Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Philips Hue Smart Plug incelemesi: gizli ve işlevsel

Philips Hue Smart Plug incelemesi: gizli ve işlevsel

Akıllı evinizi genişletmek istiyorsanız ve zaten Philips Hue kullanıyorsanız, bu Philips Hue Akıllı Fiş incelemesi doğru yerdesiniz.


NSen iyi akıllı fişlerherhangi bir kablolu cihazı akıllı hale getirmenin kolay bir yolunu sunarlar, teknolojinizi açmak veya kapatmak için akıllı telefonunuzu kullanarak kontrol ettiğiniz basit bir kit parçasıdırlar. Genellikle lambalar için en iyi şekilde kullanılırlar, ancak bazıları fanlar veya ısıtıcılar da dahil olmak üzere evinizin etrafındaki kesinlikle her şeyle kullanılabilir.

Geleneksel lambaları akıllı ışıklara dönüştürmek için tasarlanan Philips Hue Akıllı Fiş, Philips Hue köprüsüyle veya Bluetooth aracılığıyla çalışır.

Philips Hue Smart Plug incelemesi: fiyat ve özellikler

Philips Hue Akıllı Fiş, şu anda Amazon dahil olmak üzere bir dizi perakendeciden temin edilebilir. Piyasadaki en ucuz akıllı fiş olmaktan çok uzak, sizi ABD'de 29.98 $, İngiltere'de 26.57 £ ve Avustralya'da 63 AU $'a geri getirecek. Daha güncel fiyatlar için widget'lara göz atın.

Hue köprünüz üzerinden Zigbee kullanarak veya Bluetooth ile ona bağlanabilirsiniz. Lambalar ve ışıklar için tasarlanan Philips Hue Akıllı Fiş sesle kontrol edilebilir, Amazon Alexa, Google Assistant ve Apple HomeKit ile de uyumludur.


Philips Hue Smart Plug incelemesi: tasarım ve kurulum

Philips Hue Akıllı Fiş incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Elle kontrol etmek için üstte küçük bir düğme bulunan basit beyaz bir küp olan Philips Hue Akıllı Fiş, göze batmayan bir görünüme sahiptir. Satın alabileceğiniz diğer bazı fişler gibi büyük, hantal bir cihaz değil. İngiltere versiyonu 6,4 x 6 x 6 cm ölçülerinde olduğundan, dar noktalara sığdırmakta sorun yaşamanız pek olası değildir. Maksimum 2.860W çıkışa ve 220-240 besleme voltajına sahiptir. Philips bunu yalnızca lambalarla kullanmanızı önerir.


Fişi kurmak, birkaç dakika süren çok kolay bir işlemdir. Halihazırda bir Hue köprüsüne sahipseniz, Hue uygulamasından Aksesuar Kurulumu'nu seçmeniz ve bir güç kaynağına takmanız yeterlidir, ardından cihaz listenizde görünecektir. Daha sonra bir odaya ve rutinlerinize ekleyebilirsiniz. HomeKit kullanıyorsanız ve Philips köprüsü zaten kuruluysa, Philips Hue Akıllı Fiş, Ev uygulamasıyla otomatik olarak senkronize edilmelidir.

Bu akıllı fişi bir Philips Hue köprüsü kullanarak test ettim, ancak sahip değilseniz Bluetooth kullanarak kurabilirsiniz. Bunu yapmak için Philips Hue Bluetooth uygulamasını indirmeniz ve kurulum talimatlarını izlemeniz gerekir. Bluetooth bağlantısını kullanırken daha az işlevselliğe sahip olacaksınız: HomeKit desteğine sahip olmayacak ve onu diğer akıllı cihazlara bağlayamayacaksınız ve evden uzaktayken de fişi kontrol edemeyeceksiniz. .


Philips Hue Akıllı Fiş incelemesi: performans

Philips Hue Akıllı Fiş incelemesi

(Resim kredisi: Philips)

Philips Hue uygulamasından fişi açıp kapatabilirsiniz. Philips Hue Akıllı Fişi bir odaya atayarak, odadaki diğer bağlı cihazlarla aynı anda açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca, lambanızın her gün sabah 7'de sizi uyandırmasını istiyorsanız, fişi otomatikleştirmek için rutinlerinize ekleyebileceksiniz, bunu kolayca ayarlayabilirsiniz. Benzer şekilde, Apple HomeKit ile rutinleri ayarlayabilir ve fişi doğrudan Home uygulamasından yönetebilirsiniz.

Philips Hue Akıllı Fişi Hue köprüsüyle kullandığınız sürece, hareket sensörü veya güvenlik kamerası gibi IFTTT uygulamaları kullanan diğer akıllı cihazlar tarafından tetiklenecek şekilde de ayarlayabilirsiniz.

Philips Hue Akıllı Fişin performansını özetlemek için kullanacağım iki kelime hızlı ve tutarlı. Ayarlamak, manuel olarak kullanmak veya rutinler oluşturmakla ilgili hiçbir sorunum olmadı.


Philips Hue Akıllı Fiş incelemesi: karar

Philips Hue Akıllı Fiş incelemesi

(Resim kredisi: Philips)

Philips Hue'yu zaten evde kullanıyorsanız ve kurulumunuzu genişletmek ve standart lambalarınızı akıllı ışıklara dönüştürmek istiyorsanız, Philips Hue Akıllı Fiş'ten daha iyi olamazsınız. Philips bu fişi yalnızca ışıklarla kullanım için tasarladı, bu nedenle bu fişi kullanmayı planladığınız şey bu değilse başka bir yere bakın.

Doğal olarak, Hue uygulamasıyla sorunsuz çalışır ve HomeKit desteğine sahip olmak da büyük bir bonus. Tek büyük dezavantajı fiyattır, daha az parayla daha sofistike fişler alabilirsiniz, bu yüzden zaten Hue kullanmıyorsanız tavsiye etmem. Ancak bunu yaparsanız, Philips Hue Akıllı Fiş tutarlı, hızlı ve gizlidir.

Philips Hue Akıllı Fiş incelemesi: ayrıca düşünün

Halihazırda Philips Hue köprüsüne sahip değilseniz, Wifi kullanarak telefonunuza veya tabletinize bağlanan daha ucuz bir fiş olan TP-Link Kasa Mini KP105'i düşünün. TP-Link Kasa uygulaması gösterişli ve sezgiseldir ve marka, ampuller, ışık şeritleri ve güvenlik kameraları dahil olmak üzere ekleyebileceğiniz çok çeşitli akıllı cihazlara sahiptir. Ayrıca, sahip olmanız gereken her zaman kullanışlı bir özellik olan enerji kullanımınızı izlemenize de izin verir.

Philips Hue ile bağlantı kurmak için daha ucuz bir akıllı fiş için, fiyatın bir kısmına mal olan ancak yine de Hue köprüsünün yanında kullanılabilen Innr SP222 Akıllı Fişi düşünün.