Close

Panasonic Lumix TZ30 incelemesi

Panasonic Lumix DMC-TZ30 fırsatları Resim 1/7

Panasonic Lumix TZ30 incelemesi

Panasonic Lumix TZ30 incelemesi
Resim 2/7

Panasonic Lumix TZ30 incelemesi

Panasonic Lumix TZ30 incelemesi
Resim 3/7

Panasonic Lumix TZ30 incelemesi

Panasonic Lumix TZ30 incelemesi
Resim 4/7

Panasonic Lumix TZ30 incelemesi


Panasonic Lumix TZ30 incelemesi
Resim 5/7

Panasonic Lumix TZ30 incelemesi

Panasonic Lumix TZ30 incelemesi
Resim 6/7

Panasonic Lumix TZ30 incelemesi


Panasonic Lumix TZ30 incelemesi
Resim 7/7

Panasonic Lumix TZ30 incelemesi

Panasonic Lumix TZ30 incelemesi

Panasonic Lumix DMC-TZ30, 'dünyanın en iyi seyahat zum' kamerası olmak için gereken özelliklere sahip mi? Öğrenmek için daha yakından baktık ...


Panasonic Lumix TZ30'un 14.1 megapiksel başlık çözünürlüğü, Sony Cyber-Shot HX20V (18MP) gibi rakip uzun lens modellerinin sunduğu 16 ve 18 megapiksel ile karşılaştırıldığında mütevazı okunabilir.Nikon Coolpix S9300,Samsung WB850Fve Olympus SZ-31MR (her biri 16 MP).

Neyse ki, Panasonic'in 1 / 2,3 inç CMOS sensörlü spor modelinin hepsi bu kadar değil.

Panasonic TZ30, kendisini her şeyden önce satılan bir cihaz olarak sunarken, yalnızca eski bir 35 mm film kamerasında ultra geniş 24-480 mm'ye eşdeğer geniş odak aralığına sahip 20x optik yakınlaştırma özelliğine sahip değil; Nikon, Samsung ve Sony rakipleri gibi fotoğrafların çekildiği konumun kaydedildiği dahili bir GPS anteni de içerir.

AksineCanon IXUS 510 HSveya WB850F, aynı zamanda Wi-Fi bağlantısına da sahip değildir; bu, görüntüleri anında indirmek ve seyahatlerinizde USB kablolarını paketlemek zorunda kalmamak için yararlı olduğu kanıtlanmıştır.

Kompakt bir şasiye büyük bir zum çekme ihtiyacı nedeniyle, TZ30'un derinliği biraz daha kısa lenslere sahip rakiplere göre biraz daha geniştir. Ayrıca derinlik eklemek, fasyanın bir tarafına rahatça kavisli ve kauçuk kaplı bir tutamaktır, bu da aracın stilini hatırlatır.Panasonic GF5ve değiştirilebilir lens türü.


Burada lens değiştirilemez, ancak mesele şu ki, tek bir lensle bu kadar geniş çerçeveleme seçenekleri yelpazesi - geniş açılı grup portresi ve manzara çekimlerinden uzaktan samimi yakın çekimlere kadar - onu değiştirmek için herhangi bir isteğiniz olmaz. . Kamera yine de bir pantolon cebine sıkışacak, bu nedenle taşınabilirlik testini de geçecek.

Yukarıdakilerin tümü söyleniyor, buradaki tökezleyen bir blok, bir üreticinin önerisine göre, Leica logosu olmayan bir cep kamerası için 349 £ biraz pahalı olan maliyettir. Bunu söyledikten sonra, Panasonic için yazı yazılırken piyasa fiyatları 250 £ civarında, çok daha gerçekçi ve rekabetçi.

Panasonic Lumix TZ30: Kontroller

Metal ve plastiğin alışılagelmiş karışımı ve şasiye bariz bir 'vermeyle' avuç içinde sağlam bir his uyandıran Panasonic Lumix DMC-TZ30, bariz, iyi etiketlenmiş kontrollerin iyi bir dağılımına sahiptir.

Pozlamayı kontrol etmek için arka plaka düğmelerinin üçlüsü, bir araç çubuğunda en sık kullanılan ayarları görüntüleyen Hızlı Menüyü ve ekran düğmesini biraz daha büyük olsaydı bunu çok isterdik. Olduğu gibi parmak ucu hassasiyeti gerektirirler.

Arkadaki başparmağın altına düşmek, görüntü yakalama ve oynatma modları arasında geçiş yapmak için küçük bir anahtardır. Kamerayla tek elle çekim yaparken başparmağın kaymasını önlemek için yanında dokuz adet küçük, yükseltilmiş plastik nodülden oluşan bir ped olmasına rağmen, kaymayı önleyen anahtar olduğu söyleniyor.

Teknik özellikleri yükseltmek, stereo sesli Full HD video. Bunun kaydedilmesi, gömme üst plaka düğmesine basılmasıyla tek dokunuşlu bir işlemdir ve manuel ve özel ayarlara sahip küçük ama güven verici derecede sert bir çekim modu kadranı ve olağan tam otomatik akıllı mod, doğru ayarların uygulanmasını sağlar. deneyim seviyeniz ne olursa olsun.

Kısacası, TZ30 ile nişan alıp çekim yapabildik, ancak istediğimizde kameranın seçimlerini aşabilirdik.

Panasonic Lumix TZ30: Ekran

Burada, TZ30'un LCD ekranının dokunmatik panel çeşitliliğine sahip olduğunu, dolayısıyla yukarıda açıklanan fiziksel kontrollerle birlikte kullanılabileceğini belirtmek gerekir. Cama dokunarak deklanşörü ateşleme ve hatta parmağınızı ekranda kaydırarak yakınlaştırmayı kontrol etme yeteneği var.

Tamamen fiziksel kontroller veya sanal kontroller kullanmak yerine, karıştırma yaklaşımı, bazı yararlı kısayollar ve daha hızlı bir genel işletim deneyimi sağlamak için en iyi şekilde çalışıyor gibi görünüyor. Çoğu üretici, bir dokunmatik ekran uygulandığında çoğu manuel düğmeyi ortadan kaldırırken, bize göre Panasonic her iki dünyanın da en iyi yaklaşımını sunuyor.

Panasonic Lumix TZ30: Pil

TZ30 ile birlikte verilen şarj edilebilir DMW-BCG10E lityum iyon pil, tam şarjla 260'a kadar çekim için iyidir - özel bir şey olmadan tatmin edicidir.

Bununla birlikte, Nikon S9300 veya Nikon S9300 tarafından yönetilen 200 kadar görüntüde belirgin bir gelişme olduğunu söyledi.Canon PowerShot 260 HS'kendi sağladığı hücreler, ancak aynı fiyatlı ve hemen hemen aynı özellikli Sony Cyber-shot HX20V'nin 320 fotoğraflık pil ömrünün biraz gerisinde kalıyor.

Panasonic Lumix TZ30: Görüntü kalitesi

Panasonic, TZ30'un otomatik odaklamasının çok hızlı olması için bir adım atıyor, ancak gerçekte rakip markalardan daha hızlı yanıt verdiğini fark etmedik. Deklanşöre yarım bastığınızda ekran görüntüsü tekrar netlemeye geçmeden önce çok kısa bir süre bulanıklaşır, bu nedenle yeterince hızlı olsa da, tam olarak anlık değildir.

Bu bir Panasonic olmakla birlikte, görüntü kalitesi söz konusu olduğunda kesinlikle tutarlılık vardır, bu da TZ30'u bas-çek veya seyahat fotoğrafçısı için harika bir seçenek haline getirir. Resimler evrensel olarak parlaktır ve doğrudan kameradan çıkar çıkmaz ayrıntı zengindir, ister videodan bahsediyor olalım ister fotoğraflardan bahsediyor olsak da, çok az hata bulan, renkler çok etkileyici.

Performans tutarlı ve teslimat güvenilir, ancak Panasonic ile daha önce birçok kez burada olduğumuzu hissetmeden edemiyoruz. TZ30, evrimsel bir adımdan ziyade mevcut modellerin ve pazar payının güvenli bir şekilde birleştirilmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Panasonic Lumix TZ30: Karar

14,1 megapiksel, 20x optik zoom Panasonic Lumix DMC-TZ30, birinci sınıfın beğenilerine adım atmaya başlamadan önce, özellik seti ve performans arasında doğru dengeyi sağlamak açısından sunduğu en iyi bak ve çek kamerasıdır.Panasonic Lumix LX5ve onun yerine veya gerçekten de üreticinin değiştirilebilir lens kompaktlarından biri, örneğinGF3veya daha yeni GF5.

Rakipleri gibi, katlanmış bir lens yapısı, kameranın kapatıldığında rahat bir şekilde pantolon cebine girmesi anlamına gelir ve eski 35 mm terimlerde 24-480 mm geniş açıya eşdeğer geniş odak aralığı, emrinizde birçok konu çerçeveleme seçeneği olmasını sağlar. açıldığında tek bakış noktasından.

Büyük yakınlaştırma ancak (nispeten) küçük kasa, bunu akıllı telefonunuzdaki kameranın alternatifi veya tamamlayıcısı olarak istemenizin nedenidir.

Panasonic Lumix TZ30 mevcudiyeti: Şimdi mevcut

Panasonic Lumix TZ30 fiyatı: 349,99 £