Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Philips Brilliance 328P ve Eizo Coloredge CG319X: Karşılaştırılan en iyi iki 4K monitör

Philips Brilliance 328P ve Eizo Coloredge CG319X: Karşılaştırılan en iyi iki 4K monitör

Buradaki her iki monitör de Pingtwitter'lerde bulunuren iyi 4K monitörlersatın alma rehberi. Ancak, burada gösterilen Eizo Coloredge CG319X monitörün Philips Brilliance 328P ekrandan yaklaşık sekiz kat daha pahalı olduğunu baştan açıklamalıyız.


İkisini karşılaştırmayı zorlaştıran kağıt üzerinde, ancak tüketici ve profesyonel düzeydeki monitörler arasındaki farkları ve bu iki örneğin fiyatları arasında neden bu kadar büyük bir uçurum olduğunu açıklamaya değer olacağını düşündük. Ve bu iki monitör bunu mükemmel bir şekilde yapıyor. Her ikisi de farklı kullanıcılar için harika satın almalardır.

Bu iki ekrana bakmak aynı zamanda Eizo Coloredge CG319X gibi monitörlerin neden oldukları gibi fiyatlandırıldığını ve doğruluklarının tam anlamıyla profesyonellerin işlerini düzgün bir şekilde yapmalarına nasıl bağlı olduğunu açıklama fırsatı sunuyor. Ayrıca Philips Brilliance 328P gibi yüksek kaliteli 4K monitörlerin hem tüketiciler hem de profesyoneller için çok yönlü güçlü olması amaçlandığını göstereceğiz.

Bugünün en iyi Philips Brilliance 328P fırsatları Philips 328P6VUBREB - 32 İnç... Amazon Prime £ 703.83 Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Eizo Coloredge CG319X fırsatları 3 Amazon müşteri yorumu ☆☆☆☆☆ Eizo ColorEdge CG319X. .. Amazon Prime 3.607,94 £ Düşük Stoku Görüntüle EIZO ColorEdge CG319X 31 inç... Wex Fotoğraf Videosu 3.960 £ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz

Philips Brilliance 328P ve Eizo Coloredge CG319X: Tasarım

Profesyoneller genellikle ekranlarını kalibre etmek için ayrı üçüncü taraf sensörler kullanırlar, bu nedenle sensörü ekran çerçevesine entegre etmek Eizo'nun güzel bir hamlesi.

32 inçlik Phillips ekran, bugün piyasadaki diğer bilgisayar monitörlerine çok benziyor. Bu özel model, monitörün arkasının ortasına takılan oldukça kompakt bir ayağın üzerine oturur. SmartErgoBase olarak adlandırılan ayak, ekranın yukarı ve aşağı eğilmesine, sola ve sağa döndürülmesine, yüksekliğini ayarlamak için yukarı ve aşağı kaydırılmasına ve yataydan dikeye döndürülmesine olanak tanır.


Ayrıca, evden çalışırken yaptığınız tüm Instagram çekimleriniz için masanızın düzenli görünmesini sağlamak için düzgün bir kablo yönetim sistemi de vardır ve kompakt taban, masanızda çok fazla yer kaplamamalıdır.

Philips ekranı oldukça dar bir çerçeveye sahip ancak kendi türündeki diğer ekranların çoğuyla hemen hemen aynı seviyede. Kısacası bu, koyduğunuz her yere hoş bir şekilde uyum sağlayacak, her yöne ayarlanabilen ve fazla yer kaplamaması gereken basit, zararsız bir tasarıma sahip bir 4K monitör.


31,1 inç Eizo Coloredge CC319X'e gelince, bazı önemli tasarım farklılıklarını hemen görebilirsiniz. Başlangıç ​​olarak, parlamanın ekrana çarpmasını önlemek için tasarlanmış çıkarılabilir bir ışık koruyucu başlık var. Bu, göz yorgunluğunu ve buna bağlı baş ağrılarını azaltmaya yardımcı olur, ancak aynı zamanda ekran çıktısının ortam ışığından etkilenmediği anlamına gelir - mükemmel bir şekilde düzenlenmesi gereken görüntüler ve videolar üzerinde çalışırken çok önemli bir faktör.

Başlık, monitöre manyetik olarak takılır ve kullanılmadığında saklaması kolay olacak şekilde katlanır.


Philips gibi, Eizo'nun standı da ekranın yukarı ve aşağı eğilmesine, sola ve sağa döndürülmesine ve en ergonomik konumu bulmanıza yardımcı olmak için dikey olarak kaydırılmasına olanak tanır. Ayrıca, ekranın tek bir dokunuşla standdan çıkarılabilmesi için hızlı serbest bırakma sistemine sahiptir. Entegre taşıma koluna eklenen bu, monitörün standından ayrılıp başka bir ofise veya ev ile ofis arasında nispeten kolaylıkla taşınabileceği anlamına gelir.

Aranızdaki kartal gözlü, üst çerçevenin ortasındaki küçük çıkıntıyı fark etmiş olabilir. Bu, monitörü otomatik olarak kalibre etmek için kullanılan bir katlanabilir sensöre sahiptir. Tüketici sınıfı bir monitörde görmeyeceğiniz bir şey olan bu sensör, ekranın renk açısından doğru kalmasını sağlamak için kullanılır, böylece ekranda gördüğünüz şey bir projenin basıldığında, yayınlandığında, yüklendiğinde veya aktarıldığında nasıl görüneceğidir. başka yerde.

Profesyoneller genellikle ekranlarını kalibre etmek için ayrı üçüncü taraf sensörler kullanırlar, bu nedenle sensörü ekran çerçevesine entegre etmek Eizo'nun güzel bir hamlesi.

Eizo ColorEdge CG319X


(İmaj kredisi: Eizo)

Philips Brilliance 328P ve Eizo Coloredge CG319X: Donanım ve bağlantılar

4K monitör tarafından sunulan bağlantı türleri, resim kalitesi kadar önemlidir (en azından pazarın tüketici tarafında). Philips Brilliance 328P için bu, HDCP'li tek bir HDMI 2.0 bağlantı noktası, bir DisplayPort bağlantısı, HDCP'li bir DVI-Dual Link ve bir analog VGA bağlantısı anlamına gelir.

Ayrıca, biri hızlı şarj özelliği, ayrıca bir ses girişi bağlantısı ve bir kulaklık / ses çıkışı bağlantısı sunan dört adet USB 3.0 bağlantı noktası vardır.

Tüm bunlar, DisplayPort aracılığıyla bir bilgisayar ve HDMI aracılığıyla bir oyun konsolu gibi birden fazla cihazı aynı anda, bir hoparlör veya ses sistemini kulaklık jakına ve akıllı telefonlar gibi cihazları USB bağlantı noktalarına bağlayabileceğiniz anlamına gelir. Özellikle dört USB bağlantı noktasının, monitörün bir şarj merkezi olarak nasıl iki katına çıktığını ve ekranın gün boyunca bilgisayar çalışması için nasıl kullanılabileceğini, ardından akşamları eğlence için bir oyun konsolu veya medya akış cihazı ile nasıl kullanılabileceğini seviyoruz.

Philips monitörde ayrıca bir çift 3 watt'lık hoparlör bulunur, ancak ekranı eğlence için kullanmak istiyorsanız, muhtemelen kulaklık kullanmak veya daha güçlü bir ses sistemine veya ses çubuğuna bağlamak isteyeceksiniz. Son olarak, monitörü duvara monte etmek veya farklı bir standa takmak için arkada 100x100mm VESA montajı vardır.

Şimdi Eizo Coloredge CG319X için. Bu monitörde HDCP 1.3 ile iki DisplayPort bağlantısı ve ayrıca Deep Color, HDCP 2.2 ve 1.4 ile bir çift HDMI bağlantı noktası bulunur. Ayrıca akıllı telefonlar gibi cihazları şarj etmek için bir USB-B 3.1 bağlantı noktası ve üç USB-A 3.1 bağlantı noktası vardır.

Philips'te olduğu gibi, bu bağlantı noktası seçimi, bir bilgisayarı ve oyun konsolu veya medya aktarıcı gibi başka bir cihazı bağlayabileceğiniz anlamına gelir, ancak ikincisinin bu monitörün tasarlandığı profesyonel ortamda daha az olası olduğundan şüpheleniyoruz. Burada ikinci bir bilgisayar muhtemelen daha iyi bir seçenektir, ancak şu anda çoğumuz evden çalıştığımız için ev ofislerini donatan profesyoneller Eizo'nun giriş esnekliğini memnuniyetle karşılayabilir ve bir süreliğine bir konsol bağlayabilir.

Önemli bir fark, Eizo'nun sesi idare edememesi ve hoparlörü olmamasıdır, bu nedenle bilgisayarınızı ve diğer cihazlarınızı ayrı bir hoparlöre, ses sistemine veya kulaklığa bağlamanız gerekecektir. Bu monitörün profesyonel doğası göz önüne alındığında, tüm bunlar mantıklıdır ve size standart altı entegre hoparlörlere güvenmek yerine kendi üst düzey ses ekipmanınızı takma özgürlüğü verir.

Philips'te olduğu gibi, Eizo da 100x100mm VESA montaj ve stantlarıyla uyumludur.

Philips Brilliance 328P

(Resim kredisi: Philips)

Philips Brilliance 328P ve Eizo Coloredge CG319X: Teknik Özellikler

Şimdi teknik bilgi alma zamanı ve daha basit Philips ile başlayacağız. 4K olan bu monitör, 60Hz'de 3840 x 3160 çözünürlüğe sahip olup, Ultra HD içeriği doğal olarak görüntüleme yeteneğine sahiptir. Ayrıca, 8 bit alternatife göre daha yumuşak renk derecelendirmesi ve ayrıntı anlamına gelen 10 bit HDR paneldir ve 1.074 milyar renk görüntüleme yeteneğine sahiptir.

Ekran bir W-LED arka aydınlatma sistemi kullanır, parlama önleyici kaplamaya sahiptir ve ortak 16:9 en boy oranını kullanır. Tipik 4 ms tepki süresine, 3.000:1 kontrast oranına ve 0.181 x 0.181 mm piksel aralığına sahiptir. Maksimum görüş açısı 178 derecedir.

Şimdi Eizo'ya. Bu profesyonel sınıf IPS monitör de 4K'dır ancak video prodüksiyonunda kullanılan biraz daha uzun 4K standardı olan 4096 x 2160 daha yüksek çözünürlüğe ve 17:6 en boy oranına sahiptir. Bu, ekranın üst düzey video ve görüntüleme çalışmaları için kullanılabileceği anlamına gelir, aynı zamanda filmler ve oyunlar gibi normal Ultra HD içerikler için de kullanılabilir. Ekran ayrıca HDR video içeriğini düzenlemek için HLG (hibrit log-gama) ve PQ (algısal niceleme) eğrisi ile donatılmıştır; piksel aralığı 0.170 x 0.170 mm'dir

Geniş gamlı LED arka aydınlatma sistemi, monitörün dijital sinema prodüksiyonunda kullanılan DCI-P3 standardının %98'ini yeniden üretebileceği anlamına gelir ve ekran ayrıca Adobe RGB renk tayfının %99'unu da karşılar. Tüm bunlar, renk üretiminin mümkün olduğu kadar doğru olduğu anlamına gelir.

1500:1 kontrast oranı ve 9 ms tepki süresi, Philips'ten daha düşüktür, ancak buradaki anahtar, profesyonel düzenleme çalışmaları için doğru renk üretimidir.

Philips Brilliance 328P ve Eizo Coloredge CG319X: Fiyat ve karar

Bu arada, Philips, gündüzleri mükemmel bir çalışma ekranı ve geceleri eşit derecede etkileyici bir TV veya oyun ekranı olarak hizmet edebilen birinci sınıf, tüketici sınıfı bir 4K monitördür. Philips çok güçlü bir çok yönlüdür, ancak işiniz renk doğruluğuna bağlıysa, Eizo için tasarruf etmeniz en iyisidir.

Bu karşılaştırmanın başında da söylediğimiz gibi bu iki 4K monitör arasında çok büyük bir fiyat farkı var. Ne kadar büyük? Pekala, Philips Brilliance 328P şu anda yaklaşık 500 £ karşılığında alınabilirken, profesyonel düzeyde Eizo yaklaşık 4.000 £.

Bu monitörlerin bazı özellikleri benzer olsa da, Eizo'ya bu fiyat etiketini kazandıran renk doğruluğu. Bu, profesyoneller tarafından kullanılacak bir 4K monitördür ve tüketicilerin Xbox veya MacBook Air'lerini bağlamaları ve Netflix'ten bazı Ultra HD içerikleri yayınlamaları için tasarlanmamıştır. Bunu yapabilmenize rağmen, burada odak noktası profesyonel düzeyde görüntü ve video düzenlemedir.

Bugünün en iyi Philips Brilliance 328P fırsatları Philips 328P6VUBREB - 32 İnç... Amazon Prime £ 703.83 Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Eizo Coloredge CG319X fırsatları 3 Amazon müşteri yorumu ☆☆☆☆☆ Eizo ColorEdge CG319X. .. Amazon Prime 3.607,94 £ Düşük Stoku Görüntüle EIZO ColorEdge CG319X 31 inç... Wex Fotoğraf Videosu 3.960 £ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz