Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Panasonic TX-50CX802: her şeyden önce görüntü kalitesi?

Panasonic TX-50CX802: her şeyden önce görüntü kalitesi?

Panasonic TX-50CX802 fırsatları

Çoğu rakip TV markası 2015 için en son pazarlama mesajlarını ciddi şekilde satarken - Yüksek Dinamik Aralık (HDR) bu, Android TV, diğer OLED TV - Panasonic'in tam olarak yönetmenin istediği gibi görünen fotoğraflar sunma iddiası, dürüst olmak gerekirse, a biraz eski moda. Kesinlikle değerlidir - özellikle Panasonic'in eski plazma seven hayran kitlesi için - ama özellikle yeni bir şey değil.


Panasonic'in muhtemelen vurmaya çalıştığı resim standartları göz önüne alındığında, bu tür bir pazarlama hamlesiyle ilgili tuhaf bir zamanlama duygusu var, şu anda HDR ve bunlara eşlik eden yeni renk standartları sadece aylar kaldı.

Aslında, 50CX802'nin kılıfında oldukça kullanışlı bir numara var.

Görünüşe göre kendini bugünün mevcut standartlarına mükemmel bir şekilde ayarlayabilmenin yanı sıra, yeni '4K Pro' görüntü motoru, yılın ilerleyen saatlerinde bir ürün yazılımı güncellemesinin ardından HDR kaynaklarını da işleyecektir.

Yeni işleme ve donanım teknolojisi

4K Pro teknolojisi, donanım ve yazılım öğelerinin bir karışımından oluşur.


Geniş renk gamı ​​(WCG) fosforları süper parlak, ultra geçirgen bir panel ile birleştirdiği için donanım malzemesi, HDR açısından özellikle önemlidir - en azından kağıt üzerinde HDR'nin genişletilmiş kontrastı için mükemmel ortaklar gibi görünen iki şey ve renk aralığı.

WCG fosforları aslında Nano Kristal teknolojisinden daha geniş bir renk tepkisi sağladığını iddia ediyor.Samsung'un ultra pahalı JS9500 SUHD TV'leri.


Yazılım tarafında, 50CX802, diğer TV'lerin erişemediği görüntü ayrıntılarını ortaya çıkarmak için güçlü ve yeni bir '4K Studio Master' işlemci kullanıyor.

Örneğin, renk eşleme sistemi Panasonic'in profesyonel bölümünden ödünç alındı ​​ve yaklaşık 8000 referans noktasından yararlandı (tipik bir LCD TV'de 100 veya daha fazlası). Karanlık sahnelerde daha ince ayrıntıları ortaya çıkarmak için Panasonic'in plazma bölümünden alınan bilgi birikimini kullanır.


Ve hepsinden daha ilgi çekici olanı 4K Pro, UHD olmayan, HDR olmayan içeriği de isterseniz TV'nin doğal UHD çözünürlüğüne ve geniş renkli, yüksek parlaklığa sahip paneline uyarlar.

50CX802, video meraklıları pazarına olan çekiciliğine uygun olarak, resim araçlarıyla tam olarak istediğiniz gibi görünen resimler elde etmenize olanak tanıyan yeterli esneklik sunduğundan, bu son noktayı vurguluyoruz - belirlenmiş HDR öncesi standartlara hassas hedefleme dahil .

Akıllı Özellikler

50CX802'nin bir başka harika yeni numarası da Mozilla Firefox işletim sistemidir.

Son zamanlarda Android TV sisteminin aşırı yüklü, diktatörce karmaşası yerineSony 75X9405CFirefox, en teknofobik kullanıcıların bile en sevdikleri içeriği hızlı bir şekilde bulmasını kolaylaştıran kaygan, kullanıcı dostu ve ultra özelleştirilebilir bir arayüz sunar.


Firefox sistemi yakında Freeview Play ile de bir ürün yazılımı güncellemesi yoluyla ortak olacak, bu noktada 50CX802 oldukça kapsamlı bir akıllı TV teklifi sunacak.

Eylemde 50CX802, en gösterişli ve dinamik olmayan ancak bunu pek çok hayranı kazanacak muhteşem bir dokunuşla telafi ederek teneke üzerinde söylediği şeyi tam olarak yapar - en azından ciddi film severler arasında .

Görüntü kalitesi

İyi haber, 50CX802'nin kontrast performansıyla - veya daha doğrusu, gerçekten ikna edici bir siyah renk üretme kabiliyetiyle başlar.

Karanlık sahneler, genellikle LCD TV'lerde olduğundan daha doğal, ayrıntılı ve dinamik görünmelerini sağladığından, 50CX802'nin siyah seviyesi çabalarından doğal olarak en çok yararlanır.

Aslında, muhtemelen, yeni 4K Studio Master işleme sisteminin kalitesi sayesinde, karanlık sahneler daha önce benzer fiyatlı bir LCD TV'de görülmemiş düzeyde gölge ayrıntısı ve renk tonu inceliklerini içeriyor.

Aslında, 50CX802'yi izleme deneyimi öylesine unLCD'ye benzemiyor ki, size markanın plazma ekranlarını hatırlatıyor - bu, elbette, artık kullanılmayan ekranların hayranlarının duymak istediği şey. Karanlık sahnelerde görülebilen ayrıntı miktarı, LCD TV'lerde daha az görülebilen düz, çukur görünüme kıyasla etkileyici ve sürükleyici bir derinlik hissinin keyfini çıkarmalarına yardımcı olur.

Karanlık sahnelerdeki renk doğruluğu ve canlılığı parlak sahnelere de son derece iyi bir şekilde çevrilir, canlı doygunlukları ortaya çıkarır, ancak ekranın denge ve incelik kontrolünü kaybetmesine neden olacak kadar Panasonic'in üretim konusunda çok kararlı olduğu kadar değil.

50CX802'nin renkli ve gri tonlamalı kullanımının hassasiyeti, doğal 4K çözünürlüğü için de mükemmel bir uyum sağlar ve tüm bu ekstra piksellerin her birini çözmesine yardımcı olur.

Bu, 50 inç 50CX802'nin, 4K UHD çözünürlüğünü gerçekten takdir etmek için çok daha büyük bir ekrana ihtiyacınız olduğu fikrini tamamen çürütmesine yardımcı olur. Yerde hala hayal kırıklığı yaratacak kadar zayıf olan yerel 4K içeriğiyle, 50CX802'nin HD kaynaklarını ekranın 3840x2160 piksel sayısına dönüştürmek için kullandığı işlemenin mükemmel olduğunu keşfetmek de bir rahatlama.

Yükseltilmiş görüntüler, kaynak gürültüsü abartılmadan veya göz alıcı renk doğruluğu kaymaya başlamadan daha yoğun dokulu ve ayrıntılı görünür.

Panasonic'in işlemcilerinin mevcut görüntü standartlarını daha geniş renk gamına ve panelinin daha yüksek parlaklığına göre yeniden düzenleme yöntemi de aynı derecede etkileyici. Bu, Samsung'un yakın zamanda test ettiği UE65JS9500 tarafından olduğu kadar agresif bir şekilde yapılmıyor, ancak Panasonic'in daha ölçülü yaklaşımı diğer resim özelliklerine mükemmel bir şekilde uyuyor.

50CX802 ile ilgili herkese uygun olmayabileceği anlamına gelen şeyler vardır. İncelik ve ustalığa odaklanması, biraz parlaklık ve dinamizm pahasına gelir - bu nedenle gerçekten parlak bir oda için en iyi ekran olmayabilir ve göründüklerinde HDR kaynaklarından maksimum etkiyi sağlamayabilir.

Hareketli nesneleri ve kamera tavalarını gösterirken bazı rakiplerle elde ettiğinizden daha fazla çözünürlük kaybı var, bu da bazen 4K ekranın etkisini biraz azaltıyor ve bazen 50CX802'nin çoğunlukla mükemmel siyah seviye yanıt atışlarını sağlamak için kullandığı yerel karartma sistemi. Parlak bir nesnenin etrafında hafif bulanık alanlar veya hafif 'bantlar'.

Ses kalitesi

50CX802'nin sesi de özel bir şey değil.

Dikkat dağıtmayacak veya kötü çarpıtmalara kapılmayacak kadar güçlü ve net, ancak aynı zamanda aksiyon sahneleri sırasında ikna edecek kadar agresif gelmiyor; hoparlörlerinin yoğun miksler sırasında inandırıcı bir şekilde alçalıp akması için yeterli boşluk payı yok; ve hem zorlanmış hem de yerinden çıkmış bas sesleri

Bu, LCD TV sesinin genel olarak sönük olmayan standartlarında herhangi bir şekilde kötü olan sese katkıda bulunmaz, ancak setin sesinin, resimlerindeki gibi kalabalığın arasından sıyrılmasını engeller.

Karar

Mükemmel olmaktan uzak olsa da, genel olarak Panasonic 50CX802 hakkında sevilecek çok şey var.

Resimleri, Panasonic'in plazma TV'lerini seven aynı meraklı kalabalığa hitap etmek için özel olarak hazırlanmış benzersiz bir şekilde mükemmel. Yeni akıllı sistemi LG'nin webOS platformuyla birlikte orada ve en iyisi sunduklarına bakıldığında mükemmel bir değer.