Close
  • Ana
  • /
  • Gözden Geçirmek
  • /
  • Panasonic DMP-UB900 incelemesi: Eşi benzeri olmayan bir Ultra HD 4K Blu-ray oynatıcı

Panasonic DMP-UB900 incelemesi: Eşi benzeri olmayan bir Ultra HD 4K Blu-ray oynatıcı

Panasonic DMP-UB9000 fırsatları 197 Amazon müşteri yorumları Amazon UK

Hemen bir şey alalım - 600 sterlin, disk tabanlı medya oynatıcıya bırakılacak çok para. Demek istediğim, bu tür bir para karşılığında kaliteli bir 4K akıllı TV alabilir ve kemerinize Netflix veya Amazon Prime'ın da takılı olması koşuluyla, benzer bir şekilde yıllarca geniş bir 4K içerik yelpazesinin keyfini çıkarabilirsiniz. harcama.


  • En iyi 4K monitör: en iyi Ultra HD monitörler ve piksel dolu paneller

Çünkü şu anda asıl soru bu 4K Ultra HD Blu-ray oynatıcılarda değil mi, gerçekten buna ihtiyacınız var mı? Tüm büyük akış hizmetleri artık 4K film ve TV akışları sunuyor, bu nedenle söz konusu içeriği optik diskler dışında oynatan bir teknolojiye gerçekten yatırım yapmanız gerekiyor mu?

Panasonic'in DMP-UB900 Ultra HD Blu-ray oynatıcısını test ettikten bir ay sonra, evet derdim, evet yaparsınız.

Bunun birincil nedeni, aslında çok yönlü bir multimedya merkezi olan oynatıcının, CD, DVD, Blu-ray ve Ultra HD Blu-ray oynatma desteği ile onu kesinlikle parkın dışına çıkarmasıdır. 4K görüntü kalitesi. Mad Max veya The Amazing Spiderman 2 gibi tüm silindirlerde 4K ve HDR ateşleme özelliğine sahip bir gözlük filmi yapıştırmak nefes kesici. Görüntülerin renk gamı ​​ve netliği, özellikle dokular ve derinlik açısından, bu dünyanın hemen dışında ve akıştan farklı olarak, kalite asla düşmez ve daha yüksektir (esas olarak 4K Blu-ray içeriği diskten 100 Mbps'de aktığı için) , Netflix'teki 15Mpbs ile karşılaştırıldığında).


  • En İyi TV 2016: Bugün satın alabileceğiniz en iyi 12 HD TV ve UHD 4K TV arasından seçimimiz

UB900'de içerik izlerken hemen fark ettiğim bir diğer şey de sesin bas, orta tonlar ve tiz arasında ne kadar zengin olduğuydu, her şey çok net ve dengeliydi. Bu gözlem, oynatıcının en iyi ses CD'si çalması ile de desteklendi.


Kötü ilk izlenimler mi? Eh, menü sistemi ve uzaktan kumanda, zor ve özellikle gezinmesi sezgisel olmayan ayarlarla beş yıl eski ve hantal hissediyor.

Önümüzdeki ay, UB900'ün ağ özellikleri, DLNA medya oynatıcı, bağlantı seçenekleri ve tabii ki genel görüntü kalitesi hakkında daha fazlasını rapor edeceğim. Bununla birlikte, halihazırdaki oldukça kapsamlı kullanımımdan dolayı, bu oynatıcıyı teknik düzeyde tavsiye etmekte tamamen rahat hissediyorum çünkü görüntü kalitesi ve yapı kalitesi mükemmel.


  • Hemen satın almak için en iyi 4K Ultra HD Blu-ray diskler