Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Panasonic HZ2000 (TX-55HZ2000) incelemesi: dünyanın en iyi OLED TV'si

Panasonic HZ2000 (TX-55HZ2000) incelemesi: dünyanın en iyi OLED TV'si

Günümüzün en iyi Panasonic TX-55HZ2000 fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Panasonic HZ2000, şirketin 2020 TV serisinin amiral gemisidir ve temelde dünyanın amiral gemisi 4K OLED TV'dir. Diğerinde bulacağınızın ötesine geçen OLED teknolojisien iyi OLED TV'ler, bir Hollywood derecelendirme paketinde bir mastering monitörünü taklit eden bir performans sunmak için yapıldı - incelememizi bozmak için değil, ancak herhangi bir TV'nin en sinematik görüntüleriyle, bu tam olaraken iyi TVfilm severler için.

Ancak bu TV'yi ayıran sadece yüksek kaliteli video performansı değil. HZ2000 ayrıca, film müziklerindeki yüksek kanallar için yukarı ateşlemeli hoparlörlerle tamamlanan sinema tarzı bir Dolby Atmos ses sistemine sahiptir.

Set, hepsi bir arada 4K ev sineması deneyimi vaat ediyor ve tam olarak bunu sunuyor. Eksik olan tek şey patlamış mısır… ve birkaç oyun özelliği.

Panasonic HZ2000 incelemesi


(Resim kredisi: Panasonic)

Panasonic HZ2000 incelemesi: Fiyat, çıkış tarihi ve özellikler

Panasonic HZ2000, Ağustos 2020'de piyasaya sürüldü ve yüksek seviyeli AV zarafetinin bir bedeli var. Test ettiğimiz 55 inç HZ2000 (resmi olarak TX-55HZ2000 olarak bilinir), size 2.999 £ / 2.999 € ödeyecek. Ne yazık ki, bu TV ABD'de satışa sunulacak gibi görünmüyor, ancak büyük olasılıkla Kanada'da olacak, bu nedenle Amerikalı okuyucularımız sınır ötesi bir alışverişte dolaşmayı düşünebilirler - ya daburada en iyi alternatif TV'ler listemize atlayın.

50 inç 4K LED TV'lerin 300 sterlin kadar düşük bir fiyata sahip olabileceği bir dünyada, bu cehennemden bir prim. Aynı zamanda mükemmel olanınLG CXOLED TV sadece 1.499 £ 'dan satın alınabilir ve yarı fiyatına rağmen kesinlikle TV'nin yarısı değildir. VePhilips OLED754Panasonic'in size geri ödeyeceğinin sadece üçte birine mal oluyor. Genel olarak, bu tür bir fiyat aralığında, daha çoken iyi 8K TV'ler4K setlere kıyasla, bu kesinlikle elit ucu hedefliyor.


Ayrıca 4,299 £ 'a satılan Panasonic TX-65HZ2000 adlı daha büyük bir 65 inçlik versiyon da var.

Ama o zaman ev sineması kraliyetinin ucuza gelmesini beklememelisiniz.


HZ2000, evrensel HDR uyumluluğuna sahiptir. Dolby Vision'ın yanı sıra, HDR10 + (Amazon tarafından Prime Video için benimsenen Dolby Atmos'un açık standart rakibi), ayrıca normal HDR10 ve yayın HLG'si var. Evrensel HDR, diğer amiral gemisi setleri arasında bile o kadar yaygın değil -Sony XH9505yalnızca Dolby Vision'a sahiptir, örneğinSamsung Q950TSyalnızca HDR10 + vardır.

Dahası, bu Dolby Vision IQ, ortam aydınlatma seviyelerini değerlendirmek için TV'ye yerleştirilmiş bir ışık sensörünü kullanan, görüntüyü buna göre otomatik olarak ayarlayarak her zaman en iyi şekilde görünmesini sağlayan en yeni modeldir.

Set ayrıca, filmleri yönetmenlerin amaçlarına olabildiğince yakın görmenizi amaçlayan yeni standartlaştırılmış sinema ön ayarı Film Yapımcısı Modu'nu da destekliyor, ancak yine de üstte Akıllı Algılama şeklinde biraz buzlanma var. Dolby Vision IQ gibi Akıllı Algılama da ortam ışığına tepki vererek Film Yapımcısı Modunu izleme koşullarına göre otomatik olarak optimize eder.

TX-55HZ2000, biri harici ses sistemleri için eARC destekli olmak üzere dört HDMI girişi sunar. Hepsi 4K 60 fps işleyebilir, ancak fütüristik video çıkışı olan 120 fps'de 4K desteği yoktur.Playstation 5veXbox Series Xkonsollar. Bu olmadan, bu TV bizim listemize giremeyeceken iyi oyun TV'leri. Yine de ALLM (Otomatik Düşük Gecikme Modu) desteği var.


Ek bağlantılar arasında analog bileşen AV, optik dijital ses çıkışı, Ethernet, yerleşik Wi-Fi ve üç USB bulunur.

Akıllı işlevsellik, Panasonic’in My Home Screen platformu üzerinden gelir.

Panasonic HZ2000 incelemesi

(Resim kredisi: Panasonic)

Panasonic HZ2000 incelemesi: Görüntü kalitesi

Görüntü kalitesi söz konusu olduğunda, TX-55HZ2000 tam anlamıyla parlayan bir yıldızdır. Professional Edition Master OLED paneli, bir baloncuklu ambalaj fabrikasından daha fazla popoya sahiptir.

İlk olarak geçen yıl kullanıldıPanasonic GZ2000modelinde, ısı dağılımını diğer OLED TV'lere göre daha agresif bir şekilde yönetmek için plazma ekranlar için tasarlanmış ısı yönetimi tekniklerini kullanır. Bu, mühendislerin genel görüntü seviyesini (HDR tepe parlaklığını değil) diğer OLED'lere kıyasla yüzde 30'a kadar yükseltmelerine izin verdi. Bu, mükemmel renk canlılığı ile genel olarak biraz daha parlak OLED görüntülerine dönüşür.

Tüm OLED TV'lerin aynı panelleri (LG tarafından yapılan) kullandığını unutmayın, bu nedenle bu parlaklık artışı, temelde piyasadaki diğer her şeye göre evrensel bir gelişmedir.

Aslında bu yılki HZ2000'deki resim ile geçen yılın GZ2000'i arasında kayda değer bir fark yok. Temel fark, yukarıda bahsedilen ortam ışığı kontrolüdür.

Bu panelden en iyi şekilde yararlanmak, Panasonic’in mükemmel HCX Pro görüntü işlemcisidir. Başarılı bir görüntü motoru, normal HD'yi yükselten ve yerel 4K'yı en üst düzeye çıkaran mükemmel bir iş çıkarır.

Bu sette Netflix HD izlemek bir ifşadır. Her şeyi gördüğümüz kadar gerçekçi kılan, ince renk geçişleriyle görüntüler net. Normal Blu-ışınları benzer şekilde tutarlı görünür.

Yerel 4K da harika. 4K SDR (genellikle Sky ve diğer ödemeli TV hizmetlerinde görüldüğü gibi), ince ayrıntıları sergileyen bu doğal görüntü parlaklığı ile özellikle iyi görünüyor. Parlak sahneler sergileme eğiliminde olan doğa belgeselleri muhteşem görünüyor.

Setin HDR performansı birinci sınıftır. HDR tepe parlaklığını 900 nitin üzerinde ölçtük; bu, speküler vurgular, atmosferik aydınlatma ve farların inandırıcı bir yoğunlukta tüm parıltı ve göz kamaştırmasına izin vermek için yeterli.

Panel ayrıca siyahlara yakın ve gölge detaylarıyla sansasyonel bir iş çıkarıyor. Bu küçük ayrıntılarda HZ2000, yakın OLED rakiplerinin önüne geçiyor. Sizi içine çeken sahneler hakkında ikna edici bir 3B-lik var.

Panasonic HZ2000 incelemesi

(Resim kredisi: Panasonic)

Panasonic, çok çeşitli görüntü ön ayarları sunar ve hepsinin kendi erdemleri vardır. Dinamik bile, özellikle animasyonla iyi görünüyor. HZ2000 renkleri aşırı doygun hale getirdiğinde bile renkleribakaşırı doymuş - ve bu oldukça hile.

Dolby Vision IQ ve Intelligent Sensing özellikli Film Yapımcı Modu iyi çalışıyor. Genel olarak, HDR, gün ışığı alan bir odada izlendiğinde aşırı karanlık görünebilir ve HZ2000 bundan kaçınmayı başarır.

Film Yapımcısı Modu; görüntü enterpolasyonunu, resim keskinleştirmeyi ve gürültü azaltmayı devre dışı bırakır. Püristler için kuşkusuz cennet, Panasonic’in görüntü işleme o kadar iyi olsa da, vazgeçmek cezalandırıcı görünüyor.

Dolby Vision IQ modu, tüm Dolby Vision içeriği için önerilen görüntüleme seçeneğimizdir. Netflix, Dolby Vision şovları için büyük bir kaynak olduğu için setin Netflix Calibrated modunu soğukta bırakıyor ama hey ho.

Günlük görüntüleme için Normal görüntü ön ayarı standart önerimizdir - denge idealdir.

Hareket işleme ortalamanın üzerinde kabul edilebilir. IFC (Akıllı Çerçeve Oluşturma), hızlı hareket eylemi sırasında netliği korumak için kullanılır, yalnızca gözünüzü topun üzerinde tutmak ve müdahaleci hareket eserlerinden kaçınmak istiyorsanız.

Ayrıca Siyah Çerçeve ekleme seçeneği de vardır; bu, bulanıklığı önemli ölçüde azaltır, ancak görüntüyü aşırı derecede koyulaştırır.

Setin HDMI giriş sınırlamalarında vurgulandığı gibi, bu, oyun oynamayı özellikle ciddiye alan bir ekran değil. Oyun modunda 21,8 ms'de (1080p / 60fps) giriş gecikmesini ölçtük, bu fena olmasa da, LG veya Samsung'un premium ekran teklifleriyle orada değil.

Panasonic HZ2000 incelemesi

(Resim kredisi: Panasonic)

Panasonic HZ2000 incelemesi: Ses kalitesi

Dolby Atmos geçişi sunan ve harici bir ses sistemi veya şunlardan biri aracılığıyla etkileyici sesin keyfini çıkarmanıza olanak tanıyan artan sayıda TV var.en iyi ses çubukları. Ancak, HZ2000'in yaptığı gibi kutudan bir Atmos ses deneyimi sunmaya çalışan çok az kişi var.

Sol / merkez / sağ görevleri yerine getiren bu ileriye dönük hoparlör, Technics tarafından ayarlanıyor ve harika ses çıkarırken, Dolby Atmos yükseklik kanalı, arka panelde yükseğe monte edilmiş özel yukarı ateşleme sürücüsü aracılığıyla açıkça fark edilebilir. Birlikte geniş, yüksek ve yönlü bir 140W ses alanı oluştururlar.

Topluluk, Dolby Atmos kodlu canlı sporlarla özellikle iyi çalışıyor ve sürükleyici bir atmosfer yaratıyor (sahte kalabalık gürültüsünde bile). Atmos filmleriyle de çok eğlencelidir, ancak bunlar sınırlamalarını daha kolay ortaya çıkarır.

Ses sisteminde eksik olan şey, arka çevre hissi (şaşırtıcı olmayan bir şekilde) ve bas çarpmasıdır.

Ses sistemi, bir film karışımındaki alt kanalı kabul ederken, gürlemek yerine homurdanıyor.

Panasonic'in bize ünitenin kendisinden olabildiğince etkileyici bir ses manzarası vermesi çok hoş olsa da, kaç kişinin bu kadar parayı bir TV'ye harcadığından emin değiliz ve bununla eşleşecek daha yetenekli bir ses kurulumu planlamıyoruz. iyi. Ancak, eğer bu sizseniz, buradaki konuşmacılar memnuniyetle karşılanacaktır.

Panasonic HZ2000 incelemesi

(Resim kredisi: Panasonic)

Panasonic HZ2000 incelemesi: Tasarım ve kullanılabilirlik

Tasarım oldukça şık. Minimal siyah mikro çerçeve, Technics hoparlör sisteminin ızgarasıyla zahmetsizce karışır, panel merkezi, kare kaide üzerine neredeyse aynı hizada oturur. Ancak, Panasonic OLED fiyat zincirinin alt kısmında bulunan fırdöndü yoktur.

Uzaktan kumanda hoş bir metal fırçalanmış yüzeye sahiptir ve ışıklar söndüğünde kullanılmak üzere arkadan aydınlatılmıştır.

Genel kullanılabilirlik gayet iyi, HZ2000’in akıllı platformu ve navigasyonu güven verici bir şekilde neşeyle. Şimdi beşinci yinelemesinde, Ana Ekranım yazılımı, yaşaması kolay, yalın ancak özelleştirilebilir bir görünüm sunuyor.

TV'lerde Android hala tüm ekranı ele geçiriyor ve LG ve Samsung'un ilgili webOS ve Tizen platformları, işlev ağırlıklı bir başlatma çubuğundan çalışıyor olsa da, Panasonic daha basit bir yaklaşım benimsedi.

Ana Ekranım'ın kısayol düğmeleri; Canlı TV'ye, uygulamalara veya bağlı cihazlara hızlı erişim sağlar.

Sevimli olan, onları Ana ekrana 'sabitleyerek' daha fazlasını ekleyebilmenizdir. Amazon Prime Video için bir rozet istiyorsanız, rozetinizi sabitlemeniz yeterlidir; aynısı bağlı bir oyun konsolu için de geçerlidir. Panasonic bir şeyleri düşünmeyi unutmaz ve bu kötü bir şey değildir ...

Catch-up TV seçenekleri, setin Freeview Play tunerinin sayesinde geniştir - tüm ana akım Birleşik Krallık oyuncuları yerleşiktir (BBC iPlayer, All 4, ITVHub, My5, UKTVPlay) ve yayın hizmetleri arasında Netflix, Amazon Prime Video, Rakuten.tv bulunur , YouTube, Britbox ve Chili.

Yine de Disney + yok, bu da türleri her zamankinden daha fazla eğlendirmeye ihtiyaç duyan bu günlerde küçük bir özledim değil. Bununla birlikte, aşağıdakilerden birini kullanarak ucuza ekleyebilirsiniz:en iyi 4K medya yayıncıları.

TV ayrıca Google Assistant ve Amazon Alexa ekosistemleriyle de çalışır.

Panasonic HZ2000 incelemesi

(Resim kredisi: Panasonic)

Panasonic HZ2000 incelemesi: Karar

Panasonic HZ2000, özellikle film doğruluğuna değer veriyorsanız, rakipsiz bir görüntü performansına sahip sinema merkezli bir OLED TV'dir. Yerleşik Dolby Atmos ses sistemi, bonus olarak uygun şekilde sürükleyicidir, ancak burada resim büyük bir çekicidir.

Öyle bile olsa oyunculara hitap etmeyecek. Hem LG hem de Samsung bu konuda daha iyi hizmet veren modeller sunuyor.

Bununla birlikte, şu anda dünyanın en iyi ev sineması OLED ekranlarını listeliyorsanız, Panasonic TX-55HZ2000 gerçekten önemli bir rakiptir. Bazıları için fiyat bunu göz ardı edebilir, ancak burada sergilenen incelik ve kalite şaşırtıcı.

Günümüzün en iyi Panasonic TX-55HZ2000 fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Panasonic HZ2000 incelemesi: Şunu da dikkate alın

Bu kadar yüksek bir fiyat etiketi olmayan OLED kalitesi söz konusu olduğunda, LG CX başlangıç ​​noktasıdır. HZ2000'den (48 inç, 55 inç, 65 inç veya 77 inç) daha fazla boyutta mevcuttur ve en yeni ve en iyi oyun teknolojilerinin tümünü içerir - PS5 için mükemmeldir. Aynı zamanda harika bir görsel sanatçı olsa daepeyceHZ2000 kadar zengin ve sinematik. Yine de fiyatı için alabileceği kadar iyi - tam metni okuyunLG CX incelemesitüm detaylar için.

Sony A8 / A8H (bölgeye bağlı olarak) ayrıca dikkate alınması gereken bir OLED'dir. Sony'nin işlemcisi, hareketin ölçeğini yükseltmek ve kullanmak için rakipsizdir, bu nedenle spor hayranları için en iyi seçenek budur. Ayrıca Dolby Atmos olmasa da gerçekten etkileyici bir ses sistemine sahiptir. bizimSony A8 / A8H incelemesiher şeyi açıklıyor.

Ancak, bir TV'ye büyük para harcamak istiyorsanız ve gişe rekorları kıran görüntü kalitesi istiyorsanız, Samsung Q950TS aday listenizde olmalıdır. Bu, Samsung serisindeki amiral gemisi 8K TV ve onu gezegendeki en iyi TV olarak değerlendiriyoruz. Parlaklığı, bu TV'nin yönettiğinin birkaç katıdır ve gerçekten çarpıcı HDR sağlar ve ince arka ışık kontrolü, karanlık alanlarda da güçlü olduğu anlamına gelir (elbette HZ2000, OLED teknolojisi sayesinde daha iyidir). Ayrıca, 8K çözünürlüklü ekranı ve harika yükseltme özelliği, üzerindeki 4K görüntülerin normal 4K TV'lerden daha iyi göründüğü anlamına geliyor - ekstra ayrıntılı ve dokulu. Bizim tamSamsung Q950TS incelemesitam olarak neden bu kadar etkileyici olduğunu anlıyor.