Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Panda Memory Foam Bambu Yastık incelemesi: yumuşak ve kucaklayıcı bir deneyim

Panda Memory Foam Bambu Yastık incelemesi: yumuşak ve kucaklayıcı bir deneyim

Panda Toddler Memory Foam... Amazon £25,50 İndirimli Fiyatı Görüntüle Panda London Memory Foam... Cuckooland £44,95 £40,46 Görüntüle Panda London Yetişkin Lüks... very.co.uk £45 Görüntüle Panda Bambu Yastık Beyaz Dunelm £45 Göster Göster Daha Fazla Fırsat En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu kullanarak bile buluyor musun?en iyi yastık, geceleri kafanı rahat edemiyor musun? Sonunda bir o yana bir bu yana savruluyor, dönüyor, başınızı bir o yana bir bu yana çeviriyorsunuz ama yine de doğru pozisyonda olmadığını mı hissediyorsunuz? O zaman belki bir hafızalı köpük yastığına geçmeniz gerekir.

Biz büyük hayranlarıyızPanda Cloud Bambu yorgan, ve biz de şirketin hafızalı köpük yastığını denemek istedik. Panda Bambu yastık incelememizin tamamı için okumaya devam edin ve tasarım, malzeme ve özelliklerin yanı sıra pratikte kullanmanın nasıl bir şey olduğuna daha yakından bakın. Yetişkin yastığını test ettik, ancak Panda aynı aralıkta iki tane daha üretiyor: Panda Çocuk yastığı ve Panda yürümeye başlayan çocuk yastığı.

  • Panda Cloud Bamboo yorgan incelemesi: eko bükümlü üstün kaliteli bir yorgan
  • Panda Topper incelemesi: yatağınızı daha lüks hale getirir mi?

Panda Battaniyeler Bambu Yastık incelemesi: Malzemeler

panda yastığı

(İmaj kredisi: Tom May)

Yastık, 12 cm derinlik x 40 cm genişlik x 60 cm uzunluk ölçülerinde olup, standart 70 cm'den biraz daha kısadır. 1970'lerde uçak yastıkları için geliştirilen ve şimdi hafızalı köpük yataklarda yaygın olarak kullanılan bir tür poliüretan köpük olan üç kat visco hafızalı köpük içerir.


Peki ürünün başlığında bahsedilen bambu nerede diye sorabilirsiniz. Bunu yüzde 40 bambu lifi ve yüzde 60 polyesterden yapılmış yastığın dış kılıfında bulacaksınız. Bu arada iç kapak yüzde 100 polyester.

Hassas cilde sahip olan herkes, bu kapağın OEKO-TEX standardına uygun olduğunu da unutmamalıdır. Bu, alerjiye ve tahrişe neden olabilecek zararlı kimyasallardan arınmış olduğu anlamına gelir.


Panda Battaniyeler Bambu Yastık incelemesi: Tasarım

Panda Bambu yastık

(İmaj kredisi: Tom May)

Kapağın tasarımıyla ilgili ilk fark ettiğiniz şey, süper yumuşak olması ve dokunuşa pürüzsüz ve lüks bir his vermesidir. Yakından bakıldığında, kapak her yere sıkıca ve sağlam bir şekilde dikilmişti... yani, neredeyse. Maalesef bizim ipimiz metal fermuarın biraz yakınından çıkmaya başladı.


Yastığın içinde hareket ederken, yapıştırıcı olduğunu varsaydığımız dört sert lekeyi de hissettik. Ancak asıl endişemiz, kapağın dışından çıkan fermuarın kendisiydi ve uyku sırasında rahatsız edici olabileceğinden korktuk.

Panda Bambu Yastık

(İmaj kredisi: Tom May)

Bununla birlikte, pratikte, bu unsurların hiçbiri, aslında yastık üzerinde uyumaya geldiğinde fark edilmedi, çünkü esasen hafıza köpüğü, ilk etapta kafanızın hareket etmesini engelliyor. Ayrıca, daha ucuz yastıklarda deneyimlediğimiz sert ve kırışık olanlar yerine süper yumuşak bir yıkama etiketi eklediği için Panda'yı övmeliyiz.

Panda Memory Foam Bambu Yastık incelemesi: Konfor

Buna 'Bambu' yastık demek biraz arsız görünse de, bambu kaplama malzemesinin yalnızca yüzde 40'ını oluşturduğunda, kapağın güzel yumuşaklığı tartışılmaz. Ama gerçekten uyumak için yastık nasıl bir şey? Eh, daha önce hiç bellek köpüğü denemediyseniz, diğer yastık türlerinden gerçekten farklı bir deneyim olduğu için biraz sinir bozucu olabilir.


Başınızı Panda Memory Foam yastığa koyduğunuzda, başınız yavaşça içine girene ve yastık tam hatlarına uyana kadar bir miktar geri itme olur. Bu andan itibaren, başınız sabit, rijit bir pozisyonda sıkıca beşikte kalır. O zaman, bir bulutun üzerinde uyumaktan çok, dev bir lokum üzerinde uyumaya benziyor.

Dürüst olacağım, bu deneyimi dört gözle beklemiyordum. Ama korktuğum gibi rahatsız edici bir şekilde sıkışmış hissetmek yerine, yerinde bu kadar güvenli bir şekilde tutulmanın rahatlatıcı bir sakinlik deneyimi hissettim.

Genelde yatakta çok hareket etme eğiliminde olan biri olarak, bu yeni ve beklenmedik bir şekilde rahatlatıcı bir duyguydu. Sonuç olarak, bu artık benim favori yastığım oldu, dönem.

Panda Bambu Yastık

(İmaj kredisi: Tom May)

12 cm'lik nispeten yüksek çatı katı, başınızın biraz eğik olduğu anlamına gelir, bu yüzden başlangıçta bunun omurgamı zorlayabileceğinden endişelendim. Bununla birlikte, pratikte, iyi bir omurga hizası için açının iyi olduğunu buldum ve sabahları sırtımda veya eklemlerde herhangi bir sorun yaşamadım. Yine de, yan uyuyan biri olduğumu ve arka veya ön uyuyanların yüksek çatı katında daha fazla sorun yaşayabileceğini belirtmekte fayda var.

Bir başka endişe de visko hafızalı köpüğün ısıyı tutma eğiliminde olmasıydı. Bununla birlikte, bu, yastık kılıfının nefes alabilirliği ile dengelenmiş gibi görünüyor ve hem başım hem de boynum gece boyunca gözle görülür (ve hoş bir şekilde) serin kaldı.

Panda Bambu Yastık incelemesi: Temizlik

Tüm hafızalı köpük yastıklarda olduğu gibi, Panda Hafızalı Köpük Bambu Yastık, makinede yıkanamaz veya elde ıslatılamaz. Bunun yerine Panda, bir dizi ayrıntılı temizleme talimatı sunar.Buradavakumlu temizleme ve nokta temizleme kombinasyonunu içeren (bir tutam çamaşır deterjanı ve su kullanarak). Bu arada kılıf 40 derecede yıkanmalı ve düşük kurutucuda kurutulmalıdır. Ütülenmemelidir.

Panda Battaniyeler Bambu Yastık incelemesi: Küçük baskı

Yastık şirketlerinin ücretsiz denemeler sunması nadirdir, ancak bellek köpüğü herkes için olmadığı için Panda Bellek Köpüğü Bambu Yastığı, 30 gecelik cömert bir deneme ile birlikte gelir. Panda, '%100 memnun değilseniz, iletişime geçin, gerisini biz hallederiz' diyor. Ancak, denemenin yalnızca çevrimiçi satın alımlar için geçerli olduğu konusunda uyarılmalıdır: Ürünü üçüncü taraf bir satıcıdan satın alırsanız, mevcut olmayabilir.

Panda ayrıca 10 yıl garanti veriyor. İngiltere anakarasına teslimat, 30 £ üzerindeki siparişler için ücretsizdir ve siparişinizden sonraki beş iş günü içinde gerçekleştirilir.

Panda Memory Foam Bambu Yastık incelemesi: Karar

Panda Bambu Yastık ve kutu

(Resim kredisi: Panda)

Hafızalı köpük yastıklar herkes için değildir: bazı insanlar onları sever, diğerleri onları çok kalıplı ve esnek bulmazlar. Ancak eski kamptaysanız, Panda Memory Foam Bambu Yastık bizden şiddetle tavsiye edilir. Olumsuz beklentime rağmen, pratikte bu birinci sınıf yastık, harika soğutma özellikleriyle yumuşak ve lüks bir deneyim sundu ve oldukça havalı görünüyor.

Bellek köpüğünden emin değil misiniz? Ya da bir sırt üstü ya da kombine yatak olarak çatı katının çok yüksek olabileceğinden mi endişe ediyorsunuz? Ardından Panda'nın 30 gecelik cömert denemesi, denemek için ücretsiz ve kolay bir yol sunar.

Panda Toddler Memory Foam... Amazon £25,50 İndirimli Fiyatı Görüntüle Panda London Memory Foam... Cuckooland £44,95 £40,46 Görüntüle Panda London Yetişkin Lüks... very.co.uk £45 Görüntüle Panda Bambu Yastık Beyaz Dunelm £45 Göster Göster Daha Fazla Fırsat En iyi fiyatlar için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz İndirimli Fiyat Panda London Kids Memory Foam... Cuckooland £34,95 £31,46 Panda Kids Memory Foam Bambu... Ethical Superstore £34,95 Panda London Kids Luxury... very.co.uk £35 Panda Kids Bambu Yastık Beyaz Dunelm £35 Görüntüle Daha Fazla İndirim Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz İndirimli Fiyat Panda London Toddler Memory... Cuckooland £24,95 £22,46 Panda Toddler Memory Görüntüle Köpük... Etik Süper Mağaza £24,95 Görüntüle Panda London Toddler Luxury... very.co.uk £25 Amazon UK Görüntüle Benzer Amazon Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz