Close

Panasonic Lumix LX7 incelemesi

Panasonic Lumix LX7 fırsatları Resim 1/10

Panasonic Lumix LX7 incelemesi


Panasonic Lumix LX7 incelemesi
Resim 2/10

Panasonic Lumix LX7 incelemesi

Panasonic Lumix LX7 incelemesi
Resim 3/10

Panasonic Lumix LX7 incelemesi

Panasonic Lumix LX7 incelemesi
Resim 4/10

Panasonic Lumix LX7 incelemesi

Panasonic Lumix LX7 incelemesi
Resim 5/10

Panasonic Lumix LX7 incelemesi


Panasonic Lumix LX7 incelemesi
Resim 6/10

Panasonic Lumix LX7 incelemesi

Panasonic Lumix LX7 incelemesi
Resim 7/10

Panasonic Lumix LX7 incelemesi

Panasonic Lumix LX7 incelemesi
Resim 8/10

Panasonic Lumix LX7 incelemesi


Panasonic Lumix LX7 incelemesi
Resim 9/10

Panasonic Lumix LX7 incelemesi

Panasonic Lumix LX7 incelemesi
Resim 10/10

Panasonic Lumix LX7 incelemesi

Panasonic Lumix LX7 incelemesi

Panasonic Lumix DMC-LX7, markanın en yeni amiral gemisi dijital kompakt kamerasıdır, LX5'in yerini alır ve beraberinde manuel bir diyafram halkası da getirir.

Değiştirilebilir lens kompakt sistem kameraları DSLR'den daha taşınabilir bir seçenek sunabilir, ancak nispeten düz bir yassı lens kullanmıyorsanız, yine de bir dijital kompakt kameradan çok daha hantaldırlar. Bu nedenle, artık aralarından seçim yapabileceğiniz kapsamlı bir üst düzey kompakt ürün yelpazesi var.Canon G1 X,Sony RX100veFujifilm X10.

YerinePanasonic LX5Panasonic DMC-LX7, markanın en yeni premium kompakt modeli ve dört yıl önce piyasaya sürülen Panasonic LX3'ün başlattığı çalışmaya dayanıyor.

Panasonic Lumix G5 ile birlikte duyurulan LX7, bir DC Vario-Summilux F1.4 lens Leica lensi kullanıyor. Aslında, Panasonic'in LX serisi esasen Leica D-Lux serisiyle aynı, ancak çok daha düşük fiyatlarla.

Sony RX100 gibi kameralar daha büyük sensöre gitmişken, 10.1MP Panasonic LX7 aslında önceki modele kıyasla çok biraz daha küçük bir sensöre sahip - 1 / 1.7-inç.

Sensör daha büyük değilse, LX7 masaya ne getiriyor? Öncelikle, yeni bir manuel diyafram halkası var, daha iyi bir ekrandan daha hızlı bir f / 1,4-f / 2,3 zoom lens, genişletilmiş bir ISO aralığı ve full HD video çekebilme yeteneğinden bahsetmeye gerek yok.

Fotoğraf makinesinin gövdesi, önceki modellerden çok farklı değil, alüminyum kasa, kameraya kesinlikle birinci sınıf bir his veriyor ve rahat bir tutuş için güzel bir ağırlık hissi veriyor.


Panasonic Lumix LX7: Kontroller

LX7'nin üst kısmındaki kontroller, güç düğmesi, özel film kayıt düğmesi, deklanşör ve zoom kontrolü ile birlikte aynı sağlam kadran ile LX5'inkilerle hemen hemen aynıdır. Ayrıca, flaş yuvasının hemen önünde oturan çift mikrofon bulacaksınız.

Benzer şekilde, arka paneldeki kontroller, bilinen menü ve oynatma düğmeleri seçimi ile öncekiyle aynıdır. Tek ek, manuel odak ile yerleşik ND (doğal yoğunluk) filtresi arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir kontroldür. Oynatma modunda ekran menüleri ve fotoğraflar arasında geçiş yapmak için de kullanabilirsiniz.

Normal AF ve en-boy ayarlarına ev sahipliği yapmanın yanı sıra, kameranın ön tarafında yepyeni bir diyafram halkası da bulunur. F / 1.4'ten f / 8.0'a kadar ayarlanabilir ve kameraya hoş, retro bir görünüm kazandırır. Kameranın menü sisteminde gezinmeye gerek kalmadan size manuel diyafram kontrolü verirken hissedin ve işlemi çok daha hızlı hale getirir.

Panasonic Lumix LX7: Ekran

3 inçlik LCD ekran, 920k noktalı bir çözünürlüğe sahiptir, bu nedenle etrafındaki en keskin ekrana sahip olmasa da, bu fiyat aralığındaki bir kamera için hala son derece saygın ve çözünürlük önceki modele göre iki kat daha iyidir. Çok parlak güneş ışığında biraz mücadele etti, ancak bu bir LCD panel için pek de normal değil.

Panasonic'in G5 gibi diğer bazı kameralarının aksine, bu bir dokunmatik ekran değil, ancak en azından bu, kullanmaya başladığınız anda ekranın parmak izleriyle kaplanmayacağı anlamına geliyor.

Bir vizör bulmayı umuyorsanız, şansınız yok. Bununla birlikte, LX7, bir aksesuar bağlantı noktasının yanında bir flaş yuvası konektörü içerir, böylece isterseniz bir EVF takabilirsiniz.

Panasonic Lumix LX7: Görüntü kalitesi

LX7'nin sensörü bazı ana rakiplerindekilerden biraz daha küçük olsa da, yine de daha ucuz kompaktlarda bulacağınızdan çok daha iyi olan, son derece saygın bir sensördür.

Daha küçük sensör, aynı zamanda kamera kasasını güzel ve küçük tutarken (ve fiyatı düşük tutarken) kameranın hoş bir parlaklığa sahip bir lens barındırabileceği anlamına gelir.

Önceki modellerde olduğu gibi, LX7'nin AF'si mükemmel ve düşük ışıkta iyi başa çıkarken, f / 1.4-f / 2.3 zoom lens gerçekten çok hızlı.

Resim kalitesi LX5'ten bu yana gerçekten iyileşmemiş olsa da, standart başlangıçta oldukça yüksekti, bu yüzden çok fazla homurdanamayız. Resimler, çoğu kompaktta elde edemeyeceğiniz bir netlik düzeyinde ayrıntılarla doludur.

Gerçekten mücadele ettiği tek zaman daha yüksek ISO ayarlarında (ISO 80-6400 aralığı var) - bir kompakt için tam olarak alışılmadık bir şey değil, ancak Sony RX100 gibi biraz daha pahalı rakiplerinden bazıları çok daha iyi başa çıkıyor.

Sony'nin yüksek kaliteli kompakt modeli ile pek çok açıdan oldukça eşit bir şekilde eşleşse de, LX7, sanatsal osuruk filtreleri söz konusu olduğunda avantaja sahiptir.

Önceki modelden bu yana seçenek yelpazesi 16'ya yükseldi ve seçici renk gibi filtreler içeriyor ve bu modların çoğu özelleştirilebilir, bu da size en kaliteli fotoğraflarınızı 1970'lerden kalma bir fotoğraf makinesinde çekilmiş gibi göstermeniz için daha fazla kapsam sunuyor . Dahası, bunlar ham modda da kullanılabilir ve gerekirse daha sonra kaldırılabilir.

Panasonic Lumix LX7: Video

LX7, selefinden bu yana kesin bir video yükseltmesine sahiptir, böylece artık tam 1080p HD AVCHD çekimlerini 50 fps'de kaydedebilirsiniz. Alternatif olarak, 25 fps'de MP4 formatında kaydı tercih edebilirsiniz.

Mikrofonların üst panelin ortasına yerleştirilmesi de kayıt sırasında daha istikrarlı bir ses için iyi bir haber.

Panasonic Lumix LX7: Pil

Panasonic'in LX3'ünü birkaç yıldır kullanıyoruz ve şimdi pil performansını her zaman son derece güvenilir bulduk. Aynı şekilde Panasonic, LX7'nin tam şarjlı 330 çekiminden alıntı yapıyor. Bu, LX5'in sunduğu 400'den az olsa da, aslında pratikte daha fazla olduğunu gördük. LX7, size bir gün ve daha sonra da kolayca çekim yapma imkanı sunar.

Panasonic Lumix LX7: Karar

Panasonic LX7, çok kompakt bir gövdede harika bir kit parçasıdır. Önceki modelden bu yana manuel diyafram halkasının eklenmesi, Leica lens ve hızlı otomatik odaklamanın yaptığı gibi, ona birçok rakibe göre ek bir avantaj sağlıyor.

RX100 gibi kameralar, sensör boyutu ve düşük ışıkta performans açısından hafif bir üstünlüğe sahip olabilirken, LX7 bunu fiyatı, kullanım kolaylığı ve piyasadaki çoğu kompakt cihazdan çok daha üstün olan çarpıcı görüntü kalitesi sayesinde telafi ediyor. . Profesyoneller için mükemmel bir yedek kamera olmasının yanı sıra amatörlerin harika fotoğraflar çekmesini de kolaylaştırır.

Panasonic Lumix LX7 kullanılabilirliği: Eylül 2012

Panasonic Lumix LX7 fiyatı: £ 449