Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • En iyi iOS 11 özelliklerinin tümü için rehberimiz - bugün çıktı!

En iyi iOS 11 özelliklerinin tümü için rehberimiz - bugün çıktı!

Bugün, iOS 11'in tam sürümüne işaret ediyor ve bunlar, dikkat edilmesi gereken iyileştirmeler. Apple, genellikle zevk almamız için mobil işletim sistemine ve üzerinde çalışan uygulamalara bir dizi heyecan verici yeni özellik yerleştiriyor. 2017'nin sürümü farklı değil:


iOS 11, Kontrol Merkezi, iPhone depolama yönetimi, Siri, Live Photos, App Store, Apple Music ve çok daha fazlasında iyileştirmeler içerir.

Oh, ve en son makalelerimize bakmayı unutmayın.iPhone X,Apple TV 4K,iPhone 8veApple Watch Series 3! Doğal olarak iOS 11, yeni iPhone'lara önceden yüklenmiş olarak gelir.

1. iOS 11 Kontrol Merkezi

Kontrol Merkezi, iOS 11 için yepyeni bir görünüme sahip ve bunu her zamanki gibi ekranın altından yukarı kaydırarak bulabilirsiniz. Yer paylaşımı da daha fazla özelleştirme seçeneği alır, bu da hangi geçiş anahtarlarının gösterileceğine ve hangilerinin görünümden gizleneceğine karar vereceğiniz anlamına gelir.


2. Mesajlar'daki uygulamalara erişim daha kolay olacak

Tüm Mesajlar görüşmeleriniz otomatik olarak iCloud ile senkronize edilir. Bu, artık yeni bir cihazda oturum açtığınızda, eski mesajlarınızın tümünü aktaracağı anlamına gelir. Yalnızca en son mesajlar yerel olarak kaydedildiğinden, bu iPhone'unuzda bellek tasarrufu sağlayacaktır.

3. Araba kullanırken Rahatsız Etmeyin


İOS 11'de, tanıdık Rahatsız Etmeyin modu sürüş sırasında devreye girecek şekilde ayarlanabilir - iOS bunu hareketinize veya bir Bluetooth cihazına olan bağlantıya göre algılayabilir. Gelen bildirimler susturulur ve dikkatinizi dağıtmamak için ekran karanlık kalır.

4. Arkadaşlarınıza Apple Pay ile ödeme yapın

Artık Mesajlar'da Apple Pay ile doğrudan iletişim parası gönderebilirsiniz. Gerçekten çok basit, sadece uygulamayı Mesajlar'da açın ve kaydırıcıya tutarı girin, ardından ödemeyi parmak izinizle doğrulayın.


5. Ekran Kaydı

Rahatsız Etmeyin gibi, Ekran Kaydı, Kontrol Merkezine ekleyebileceğiniz yeni geçiş anahtarlarından biridir (bunu yapmak için Ayarlar'a gidin). İOS'ta ilk kez, ekrandaki etkinliği kaydetmenize ve elde edilen videoyu doğrudan cihazınızın Film Rulosuna kaydetmenize olanak tanır.

6. Kamera kalitesi iyileştirildi ve görüntüler daha az yer kaplıyor

Her şeyden önce, resimler ve videolar daha iyi sıkıştırılır, bu nedenle iPhone'unuzda daha az depolama alanı kaplarlar. Bu, biraz mutlu olan herkes için harika bir haber.

Apple ayrıca portre modunda görüntü kalitesini iyileştirerek düşük ışıkta biraz daha iyi hale getirdi ve uygulama geliştiricileri, uygulamalarında kullanmak için derinlik API'sini kullanabilir.


Artık Live Photos ile oynayabilirsiniz. Uzunluğu kısaltma, otomatik olarak döngüye alma ve ana kareyi seçme gibi temel şeyleri değiştirme.

7. iOS 11 Dosyaları

Dosyalar uygulaması iOS 11'de yenidir ve nihayet mobil işletim sisteminde dosya sistemini biraz açar ve iCloud'daki iyileştirme özelliklerini kabul eder. Cihazda depolanan dosyaların yanı sıra diğer cihazlardan senkronize edilen dosyalar ve klasörler arasında gezinebilirsiniz.

8. Fotoğraflar uygulaması, Anılar oluşturmak için makine öğrenimini kullanır

Fotoğraflar uygulaması artık zamana ve konuma göre otomatik olarak anılar (Albümler) oluşturmak için makine öğrenimini kullanıyor. Aynı zamanda, örneğin bir köpek gibi, görüntülerde ne olduğunu öğrenecek ve bunun etrafında anılar yaratacaktır.

9. Depolama optimizasyonu

Kullanıcılara bir Dosyalar uygulaması vermenin yanı sıra, iOS 11 ayrıca mevcut depolama miktarını optimize etmek için daha fazla seçenek sunar. Güvenle kurtulabileceğiniz fotoğraflar, uygulamalar, videolar ve diğer içerikler hakkında bazı öneriler almak için Ayarlar'da Genel'den iPhone Depolama'yı seçin.

Bugünün en iyi iPhone 7 fırsatları Sözleşme Fırsatları Sim Ücretsiz Editörün Seçimi Üç24 ay Apple iPhone 7 (32GB Siyah) £ 9ön ödeme£ 29 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100 GBveriGörünüm-deÜçDüşük aylık faturalar EE24 ay Apple iPhone 7 (32 GB Altın) 94,99ön ödeme£ 17 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveriGörünüm-deUygun fiyatlı mobil cihazlarO224 ay Apple iPhone 7 (32 GB Altın) Bedavaön ödeme£ 19 / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler1 GBveriGörünüm-deUygun fiyatlı mobil cihazlarEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

10. Binaların içindeki Apple Haritaları

ABD’de bulunuyorsanız, Apple Maps şimdi size konumunuz hakkında daha fazla ayrıntı verecek. Bir alışveriş merkezine ulaştığınızda & ldquo; moll & rdquo; Apple Maps size binanın dahili bir haritasını verecektir.

Bu yalnızca lansman sırasında ABD ve zamanla kullanıma sunulacak.

11. Haritalarda Hız Sınırı ve Şerit Kılavuzu

Bu çok kullanışlı. Apple Maps ile iPhone, sürüş sırasında Hız Sınırları ve Şerit Yönlendirme bilgileriyle artık çok daha iyi bir navigasyon alternatifidir.

12. Artırılmış gerçeklik

iOS 11, her türlü uygulamayı etkinleştirecek olan ARKit adlı bir geliştirici aracı içerir.artırılmış gerçeklik büyüsüiOS cihazınızdaki kamerayı kullanma - oturma odanızda 3D mobilyaların nasıl göründüğünü görmekten mutfak masanızda AR oyunları oynamaya kadar.

13. Siri'nin sesi daha insancıl

Siri, her yıl olduğu gibi iOS 11'de daha akıllı hale geliyor.

Siri & rsquo; nin sesi daha doğal ve pahalıdır. Yani bir robotla konuştuğunuz gibi değil ve daha çok filmdeki gibiOna.

Dilleri çevirmek için de alabilirsiniz. Örneğin, artık & lsquo; İspanyolca nasıl merhaba dersiniz? & Rsquo; diye sorabilirsiniz ve Siri sizin için cevabı söyleyecektir. Lansmanda İngilizce, Fransızca, Almanca ve Çince dahil en büyük, en yeni dillerin tümünü alacaksınız.

Ve sanal asistan artık içerik önerirken bağlamı hesaba katacak. Esasen, bundan sonra ne isteyeceğinizi öğrenmeye çalışacaktır. Örneğin, uyandığınızda işe gidip gelmeniz ve hava durumu hazır olacaktır. Her zaman uyanır ve Facebook'u kontrol ederseniz bir Facebook önerecektir.

Bu, tüm cihazlarda senkronize edilir.

14. Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin

Bu, güvenlik için harika. İPhone'unuz, ne zaman araç kullandığınızı algılamak için Bluetooth veya WiFi kullanacak ve Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin modunu açmanızı önerecektir. Bu, ekranı kapatır ve size bildirim vermez.

İnsanlara otomatik olarak araba kullandığınızı söyleyen bir metin gönderecek şekilde ayarlayabilirsiniz ve yolcuysanız kapatması kolaydır.

15. Canlı Canlı Fotoğraflar

Fotoğraflar birkaç ince ayar alıyorInstagram'a selam- artık Canlı Fotoğraflarınızı video döngülerine dönüştürebilir, ileri geri hareket etmelerini sağlayabilir veya uzun pozlama oluşturabilirsiniz. Kamera uygulaması da daha fazla filtre alır.

16. HomeKit uygulaması artık hoparlörleri destekliyor

AirPlay 2'yi kullanarak, Apple HomeKit artık Ev uygulamasında çok odalı ses ayarları oluşturmanıza izin verecek. Buna televizyonunuzu ve Apple TV'yi bir ses aygıtı olarak kullanmak dahildir.

17. Daha Akıllı Safari

Safari, iOS 11'de de bazı ince ayarlar alıyor - örneğin adres çubuğundan bir arama başlatın ve az önce okuduklarınıza göre bazı öneriler alacaksınız. Apple tarayıcısı ayrıca iOS Takvim uygulamanıza bağlanabilir, anında uçuşlar ve otel konaklamaları için girişler ekleyebilir.

Bugünün en iyi Apple Watch 2 fırsatları 72 Amazon müşteri yorumu Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

18. Daha sosyal bir Apple Music

Apple Music'te yeni olan kişi profilleri, böylece herkese açık hale getirmeye karar verdiğiniz çalma listeleri aracılığıyla kendi zevkinizi sergileyebilir, arkadaşlarınızı takip edebilir ve ne dinlediklerini görebilirsiniz. Hepsi çok - bunu söylemeye cesaret edelim -Spotify-esqueama yardımcı oluyor.

19. Bir iPad yuvası

Bir iPad sahibiyseniz, iOS 11 özellikle heyecan verici bir güncellemedir - ekranın dibinde Mac tarzı bir yuva, uygulama pencerelerini ekranın etrafında sürükleyip bırakmak için destek ve ayrıca birkaç ek özellik elde edeceksiniz. daha çok bir dizüstü bilgisayar kullanıyormuş gibi kullanın.

20. Yenilenmiş bir App Store

App Store, çok ihtiyaç duyulan bir görsel yenilemeye sahip olup, o anın en iyi yeni uygulamalarını keşfetmenizi ve genel olarak navigasyon deneyimini geliştirmenizi kolaylaştırır. Artık oyunlar için ve App Store personeli tarafından seçilen önemli uygulamalar için ayrı sekmeler var.

İOS 11 çıkış tarihi 19 Eylül.

En son makalelerimize bakmayı unutmayın.iPhone X,Apple TV 4K,iPhone 8veApple Watch Series 3!

Bunu beğendin mi?İOS 11, Android ile şu şekilde eşleşiyorvecwatchOS 4'teki yeniliklere göz atın