Close

Panasonic Lumix G6 incelemesi

Resim 1/6
Panasonic Lumix DMC-G6 incelemesi
Resim 2/6

Panasonic Lumix DMC-G6 incelemesi


Panasonic Lumix DMC-G6 incelemesi
Resim 3/6

Panasonic Lumix DMC-G6 incelemesi

Panasonic Lumix DMC-G6 incelemesi
Resim 4/6

Panasonic Lumix DMC-G6 incelemesi

Panasonic Lumix DMC-G6 incelemesi
Resim 5/6

Panasonic Lumix DMC-G6 incelemesi

Panasonic Lumix DMC-G6 incelemesi
Resim 6/6

Panasonic Lumix DMC-G6 incelemesi


Panasonic Lumix DMC-G6 incelemesi

Panasonic DMC-G6 Kompakt Sistem Kamerası, birçok DSLR'den biraz daha yüksek fiyatlıdır. Ancak bu durumda daha küçük form faktörü gerçekten paraya değer mi?

Bir üreticinin standart kit zoom ile 629 £ 'dan istediği fiyatla fiyatlandırılan yeni Panasonic Lumix G6, küçültülmüş DSLR tarzı tasarımının ilk izlenimlerinden çok daha fazla bir kamera.

Kesinlikle markanın kendisininki gibi daha ucuz kompakt sistem kamera alternatifleri varPanasonic GF6, bir kompaktınkine daha yakın bir kullanım deneyimi sunar.

Bu yüzden, biraz dijital SLR gibi görünen, ancak gerçekte bazılarından daha pahalı olan bir cihaz için burada çok az bir prim ödüyoruz gibi geliyor.DSLR'ler.

Bütün bunlar söyleniyor, G6 hala daha uygun fiyatlıPanasonic GH3aynı üreticiden (yaklaşık 1.000 £), üreticisinin aynasız sistem kamera serisinde amiral gemisi olarak yer alıyor ve daha çok yarı profesyonel bir araç olarak öne çıkıyor. Bu yeni kamera şu anda eski kameranın yerini almaktansa,Panasonic G5; en azından şimdilik.

G6, 4: 3 en-boy oranında sunulduğu gibi bir Micro Four Thirds sistem CMOS sensöründen 16.05 efektif megapiksel sunar. Buradaki konuşma noktaları arasında bir milyon noktayı aşan bir çözünürlük sunan elektronik bir vizör ve dokunmatik ekran kontrolü sunan açısı ayarlanabilir arka LCD ekran yer alıyor.

G6'da bulunan, ancak her kompakt sistem kamerasında her zaman görülmeyen, harici bir flaş tabancasınınki gibi aksesuar eki için bir yuvadır, ancak açılır pencere çeşitliliği de burada dahildir.

Bu, Panasonic'i benzerleriyle rekabete sokar.Sony NEX-6veSony NEX-7Nikon V2 modelleri ve daha pahalı olanlarla birlikteOlympus OM-DYerleşik vizörlere sahip CSC'ler ve sunulan bir derece genişletilebilirlik açısından.

Diğer modeller mükemmel olsa da, V2'ye o kadar aşık değildik. Öyleyse, sıkı bir rekabetle karşı karşıya, G6 nasıl ayakta kalıyor?

Panasonic DMC-G6: Kontroller

İlk incelemede G6, önceki G5 modeliyle pek çok tasarım DNA'sını paylaşıyor, ancak aslında Panasonic'in elektronik vizör ve onu çevreleyen flaş gibi bazı özellikleri modernize ettiği görülüyor, üst plakaya göre pek yüksek oturmuyor. .


10 seçenekli çekim modu çarkı da üst plakanın içine daha da itildi, bu nedenle sadece yarısı gurur duyuyor. Ayrıca grip bölümünde daha fazla eğim var.

Bu, G6'yı sağ elinizde tutarken, sağ elinizin başparmağının çekim modu kadranının arkasına yaslanmasının çarpma etkisine sahiptir. Söz konusu kadranın hareketi biraz sert olsa da - ki bu bazıları için güven verici olabilir - gerçekten de başparmakla çalıştırılabilir.

Burada sunulan, program, diyafram önceliği, enstantane önceliği ve manuel çekim modlarının olağan yaratıcı dörtlüsüdür, akıllı otomatik mod ise özel erişim için yine de kendi üst plaka düğmesini alır.

Dijital filtre efektleri, sahne modları ve video çekim seçeneklerinin manuel olarak ayarlanması da kadran tarafından yönetilir ve kendi tercih ettiğiniz operasyonel dokunuşlarınızı kaydetmek için iki özel ayar daha sağlanır.

Doğru hissettiren bir başka güzel operasyonel özellik ise, elektronik vizörün kullanıcı göz hizasını getirdikçe otomatik olarak devreye girmesi, aşağıda daha büyük olan LCD ekranı kapatmasıdır.

Gözünüzü EVF'den çıkarın ve daha büyük ekran tam istediğiniz gibi hayata dönsün.

Çekim modu çarkının yanında ve ana deklanşör düğmesinin hemen arkasında video için özel bir kayıt düğmesi ve tam olarak kullanmak istemiyorsanız menü ayarları ve kaydedilen görüntüler arasında sekme yapmak için normal çok yönlü tuş gibi sağlanmıştır. bunun yerine dokunmatik ekran.

Panasonic DMC-G6: Ekran

Bunlardan bahsedersek, G6'nın LCD ekranı 3 inçlik regülasyon olsa da 3: 2 oranında sunuluyor. Bu, 4: 3 en boy oranına sahip fotoğraflar çekerken ekranın sol ve sağ kenarlarında bunları kırpan siyah bir bant olduğu anlamına gelir.

Ortaya çıkan görüntünün o anda ekranda gördüklerinizle tam olarak eşleşmesi için% 100 bir görüş alanı sağlayan, buradaki asıl konuşma noktası 1.036.000 noktalı bir ekran çözünürlüğüdür. Bu, siyahların derinliği ve hoş, net kontrastlı bir görüntü açısından OLED ekranı tam olarak geçmese de çok net ve net bir görüntü sağlar.

Bununla birlikte, daha küçük EVF'yi kullanmanın ikinci seçeneği var, bu da gerçek bir OLED ekran ve bu sefer 1.440.000 nokta sunuyor. Daha büyük olmaması ne yazık ...

Panasonic DMC-G6: Pil

Kutuda G6 yuvalarıyla birlikte verilen lityum iyon pil paketi, arkasında ve bir bölmeyi paylaşan her türlü SD bellek kartı için bir yuva bulunan tutacağın tabanının normal konumuna yerleştirilir.

Yani G6'yı bir tripod üzerinde kullanıyorsanız, tabii ki kamerayı sökmeden kartı çıkaramazsınız. Daha olumlu bir şekilde, pil, sınıfının en iyi performanslarından biri olan ve Sony'nin rakip NEX serisinin beğenileriyle oraya koyan tam şarjla 330 çekim için iyidir.


Panasonic DMC-G6: Görüntü kalitesi

Panasonic, görüntü kalitesi söz konusu olduğunda mükemmelliğiyle bilinir ve G6'dan elde edilen sonuçlar hayal kırıklığına uğratmaz, hem net bir şekilde detaylandırılmış hem de renkli bir şekilde gerçekleştirilmiştir, 'Dışavurumcu'daki favorimiz gibi efekt filtreleri daha fazla doygunluk ve dolayısıyla görsel etki sağlar .

Daha önce bir DSLR'yi sevdiyseniz, ancak toplu ve algılanan öğrenme eğrisi nedeniyle ertelendiyseniz, G6 kontrol etmeye değer.

Ayrıca, bu cihazla video çekmek çok daha kolay; kayıt, bir video kameradaki gibi parlak kırmızı düğmeye basmaktan ibarettir. Diğer bir artı, dahili dijital filtre efektlerinin video için de kullanılabilmesidir, böylece minimum çabayla oldukça profesyonel görünümlü sonuçlar elde edebilirsiniz.

Video sırasında manuel olarak odaklanmak istemiyorsanız, kamera odak noktasını yeniden belirlerken ara sıra yumuşak olan çekime hazırlıklı olun.

Panasonic DMC-G6: Karar

Yanlış bir övgü gibi gelebilir ancak Panasonic'in mini DSLR tarzı G6'da pek bir yanlışlık yok. 16 megapiksel kompakt sistem kamerasında sağlanan EVF'ye ihtiyacınız yoksa, paranızdan tasarruf edin ve daha ucuza gidin (çoğu CSC, daha sonra fikrinizi değiştirirseniz fazladan bir ek olarak EF kullanımına izin verir).

Onsuz yaşayamazsanız, primi ödemeye hazır olun. Bununla birlikte, bu kameranın görünümünü beğenirseniz ancak yüksek fiyat etiketini haklı çıkaramazsanız, o zaman şu anda bir takas planının konusu olan eski G5 modeliyle ilgili bir anlaşma yapın.

Panasonic Lumix DMC-G6 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Panasonic Lumix DMC-G6 fiyatı: Ürünle birlikte verilen 14-42 mm kit lens ile 629 £ veya 14-140 mm süper zum lensli kit olarak 936,99