Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Philips 243B1JH incelemesi: harika bir kompakt ev-ofis monitörü

Philips 243B1JH incelemesi: harika bir kompakt ev-ofis monitörü

Philips 243B1JH fırsatları

Philips 243B1JH, dünya çapında milyonlarca kişinin baktığı türden bir ekrandır.
ve 75 Hz'lik güzel bir yenileme hızına ve kullanışlı bağlantı noktaları dizisine sahip bu 24 inç 1080p monitör, hiçbir masada yerinde görünmeyecek.

IPS paneli, iyi görüntü kalitesi elde ettiğiniz anlamına gelir. Aslında, ev ofisinizde bütün gün bakabileceğiniz türden bir şey.

243B1JH'yi piyasadaki benzer model kalabalığından ayıran birkaç özellik vardır. Dört bağlantı noktalı bir USB 3.2 hub, USB-C bağlantısı ve 100 W güç dağıtımı vardır.MacBook Pro için en iyi monitörler, Iron Man'in giysisindeki bir şey gibi ekranın üst kısmında açılan akıllı bir yaylı web kamerası paketi ve %85 geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmıştır.

Philips 243B1JH incelemesi: Fiyat

220 £ civarında, bu, diğer birçok 24 inç IPS ekrandan daha pahalıdır - bazı bütçe modellerinden iki kat daha pahalıdır. Sizin için gerçekten önemliyse, 75 Hz yenileme hızının ve tüm kullanışlı USB teknolojisinin (göbek ve Type-C bağlantıları) avantajlarına ve siz ; kullanmıyorsunuz.


Sadece peşinde olduğunuz ekransa, Benq, Dell ve ViewSonic'in 60Hz'de de olsa görüntüleri bu Philips kadar iyi gösterecek modelleri var. Tek kablolu USB Type-C bağlantısı ve enerji verimliliği gibi ofis dostu tüm özellikler için ödeme yaparsınız.

Philips 243B1JH incelemesi


(Resim kredisi: Philips)

Philips 243B1JH incelemesi: Tasarım ve kurulum

Monitörlerin tasarımı nadiren ortalamadan çok sapar, ancak bu sınırlar içinde bu, üç tarafı ince çerçeveli ve alt kısmı da çok kalın olmayan hoş görünümlü bir ekrandır. Tüm USB bağlantı noktası, elektrik prizleri ve kamera paketleri sayesinde, belki de en ince ekranlardan biraz daha kalındır, ancak bir tür uzun vadeli fayda sağladığı sürece bununla yaşayabiliriz.

Ve öyle. ile aynı KVM zekasını paketlemese deBenq PD2705Q, Philips 243B1JH'deki USB 3.2 hub gerçekten kullanışlı bir şey. USB bağlantı noktalarından biri telefonunuz veya tabletiniz için hızlı şarjı desteklediğinden, bir veri dağıtım cihazından daha fazlasıdır.


USB-C bağlantısı, bir dizüstü bilgisayarı tek bir kablo üzerinden bağlayabileceğiniz anlamına gelir ve bu dizüstü bilgisayar için 100 W güç dağıtımı,herhangigibi yüksek güçlü bir şey de dahil olmak üzere dizüstü bilgisayarMacBook Pro 16 inç. Pek çok benzer ekran, 13 inçlik dizüstü bilgisayarlar için iyi olan, ancak büyük çocuklarla mücadele edecek olan 65W'da zirveye çıkıyor.

Kamera paketi özellikle ilgi çekici çünkü içinde 1080p web kamerasından daha fazlası var. Uygun ileriye dönük konumunda olmadığında işe yaramaz olarak gizliliğinizi korumanın yanı sıra, Windows Hello için gereken tüm özelliklere sahiptir. Daha fazlası var - ekranın alt çerçevesinde gizlenen bir yakınlık sensörü, gezindiğinizi algıladığında suyu keserek ekranın yeşil kimlik bilgilerini artırır ve güç düğmesi aslında monitörü beklemeye almak yerine kapatır.

Stand, iki parça halinde gelen ve ekranın arkasındaki standart yaylı bağlantıya takılmadan önce kelebek vidayla birleştirilen esnek bir modeldir. İsterseniz döner, eğilir ve tamamen dikey yönlendirmeye doğru eğilir.

Kurulum neredeyse tamamen otomatiktir, menüler yalnızca girişleri değiştirmek istediğinizde kullanıma girer ve bu otomatik geçiş yapmaz, ilk açtığınızda otomatik kalibrasyon ayarını etkinleştirir veya bir taneye koymak istiyorsanız. düşük gecikmeli oyun modu, daha fazla güç tasarrufu için ekonomi modu (daha donuk bir resim olsa da) ve düşük mavi ışık modunu içeren kullanıcı modlarından bazıları. Çerçevenin ön tarafında yer alan butonlar, parmağınızın altına hoş bir şekilde oturur ve onları sıkıştıran ekranların aksine, görülmesi kolaydır.


Philips 243B1JH incelemesi

(Resim kredisi: Philips)

Philips 243B1JH incelemesi: Özellikler ve resim

Ekranın arkasında çok sayıda bağlantı elde edersiniz. Harici tuğladan güç beslemesi ve DisplayPort 1.4, HDMI 1.4 ve USB Type-C video beslemeleri gibi olağan şeyler var. Ardından, iki ekranı birbirine zincirleme bağlamak için bir çıkış görevi gören ikinci bir DisplayPort ve ikinci bir USB Type-C'yi barındıran USB hub ve kolay erişim için bir yanda üç Type-A soketi bulunur.

Bir ses çıkışı (2W dahili hoparlörler o kadar cılız ki, orada olmayabilirler) ve gigabit hızlarına sahip bir Ethernet bağlantı noktası var. Tüm bunları dizüstü bilgisayarınıza tek bir USB Type-C kablosuyla bağlayabilmek, özellikle dizüstü bilgisayarınızı gerçek bir taşınabilir bilgisayar olarak kullanma alışkanlığınız varsa son derece kullanışlıdır. Ayrıca, muhtemelen aynı elektrikli tuğladan ikinci bir ekrana güç sağlamak için ekstra bir elektrik prizi de vardır.

Modern bir IPS panelinden beklediğiniz gibi görüntü kalitesi, 178° izleme açısıyla mükemmeldir. sRGB gamının %105'ini ve 1000:1 kontrast oranını elde edersiniz. 24 inç 1080p ekranlarda bulduğunuz normal 60 Hz'den biraz daha yüksek olan 75 Hz yenileme hızının yanı sıra, burada normdan özellikle farklı diye bağıran hiçbir şey yok.

İyi çalışan parlama önleyici bir kaplama vardır, böylece yansımaları ekrandan uzak tutmak için sürekli yeniden konumlandırmak zorunda kalmadan bir pencerenin yanına yerleştirebileceksiniz, göz yorgunluğunu hafifletmek için düşük mavi ışık modu ve ortam ışığına bağlı olarak parlaklığı ayarlamak için ışık sensörü.

Philips 243B1JH incelemesi

(Resim kredisi: Philips)

Philips 243B1JH incelemesi: Karar

Buradaki soru, özellikler ve fiyat dengesi ile ilgili. Görüntü kalitesi iyi, şüphesiz, ancak aynı fiyata biraz daha ucuza diğer ekranlardan çılgınca daha iyi değil. Web kamerası ve USB-C ve USB-A'dan Ethernet'e kadar tüm bağlantı seçenekleri için biraz daha fazla ödüyorsunuz. İstediğiniz şey bir ekranın yanı sıra bir hub ise, o zaman bu, belki de USB hub'ı veya web kamerası olmayan daha ucuz 242B1 modeliyle eşleştirilmiş bir ev ofisine mükemmel bir ek olacaktır. DisplayPort çıkışı.

Tek başına görüntü kalitesine mi değer veriyorsunuz yoksa ev ofis ihtiyaçlarınız için kompakt bir hepsi bir arada çözüme sahip olmak ekstra fiyata değer mi? Eğer ikincisiyse, kesinlikle bunu öneriyoruz.

Fiyatlar - Philips 243B1JH:▼