Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Overwatch ve Apex Legends yıldızı, tek elle oynayan rakipleri yendi - şimdi izleyin

Overwatch ve Apex Legends yıldızı, tek elle oynayan rakipleri yendi - şimdi izleyin

Korkunç bir kazada baskın kolunu kaybettikten sonra, bir Hava Kuvvetleri veterineri ve oyuncusu video oyunlarına olan tutkusunu kaybetmedi.


Aaron Soetaert, 2009 yılında sarhoş bir sürücünün çarptığı ve sağ kolunun omzunun altından koptuğu sırada neredeyse hayatını kaybediyordu.

Bu üzücü çileye rağmen, şimdi 33 yaşındaki başarılı oluyor ve tek eliyle bir Xbox denetleyicisi kullanarak zorlu bir Overwatch ve Apex Legends oyuncusu haline geldi.

Aaron'ı çalışırken izlemek için aşağıdaki videoya bir göz atın:

Arizona'dan Aaron, Truly'ye şunları söyledi: 'Kazadan sonra bir daha maç yapacağımı hiç düşünmedim. Ama bunu günden güne, adım adım, meydan okumayla aldım.


'Baskın kolumu kaybettikten sonra birçok kez korktum ama bu korkuyu aldım ve beni zorlamasına ve bana meydan okumasına izin verdim.

“Oyuna döndüğümde asıl görevim, eğer tekrar oyun oynayacaksam, daha önce yaptığım gibi video oyununa gitmekti. Herhangi bir özel denetleyici kullanmıyorum.”


Aaron'ın yaptığı da tam olarak buydu. Artık normal bir kontrolör ve bir elini kullanarak, serçe parmağını nişan almak için, işaret parmağını ateş etmek için ve avucunu hareket ettirmek için kullanıyor.

Aaron, tek elini kullanmayı kolaylaştıran kontrol cihazını omzuna koyarak benzersiz tekniğini geliştirdi.


O zamandan beri her iki koluna da sahip olduğu zamandan daha iyi bir oyuncu haline geldi ve düzenli olarak Apex ve Overwatch'ta rakiplerini kolaylıkla gönderir.

Ancak kazanın dehşetini ve hemen ardından onun için ne kadar zor olduğunu hala hatırlayan Aaron için uzun bir mücadele oldu.

2009'da, 11 aylık Irak gezisinden yeni dönen Aaron, arkadaşlarıyla bir doğum günü kutlaması için dışarı çıktı ve ayrılırken arkadaşlarından birinin sarhoş bir sürücüyle arabada olduğunu fark etti.

O zaman-22 Aaron, arkadaşını dışarı çıkarmak için arabayı kovalamaya başladı, ancak araca yetişip içeri girmeye çalışınca sürücü hızlandı.


Aaron açıkladı: 'Arkadaşımı arka koltuğa oturtmaya gidiyorum ve o gidiyor. Daha hızlı sürmeye başlar ve yanlış yoldan aşağı iner.

Yere sererken, ben sadece tutundum ve o bir ağaca yanaştı. Sonunda arabadaki ağacın arasına sıkışıp kaldım ve kolum tamamen kesildi.”

Çarpışmanın ardından bir hendekte yatan Aaron, bir köpek gezdirici tarafından bulununcaya kadar hayatını kaybedeceğinden emindi ve olay yerine sağlık ekipleri çağrıldı.

Olayın ardından Aaron, yürümeyi ve konuşmayı öğrenmek de dahil olmak üzere her şeyi yeniden yapmayı öğrenmek zorunda kaldı.

“Yavaşlamak en büyük engelimdi” dedi. “Hala her şeyi eskisi kadar hızlı yapmak istiyordum ama işleri yapmanın başka yollarını bulmam gerekiyordu ve bu o kadar kolay değildi.”

Yavaş yavaş, kararlı havacı gücünü ve yeteneklerini geri kazandı ve ezici olasılıklar karşısında sebat etme yeteneğini gösterdi.

Ancak oyun, kazadan önceki yıllarda hobiyi gerçekten benimsemiş olan Aaron için hala bir meydan okumaydı.

“Orduya katıldığımda, gerçekten oyun oynamaya başladığım zamandı.,”dedi. 'Böylece kolumu kaybettiğimde, hepsi devreye girdi ve bana tek elli bir kumanda aldılar..

Aldım ve denedim ve çok sinir bozucuydu. attım ve kırdım. O günden sonra beş yıl oyun oynamayı bıraktım.”

Aaron, kız arkadaşının oğlunun Call Of Duty oyununu oynarken eskiden oyun oynamayı ne kadar çok sevdiğini hatırladı ve tekrar denemeye karar verdi.

Tek elli tekniğini geliştirmek için altı ay harcadı ve sonunda orijinal yeteneklerini aştı, etkileyici bir tek elli fps oyuncusu oldu, hatta bazı oyun şirketlerinin sponsoru oldu.

Ancak çevrimiçi oynayacağı zaman alay hareketleriyle ve trollerle karşılaştığı için yine de engelleri aşması gerekiyordu.

“Çevrimiçi troller ve zorbalar, başta engelli bir oyuncu olarak benim için büyük bir sorundu” dedi. 'Ama tüm o saçma sapan konuşmalar, tüm bu saçmalıklar, sadece tonladım ve daha iyi oldum.”

Bu günlerde Aaron eğlenmek için oynuyor ve hala çevrimiçi olarak bulunabiliyor, Apex'ten Warzone'a kadar her şeyde rakipleri alt ediyor.

İki kolla olmanın nasıl bir şey olduğunu düşünmeye gelince, asıl odak noktam bu değil,” dedi. “Kolum asla geri gelmeyecek.

'Sahip olduğum tek kola sahip olduğum için minnettarım ve müteşekkirim ve her günümü en iyi şekilde geçirmeye çalışıyorum.'

Bugünün en iyi Overwatch fırsatları 973 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ İndirimli FiyatOverwatch - Standart Sürüm... CD Anahtarları 49.98 $ 16.79 $ Görünüm Overwatch (ciltli) Walmart 21,34 $ Görünümİndirimli Fiyat Overwatch Legendary Edition -... Amazon Prime 39,99 $23,99 GörünümOverwatch Legendary Edition... Oyun Durdur 39,99 $ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz