Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • Panasonic Lumix ZS100 / TZ100 incelemesi: Olağanüstü büyük sensöre sahip birinci sınıf kompakt

Panasonic Lumix ZS100 / TZ100 incelemesi: Olağanüstü büyük sensöre sahip birinci sınıf kompakt

Panasonic TZ100 fırsatları 316 Amazon müşteri yorumu

ZS (Amerika dışında ZT) serisi, doğrudan gezginleri hedef alan on yıldır var. Bu en son sürüm, daha iyi görüntüler için daha büyük bir sensör ve tamamen kullanışlı bir 10x yakınlaştırma ile şimdiye kadarki en etkileyici olanıdır.


Bu şimdiye kadar yapılmış en iyi seyahat kamerası olabilir.

Alternatifler mi arıyorsunuz? Pingtwitter'ün kapsamlı kamera satın alma kılavuzlarına göz atın:

Tasarım

Lumix tasarım dilini şimdiye kadar biliyorsunuz: bu ikoniktir ve ZS100 onu çok fazla karıştırmaz.


Siyah veya gümüş ve siyah renkte sağlam metal gövdedir, 310 g ağırlığındadır ve son derece sağlamdır. Tutmanız gereken bir doku yok, ancak kamerayı rahatça tutmanıza yardımcı olacak bir girinti var. Yine de bilek kayışını kullanmanızı öneririz. Bunu düşürmek kolaydır.

Düğmeler mantıksal olarak ve sağ kenara doğru gruplandırılmıştır, bu da sağ elini kullanıyorsanız tek elle kullanımınızı kolaylaştırır ve iki büyük kadran vardır: biri pozlama modlarını değiştirmek için (bir dizi otomatik ve manuel olanlardan) diğeri ise diyafram açıklığını veya deklanşör hızını değiştirmek gibi bağlama özgü değişiklikler içindir.

Elektronik vizör keskin, ancak son derece küçük.


Özellikleri

Burada çok şey var. Yüz ve göz algılamalı 49 noktalı AF, 1 / 16.000'e varan deklanşör hızları, 10 fps seri çekim, ISO125 - ISO12.800, ISO80 - ISO25.600, RAW ve JPEG'e genişletilebilir… A4 veya ayrıntı düzeyi ne kadar küçükse, üçte dörtlük daha büyük bir sensöre sahip olan GF7 gibi kameralardaki kadar iyidir.

25 veya 30 fps'de 4K video, video için 5 eksenli görüntü sabitleme, fotoğraflar için Panasonic'in Power OIS, yeni bir Venus Engine işlemcisi ve f / 2,8-5,9 diyafram açıklığına sahip Leica DC Vario-Elmarit 25-250 mm zoom lensi var.

Panasonic, 10x zoom'un yepyeni bir segment olan premium süperzum'u icat ettiği anlamına geldiğini iddia ediyor.

Ekran dokunmaya duyarlıdır, kolay görüntü aktarımı için dahili Wi-Fi vardır ve hatta uğraşabileceğiniz bazı yaratıcı filtreler bile vardır.


Verim

Ölçüm sistemi genel olarak doğru pozlama sağlar ve yalnızca gerçekten yüksek kontrastlı alanlarda yanlış yapar ve beyaz dengesi de iyi çalışır.

Ayrıntı, optik zum aralığı boyunca iyi korunur ve JPEG'ler, aşırı işlenmiş alanlarda gezinmeden canlıdır. Laboratuvar testlerinde Lumix, Sony RX100 IV ve Canon G5 X için çok güçlü bir rakipti.

Dinamik aralık daha karmaşıktır. JPEG'ler için ISO 200 ila 800 aralığındaki rakipler kadar iyi değil; ISO12.800'e kadar gerçekten daha iyi değil.

Ancak RAW'da ISO 400'den itibaren rakiplerini geride bırakıyor. Suçlu, açıkça gürültü azaltmadır, bu nedenle ayrıntı çekiyorsanız, işlenmemişliğe bağlı kalmak daha iyidir.

Pil 300 çekim için iyidir, ancak elektronik vizör kullanıyorsanız bu değer düşer, bu sayı 240'a kadar düşer. Uzun hafta sonları için bir şarj cihazı paketleyin.

Karar

10x optik yakınlaştırma buradaki USP'dir, ancak tüm paket son derece ilgi çekicidir: Rahatlık ve kalite isteyen bir gezgin iseniz, bu Lumix listenizin başında olmalıdır.

JPEG'ler iyi, RAW ayrıntılar açısından daha iyi ve 1.0 inç sensör pazarında Sony ve Canon gibilere ciddi bir rakip.

Elektronik vizör biraz küçük ve eğimli bir ekran iyi olurdu, ancak ikisi de bir anlaşma kırıcı değil.