Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Philips Hue incelemesi ve kılavuzu: akıllı ev geleceğimize giden yolu aydınlatmak

Philips Hue incelemesi ve kılavuzu: akıllı ev geleceğimize giden yolu aydınlatmak

Pingtwitter'ün Philips Hue incelemesine ve kılavuzuna hoş geldiniz; bu, ilerleyen zamanlarda sizin için akıllı ışık sistemi olup olmadığını tartmak için mükemmeldir.Kara Cuma, biraz beklediğimiz yerinanılmazHue serisinde indirimler. Eğer alışveriş yapıyorsanakıllı ışıklardaha sonra Philips Hue, markanın gittikçe güçlenmesiyle sektördeki en büyük isimlerden biridir.


Burada, Philips Hue akıllı ışık serisinin tam olarak neleri içerdiğini, nasıl çalıştığını ve yatırım yapmaya değer olup olmadığını açıklayacağız. Ana Philips Hue şirketinin akıllı aydınlatma sistemi hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfetmek için okumaya devam edin Signify ve donanım hakkında ne düşündüğümüz.

Philips Hue: genel bakış

Philips Hue

Akıllı aydınlatma fikrinde yeniyseniz, bağımsız lambalar veya mevcut aydınlatma armatürlerinize uyduğunuz ampuller olarak gelirler. Normal ışık anahtarlarıyla çalışırlar, normal olarak açılıp kapanırlar - ancak tipik olarak kısma anahtarlarıyla değil - ancak Wi-Fi'ye bağlı oldukları için bunları bir uygulama ile de kontrol edebilirsiniz.

Bu, telefonunuza veya tabletinize bir dokunuşla ışıkların açılıp kapanabileceği veya renk ve parlaklıklarının değişebileceği anlamına gelir. Bu temellerden daha ileri gidebilir, ışıkları bir araya getirebilir, onları bir programa göre ayarlayabilir ve hatta eve girerken açtırabilirsiniz.


Philips Hue akıllı ışıklar tüm bunları ve daha fazlasını yapabilir. Ampul ve lamba seçimi kapsamlıdır, ışıkların kurulumu ve çalıştırılması kolaydır ve ayrıca oynayabileceğiniz çok sayıda gelişmiş seçenek ve entegrasyon elde edersiniz. Vermeye devam eden akıllı ışık sistemidir.

Aşağıda belirli modelleri tartışacağız, ancak standart ampuller, yalnızca 10W güç çekerken (LED sayesinde) tam parlaklıkta 60W standart akkor ampulün eşdeğerini veriyor ve Signify, 10 yıl dayanacaklarını söylüyor. en az.


Entegrasyonlardan da bahsetmeliyiz - Hue ışıkları Amazon Alexa, Google Assistant, Apple HomeKit ve Samsung SmartThings ile çalışır. Akıllı eviniz için seçmiş olduğunuz kapsayıcı sistem ne olursa olsun, Philips Hue buna uyacaktır, bu onun lehine başka bir nokta ve sektörün önde gelen isimlerinden biri olmasının bir başka nedenidir.

Philips Hue Bluetooth'a geçiyor

Philips Hue


(Resim kredisi: Signify)

Ana Philips Hue serisini oluşturan ampulleri aşağıda tartıştık, ancak marka adı altında piyasaya sürülen en son ışıklar, daha önce çıkmış olanlardan farklı: Bluetooth ve Wi-Fi ile erişilebilirler.

Bu, ilk kez çalışmak için bir Hue Bridge gerektirmeyen bir Hue ampulünüz olduğu anlamına gelir (ancak Bridge, üçüncü taraf uygulamaları takmak ve siz uzaktayken ışıklarınızı kontrol etmek gibi ekstra özelliklere erişim sağlar. evden.

Şimdilik, yalnızca A19 geleneksel ampul ve BR30 downlight Bluetooth uyumlu formda ve yalnızca ABD'de mevcuttur. Signify, 2019 ve 2020'ye kadar daha fazla Bluetooth ampulün ekleneceğini ve daha fazla bölgede kullanıma sunulacağını söylüyor.

Philips Hue: ampuller ve aksesuarlar

Philips Hue serisinin cazibesinin bir kısmı, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda üründür. Yönlendiricinize bağlanmak için bir dizi ampul ve bir Hue Bridge ile birlikte gelen kitler, uygun şekilde adlandırılmış Başlangıç ​​Kitlerinden biridir.


Artık büyüyen bir dizi varPhilips Hue Dış mekan ışıklarıiçin kullanışlı bir satın alma rehberimiz de var.

Philips Hue Başlangıç ​​Seti

Bu Başlangıç ​​Kitlerini örneğin renkli B22 süngü ampullerle veya beyaz E27 vidalı ampullerle veya renkli GU10 spot ampullerle ve kısma anahtarıyla alabilirsiniz. İhtiyacınız olan lamba ve ışıklara ve peşin olarak ne kadar harcamak istediğinize göre seçiminizi yapın.

Philips Hue Bridge, gerekirse ampuller olmadan bağımsız olarak da alınabilir ve bu sayede istediğiniz aydınlatma armatürlerini seçme ve seçme esnekliği sağlar. Alabileceğiniz diğer Philips Hue aksesuarları arasında daha önce bahsettiğimiz Dimmer Switch, bağımsız Smart Tap uzaktan kumanda ve resmi Hue Hareket Sensörü bulunur.

Hue Bridge'iniz ve aksesuar seçenekleri yerindeyken, gerektiğinde ampuller ve ampul setleri ekleyebilirsiniz. Mevcut modeller, tümü beyaz ışık ve renkli ışık seçeneklerine sahip E27 vidası, B22 bayonet ve GU10 spot ampullerini içerir. Daha küçük bağlantı parçaları için beyaz ve renkli E14 vidalı ampuller de mevcuttur.

Philips Hue E14

Ve hayır, hepsi bu kadar değil: Philips Hue LightStrips ile Hue Go, Hue Play Color ve Hue Bloom gibi bağımsız lambalar da satın alabilirsiniz. Dış mekan seçenekleri arasında Philips Hue Lucca bulunur. Tüm bu ışıklar Hue Bridge'e bağlanır ve Hue uygulaması ve ışıkları bağladığınız herhangi bir şey aracılığıyla kontrol edilebilir.

En iyi Philips Hue akıllı lambalarda bugünün en iyi fırsatları Philips Hue Bt - Beyaz ... Philips Hue White Başlangıç ​​Kiti Littlewoods 39,99 TL GörüntüleTüm fiyatları görünPhilips Hue Beyaz Başlangıç ​​... Philips Hue E27 A19 Beyaz Başlangıç ​​Kiti Amazon £ 59 GörüntüleTüm fiyatları görünPhilips Hue Beyaz ve Renkli ... Philips Hue B22 Renkli Ortam Başlangıç ​​Seti Amazon £ 99.99 İnceleTüm fiyatları görünPhilips Hue Go Taşınabilir ... Philips Hue Go Amazon £ 69.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Philips Hue Hue Bridge 2.0 ... Philips Hue Bridge 2.0 Amazon £ 49.99 £ 36 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Philips Hue: kurulum ve kurulum

Philips Hue Köprüsü

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Hue Bridge, Hue dünyanızın merkezidir. Bir Ethernet kablosuyla doğrudan yönlendiricinize takılır ve ardından 50'ye kadar farklı ampulle iletişim kurmak için kendi Zigbee uyumlu kablosuz ağını oluşturur.

Rakip Lifx'in ampullerini doğrudan Wi-Fi'nize bağladığı düşünüldüğünde Hue Bridge gereksiz görünebilir, ancak yönlendiricinize halihazırda kaç aygıtın ping atmaya çalıştığını düşünürseniz, ayrı bir ağ oluşturmanın bir anlamı vardır. Hepsi kaç tane akıllı ampul takmak istediğinize ve ne kadar harcamak istediğinize bağlıdır.

Hue Bridge'in kurulumu dakikalar alır ve uzmanlık düzeyi ne olursa olsun herkes tarafından yapılabilir: her şey Android veya iOS uygulaması aracılığıyla gerçekleştirilir ve bu şekilde ampuller de eklersiniz. Uygulama onları tarar, Hue Bridge üzerindeki düğmeye bastığınızda ağda yeni bir akıllı ışık var.

Ana ağa Google Assistant veya Alexa entegrasyonu veya bir hareket sensörü gibi ekstralar eklemek de kolayca yapılabilir - her durumda yalnızca birkaç dakika sürer ve yine ilgili uygulamalar süreç boyunca size adım adım rehberlik eder.

Philips Hue ile yaşamak

Philips Hue'nun akıllı aydınlatmada bu kadar büyük bir isim haline gelmesinin nedenleri vardır - sistem kaygan, güvenilir ve duyarlıdır ve birkaç Hue ampulü kurduğunuzda mümkün olan şeylerden kesinlikle etkileneceksiniz.

Uygulamayı kullanmak çocuk oyuncağı, özellikle de bir elektrik kesintisinden sonra ışıkların tam parlaklıkta yeniden yanması gibi pek çok pürüzlü kenarı düzelten ve birkaç olağanüstü hatayı gideren büyük 2018 revizyonu nedeniyle. Bu artık olmuyor.

Philips Hue

Uygulamayı çalıştırın ve zamanlamalar, parlaklık ve renklerle oynayarak eğlenceye doyabilirsiniz ve Hue uygulamasının ampulleri ve lambaları bir arada gruplandırmanıza izin verme şekli de sezgiseldir. İster akıllı bir ev uzmanı olun, ister akıllı bir evde acemi olun, Philips Hue sistemini kullanabilirsiniz.

Uygulamanın tökezlediği tek alan, Signify'ın deneysel fikirleri test ettiği Hue Labs bölümündedir - yazarken, bunlar güneşin doğuşuna uyacak şekilde yavaşça solma, önceden ayarlanmış renkler arasında otomatik olarak geçiş yapma ve ışıkları açıp kapatma rastgele zamanlarda (potansiyel hırsızları kandırmak için).

Bu Labs özellikleri kontrol etmek için biraz daha karmaşık ve yapılandırması kafa karıştırıcı, ancak sonunda oraya varacaksınız. Hepsi çok faydalı oldukları için uygulamanın ayrı bir bölümünde tutulmaktansa daha fazlasının uygulamaya düzgün bir şekilde eklendiğini görmek istiyoruz.

Akıllı cihazlarla dolu evleri olanlarınız için Google Asistan ve Amazon Alexa entegrasyonları harikadır: Hue uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak bu dijital asistanları farklı üreticilerin akıllı ışıklarını bir araya getirmek ve ampulleri çevirmek için de kullanabilirsiniz. (veya tüm odalar) sesli komutla açılır veya kapanır. İster evde ister dünyanın diğer ucunda olun, tüm bunlar işe yarar.

Philips Hue

Gece konsantre olmanıza, okumanıza veya tuvalete giden yolunuzu bulmanıza yardımcı olacak sahneler kurabilirsiniz; ampullerinizin sabahları otomatik olarak açılmasını veya akşam belirli bir süre sonra kapanmasını sağlayabilirsiniz; ve ışıkları filmleriniz veya video oyunlarınızla senkronize etmek için resmi bir Hue uygulaması bile var.

Basit şeyler yapmak kolaydır ve sonra gelişmiş şeyler - zamanlayıcılar, gruplamalar, otomasyon - ihtiyacınız olursa orada. Ana uygulamaya bazı Hue Labs özelliklerini eklemenin yanı sıra, Philips Hue sisteminin nasıl daha iyi hale gelebileceğini görmek zor.

Philips Hue: Karar

Philips Hue

Bu incelemede Philips Hue aydınlatma sisteminin avantajlarından ve çekiciliğinden heyecanla bahsediyorduk, bu nedenle birkaç dezavantajdan bahsetmek doğru olacaktır. Birincisi fiyat - sadece temel bilgileri istiyorsanız ve fazla harcamak istemiyorsanız, Ikea Trådfri sistemi sizin için daha iyi bir bahis olabilir.

Lifx, yukarıda da belirttiğimiz gibi Philips Hue'nun ana rakibidir. Bu ampuller de oldukça pahalıdır, ancak bunları çalıştırmak için bir Hue Bridge'e ihtiyacınız yoktur - doğrudan yönlendiricinize bağlanırlar. Sadece bir avuç ampul takmak istiyorsanız, Lifx dikkate değer olabilir.

Bununla birlikte, kapsamlılık ve özellik seti açısından, Philips Hue'nun size sunduklarının ötesine bakmak zordur - çoğu senaryoyu karşılamak için çok çeşitli ampuller, lambalar ve bağlantı parçaları vardır, bunların kurulumu ve yapılandırması kolaydır ve tam olarak belirtildiği gibi çalışırlar uygulama aracılığıyla. Çok sayıda üçüncü taraf entegrasyonu da hoşgeldin bonuslarıdır.

Philips Hue, akıllı ışıklar söz konusu olduğunda herkes için doğru seçim değildir, ancak şu anda tam teşekküllü bir akıllı aydınlatma sisteminin ne olabileceğinin standart taşıyıcısıdır - bunun gibi cihazlardan ne kadar faydalanabilir ve eğlenebilirsiniz? . Philips Hue'nun bundan sonra ne yapacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.