Close
 • Ana
 • /
 • Televizyon
 • /
 • Philips 65 inç OLED903 incelemesi: sınıfının lideri OLED UHD 4K TV

Philips 65 inç OLED903 incelemesi: sınıfının lideri OLED UHD 4K TV

Kirk'te Spock var, Harry'de Sally var ve Ant Aralık'ta. Ortaklıklar insanların içindeki en iyiyi ortaya çıkarma eğilimindedir. Peki, Philips ile Bowers & Wilkins arasındaki bağlantının sonucu olan OLED903, son teknoloji ses ve görüntü söz konusu olduğunda benzer şekilde çıtayı yükseltiyor mu?

Kuşkusuz tasarım açısından bakıldığında, yeni evlilik zemine hızla çarpıyor ...

Philips 65OLED903: Teknik özellik ve aralık

Philips 65 inç OLED903

 • Ekran:65 inç, OLED
 • Ses:50W toplam çıktı
 • HDMI:4
 • USB:3
 • Diğer bağlantılar:kulaklık çıkışı, optik dijital ses çıkışı, Ethernet
 • Akort cihazları:Freeview HD, uydu
 • Boyutlar449 x 876 x 50 mm, 31,1 kg

Philips 903 serisi


Philips 903, 55 inç ve 65 inç boyutlarında mevcuttur. Her ikisi de aynı S&B ses çubuğuna sahip ancak Ambilight, büyük modelde daha da etkileyici.

Philips 65OLED903: Tasarım

Philips 65 inç OLED903


Bowers & Wilkins ses çubuğu, akustik olarak şeffaf Kvadrat kumaşla kaplanmıştır

OLED paneli ve ses sistemi mükemmel bir şekilde entegre edilmiştir. Akustik olarak şeffaf Kvadrat kumaşla kaplı bir muhafaza içinde öne bakan dört sürücü, ekranın arkasındaki aktif / pasif bir woofer ile güçlendirilir.


Bağlantılar arasında dört HDMI girişi, üçlü USB bağlantı noktası, optik dijital ses çıkışı, mini jak adaptörü aracılığıyla bileşen AV ve yerleşik Wi-Fi'ye kablolu bir alternatif sağlayan Ethernet bulunur.

Set, iki uzaktan kumanda, arka tarafında bir klavye bulunan tam boyutlu bir çubuk ve ince bir Bluetooth işaretçisi ile birlikte gelir. İkincisi, sesli arama için dahili bir mikrofona ve küçültülmüş bir dokunmatik yüzeye sahiptir.

Philips 65 inç OLED903

Bu amiral gemisi TV setinin arkadan görünümü


Set, Freeview Play'den ziyade standart bir Freeview HD tuner ile birlikte gelir, bu nedenle geri alma epg ve sınırlı yakalama TV anlamına gelir. BBC iPlayer, çeşitli Euro merkezli akış uygulamalarının ortasında Netflix, YouTube ve Amazon Prime Video'ya katılıyor.

Telafi olarak 903, Philips & rsquo; ticari marka Ambilight akıllı aydınlatma, burada standart üç taraflı yapılandırmada. Arkaya monte edilmiş LED ışıklar, ekrandaki hareketin tonlarını taklit edebilir, düz renk aralıkları oluşturabilir veya müzikle birlikte zaman içinde titreşebilir.

Philips OLED 903: performans

Philips 65 inç OLED903

Görüntü modunuzu akıllıca seçin…

Bu amiral gemisi seti, Philips & rsquo; övgüyle P5 görüntü işlemcisi.

Nüanslı gölge ayrıntıları ve cesur, canlı renklerle derin siyahlar sunan OLED teknolojisi, Philips & rsquo; resim işleme gücü. Panel yalnızca zengin görüntüler sunmaz, resimler genellikle milyarder parlaklığa sahiptir - doğru görüntü ön ayarını seçmeniz şartıyla.

Örneğin, HDR Film ve HDR Doğal modları arasında görüntü netliğinde büyük bir fark vardır.

Luke Skywalker & rsquo; ın yüzünün büyük bir yakın çekimi (UHD Blu-ray, bölüm 29,Yıldız Savaşları Son Jedi) HDR Film modunda, HDR Natural ile karşılaştırıldığında pozitif olarak yumuşak görünür. Gözlerindeki nem, canlı cilt detayı, hepsi netliğini yitiriyor. Açılış metnini oynatın ve arka plandaki yıldız alanı yaklaşık yüzde 40 daha az parıltıya sahip.

HDR vurguları gerçekten göz kamaştırıcı. Set, evrensel HDR10'un yanı sıra Dolby Vision'a rakip dinamik meta veriler olan HLG yayını HDR ve HDR10 + 'yı destekler.

Yüksek yoğunluklu nesneler devasa dinamiklerle teslim edilir. Kranklama kontrastı maks.% 5 HDR test penceresinde 900 cd / m2'den (nit) fazla ölçtük. Standart HDR Natural ön ayarını kullanarak, en yüksek parlaklık ortalamaları hala saygın bir 750 cd / m2'dir.

Siyaha yakın ayrıntı işleme mükemmel. Kasvetten hafif dokular ve gölgeler kesilerek, herhangi bir yumuşak karanlık havuzları engellenir. Görüntüler gerçekçi, neredeyse büyüleyici bir derinliğe sahiptir. Bu yetenek elbette Philips'e özel değil. Tüm büyük OLED panel satıcılarının siyaha yakın ayrıntıların işlenmesini önemli ölçüde geliştirdiğini gördük.

Philips 65 inç OLED903

Renk doğruluğu olağanüstü

Bu ekranın rakiplerinden gerçekten ayrı durduğu yer, renk sadakatinde bulduğu saf sevinçtir. Çoğu zaman, ekran yapımcıları mastering orijinalliğini sürdürmek için resim pirotekniğini bozarlar. En kötüsü, bu, karanlık oda ortamı dışında hiçbir şeyde izlenemeyen görüntülere yol açar. Philips bunu yapmaz. Göz şeker tonlarını olumlu bir şekilde yansıtır ve bu ekranı patlamış mısırınızı görüp görmediğinizden bağımsız olarak izlemek bir zevk haline getirir.

Philips 65 inç OLED903

Bu TV göründüğü kadar iyi ses veriyor

Peki ya şu Bowers & Wilkins ses sistemi? Şey, (genellikle) müthiş. Üstün orta aralık netliği ile geniş stereo ayrımı sunan, dinlemek bir zevktir. Bununla birlikte, bas tepkisi sınırlıdır. Çubuk derine inmez ve ağırlığı 100 Hz'nin altına düşmez. Genel güç çıkışı 50W olarak derecelendirilmiştir.

Hareket yönetimi biraz daha tartışmalı. Kapalı veya Film hareketi modu hariç tümü, set, hareketli nesnelerin etrafında açık eserler sunar. Tavsiyemiz ya Film hareketine bağlı kalarak buzlu enterpolasyonun etkilerini sınırlandırın ya da sizin için en uygun sunumu bulmak için Mükemmel Doğal Hareket ve Mükemmel Netlik Hareket ayarlarının kilidini açan Kişisel ayarını deneyin.

903'ün biraz & lsquo; meh & rsquo olduğu birkaç alandan biri; giriş gecikmesidir. Oyun modu devredeyken, giriş gecikmesi 38,9 ms'dir. Bu, konsol oyununa ciddi şekilde zarar verecek kadar kötü değil, ama açıkçası daha iyi olabilir.

Philips OLED 903: karar

903 ile Philips, yılın en iyi 4K TV'lerini sunabilen sınıfının lideri bir OLED UHD TV üretti. Çarpıcı görüntü performansı, tatlı ses ve harika Ambilight, bu ekranı bir OLED süperstarı yapıyor.

Oyun performansı söz konusu olduğunda iyileştirme için hala yer var ve Dolby Vision HDR desteğinin olmaması da bazıları için bir kırılma noktası olabilir. ancak 903, Lust-o-Meter'ımızda hala çok yüksek oranlarda.