Close

Pentax K-50 incelemesi

Pentax K-50 fırsatları 409 Amazon müşteri yorumu Image 1/5

Pentax K-50 incelemesi


Pentax K-50 incelemesi
Resim 2/5

Pentax K-50 incelemesi

Pentax K-50 incelemesi
Resim 3/5

Pentax K-50 incelemesi

Pentax K-50 incelemesi
Resim 4/5

Pentax K-50 incelemesi

Pentax K-50 incelemesi
Resim 5/5

Pentax K-50 incelemesi


Pentax K-50 incelemesi

Pentax K-50, 81 adet hava koşullarına dayanıklı contaya sahip bir DSLR'dir, ancak Canon, Nikon ve Sony gibi ürünlerle rekabet edebilir mi?

Pentax, meraklıların ve profesyonellerin himayesi açısından uzun süredir Canon ve Nikon'un gölgesinde kaldı ve Sony ve Panasonic'in pazarlama gücüyle rekabet edemiyor. Ancak yine de, basın veya TV reklamlarının olmamasına rağmen, gerçekten oldukça iyi olan DSLR'ler üretmeye devam ediyor.

On yıl önce, orijinal tuhaf bir şekilde adlandırılmış * istD dijital SLR'sini beğenmiştik ve en son 16.28 efektif megapiksel Pentax K-50, radar teklifleri altındaysa büyük ölçüde başarılı olmaya devam ediyor.

Tüm gerçek DSLR'ler gibi, Pentax yine büyük bir APS-C CMOS sensör içerir. Giriş seviyesi fiyat etiketinin üzerine çıkarak, 81 adet sızdırmaz hava koşullarına dayanıklı gövde sunuyor.Nikon D7100.

Bir başka avantaj da Pentax'ın elde çekim yaparken elde titremenin ve sonuçta ortaya çıkan bulanıklığın etkilerini azaltmak için dahili bir sarsıntı azaltma sensörü kaydırma mekanizmasına sahip olmasıdır.

Canon ve Nikon DSLR'lerde olduğu gibi, bunun yerine görüntü sabitlenmiş bir lens seçmeniz gerekir, oysa Pentax'taki herhangi bir lens varsayılan olarak anında sabitlenir.

Kameranın makul bir sese sahip üreticinin 18-55 mm'lik standart bir manuel yakınlaştırma ile 599,99 £ istediği fiyatla, genel olarak ilk izlenimler umut verici görünüyor; ama K-50 kullanımda nasıl şekilleniyor?


Pentax K-50: Kontroller

Yanında başlatıldıPentax K-500K-50 klasik bir görünüm ve tasarım sunar ve diğer tüm giriş ve orta seviye DSLR modellerine benzer. Büyük, iyi etiketlenmiş kontroller, onu yeni başlayanlar veya sadece daha büyük ellere sahip olanlar için ulaşılabilir bir araç haline getirir, aksi takdirde fırfırsız bir düzeni süslüyor.

Belki de bu yüzden üreticisi, fotoğraf makinesini 120 farklı renk kombinasyonunda sipariş vermeyi teklif ediyor, bu da alıcıların eğer isterlerse farklı bir renkli gövde, kavrama ve lens seçmelerine olanak tanıyor. Ancak etkileyici bir şekilde, K-50 aslında çok hızlı; bir göz açıp kapayıncaya kadar hem güç hem de poz ve odak belirlemek için.

Bununla birlikte, sağlanan ve eşit derecede hava koşullarına dayanıklı 18-55mm f / 3.5-5.6 zoom'un motor mekaniği, rakip markalardan fark edilir derecede daha gürültülüdür, şüphesiz kişilerin samimi çekimlerini hedeflemediğiniz sürece, bu kesinlikle bir anlaşma kırıcı değildir.

Genel olarak inşa kalitesi çok iyidir. 12 seçenekli çekim modu kadranı, yalnızca doğru miktarda verme ile sağlamdır ve manuel ve tam otomatik seçeneklerle birlikte kullanıcı tarafından belirlenebilir ayarlara sahiptir; açma / kapama kolu, deklanşörü ergonomik olarak çevreler.

Pentax K-50: Ekran

Buradaki 3 inç, 921K nokta çözünürlüklü ekran, açı ayarlanabilir olmaktan ziyade sabittir ve vizör normal optik çeşitliliktedir. % 100 görüş alanı sunarken, çekimlerin sıralanma kolaylığı açısından büyük ve parlaktır ve aynı derecede geniş ve rahat bir göz-dürbün mesafesi sunar.

LCD menüleri ayrıca büyük ve kolayca gezinilebilen görüntülenen simgeler sunar - gerçekten de buradaki rakiplerini daha iyi hale getirirler - bunu, küçük lensli ve küçük sensörlü bir akıllı telefondan daha iyi fotoğraflar isteyenler için kolay bir DSLR haline getirir.


Pentax K-50: Pil

Olağandışı bir şekilde, Pentax K-50, çoğu DSLR ve değiştirilebilir lensli kamera rakiplerinden farklıdır.EOS 100Dve 700D, Nikon D5200, D7100 ve Sony SLT-A58'in yanı sıra kutuda verilen şarj edilebilir lityum pil, tam şarjla ortalama 410 çekim için iyidir, düşmeniz durumunda dört standart AA için yer vardır aniden meyve suyu sıkıntısı.

Bunlar, Sony A58 modellerinde olduğu gibi çoğundan daha büyük olan tutacağın tabanına yerleştirilmiş. Pentax'ın tutacağı dört parmak için yeterli alan sağlarken baş parmağınız arkadaki bir girintiye dayanıyor.

Pentax K-50: Görüntü kalitesi

Full HD video çekimi açısından, dahili mikrofon stereo yerine monodur, ancak en azından siyah beyaz çekim yeteneği gibi filtre efektlerine hem video hem de fotoğraf için erişilebilir, AF otomatik olarak ve hızlı bir şekilde ayarlanır. bu nedenle çerçeveleme veya odaklamadaki herhangi bir değişiklik, uzun süre yumuşak bir görüntüye neden olmaz.

Bununla birlikte, fotoğraf makinesi kutudan çıkar çıkmaz bataklık standart 18-55mm zoom lens ile donatılmış olsa bile, renk zenginliği ve dahası netlik açısından mükemmel olan K-50'nin mükemmel olduğu fotoğraflar.

Bir ana lens genellikle bir zoomdan daha iyi kalite sunduğundan, K-50'yi Pentax'ın DA 40mm f / 2.8 XS'de dünyanın en küçük sabit odak uzaklığına sahip lensiyle eşleştirmeyi düşünün. Bu, 35 mm terimlerde 61 mm eşdeğerini sunar, yalnızca 9,2 mm kalınlığındadır ve aynı zamanda benzer özelliklere sahip kamera gövdesi için iyi bir eşleşme olduğunu düşündüren su ve toz tutmaz kaplamaya sahiptir.

Pentax K-50: Karar

Pentax K-50 iyi bir başlangıç ​​seçeneği sunuyor ve biz de bu fiyat noktasında çalışmasının şimşek hızındaki hızından etkilendik - otomatik odaklama özellikle etkileyici. Bununla birlikte, genel olarak Sony A58 ile donatılmış yarı saydam APS-C sensörünün veya aslında Pentax'ın başka türlü çok benzer K-500 DSLR'sinin, giriş seviyesi bir kamera için biraz daha iyi bir fiyat teklifi sunduğunu hissettik.

K-50'lerin (kuşkusuz yararlı) hava koşullarına dayanıklı yetenekleri konusunda fazla telaşlanmadıysanız, paranızın karşılığını daha fazla veriyorlar. Böyle bir özelliği kullanırsanız, 600 sterlinin hemen altındaki K-50, Nikon D7100 gibi hava koşullarına dayanıklı yarı profesyonel DSLR'lerin yarı fiyatına eşittir. Bu, sunduğu keskin ve renkli dijital görüntülerle birlikte K-50'yi kitabımızda kazanan yapıyor.

Pentax K-50 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Pentax K-50 fiyatı: £ 599,99