Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Philips 329P1H vs Samsung M70A Akıllı Monitör: Hangi 4K monitör size göre?

Philips 329P1H vs Samsung M70A Akıllı Monitör: Hangi 4K monitör size göre?

Burada Pingtwitter'lerden bir çift en yüksek puan alan ekranımız varen iyi 4K monitörlerhem 4K çözünürlük hem de 32 inç ekran (aslında Philips için 31,5 inç) sunan satın alma rehberi. Ayrıca ince çerçeveleri ve basit kare ayakları ile oldukça benzer görünüyorlar, ancak içlerinde sayısız farklılıklar var.

Açılır web kamerası ve Windows Hello desteği ile Phillips, ev ofisiniz için iş odaklı bir monitördür. Bu arada Samsung, Wi-Fi bağlantısı ve akış uygulamalarıyla dolu Tizen işletim sistemi sayesinde hem bilgisayar monitörü hem de akıllı TV olarak hizmet vermeyi benzersiz bir şekilde hedefliyor. Hatta Bixby ses desteği, SmartThings entegrasyonu ve Apple AirPlay 2 özellikli bir uzaktan kumandayla birlikte gelir.

Ama soru şu ki, hangisi en iyisi? İşte Pingtwitter'ün Philips 329P1H ve Samsung M70A Akıllı Monitör karşılaştırma özelliğinde hepsini ortaya koyuyoruz.

Philips 329P1H


(Resim kredisi: Philips)

Philips 329P1H ve Samsung M70A Akıllı Monitör: Tasarım

Tasarım söz konusu olduğunda, bu iki monitörü birbirinden ayırmak için çok az şey var. Bu 32 inç 4K ekranların her ikisi de ince çerçevelere sahiptir ve kare, merkeze monte edilmiş ve kompakt ayaklara oturur. Her ikisinde de duvara montaj veya monitör koluna takma için 100x100mm VESA montaj aparatı takma seçeneği vardır.

İkincisi, Samsung Smart Monitor sahipleri için yararlı olabilir, çünkü kendi standında herhangi bir yan yana veya yükseklik ayarı yoktur, bu bir masaüstü monitör için biraz sıra dışıdır ve bir yükseklikte sıkışıp kaldığınız anlamına gelir. Bu açıdan Samsung'un tasarımı, masaüstü monitörden çok bir televizyonun tasarımına daha yakın. Yararlı bir şekilde, ekran -2 ile +22 derece arasında dikey olarak eğilebilir.


Bu arada Philips, 180 mm yükseklik ayarı, artı veya eksi 90 derece dönüş, 180 derece dönüş ve -5 ile +25 derece arasında eğim ile daha geleneksel bir tasarım sunarak rahatça çalışmak için mükemmel konumu bulmanıza yardımcı olur.

Bir diğer önemli fark - ve Philips'in eğlence dostu Samsung'dan daha fazla çalışma ortamına nasıl daha uygun olduğunun bir başka örneği - Philips'in açılır web kamerasıdır. Bu, ekranın üst kısmında merkezi olarak bulunur, bir sonraki Yakınlaştırma aramanız için hazırdır ve ayrıca Windows Hello ile çalışarak yüz tanıma ile Windows 10 makinenizde oturum açmanıza izin verir.


Samsung M70A Akıllı Monitör

(Resim kredisi: Samsung)

Philips 329P1H

(Resim kredisi: Philips)

Philips 329P1H ve Samsung M70A Akıllı Monitör: Donanım ve bağlantılar

Philips'i çevirin ve bir çift HDMI 2.0 bağlantı noktası ve tek bir USB-C soketi ile birlikte bir DisplayPort 1.4 bağlantısı bulacaksınız. Bunların tümü HDCP 2.2 ile uyumludur.

Ayrıca 3,5 mm ses kablosuyla kulaklık veya harici hoparlör takmak için bir ses çıkışı bağlantısı ve bir RJ45 Ethernet bağlantısı vardır. USB-C bağlantı noktası, bağlı bir dizüstü bilgisayardan video ve ses göndermek için kullanılabilir, aynı zamanda dizüstü bilgisayarın kendisine de güç sağlar.


Philips ayrıca, akıllı telefonlar ve tabletler gibi cihazların pilini hızla doldurmak için biri hızlı şarj ile donatılmış dört adet USB-A bağlantı noktasına sahiptir.

Ses, bir çift 5W hoparlör tarafından işlenir. Masaüstü monitörler genellikle ses kalitesiyle tanınmaz, bu nedenle alıcılar bu ekranı eğlence için de kullanmak istiyorsa, bilgisayarlarına veya monitörün kendisine takabilecekleri bir hoparlör sistemine yatırım yapmak isteyebilirler.

Yukarıda bahsedilen açılır web kamerası 2.0 megapiksel çözünürlüğe sahip ve Full HD 1080p kalitesinde kayıt yapabiliyor. Entegre bir mikrofonu ve Windows Hello ile ne zaman kayıt yaptığını ve kullanıldığını size bildirmek için bir LED ışığı vardır.

Samsung M70A Akıllı Monitöre gelince, biri ARC'yi destekleyen bir çift HDMI 2.0 bağlantısı var. Genellikle televizyonlarda ve ses çubuklarında bulunan bir ARC HDMI bağlantısı, ses dönüş kanalı anlamına gelir ve bir ekrandan ses çubuğuna veya amplifikatöre ses göndermenizi sağlar. Bu şekilde, monitörü bir ses çubuğuna bağlayabilirsiniz ve USB-C aracılığıyla bir bilgisayar gibi ekrana bağladığınız diğer her şeyin sesi, sesini monitörün kendi sesi yerine ses çubuğuna gönderir. hoparlörler.

USB-C'den bahsetmişken, Samsung ekranı, aynı anda şarj olan bir bilgisayarı veya dizüstü bilgisayarı takmak için 65W'lık bir bağlantıya sahiptir. Ayrıca iki adet USB-A 2.0 bağlantı noktası ve monitörün akıllı kimlik bilgilerine bir selam olarak Bluetooth ve Wi-Fi vardır. İlgili bir notta, Samsung, akıllı özelliklerini kontrol etmek için bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir; Son birkaç yılda bir Samsung TV veya ses çubuğu kullanan herkes bu uzaktan kumandayı hemen tanıyacaktır.

Samsung M70A Akıllı Monitör

(Resim kredisi: Samsung)

Philips 329P1H ve Samsung M70A Akıllı Monitör: Teknik Özellikler

Ayrıca bir Galaxy akıllı telefonu kablosuz olarak bağlamak ve bunu basit bir bilgisayar olarak kullanmak için Samsung'un DeX sistemi ve bir MacBook'a kablosuz olarak bağlanmak ve Samsung'un ikinci bir monitör gibi davranmasını sağlamak için Apple AirPlay 2 var.

Bu monitörlerin her ikisi de 16:9 en boy oranına sahiptir; Samsung ekranı 32 inç ve Philips 31,5 inç. Her ikisi de 60Hz'de 3580 x 2160 4K çözünürlüğe sahip. Philips 1000:1 kontrast oranına sahipken, Samsung 3000:1 olarak derecelendirilmiştir. Samsung için parlaklık 250 cd/㎡, ancak Philips 350 cd/㎡ yönetiyor. Philips, Samsung'un 8 ms'ye kıyasla 4 ms olan tepki süresi konusunda da kazanıyor.

Tüm bunlar, iki monitörün yalnızca Samsung'un geliştirilmiş kontrast oranı ve Philips'in daha hızlı tepki süresi ile ikisini birbirinden ayıran birçok ortak teknik özelliğe sahip olduğu anlamına geliyor. Bu, birincisinin doğru görüntü ve video düzenlemeye daha uygun olması gerektiği anlamına gelirken, ikincisi oyun için daha iyi olabilir. Bununla birlikte, genel bilgisayar çalışması ve ara sıra eğlence için onları ayıracak çok az şey var.

Bu iki monitör arasındaki açık ara en büyük fark, Samsung'un akıllı televizyon olarak da kısmen ikiye katlanması. Bir antene bağlanamaz, ancak Wi-Fi bağlantısı ve Tizen işletim sistemiyle, yeterince yaptığınızda Netflix ve iPlayer gibi akış uygulamalarına erişimiyle Samsung'un akıllı TV'leri gibi çalışır. gün için çalış.

Şu anda birçoğumuz evden çalışırken, akıllı TV işlevi gören bir bilgisayar monitörü, bazı kullanıcılar için, özellikle de yatak odasında küçük bir masası olan ve izlemek için TV işlevi gören bir monitör isteyenler için çok değerli olabilir. yataktan. Samsung ayrıca, uzaktan kumandadaki bir mikrofon aracılığıyla erişilen Bixby sesli asistanına ve şirketin akıllı ev sistemi SmartThings ile entegrasyona sahip.

Philips 329P1H

(Resim kredisi: Philips)

Philips 329P1H ve Samsung M70A Akıllı Monitör: Fiyat ve karar

Philips 329P1H'nin fiyatı 519 £. Şirket ayrıca aynı tasarıma sahip ve aynı zamanda 31,5 inç ölçülerinde, ancak QHD çözünürlüğe (2560 x 1440) sahip olan ve 399 £ fiyatla satışa sunulan 326P1H'yi de sunuyor. Samsung, 399 £ fiyatla biraz daha ucuz ve şirket ayrıca 32 inç model için 279 £ ve 27 inç için 229 £ fiyatla Full HD sürümü sunuyor.

32 inç, 4K modellere baktığınızda bu iki monitör arasında seçim yapmak ekranınızdan ne istediğinize bağlı.

Bu, evinizde veya ofisinizde özel bir çalışma alanı için satın alınacaksa, entegre web kamerası ve daha hızlı yanıt oranı ile Philips çekici olacaktır. Ancak, akıllı televizyon olarak da kullanılabilen, belki de bir yatak odasındaki geçici ev ofisinde kullanılabilecek bir bilgisayar monitörü istiyorsanız, Samsung ve Tizen işletim sistemi harika bir seçenektir.