Close

Oral-B Pro 7000 Black SmartSeries incelemesi

Oral-B Pro 7000 Black SmartSeries fırsatları

TheOral-B Pro 7000 Black SmartSeries, farklı bir teknoloji kullanır.Philips Sonicare DiamondClean incelemesidaha önce yapılmış, ancak sonuçlar daha az etkileyici değil.


Size şimdiye kadar nereyi temizlediğinizi ve ağzınızın o anki çeyreğini ne kadar süreyle fırçalamaya devam etmeniz gerektiğini gösteren bir ekranın eklenmesi, özellikle çocuklarınız varsa veya çok kısa bir dikkat süreniz varsa yararlıdır. Bluetooth ve bir uygulamanın ek olarak eklenmesi daha az kullanışlıdır.

TheOral-B Pro 7000 Black SmartSeries, Philips'in cihazından çok daha az çekici ve biraz daha kötü pil ömrüne sahip, ancak aralarında seçim yapmak için çok az şey var. Oral-B Pro 6500 SmartSeries'in hem fiyatlandırma hem de işlevsellik açısından tamamen aynı olduğunu da belirtmek gerekir.

£ 116 | BuyOral-B Pro 7000 Siyah SmartSeries

• En İyi Elektrikli Diş Fırçası alıcı kılavuzumuzun tamamını okuyun


Oral-B Pro 7000 Black SmartSeries: temizleme performansı

Oral-B, maksimum miktarda plağı patlatmak için stratejik olarak yerleştirilmiş kıllara sahip olsa da, oldukça geleneksel bir döner başlık kullanır. Philips'in titreşen kafası kadar hoş hissettirmez, ancak aynı zamanda temizler.

Philips'te olduğu gibi, dişlerinizi 'fırçalamanız' gerçekten gerekli değil; sadece periyodik olarak hareket ettirerek dişlerin üzerine yerleştirin. Kullanışlı bir ekranda bir zamanlayıcı (hedef iki dakika, ağzınızın her çeyreğinde 30 saniye harcanıyor), şimdi nerede temizleneceğinin grafiksel bir gösterimi ve uzun süre fırçaladıktan sonra size göz kırpmaya başlayan büyük bir gülen yüz gösteriyor yeter. Çocuklar için harika. Ve bazı yetişkinler.


Her 30 saniyede bir fırça uzun bir titreşim vererek size bir sonraki çeyreğe geçmenizi söyler ve çok fazla bastırırsanız - ki bu bizim deneyimlerimize göre Philips'ten çok daha kolaydır - motoru yavaşlatır ve yanıp söner kırmızı ışık.

Açma düğmesinin yanı sıra, sizi çeşitli temizleme modları arasında hareket ettirecek bir çift ok tuşu vardır. Philips'te olduğu gibi, Pro 7000'e özel 'dil temizleme' modu oldukça kullanışlı olsa da, yalnızca temel temizliği kullanıyoruz. Açıkçası, dilinizi herhangi bir modu kullanarak temizleyebilirsiniz, bu yüzden pek gerekli değildir.


Oral-B Pro 7000 Black SmartSeries: fiyat

Kimse onlara hiç dikkat etmediği için neden RRP'leri elektrikli diş fırçalarına koyma zahmetine girdiklerinden bile emin değiliz ve açıkçası eğer öyle olsaydı, kimse ürünleri satın almazdı.

Oral-B Pro 7000 Black SmartSeries görünüşte 250 £ 'dır, ancak bunun yarısını veya daha azını ödemeyi beklemelisiniz. Şu anda indirim yapılmıyorsa şaşırırız ama değilse endişelenmeyin; bir sonraki 'özel teklif' fiyatlandırması turu kısa süre içinde devam edecek.

Çok çeşitli Oral-B başlıkları mevcuttur, bunun için önerilenler dört kişi için 20 - 25 £ tutarındadır. Dörtlü bir paketin size dokuz ay kadar dayanmasını bekleyebilirsiniz.

Philips Sonicare gibi, Oral-B'nin pahalı diş fırçalarının birçoğu şok edici derecede zayıf bir ömre sahipti, ancak Philips'te olduğu gibi, bu artık çok daha az sorun gibi görünüyor. Mevcut Pro Serisi fırçamız iki yıldan fazla bir süredir çalışıyor.


Oral-B Pro 7000 Black SmartSeries: pil ömrü

Pilin ömrü değişkendir, ancak genellikle günde iki kez yaklaşık beş gün fırçalama alıyoruz, bu Philips Sonicare DiamondClean'den biraz daha az iyidir.

Şarj işlemi, Philips'in takma diş cam şeyine tercih edilen küçük bir indüksiyon tabanı aracılığıyla yapılır. Tamamen yeniden şarj etmek yaklaşık 24 saat sürer, bu harika değildir, özellikle tüm ailenizin kullandığı bir fırçanız varsa, ancak bizim için de önemli bir sorun değildir.

Oral-B Pro 7000 Black SmartSeries: tasarım

İnce Philips Sonicare DiamondClean'ın aksine, Pro 7000 bir canavar gibi. Neredeyse diş macununu teşvik etmek ve tükürmek için tasarlandığı ve içine akıp pıhtılaşması için tasarlandığından, çok çabuk, çok kirli bir hal alır. Mmm, güzel.

Artı tarafta, temizleme modlarını değiştirmek için kullanılan düğmeler çok daha iyi ve kablosuz zamanlayıcı / ekran özelliği harika.

Daha az harika: Bluetooth özelliği olduğu için telefonunuzu ekran olarak da kullanabilirsiniz. Bu aslında anlamsız.

Muhtemelen daha kullanışlı bir şekilde, uygulama haftalar ve aylar boyunca temizlik 'performansınızı' - fırçalama için harcanan zaman, çok fazla bastırdığınız zamanlar vb. - izlemenize olanak tanır.

Tam işlevli bir yetişkinseniz, bunun yararlılığını sorgularız, ancak çocuklarınızın yeterince dişlerini fırçaladıklarından ve diş etlerini hiçbir şeyden temizlemediklerinden emin olmak için iyi olabilir.

Oral-B Pro 7000 Black SmartSeries: Karar

Bir diş fırçasına 100 sterlinden fazla harcamak bir yatırımdır, ancak bu durumda değerli bir yatırımdır. Gerçekten manuel fırçalamaya veya ucuz elektrikle fırçalamaya geri dönmek istemeyeceksiniz.

Philips Sonicare DiamondClean Sonic için, kullanımda daha iyi göründüğü ve hissettiği ve büyük ölçüde gereksiz bağlantıyla alanı çamurlu bırakmadığı için daha da fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Son bir not: Oral-B, çok yakında piyasaya çıkacak, SmartSeries'in Bluetooth fırça izleme teknolojisinin fırçada hareket izleme ve akıllı telefonunuzun kamerasıyla görsel izleme gibi çok daha gelişmiş bir versiyonunu içeren yeni bir Genius fırça serisine sahip. (!)

Ne yazık ki, Oral-B henüz bize bir tane göndermeye zahmet etmedi, bu yüzden Temmuz 2016'ya kadar bu konudaki kararımızı geri çekmemiz gerekecek.