Close
  • Ana
  • /
  • Ev Sineması
  • /
  • Philips Hue Play HDMI Sync Box incelemesi: ışığı harika bir şekilde açmak

Philips Hue Play HDMI Sync Box incelemesi: ışığı harika bir şekilde açmak

Pingtwitter'ün Philips Hue Play HDMI Sync Box incelemesine hoş geldiniz. Geçtiğimiz birkaç haftadır Hue Play Sync Box'ı test ediyorum ve bunu takip eden şey TV akıllı aydınlatma sistemi hakkındaki düşüncem.


Philips Hue,en iyi akıllı ampullerİnsanların evlerini diledikleri şekilde akıllıca aydınlatmalarına olanak tanıyan benzersiz bir akıllı ışık portföyü ile şu anda kilitli iş. Aydınlatma platformuna en fazla 5 yıldız puan vermemizin bir nedeni var.Philips Hue incelemesi.

Ve Philips Hue HDMI Sync Box ile aydınlatma ustası artık akıllı aydınlatma ürünlerinin TV'de oynatılan içerikle senkronize edilmesini sağlama özelliğini ekledi. Sync Box, herhangi bir TV kutusu, oyun konsolu, DVD / Blu-ray oynatıcı veya eğlence sistemi ve bir televizyon arasında bulunur ve kullanıcının ışıklarını ev sinema deneyimi ile senkronize etmesine olanak tanır.

Temel olarak, HDMI cihazlarınızı Senkronizasyon Kutusuna ve ardından Senkronizasyon Kutunuzu TV'nize takarsınız (böylece sette yalnızca bir HDMI bağlantı noktasını alırsınız) ve ardından TV ve oda etrafına uygun Philips Hue aydınlatma ürünlerini yerleştirdikten sonra senkronize edin Philips Hue Bridge ve Hue uygulamaları desteği aracılığıyla her şey bir arada.

Resim 1/2

Philips Hue Play HDMI Sync Kutusu


(Resim kredisi: Philips Hue)
Resim 2/2

Philips Hue Play HDMI Sync Kutusu

(Resim kredisi: Philips Hue)

Sync Box'ın kendisi de (yukarıda görülüyor) dört HDMI girişine sahiptir, yani herhangi bir anda dört cihaza kadar bağlanabilir ve kutunun kendisi TV'ye HDMI üzerinden bağlandığında, sonuç hızlı ve kesintisiz bir görüntüdür. görüntülenen içeriğe yanıt veren ve onu yansıtan renkli akıllı aydınlatma. Ek olarak, Eşitleme Kutusu sadece ses akışlarıyla da çalışabilir, yani ışığı tam anlamıyla fantastik bir şekilde açabilirsiniz.


Aydınlatma kurulumu açısından, inceleme kitim, TV'nin arkasına yerleştirilmiş üç Philips Hue Play White ve Color Ambiance Akıllı Işık Çubuğundan oluşuyordu ve bir çubuk setin sol arka tarafında, biri sağ arka tarafında, ve üçüncüsü üstte yatay olarak çalışır. Ek olarak, ekranın alt kısımlarını kaplamak için arkaya dönük iki Philips Hue Go lambam vardı.

Resim 1/3

Philips Hue Play HDMI Sync Box incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/3

Philips Hue Play HDMI Sync Box incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3/3

Philips Hue Play HDMI Sync Box incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu kurulum, gerçekten, HDMI Sync Box ile ilgilenen herkesin bağlanması durumunda göz önünde bulundurması gereken minimum ayar olarak düşünülmelidir. HDMI Sync Box'ın çalışma şekli, esasen ekrandaki görüntünün bazı kısımlarını farklı ışıklarla eşleştirmesidir, bu nedenle tam surround aydınlatmayı elde etmek için ekranın arkasına ve ideal olarak ev sinema odanızın başka bir yerine bir yayılmaya ihtiyacınız vardır. etki.

1990'larda ve 2000'lerde ev sineması ses sistemlerini kuranların, uydu hoparlörlerinizi (veya bu durumda ışıkları) TV'nin her iki yanına, ortasına ve ardından izleyicinin oturma pozisyonunun arkasına yerleştirdiğinizde hatırlayacakları temelde aynı prensiptir. Bir çevresel aydınlatma düzeni oluşturmak istiyorsunuz ve böylece ne kadar fazla ışık o kadar iyidir ve belirli bir alana ışık atma konusunda en uzman kişi o kadar iyidir. Örneğin, yapmalısınızdeğilHDMI Sync Box ile birlikte sadece standart, tavana monte Philips Hue ampuller kullanın çünkü bunlar yerleştirilemez ve çok genel ışık yayar.


Philips Hue Play HDMI Sync Box incelemesi

HDMI Sync Box Eğlence Alanımı temel aldığım Oturma odası sahnesi. Tüm ışıkları iki renkli lambayı kullandım.

(İmaj kredisi: Gelecek)

HDMI kutusunun fiziksel yerleşimi ve onunla kullanmak istediğiniz ışıklar, kurulum prosedürünün sadece yarısıdır. Hue aydınlatmasını standart bir odada kurarken yapacağınız gibi, daha sonra senkronize etmeniz gerekir HDMI Kutusunu Philips Hue Bridge'inizle birleştirin ve ardından standart Philips Hue uygulamasında yapılan, kullanmak istediğiniz ışıkları içeren bir Eğlence sahnesi oluşturun ve ardından bu sahneyi Hue Sync uygulamasında algılayın ve ışıkları sanal olarak konumlandırın.

Işıkların konumu, sanal bir ev sineması kurulumunda görünen ışıkları temsil eden küçük simgelerle Hue Sync uygulamasında gerçekleştirilir. Daha sonra, ışıkları TV'de veya odada bulundukları yere sürükleyip bırakırken, aynı zamanda yerleştirildikleri yüksekliği de seçersiniz. Bu son parça, içeriğin oynatılırken ışığın ekranın hangi bölümünü temsil ettiğini belirlediği için önemlidir.

Philips Hue Play HDMI Sync Box incelemesi

Işıklarınızı sanal bir ev sineması kurulumuna sürükleyip bırakarak konumlandırırsınız.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Örneğin, benim kurulumumda, iki Go ışığı ekranın sol alt ve sağ alt kısmı olarak işlev görüyordu, ancak bunun nedeni onları konumlandırmış olmamdı.neredeysedüşük bir konumda. Doğal olarak, bir izleyicinin arkasına yerleştirilen ışıklar yükseklik açısından da konumlandırılabilir, böylece cepleriniz yeterince derinse, kendinizi ekrandaki hareketle senkronize olan ışığa gerçekten sarabilirsiniz.

Bu da bizi aydınlatmanın kendisine getiriyor. Işıklarınızı yerleştirip sanal olarak kurduktan sonra, biraz içerik başlatabilir, Hue Sync uygulamasını açabilir ve senkronizasyonu başlatabilir ve gerçekten oldukça sürükleyici olan deneyimin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Sistemin, filmlerde ve oyunlarda olduğu kadar, çok sayıda aksiyon ve konum değişikliğinin olduğu dramatik TV şovlarında en iyi şekilde çalıştığını gördüm.

Bunun güzel bir örneği, yakın zamanda piyasaya sürülen Amazon Prime Video dizisi Star Trek: Picard'ı izlerken ve açık dünya stab-'em-up Assassin's Creed Odyssey'i oynarken. Picard'da şatolarının içindeki ve etrafındaki sıcak sahneler sıcak tonlarla çevrelenerek iyileştirilirken, uzayda, Picard'ın gemisinde ya da eski Borg Cube'da, ışıklandırma tamamen soğuk maviler, yeşiller ve metalik gölgelerdi. Doğal olarak, patlamalar olduğunda, aydınlatma tepki verir ve sizi kırmızı, turuncu ve sarılarla yıkardı.

Assassin's Creed Odyssey'de, denizlerde yelken açmak mavi gölgelerin yeniden yutulmasına neden olurken, mağaralara dalmak tüm ışıkların sönmesine neden oluyordu. Yine de yanan bir meşale çekmek, ekranın etrafından aniden sıcak kırmızı bir parıltı yayılmasına neden olur.

Philips Hue Play HDMI Sync Box incelemesi

Hue Sync uygulamasında Video, Müzik ve Oyun için modlar vardır ve parlaklık ve yoğunluk ayarlanabilir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ve ışıktan bahsetmişken, ışığın tam olarak ne kadar parlak ve yoğun olduğu, Hue Sync uygulaması aracılığıyla tamamen sizin tarafınızdan kontrol edilebilir. Ve bence bunu, belirli içerik ve uygulamalar farklı ışık seviyelerine daha uygun olduğu için yapmak isteyeceksiniz.

Örneğin, Doom Eternal gibi hızlı tempolu, aksiyon dolu bir oyun oynuyorsanız, oyun modu, parlak bir ışık seviyesi ve daha yoğun aydınlatma seçeneklerinden birini seçmelisiniz. Bu, kurulumunuzun ortaya çıkardığı renk ve ışığın ekrandaki aksiyonla uyumlu, çok canlı ve gösterişli olduğu anlamına gelir. Bunun tersine, örneğin bir National Geographic doğa belgeseli izliyorsanız, Video modunu ve daha ince bir aydınlatma yoğunluğunu seçmek isteyeceksiniz, bu da daldırma ekleyecek ancak daha görkemli olanlardan rahatsız olmayacak. ekranda görsel içerik.

Teknik özellikler açısından Philips Hue HDMI Sync Box, UHD kavisli Samsung ekranım için ideal olan 4K, 60Hz bağlantıları destekler. Bununla birlikte, Senkronizasyon Kutusunun HDR10 + veya Dolby Vision'ı desteklemediğini burada belirtmek önemlidir. HDR10 + ve Dolby Vision yine de Eşitleme Kutusundan geçecek, ancak odanın akıllı aydınlatmasının nasıl etkinleştirileceğini belirlemek için görüntüleri analiz edemeyecek. Bu ideal değildir, ancak desteklemediği bir içerik parçasının izlenmesi gerektiğinde kutuyu fişten çekip yeniden takmayacağınız anlamına gelir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta (yukarıda kısaca bahsedilmiştir), Senkronizasyon Kutusunun bir Philips Hue Bridge gerektirmesidir, ancak Hue kullanıcılarının yüzde 95'inin halihazırda kurulu olduğunu tahmin ediyoruz. Bridge, Hue kurulumunun temelini oluşturur, bu nedenle satın alma işleminizde bunu hesaba kattığınızdan emin olun.

Philips Hue Play HDMI Sync Kutusu

(Resim kredisi: Philips Hue)

Philips Hue Play HDMI Sync Box incelemesi: Karar

Philips Hue Play HDMI Sync Box'ın ve ondan en iyi şekilde yararlanmak için gerekli olan aydınlatmanın ciddi bir finansal yatırım olduğundan şüphe yok ve tabii ki ev sineması veya akıllı aydınlatma ile ilgilenmiyorsanız, o zaman bu gerçekten değildir '' t sizin için bir ürün. Bununla birlikte, Hue akıllı aydınlatma ile zaten kurulum yapıyorsanız veya film ve TV izlemekten ve video oyunları oynamaktan gerçekten keyif alıyorsanız, Sync Box'ın gerçekten düzgün, benzersiz ve sürükleyici işlevler eklediğinden şüphe yoktur.

Kulağa basit bir şey gibi gelebilir, ancak çevre aydınlatması almak, daldırma açısından gerçekten bir fark yaratır ve sinemanın bile sunmadığı bir şeyi ekler. Evet, elbette, televizyon izlemek için her oturduğunuzda HDMI Sync Box'ı kullanmayacaksınız, çünkü sonuçta EastEnders'ın bir bölümünü izlemenin pek yararlı etkisi olmayacak, ama en azından kendimi açarken buldum zamanın üçte ikisi.

O halde genel olarak, akıllı aydınlatma ve / veya ev sineması meraklılarına HDMI Sync Box'ı önermemenin zor olduğunu düşünüyorum. Kullanıcıları mükemmel ölçeklenebilir özelleştirme ve seçeneklerle güçlendirirken, eğlence deneyimini akıllıca yükseltir ve bunu yapar. HDR10 + veya Dolby Vision içeriği ile çalışamama gibi şeylerle ve yüksek giriş maliyetiyle, onu biraz geride bırakarak mükemmel değil, ancak gerçek şu ki, piyasada daha iyisini yapan başka bir şey yok .

Philips Hue HDMI Sync Box çıktı. Ürün hakkında daha fazla bilgi Philips Hue'nun resmi web sitesinde bulunabilir. Philips Hue akıllı aydınlatmada harika fiyatlar için aşağıdaki bugünün en iyi fırsatlarına göz atın:

Günümüzün en iyi Philips Hue E27 A19 Color Ambiance Starter Kit fiyatları 587 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Philips Hue White and Color ... Amazon Prime $ 208,92 $ 177,69 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips Hue B22 Renkli Ortam Başlatıcı Kit anlaşmaları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatları için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips Hue GU10 Renkli Ortam Başlangıç ​​Kiti fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz her gün en iyi fiyatlar için Bugünün en iyi Philips Hue E27 A19 Beyaz Başlangıç ​​Kiti fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips Hue E27 A19 Beyaz Ortam Başlangıç ​​Kiti fırsatları 432 Amazon müşteri incelemeleri Benzer Amazon US Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için her gün ts Bugünün en iyi Philips Hue Bridge 2.0 fırsatları Philips Hue Bridge Dell59,99 Görünümİndirimli Fiyat Philips Hue Smart Stand Alone ... Walmart110,18 ABD doları 59,99 GörünümPhilips Hue White Stand Alone ... Abt Electronics59,99 GörünümPhilips Hue Bridge Dell 59,99 $ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips Hue E27 A19 Renkli Ambiyans Ampul fiyatları 1 Amazon müşteri incelemesi Philips Hue Beyaz ve Renkli ... Walmart49,99 GörünümBenzer Amazon US Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatları için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips Hue B22 Renkli Ambiyans Ampul fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin Her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz. en iyi fiyatlar Bugünün en iyi Philips Hue GU10 Renkli Ortam Ampul fiyatları 123 Amazon müşteri yorumu Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips Hue E14 E12 Renkli Ortam Ampul fiyatları Benzerleri Görüntüle Amazon ABD Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips Hue E27 A19 White Ambiance Bulb fırsatları Philips Hue White Ambiance ... Amazon Prime 28,90 $ Philips Hue White Ambiance'ı Görüntüle ... Ev Depo28,90 ABD doları GörünümPhilips Hue White Ambiance ... Walmart29,99 GörünümEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips Hue B22 White Ambiance Bulb fiyatları Benzer Amazon US Amazon'u görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol et En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips Hue GU10 White Ambiance Ampul fiyatları Benzer Amazon US Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatları için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips Hue E14 E12 White Ambiance Bulb fiyatları 544 Amazon müşteri yorumu Philips Hue White E12 ... Crutchfield.com20 $ Görünümİndirimli Fiyat Philips Hue White Ambiance ... Amazon Prime $ 29.99 $ 24.97 Philips Hue White Ambiance'ı Görüntüle ... Walmart29,99 GörünümPhilips Hue White Ambiance ... Amazon $ 48,88 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips Hue E27 A19 Beyaz Ampul fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin Her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz. en iyi fiyatlar Bugünün en iyi Philips Hue B22 Beyaz Ampul fiyatları Benzer Amazon ABD Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips Hue Go fiyatları 988 Amazon müşteri yorumu Düşük Stok Philips Hue Go Konektör LED ... Amazon $ 123,69 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips Hue Bloom fırsatları Philips Hue Bloom Dimmable ... Amazon Prime 100,99 $ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Günümüzün en iyi Philips Hue Lightstrip Plus fırsatları 1 Amazon müşteri yorumu Philips Hue LightStrip Plus ... Amazon Prime 65,95 $ Philips Hue Lightstrip Plus'ı görüntüleyin ... Abt Electronics 89,99 $ Vie w Philips - Hue Lightstrip Plus ... En İyi Satın Al 104,99 Dolar Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Günümüzün en iyi Philips Hue Lightstrip Uzatma fırsatları 1 Amazon müşteri incelemesi Philips - Hue Lightstrip ... En İyi Satın Al $ 24,99 Görüntüle Benzer Amazon'u Görüntüle ABD Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips Hue Hareket Sensörü fiyatları 443 Amazon müşteri yorumu Philips Hue - Ambient light ... Dell39,95 ABD doları GörünümPhilips Hue Smart Motion ... Walmart39,99 GörünümPhilips - Hue Hareket Sensörü -... Best Buy $ 39.99 Philips Hue Hareket Sensörü Crutchfield.com'u Görüntüleyin39,99 GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatları için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips Hue Tap fiyatları 4 Amazon müşteri yorumu Philips Hue Tap, kabelloser, ... Amazon $ 48,60 View Philips Hue Tap Switch Abt Electronics49,95 ABD doları GörünümEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips Hue Dimmer Switch fiyatları Philips - Hue Wireless Dimmer ... En İyi 24,99 $ Satın Al Philips Hue Dimmer - switch / ... Lenovo USA24,99 GörünümDüşük Stok Philips Hue Smart Dimmer ... Amazon Prime 31,95 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Philips Hue Smart Dimmer ... Walmart43,02 ABD doları 31,95 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz