Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Philips Hue Lily ve Philips Hue Görünüyor: Hangi Hue dış mekan ruh hali ışığı en parlak şekilde parlıyor?

Philips Hue Lily ve Philips Hue Görünüyor: Hangi Hue dış mekan ruh hali ışığı en parlak şekilde parlıyor?

Philips Hue, önemli rekabete rağmen akıllı aydınlatmada öncülük etmeye devam ediyor Bu sadece bir teknoloji meselesi değil – ana şirket Signify'ın son yıllarda gerçekleşen önemli gelişmelerle bu konuda açıkça bir kontrolü var – ama aynı zamanda tasarım meselesi: bir bakış için rehberimizdeen iyi Philips Hue dış mekan lambalarıHue'nun iç mekan ışıklarının listemize hükmetme şekli kadar, bunların dış mekan alanınızda harika görüneceğine dair oldukça büyük bir ikna edici olmalıdır.en iyi akıllı ampuller.

Philips Hue dış mekan aydınlatma kanonundaki iki önemli seçenek, her ikisi de sadece ışık değil aynı zamanda ciddi bir atmosfer katan çok renkli spot ışıklar olan Lily ve Appear'dır ve ışığı bahçenizin ve duvarların her bir yönüne yaymak için tasarlanmış olup, her şeyi gerçekten öne çıkarmak için tasarlanmıştır. Ama hangisi en iyisi? İkisini birden alsan daha iyi olmaz mı? Daha da iyi bir seçenek var mı? Hadi bulalım.

Hue Lily - Hue Görünümü: Fiyat

Buradaki değer çok özneldir. 80 £/100$/140 AU$'da Hue Lily, 130 £/150$/yaklaşık 225 AU$'a perakende satış yapan Hue Appear'dan önemli ölçüde daha ucuzdur. Görünüşün (esas olarak) uçtan uca birleştirilmiş iki Lily spot ışığı olduğu göz önüne alındığında, çok daha iyi bir anlaşma gibi görünebilir, ancak Lily lambalarını aynı şekilde kullanmanın pek olası olmadığını düşünüyoruz.

Aradığınız tek şey bir duvar yıkamasıysa, Lily daha ucuzdur ve benzer şekilde temiz bir etki sağlamalıdır. Gizli teller ve Görünüş'ün benzersiz görünümü daha çok sizin işinizse, her kuruşuna değer.


Hue Lily vs Hue Görünüyor: Konumlandırma

Her ikisi de bir duvarda mutlu olurken, bunlar iki farklı durum için iki ışıktır. Appear, IP44 dereceli bir duvar lambasıdır, Lily ise çifte görev için tasarlanmış bir spot ışığıdır: Duvarda harikadır, ancak aynı zamanda sınırlarınızın çevresinden takip edilebilir ve yere yerleştirilebilir. Işık projeksiyonu güzel bir duvarı tamamlamak için özel olarak tasarlanmış olmasına rağmen, Hue Appear'ı yere koyamamanız için önemli bir neden görmüyoruz; Lily'nin konumlandırma açısından çok daha fazla esnekliği var. Görünme daha çok düz bir yukarı ve aşağı tip meselesidir - ancak mimari aydınlatma yıkama efektini bir çift Lilys ile yeniden yaratmak isteseydiniz, işler hızla çirkinleşirdi.

Philips Hue Zambak


Philips Hue Lily, yere veya duvara yerleştirilebilen çok amaçlı bir spot ışığıdır.

(İmaj kredisi: Philips Hue / Signify)

Hue Lily vs Hue Görünüyor: Kablolama

Bir Hue Görünümü için alışveriş yaparken, iki versiyonu olduğunu unutmayın. Eskisinin kablolaması oldukça zahmetliydi, temelde lambayı tutarken aynı anda bir terminal bloğunu beceriksizce vidalamanızı gerektiriyordu; Paslanmaz Çelikten en yeni Appear, asıldığında kontak terminallerini kullanarak lambanın kendisine bağlanan çok daha mantıklı bir duvar tabanlı terminal bloğu kullanır.


Doğrudan aydınlatma devrelerinize delikler açacağınızı ve kabloları bağlayacağınızı düşünürsek, bu belki de en iyi profesyoneller için bırakılan bir iştir, ancak en yeni sürüm en azından daha DIY dostudur.

Hue Lily, her biri papatya dizimli beş Lily lambasından oluşan bir diziye güç verebilen, geçmeli transformatörlere dayalı düşük voltajlı bir güç sisteminden yararlanır ve aşağıdaki durumlarda yol yıkayıcı Hue Calla ışığını da bu dizeye dahil edebilirsiniz. seversin. Süngüye takılan kabloları tamamen DIY'dir; bu, özellikle bazı uzatma kabloları alırsanız, uzun kabloların kolay çalışmasını sağlar, ancak bir dış prize ihtiyacınız olacağı anlamına gelir veya beş lambanın ötesine geçmek istiyorsanız birkaç tane - ve kablo bağlantısı hepsini gizlemek çok daha zordur.

Hue Lily vs Hue Görünüyor: Aydınlatma

Her iki lamba da değiştirilebilir ampul kullanmaz (ikisi de maksimum 25.000 saatlik kullanım ömrüne sahiptir) ve her biri 600 lümen çıkış verir, ancak Appear'ın çift uçlu yapısı teknik olarak bu çıkışın iki katını verir. Ancak Lily'nin manşonunu daha pahalı Lily XL şeklinde bir hile var, bir çimin iyi bir bölümünü aydınlatmak için yeterli olması gereken 1.050 lümen ampullü daha büyük bir nokta.

Lily XL, standart versiyondan biraz daha fazla güç çekiyor, yani beş yerine bir ipte üç ile sınırlısınız ve bir duvarda oturmak yerine yerde oturmak daha uygun, ancak bu bir seçenek.


Her biri Hue'nun Renk ve Ambiyans aydınlatma standardına bağlıdır, yani 16 milyon renk tonuna ve ayarlanabilir beyaz sıcaklığa erişimleri vardır. Gerçek fark, görünümlerden biridir: Hue Appear'ın koni hafif yıkaması oldukça sabit (ancak tamamen çekici) bir çıktıdır, oysa Lily (açısına bağlı olarak) yolunuza veya duvarınıza şiddetli ışık konileri sunabilir veya biraz daha bastırılmış ve atmosferde birkaç fotonu boşa harcamanın sakıncası yoksa ortam ışığı.

Philips Hue Görünüyor

Philips Hue Appear, benzersiz dikey görünüme sahip duvara monte bir spot ışığıdır.

(İmaj kredisi: Philips Hue / Signify)

Hue Lily vs Hue Görünüyor: Kontrol

Hue'nun daha yeni iç mekan ampulleri, bireysel kontrol için bir Bluetooth radyo ile donatılmış olsa da, bunun çok daha az anlamlı olacağı dış mekan menzili için durum böyle değil. Her ikisi de Hue Bridge ile uzun menzilli Zigbee iletişimine bağımlıdır, bu nedenle kesinlikle bunlardan birine veya daha az ayrıntılı işlevselliğe katlanmaktan memnunsanız, eşdeğer bir akıllı hub'a ihtiyacınız olacak.Amazon Echo 4. nesil. Neyse ki Zigbee'nin üç düğüme kadar sinyal gönderen ağ sistemi, muhtemelen bahçenize ulaşmak için menzile sahip olacağı anlamına geliyor.

Görünüş muhtemelen bir şekilde evinize fiziksel olarak bağlı olacaktır - kapıları vurgulamak veya bir dış verandayı aydınlatmak için harikadır - ancak Lily iplerinizi biraz daha uzağa çalıştırma olasılığınız var. Bu ışıklardan en az birinin, bir sinyal almak için Köprü'ye (veya başka bir Hue cihazına) yeterince yakın olması gerektiğini unutmayın.

Hue Lily vs Hue Görünüyor: Hangisi en iyisi?

Hue Lily'nin (ve onun şişman XL kuzeninin) burada kafa kafaya giden iki Hue Outdoor lambasının daha esnek lambası olduğunu kesinlikle söyleyebiliriz. Pek çok şekilde kullanabilir, pek çok konuma yerleştirebilir ve hiç endişelenmeden kendiniz kurabilirsiniz.

Ancak, aydınlatma etkisi açısından, Görünüş muhtemelen bir avantaja sahiptir - özellikle de bir kapıyı aydınlatmak için kullanacaksanız. Yine de Hue'nun diğer ışıklarını göz ardı etmeyin: Calla yol kenarları için mükemmeldir ve Econic bir direk üzerinde mükemmeldir.