Close

Pentax Optio WG-2 incelemesi

Pentax Optio WG-2 fiyatları Resim 1/6

Pentax Optio WG-2 incelemesi


Pentax Optio WG-2 incelemesi
Resim 2/6

Pentax Optio WG-2 incelemesi

Pentax Optio WG-2 incelemesi
Resim 3/6

Pentax Optio WG-2 incelemesi

Pentax Optio WG-2 incelemesi
Resim 4/6

Pentax Optio WG-2 incelemesi

Pentax Optio WG-2 incelemesi
Resim 5/6

Pentax Optio WG-2 incelemesi


Pentax Optio WG-2 incelemesi
Resim 6/6

Pentax Optio WG-2 incelemesi

Pentax Optio WG-2 incelemesi

Pentax Optio WG-2 GPS suya, darbeye, donmaya ve ezilmeye karşı dayanıklıdır ve 16 megapiksel bir sensör, ultra modernist tasarım ve GPS içerir

Bu yaz hem kumda hem de sörfte hayatta kalabilen, ancak ayrıca kalabalığın arasından sıyrılan bir kamera isteyen aktif bir tip misiniz?

Bu yinelemeye GPS ekleyen Pentax WG2, şekere hücum eden sekiz yaşındaki bir çocuk tarafından tasarlanmış gibi görünüyor. Güçlendirilmiş nitelikleri, bir Casio G-Shock saat kadranına benzeyen bir mercek çevresi ile belirtilirken, üstyapı üzerindeki tüm oklar ve köşegenler bir koşu ayakkabısını hatırlatıyor; daha önce gördüğümüz herhangi bir dijital fotoğraf makinesine oldukça benzemiyor - ve açık ki niyet bu.


WG-2 listemize girecek kadar sağlam mı?en iyi dijital kompakt fotoğraf makinelerietrafında?

Dışarıdan oyuncak gibi görünse de, başlık özellikleri yeterince ciddidir: gelişmiş hassasiyet için arkadan aydınlatmalı 1 / 2,3 inç CMOS sensörden 16 megapiksel çözünürlük, 3 inç geniş ekran oranlı LCD, dahili olarak yığılmış lens tasarımı ile 5x optik yakınlaştırma hiçbir noktada kameradan dışarı çıkıp zarar görmez, ayrıca 1920x1080 piksellik video kliplerini yeniden oynatmak için düz panel TV ile doğrudan bağlantı için HDMI çıkışı.

Yıkımdan kaçınma nitelikleri de ilklerinin çoğundan daha iyi - ancak yeni Olympus TG1 amiral gemisi 'Tough'u henüz görmedik. Bu Pentax fotoğraf makinesinin 12 metre derinliğe kadar iki saate kadar batma, 1,5 metre yükseklikten düşme, üzerine 100 kg'a kadar ağırlık atma ve eksi 10 ° C'de çalıştığı iddia ediliyor.

Marmite tasarım yönünü ve oldukça yüksek bir fiyatı 349.99 £ 'dan (GPS'siz versiyon daha gerçekçi bir 299.99 £ olmasına rağmen) sindirebilirseniz, yukarıdaki tüm sesler yeterince cazip geliyor. Peki kamera pratikte nasıl adil?

Pentax Optio WG2: Kontroller

Bu kalınlaştırılmış Akıllı telefon boyutundaki birimi avucunuzun içinde kavrayın ve gerçekten uzun süre dayanacak şekilde tasarlanabileceği izlenimini edin. Dayanıklı dış yüzeyine rağmen Pentax WG2 yönetilebilir 194 gram ağırlığında ve kot pantolonunuzun arka cebine sığacak.

Kamera üzerindeki sertleştirilmiş kontroller, sertleştirilmemiş kameralardan - özellikle güç düğmesi - daha fazla basınçla kesin bir basma gerektirir, şüphesiz kamera düşürüldüğünde veya bir miktar sıçradığında yanlışlıkla etkinleştirmeyi önlemek için.

Burada bir güç düğmesini çevreleyen potansiyel olarak savunmasız zum kolu yoktur. Bunun yerine, yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için arka plakada bir geçiş anahtarı kullanmamız isteniyor.

Arka plaka düğmeleri de doğru miktarda dirençle sertleştirilmiş bir his veriyor. Bununla birlikte, küçük boyutları ve birbirlerine yakınlıkları nedeniyle, ıslak parmaklarla kullanımları kaygandır ve kayak eldivenleriyle imkansızdır.

Kontroller açıkça işaretlenmiştir ve ayrı inceleme, menü ve silme düğmeleri özelliği vardır. Dört yönlü kontrol pedi de anında tanıdık geliyor. Fiziksel bir çekim modu kadranını kaçırdık - bunun yerine ekrandaki bir araç çubuğuna yönlendirildik - ancak bu kameranın kullanılmak üzere tasarlandığı koşullar göz önüne alındığında, dönen bir kadran yine bir güvenlik açığı noktası olurdu.


Olduğu gibi, tüm harici portlar, temel insan hatası nedeniyle istenmeyen materyallerin kazara girişini önlemek için bir birinci kilit açma ve ikinci olarak kaydırarak açma eylemine sahiptir. Ancak yine de her şeyin sıkı bir şekilde mühürlendiğini kontrol etme ve bunu bir daldırma için almadan önce tekrar kontrol etme ihtiyacını hissettik.

Pentax Optio WG2: Ekran

Pentax Optio WG2, burada geniş ekran 16: 9 oran biçiminde sunulan ve ek koruma için akrilik katmanla birlikte 460k nokta çözünürlük ve yansıma önleyici kaplama sunan 3 inçlik regülasyonlu arka ekrana sahiptir.

Fotoğrafları gerçekten geniş ekran oranında çekmeyi seçerseniz, bu, çözünürlüğün 12 megapiksele düşürülmesini gerektirir. 16 megapikselin tamamını istiyorsanız, 4: 3 en-boy oranına sadık kalın, böylece ekrandaki görüntü sol ve sağda siyah bantlarla kırpılır.

LCD resim parlak güneş ışığında görülebilirken, çekimin düzgün şekilde keskin olup olmadığı gibi daha ince ayrıntıları belirleyebilmek için kontrast yeterli değildir. Yine de, çizgi film benzeri işlev simgeleri parlak ve renkli hale getirildi, bu nedenle görüntüleme koşulları ne olursa olsun kolayca tanınabilirler.

Pentax Optio WG2: Pil

Pentax Optio WG2, tam şarjla 260 fotoğraf sağlayan, şarj edilebilir bir lityum iyon pil ile birlikte verilir. Rekorları kırmaz veya çoğu cep noktası ve çekim tarafından yönetilen ortalama 200 görüntüden en azından daha iyi olan herhangi bir ölçüyü yükseltmez.

Kutuda ayrı bir şarj cihazı ve fiş bulunur ve pilin yeniden doldurulmak için kamera gövdesinden çıkarılması gerekir.

Pentax Optio WG2: Görüntü kalitesi

Özelliklere sahip ve dahası görüntü kalitesi ikinci sırada gelen sağlamlaştırılmış bir kamerada bir tehlike vardır. Genelde, vücuttan hiçbir noktada çıkıntı yapmayan küçük, katlanmış bir zum merceğinden optimum görüntü kalitesi elde edemezsiniz - sanki böyle yapmış gibi, bu, düşürüldüğünde veya batırıldığında bariz bir kırılganlık noktası olacaktır.

Lens vücut içine yerleştirildiği için, parmak uçlarının karenin kenarına girmesini veya çekimi kısmen engellemesini önlemek için de dikkatli olmamız gerekiyordu.

Geniş ekran LCD'den en iyi şekilde yararlanan Pentax Optio WG2, 30 fps pürüzsüz bir yeniden oynatma hızında Full HD 1920x1080 piksel video sunar, ancak ses, standart monodur; Ayrıca, çerçevelemeyi ayarladığımızda otomatik odaklamayı yakalamak yavaştı.

Bunu dengelemek, kameranın en çarpıcı özelliklerinden biridir: lensin etrafını saran altı küçük LED ışığın yandığı dijital 'mikroskop' modu. Bu güzel olsa da, bu seçeneği seçerseniz, görüntü kalitesinin düşük iki megapikselde sabitlendiğine dair bir uyarı var.

Yakından incelendiğinde, burada yüksek kontrastlı alanlar arasında piksel saçaklanması ve maksimum 28 mm geniş açı ayarında namlu distorsiyonu / eğimli dikeyler gibi tanıdık görüntü böcek taşıyıcıları vardır.

Maksimum yakınlaştırma ayarında çekim yapmaya çalışırken ara sıra yumuşaklık da olur, çünkü el titremesinin etkileriyle mücadele etmek için daha etkili sensör kaydırma mekanizması yerine yalnızca dijital sarsıntı önleme sağlanır.

Ancak bunların hiçbiri anlaşma kırıcı değil ve yakın plan / makro çekimler yaparken ayrıntılardan ve ayrıca doğrudan kameradan iyi doygun ve canlı olan renklerden etkilendik.

Pentax Optio WG2: Karar

Burada 16 megapiksel, 5x optik zoom WG2'nin sağlam yapısı için bir prim ödüyorsunuz ve ardından, üreticinin önerdiği 349 £ satış fiyatına bizi getirmek için GPS tesisi için bunun üzerine fazladan £ 50 ödüyorsunuz.

Bu nedenle, bu iki özelliği de düzenli olarak kullanmayı gerçekten düşünmüyorsanız, bu Optio modelini bir sonraki kameranız olarak düşünmek mantıklı değil.

Yalnızca görüntü kalitesi için, kompakt bir sistem kamerası, örneğinOlympus E-PM1aynı zamanda 349 £ fiyatla perakende satış yapan, daha iyi bir bahis, çünkü WG2'nin resimleri, sertleştirilmemiş enstantane fotoğraflardan daha iyi değil, 150 £ daha ucuz.

En titiz olanlar dışında herkes için doğrudan kameradan alınan sonuçların kesinlikle yeterince iyi olacağını söyledi. Ayrıca, tabi ki bu kamera ile başka hiçbir şeyle riske atmayacağınız, kendi içinde değeri olan çekimler yapmaya çalışacaksınız.

Pentax Optio WG2 kullanılabilirliği: Şimdi mevcut

Pentax Optio WG2 fiyatı: 349,99 £