Close
  • Ana
  • /
  • Küçük Ev Aletleri
  • /
  • Philips Air Fritöz XXL vs Tefal Actifry Genius XL 2'si 1 arada: hangi hava fritözünü satın almalısınız?

Philips Air Fritöz XXL vs Tefal Actifry Genius XL 2'si 1 arada: hangi hava fritözünü satın almalısınız?

Bloktaki en yeni çocuklar olmayabilirler, amaPhilips Hava Fritöz XXLveTefal Actifry Genius XL 2'si 1 aradahala oranı ikien iyi hava fritözleripara satın alabilir. Niye ya? Her iki cihaz da, muhtemelen herkesin en sevdiği tuzlu atıştırmalık olan bol miktarda patates kızartması üretmek için harikadır, ancak bunu yapabilirler.yolDaha Fazlası.


Her ikisi de yemek zamanı karışımına daha sağlıklı bir kenar eklerken, bir dizi başka akşam yemeği seçeneği de pişirebilir. Kızartma görevlerinin yanı sıra, bu mutfak aletleri tek bir makineyi kullanarak kızartma, ızgara, fırınlama, yeniden ısıtma ve yiyecekleri sıcak tutabilir.

Bir fritöz satın alırsanız en büyük bonus, daha az yağ kullanarak veya hiç yağ kullanmadan pişirmeyi dört gözle bekleyebilmenizdir, ancak bu cihazlar aynı zamanda yiyecekleri çok daha kısa sürede ısıtmanın harika ve oldukça verimli bir yoludur. Aslında, Philips Air Fritöz XXL ve Tefal Actifry Genius XL 2'si 1 arada, her iki cihazla da edindiğimiz deneyime dayanarak bu işi çoğundan daha iyi hallediyor.

Bu hava fritözlerini bir süredir kullanıyoruz ve o kadar etkilendik ki artık fırını nadiren çalıştırıyoruz. En iyi iki seçeneğimizin nasıl biriktiğini görmek için okumaya devam edin.

• Philips Air Fritöz XXL'i Amazon İngiltere'den satın alın


• Amazon İngiltere'den Tefal Actifry Genius XL 2'si 1 Arada satın alın

• Philips Air Fritöz XXL'i Amazon ABD'den satın alın


Maalesef Kuzey Amerika, Tefal ülkenizde mevcut değil. Yani sizin için Philips varsayılan olarak kazanır.

Philips Hava Fritöz XXL


(Resim kredisi: Philips)

Philips Air Fritöz XXL ve Tefal Actifry Genius XL 2'si 1 arada: bunlar sadece hava fritözleri mi?

Hem Philips Air Fritöz XXL hem de Tefal Actifry Genius XL 2'si 1 aradafazlahava fritözlerinden daha fazlası. Philips, yiyecekleri dahili fan ısısıyla ısıtmak için kullanılan önden yüklemeli bir sepete sahip, belki de standart bir hava fritözünün en geleneksel versiyonudur. Bu ünitenin boyutları, 322 x 433 x 316 mm'de tam olarak küçük olmasa da pratik hale getirir, bu nedenle tezgahınızda biraz alana ihtiyacınız olacak.

Ünitenin ön tarafındaki tuş takımı ve kadran kullanılarak manuel ayar veya 5 farklı pişirme programı arasından seçim yapmak mümkündür. Philips Air Fritöz XXL ayrıca kızartma, ızgara, kızartma ve fırınlama yapabilirken, geniş sepeti cömert kapasitesinin bir göstergesi olarak 1,4 kiloya kadar kızartmayı işleyebilir. Ayrıca kullanışlı olan sıcak tutma işlevine de sahip olursunuz.

Tefal, 476 mm x 328 mm x 263 mm ölçülerindeki dairesel, yuvarlak tasarımı sayesinde sadece farklı görünmekle kalmaz, aynı zamanda işleri biraz farklı şekilde yapar. Aslında, Philips hava fritözünden çok farklıdır çünkü onunla kuru yemekler pişirmenin yanı sıra Tefal 'ıslak' zorlukların üstesinden gelebilir. Bunun nedeni, güveçler, köriler ve makyajlarında daha fazla sos içeren diğer yemekler oluşturmanıza olanak tanıyan bir kase ve kürek tasarımına sahip olmasıdır.

Philips, ıslak tariflerle başa çıkamasa da, diğer havada kızartma görevlerinin yanı sıra kavurma ve pişirme işlerinde de oldukça iyidir. Her iki cihaz da bulaşıkları sıcak tutma yetenekleri için oldukça kullanışlıdır; bu, yemek servis etmeye hazırsanız ancak masada kimse yoksa gerçek bir artıdır. Saniyeler için arıyorsanız, kalanları sıcak tutmak için kullanışlıdır.


Tefal Actifry Genius XL 2

(İmaj kredisi: Tefal)

Philips Air Fritöz XXL vs Tefal Actifry Genius XL 2'si 1 arada: performans nasıl?

Her iki makineden de mükemmel performans bekleyebileceğinizi söylemek doğru olur. Philips Air Fritöz XXL, yeni başlayanlar için bol miktarda kapasiteye sahiptir ve ayrıca çok fazla güce sahiptir. İki şeyi birleştirin ve bütün bir tavuğu bir saatten daha kısa sürede tavada kolayca kızartın. Bu modelin harika yanı, tüm yağı toplayan daha büyük bir dış olmak üzere iki iç tava etkili bir şekilde olmasıdır. İçinde yapışmaz ızgaralı bir sepet var. Bu arada temizlik için çıkıyor. Bu arada, fazla yağın tamamı damlar ve yiyeceklerden uzaklaşır.

Philips modeli 2225 watt güce sahiptir ve yağları eritmek için üreticilerin sıcak hava kasırgası olarak tanımladığı şeyi kullanır. Bu aslında, tavuğunuz, patates kızartmanız ya da her ne pişiriyorsanız, yoğun ısıyla patlaması gibi olayların oldukça iyi bir açıklamasıdır. Bu, pişirildikten sonra yemeğinizin harika bir çıtır kenarına neden olur, bu yüzden bir hava fritözü kızartma pişirmede çok iyidir. Bununla birlikte, ısı ayarlarını biraz azaltın ve ünite kekler veya tatlılar gibi hassas ürünleri de pişirebilir.

Bu arada, Tefal Actifry Genius XL 2'si 1 Arada, 2'si 1 arada pişirmeyi gerçekleştirebilme şekli olan başlık özelliği ile mükemmel bir spesifikasyona sahiptir. Cihazın bir alt tepsisi ve daha küçük bir üst tepsisi vardır. Yemeğe bağlı olarak, sonunda tam bir yemek üreterek iki seviyede farklı malzemeler pişirebilirsiniz. 54 adede kadar akıllı program ve tüm zor işleri sizin için yapan 9 çekirdekli otomatik programla potansiyel aslında oldukça şaşırtıcı.

Tefal Actifry Genius XL 2'si 1 arada daha da kullanışlıdır çünkü alt kapta, gıda bileşenlerini otomatik olarak karıştıran bir kürek vardır, bu da daha eşit pişirme anlamına gelir. 1,7 kg kapasitesi veya yaklaşık 8 porsiyonu kaldırabilme özelliği ile her tür aileye hitap edecek kadar büyüktür. Bu makine aynı zamanda serideki diğer Actifry modellerine göre yemek pişirmede %30'a kadar daha hızlıdır. 1500 watt gücün yanı sıra bu sirkülasyonlu kase ve tepsi sistemi, Tefal'in çıtır yiyecekleri çok eşit şekilde pişirmede gerçekten iyi olduğu anlamına gelir.

Bununla birlikte, Tefal'in asıl özelliği, Philips'in yapabileceği her şeyi yapabilmesidir, ancak aynı zamanda yukarıda bahsedilen ıslak yemekleri pişirmek için de uygundur. Bu, köri, güveç, güveç ve daha fazlasını pişirebileceğiniz anlamına gelir. Bu, bunu yapabilen birkaç hava fritözünden biridir ve bu da onu mutfakta daha da kullanışlı hale getirir. Daha da iyisi, kasedeki kürekle donanmış olduğu için, yemek yapma iş yükü önemli ölçüde azalır. Artık bir tava üzerinde durup yanmamaları için her şeyi hareket ettirmeye gerek yok.

Tefal Actifry Genius XL 2

(İmaj kredisi: Tefal)

Philips Air Fritöz XXL ve Tefal Actifry Genius XL 2'si 1 arada: iyi bir değer mi?

Her iki cihaz da ucuz olarak sınıflandırılamaz, ancak bir bütçe modeli arıyorsanız, o zaman bizimen iyi hava fritözürehberin tüm ceplere uygun modelleri vardır. Ancak, sunulan çok yönlülük, yenilik ve yapı kalitesi nedeniyle bu makinelerden herhangi birinin paranızın karşılığını fazlasıyla verdiğini düşünüyoruz. Her iki marka da uzun süredir piyasada ve bu kaliteli soyağacı için ekstra ödeme yapmaya değer.

Philips Air Fritöz XXL için bir anlaşma yapabilirsiniz, ancak normalde 300 sterlin civarındadır. Haftada bir kez cips kızartıyorsanız, bu çok fazla görünebilir, ancak cihazı diğer öğünler için kullanmayı planlıyorsanız, kısa sürede daha iyi bir değer haline gelir. Philips sizin için de bir tarif kitabı sunuyor, ancak buradaki gerçek değer genel pakette. Kadranı çevirmek veya program düğmelerine basmak, cihazın düzgün bir şekilde bir araya getirildiğini ve birkaç yıl hizmet vermesi gerektiğini söyler.

Tefal Actifry Genius XL 2'si 1 arada, yaklaşık 270 £ ve yine, tam potansiyelinden yararlanmayacaksanız, bu oldukça fazla. Etrafta alışveriş yapın ve büyük olasılıkla daha ucuza alacaksınız, ancak yine de istenen fiyata değer. Tefal'in ne kadar yapabileceğini düşünürsek, muhtemelen daha değerli bir mutfak aleti. Her türlü işlemi en az güçlükle yapabilen bir cihazdır. Tefal, başlamak için gereken her şeyle birlikte gelir, ayrıca ek bir bonus olarak, Philips'e kıyasla tercih ettiğimiz harika bir uygulama var.

Gerçekten de, yeni satın alma işleminizde ne pişireceğinizden tam olarak emin değilseniz, uygulama ideal bir tercih seçeneğidir. Çok sayıda hazır öneri var, aslında 300'den fazla tarif, adım adım basit bir şekilde ortaya konan tüm talimatlarla birlikte. Bununla birlikte, buzdolabınızdakilere dayanarak makine için bir tarif bulabilecek güzel bir özellik de var. Genel olarak bu uygulama gerçekten iyi çalışıyor, ancak bazen biraz hantallaşıyor veya pek mantıklı gelmiyor. Genel olarak, harika bir makineye mükemmel bir ek olsa da.

Philips Hava Fritöz XXL

(Resim kredisi: Philips)

Philips Air Fritöz XXL vs Tefal Actifry Genius XL 2'si 1 arada: güvenilirler mi?

Bu cihazlardan birini alın ve her iki açıdan da denenmiş ve güvenilir bir marka satın alıyorsunuz. Her iki cihazdan da harika hizmet aldık ve yapı kalitesi her biri için mükemmel. Başlangıçta her iki üniteyi de temiz tutmanın zor olacağından endişeliydik, ancak diğer bulaşıklarınızın yanında yıkanabilen bulaşık makinesinde yıkanabilir bileşenlere sahipler. Ana ünitenin bariz sebeplerden dolayı sudan uzak tutulması gerekiyor.

Her iki hava fritözünü de bir süredir kullanıyoruz ve şu ana kadar güvenilir olmadıklarını gösteren hiçbir şey olmadı. Zamanla, Philips'teki sepet ve Tefal'deki kürek gibi şeylerde oldukça fazla renk değişikliği olduğunu göreceksiniz. İlgili sıcaklıklar ve makinelerin işleyebileceği tarifler nedeniyle bunu durdurmak zordur.

Bunun dışında, her iki makinenin de ne kadar dayanıklı olduğundan çok etkilendik. Tefal, en güvenilir ödülü, çok büyük güveçlerden ve güveçlerden tıknaz fırında patates dilimlerini kasede itmeye kadar her şeyi karıştıran döner kürek sahip olduğu için kazandı. Bu, bazen patates veya mısır parçaları gibi şeylerin sıkışma eğiliminde olmasına ve küreğin dönmesini durdurmasına rağmen. Bu olursa, kapağı kaldırmanız ve sıkışmayı gidermeniz gerekir, ancak bu gerçekten önemli değil.

Tefal vs Philips

Kredi: Tefal / Philips

Philips Air Fritöz XXL vs Tefal Actifry Genius XL 2'si 1 arada: hangisini satın almalıyım?

Philips makinesi, Twin TurboStar performansı, gücü ve her türlü pişirme gereksinimine uygun kapasitesi ile harika bir kittir. Aileler için idealdir, özellikle düzenli olarak patates kızartması ve diğer gevrek ikramlara meyilli olanlar için.

Hassas, ancak ince ayar yapmanız gerektiğinde esnek kontrollere sahip, kullanımı kolay özelliklerini seviyoruz. Pişirmenin kendisi büyük ölçüde mükemmel, ancak kalın burgerleri kızartırken çok fazla pişirme dumanı arkadan dalgalanıyor. Üniteyi bir ocak aspiratörünün yakınında tutmak bu sorunu halleder.

Islak bulaşıkları pişirebilmenin ek faydasını istiyorsanız, Tefal Actifry Genius XL 2'si 1 Arada aradığınız modeldir. Biraz meraklı şekli nedeniyle hem tezgahta hem de dolapta bir ev bulmak biraz daha garip.

Bununla birlikte, Tefal'in sunduğu çok çeşitli pişirme seçenekleri için yenmek çok zor. Cihaz mükemmel patates kızartması, dilim patates, tavuk kanadı ve börek üretir, ancak bu sadece buzdağının görünen kısmıdır. Yemek zamanı gereksinimlerinin tamamını olmasa da çoğunu karşılayabilecek bir mutfak aleti istiyorsanız, Tefal'i tercih etmelisiniz; bu dahice.

• Philips Air Fritöz XXL'i Amazon İngiltere'den satın alın

• Amazon İngiltere'den Tefal Actifry Genius XL 2'si 1 Arada satın alın

• Philips Air Fritöz XXL'i Amazon ABD'den satın alın