Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Pebble Steel incelemesi

Pebble Steel incelemesi

Pebble Steel fiyatları Resim 1/5

Pebble Steel incelemesi


Pebble Steel incelemesi
Resim 2/5

Pebble Steel incelemesi

Pebble Steel incelemesi
Resim 3/5

Pebble Steel incelemesi

Pebble Steel incelemesi
Resim 4/5

Pebble Steel incelemesi

Pebble Steel incelemesi
Resim 5/5

Pebble Steel incelemesi


Pebble Steel incelemesi

Şık bir görünüme sahip olabilir, ancak en son Pebble akıllı saatiniz mi olmalı? Pebble Steel incelememizde öğrenin

Pebble Steel'in Las Vegas'taki CES 2014'te duyurulmasının üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti ve pazara sunulması için geçen süre içinde bir dizi Android Wear akıllı saat ön plana çıktı. Steel hala giyilebilir eylemde kas gücüne sahip olabilir mi?


Plastik kaplı neredeçakılsmartwatch erken benimseyenleri hedefliyordu, Pebble Steel, birinci sınıf tasarımı ve hassas bir başparmak gibi göze çarpmak yerine kıyafetinize uyum sağlayan ayrı bir estetiği ile çok daha profesyonel bir teklif.

Pebble Steel, 180 sterlin fiyatıyla Android Wear kalabalığıyla aynı fiyattaLG G İzle RveMoto 360şimdi 200 sterlinlik markanın etrafında gezinirkenG İzleveGear Liveikisi de Steel'den daha ucuz.


Kesin olan bir şey var - Pebble Steel, artan nüfuslu giyilebilir dünyada e-mürekkep ekranını ve sınırlı işlevselliğini öne çıkaracaksa işini kesecek.

Pebble Steel: Tasarım

Orijinal Pebble'ın tasarımına karşı hiçbir şeyimiz yoktu, ancak hafif bloklu, plastik gövde, klas ve üst düzey stili neredeyse hiç haykırdı.

Pebble Steel, birinci sınıf hisseden, harika görünen ve aslında bir saate benzeyen bir paslanmaz çelik ve Gorilla Glass karışımı olan Pebble Steel ile bu sefer değişti.

Kayıştan yanlardaki yön düğmelerine kadar saatin her parçası güncellenmiş ve çelikle kaplanmıştır. Bu düğmeler artık daha tatmin edici bir itme ile eskisine göre çok daha tıklamalı ve kayış retro bir Casio'dan bir şeye benziyor.

Kutuda bir deri kayış var, ancak daha şık bir şey istiyorsanız, deri seçeneğinden daha iyi görünen ve hissettiren 20 $ 'a (yaklaşık 15 £) çelik bir bant alabilirsiniz.

İlk Pebble'ın aksine, Steel tescilli bir bağlantı tekniği kullandığından, kişisel hissettirmek için herhangi bir genel saat bandına giremezsiniz. Pebble, bant bağlantısını herkese açık hale getireceğini, bu nedenle üçüncü taraf seçeneklerinin bir noktada var olacağını umduğunu söyledi.

Biraz keskin olan Gorilla Glass ekranın kenarları (geçen yılki modele göre başka bir gelişme) dışında her şey iyi hissettiriyor ve görünüyor. Parmağınızı aşağı doğru hareket ettirin ve sanki bir kez daha fırçalanması gerekiyormuş gibi bitmemiş gibi hissedin. Küçük bir kelime oyunu, ancak Apple veya Motorola'nın bir ürününde bulamayacağınız bir şey.

Pebble Steel'i denediğimiz fırçalanmış paslanmaz çelik versiyon ve hoş görünümlü mat siyah olmak üzere iki renkte alabileceksiniz. Bir seçeneğimiz olsaydı, biraz daha şık göründüğü için muhtemelen siyahı seçerdik.

Çakıl Çelik: Ekran

Gövde dramatik bir değişim görmüş olsa da, ekran öncekiyle tamamen aynı kalıyor. İster sahilde güneşlenirken ister yağmurda koşuştururken iyi görünen 1,26 inç, 144x168 piksel monokrom ekran olan hafızanızı yenilemek için.

Bazı saatlerde kullanılan LCD ve AMOLED ekranların aksine, e-ink çok daha az güç kullanır ve tıpkı mekanik bir saat gibi saat yüzünün her zaman görünmesini sağlar.

Ayrıca, bileğinize hızlı bir hareketle veya özel bir düğmeye basılmasıyla etkinleştirilebilen bir arka ışık da vardır. İlkini kullanma eğilimindeydik, çünkü biraz alıştıktan sonra cihazı sallamak ve aydınlatmak doğal hale geldi.

Çoğunlukla ekranın oldukça düşük çözünürlüğü sizi rahatsız etmeyecek. Metin okunabilir, saat yüzleri düzgün görünür ve yalnızca aşağıya bakacağınız bir cihaz için fazlasıyla yeterlidir.

Gorilla Glass kaplaması çizikleri uzak tutmalı ve cihazı üç haftanın en iyi bölümünde kullandıktan sonra, yine de kutudan ilk çıkardığımızdaki kadar iyi görünüyor. Bahsedilecek ezik veya ezik yok.


Pebble Steel: Uygulamalar

Pebble, Steel'in piyasaya sürülmesinin yanı sıra, işletim sisteminin 2.0 sürümünü ve yepyeni, uygulama mağazası lideri mobil uygulamasını da duyurdu. Daha iyi, daha temiz bir tasarım ve uygulamaları saat ile 'Pebble dolabınız' arasında hızlı bir şekilde taşıma yeteneği sunan güncellenmiş uygulama şu anda iPhone ve Android'de mevcuttur. İşletim sistemi tercih ediyorsanızWindows Phone 8veyaBB10, o zaman şansınız kalmaz.

Tek seferde cihazda yalnızca sekiz uygulama depolayabileceğiniz veya yüzleri izleyebileceğiniz için, kendinizi uygulamanın Pebble soyunma alanını oldukça sık kullanırken bulacaksınız. Uygulamaları geriye ve ileriye taşımak basit ve hızlıdır, ancak tek seferde saatte daha fazla uygulama depolayabilmek istiyoruz.

Uygulamalardan bahsetmişken, Pebble uygulama mağazasında oldukça fazla sayıda mevcut, ancak bunların kullanışlılığı hala oldukça sınırlı.

Örneğin Yelp uygulaması, bir sarnie kapmak için yakındaki bir yeri çabucak bulmak için kullanışlıdır, ancak ince navigasyon nedeniyle telefonunuzu çıkarmak muhtemelen daha kolaydır. ESPN, spor skorlarını kontrol etmek için iyi bir uygulamaya sahiptir, ancak beklediğiniz gibi biraz ABD odaklı ve akıllı telefonunuzdaki snapper'ı kontrol etmek için birkaç tane var.

Çoğu zaman YWeather, Futura Weather veya Studio Clock gibi göz atılabilir bir saat yüzü seçtik ve bu, hava durumunu, pil durumunu ve tabii ki saati kolayca görmenizi sağlar.

Bir e-posta aldığınızda, ekranda açılır ve ilk birkaç satırı okuyabilirsiniz, ancak buna göre hareket edemezsiniz, bu nedenle hızlı yanıt vermezsiniz.

Yakın zamanda yapılan bir güncelleme sayesinde, bir SMS veya başka bir istemciden mesaj alırsanız, artık bir ifade veya önceden ayarlanmış beş şablondan biriyle yanıt verebilirsiniz. Bir telefon aramasını cevaplayabilir ve kapatabilir ve telefonunuzda çalan müzikle etkileşimde bulunabilirsiniz - parçaları değiştirin, oynatın / duraklatın ve benzeri. Müzik uzaktan kumandasını gerçekten seviyoruz, saatinizden parçaları atlamak mantıklı.

Pebble Steel: Pil ve güç

Hepimiz telefonlarımızı günlük olarak şarj etmeye alışmış olsak da, aynı şey saatlerimiz için söylenemez. Yine de bir akıllı saate atlayacaksanız, bu alışmanız gereken bir şey.

Neyse ki Pebble Steel'in her gece şarj edilmesine gerek yok; çoğu zaman yaklaşık dört gece fişe takmanıza gerek kalmaz. Ancak Pebble'dan alıntılar beş ila yedi gün sürmesi gereken pil ömrü biraz güvenilmez görünüyor.


Şarj işlemi, orijinal Pebble için kullanılana benzer özel bir kabloyla yapılır, ancak bunları çapraz uyumlu hale getirmeyecek kadar farklıdır. Manyetik fiş yan tarafa takılır ve orada sıkıca oturur.

Tamamen şarj olmasının biraz zaman aldığını fark ettik, bu yüzden zamanınız olduğundan emin olmanız gerekecek.

Pebble Steel: Karar

Pebble Steel'i seviyoruz ve iyi bir akıllı saat, ancak bu, bu saat için £ 199 ödemenize tavsiye edebileceğimiz anlamına gelmiyor. Neden? Şey, sadece o öldürücü özelliğe sahip değil.

Bildirimlerinizi göstermenin veya oldukça basit uygulamalara erişim sağlamanın dışında, aslında o kadar da bir şey yapmıyor. Bir kamerası ya da film oynatma yeteneği ya da benzeri bir şey olması gerektiğini söylemiyoruz, sadece 'onlardan birine ihtiyacım var' gibi gerçek bir başlık özelliğine ihtiyacı var.

Başka bir neden daha var ve bu Android Wear - giyilebilir cihazlar için Google tabanlı Android işletim sistemi yan ürünü. Artık Google'ın daha fazla özellik ve benzer (ve bazı durumlarda daha düşük) fiyat etiketlerine sahip giyilebilir işletim sistemini çalıştıran bir dizi saat var.

Sorunsuz bir akıllı saat arıyorsanız ve bildirimlerin üstünde ve ötesinde özelliklerden çok rahatsız değilseniz ve Steel yeterince iyi olacaktır, ancak paranız için başka yerlerde daha fazlasını alabileceğinizi unutmayın.

Pebble Steel çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Pebble Steel fiyatı: 199 £