece Genius 9000'den çok daha sessiz olmakla kalmaz, delme sesinden daha çok vızıltı üretir, aynı zamanda ağızda daha iyi hissettirir - muhtemelen fiziksel hareketin azalmasından dolayı.

Pil ömrüne gelince, her iki diş fırçasının da yaklaşık aynı süre dayandığını gördük. Şarjlar arasında iki haftalık kullanım bekleyebilirsiniz, ancak bu, dişlerinizi tam olarak ne kadar süreyle fırçalamayı sevdiğinize bağlı olacaktır.

KAZANAN: iO Serisi 9.Sizi çıldırtacak yapay zeka teknolojisiyle bir araya geldiğinde, burada tek bir açık kazanan var.

Oral-B IO Serisi 9 ve Oral-B Genius 9000: Karar

Birebir incelememizde en fazla galibiyete sahip olan iO, büyük bir uyarıyla da olsa burada net bir kazanan: fiyat. Yakacak paran varsa, yap. Hayal kırıklığına uğrayacağınızdan şüpheliyiz. Ancak maliyeti tam olarak haklı çıkaramıyorsanız, Genius 9000 size çok istediğiniz o akıllı özellikleri vermeye devam edecek, üstelik tüm paranızı boşa harcamadan harika bir ikinci.

Bunu beğendin mi?