Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • Philips Hue ve Lifx ampuller: akıllı aydınlatma için en iyi seçim hangisi?

Philips Hue ve Lifx ampuller: akıllı aydınlatma için en iyi seçim hangisi?

Seçmeye gelinceen iyi akıllı ışıklargüvenebileceğiniz ampuller istiyorsunuz - Philips Hue ve Lifx işte tam da bu. İkisi de akıllı ampullerin üst kademesinde oturuyor çünkü çok fazla kutuyu işaretliyorlar.

Doğru ve kolay kontrol istiyorsunuz, çünkü yemeğin ortasında mutfağınızın ışığını kapatmak veya oturma odası lambanızın renk döngüsü ile kendi başına bir zihin oluşturduğunu görmek, sizden görmek isteyeceğiniz türden bir davranış değil. akıllı teknoloji.

Her türlü ortama uyacak kaliteli bileşenler, güçlü yapı ve çeşitli ışıklandırma kapasitesine sahip iyi görünümlü bir ampul istiyorsunuz.

Her şeyi destekleyen güçlü bir uygulama istiyorsunuz, bu mükemmel ayarlara hızlı ve süper kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlar.


Açıkçası, tüm bunları hem Hue hem de Lifx platformlarıyla elde ediyorsunuz. Ama aynı değiller, bu yüzden iki büyük markanın özelliklerini ve özelliklerini karşılaştıralım, böylece hangi ampulleri seçmeniz gerektiğini bilirsiniz.

Philips Hue ve Lifx ampuller: tasarım

Philips Hue Philips Hue ve Lifx


Philips Hue

Bir ampul tasarlamanın pek çok yolu vardır ve yine de Philips Hue ve Lifx serileri, ampullerinin görünümüne bir sınıf dokunuşu ve zarafet katmayı başarır. Taktıktan sonra bu ampullerin hiçbirini saklamak istemeyeceksiniz.


Philips Hue serisi, renkli ve renksiz ampullerin yanı sıra ışık şeritleri ve bağımsız lambalar, sürekli büyüyen bir dış mekan aralığı ve hatta şu gibi tuhaf kontrol aksesuarları ile Lifx'ten biraz daha çeşitlidir.Hue Play.

Lifx esas olarak ampullerle yapışır, ancak iç mekan, dış mekan ve güvenlik kullanımı ve şeritler ve fayanslar dahil olmak üzere bazı çok yaratıcı özellikli ışıklar arasından seçim yapabileceğiniz çok şey vardır ve bunlar ayrı ampuller kadar şıktır.

Aslında, Philips Hue ışıkları hiçbir şekilde çirkin olmasa da, Lifx'in tasarımlarının zevki açısından onu sadece sınırlandırdığını söylemeliyiz.

Her şeyi telefonunuz (veya akıllı bir hoparlör) aracılığıyla kontrol etmek istemiyorsanız, Philips Hue ürün yelpazesi ayrıca fiziksel kısma anahtarları (duvara sığacak şekilde) ve dokunma anahtarları (bir masaya oturmak için) içerir. Ayrıca resmi bir hareket sensörü aksesuarı da var.


Günümüzün en iyi Philips Hue Kişisel Kablosuz Aydınlatma Başlangıç ​​Seti, Philips Hue Go, Philips Hue Lightstrips, Philips Hue Color Ambiance Starter Kit, Philips Hue Iris, Philips Hue Color Ambience ve fırsatlar İndirimli Fiyat Philips Hue White and Color ... Philips Hue Kişisel Kablosuz Aydınlatma Başlangıç ​​Kiti Amazon $ 208.92 $ 177.69 GörüntüleTüm fiyatları görünDüşük Stok Philips Hue Go Konektörü LED ... Philips Hue Go Amazon $ 123,69 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Philips Hue vs Lifx ampuller: özellikler

Lifx Philips Hue ve Lifx

Lifx

Philips Hue ışıkları ile Lifx ışıkları arasındaki en önemli farklardan biri bağlantı yöntemleridir.

Lifx ampullerinin her biri kendi Wi-fi modülünü içerir, böylece doğrudan kablosuz yönlendiricinize bağlanırlar. Bir Philips sistemi kurarsanız, geleneksel olarak onları kontrol etmek için ayrı bir Hue Bridge satın almanız gerekirdi, ancak son ampuller de Bluetooth kullanıyor. Bu, şu salıncak ve döner kavşak durumlarından biridir; Lifx'in çözümü çok kullanışlıdır, Hue's ise Zigbee akıllı ev protokolünü kullanarak menzili büyük ölçüde artıran kendi örgü ağını oluşturur.

Bunun dışında, temel özellikler iki ürün serisi arasında aynıdır - akıllı telefonunuzdan aydınlatma kontrolü, ister ampulleri manuel olarak açıp kapatıyor olun, ister her şeyin ne zaman olacağı için bir program ayarlıyor olun. Renkler kolaylıkla ayarlanabilir ve ampuller odalara göre gruplanabilir.

Birkaç ekstra özellik de elde edersiniz: Örneğin Philips Hue ışıkları, film gecesi için mükemmel olan TV veya dizüstü bilgisayarınızın ekranında gösterilen her şeyle senkronize edilebilir. Bu arada Lifx, mum ışığı ve flaş ışığı gibi simülasyonları kapsayan ve Philips ile elde edemediğiniz Efektler adlı bir özellik sunar.

Diğer sistem ve uygulamalara gelince, hem Philips Hue hem de Lifx, IFTTT (If This Then That), Apple HomeKit, Amazon Alexa ve Google Assistant ile uyumludur - bu nedenle akıllı eviniz nasıl kurulursa kurulsun, alabilmeniz gerekir. Philips Hue ve Lifx ampulleriniz diğer her şeyle kusursuz bir şekilde çalışıyor.

Philips Hue vs Lifx ampuller: uygulamalar

Philips Hue Philips Hue ve Lifx

Philips Hue

Hem Philips Hue hem de Lifx, beklediğiniz gibi Android ve iOS için uygulamalar sunar ve her ikisi de şık ve kullanımı kolaydır - Philips Hue one yakın zamanda yenilenmiştir, bu da yardımcı olur, ancak Lifx uygulamasındaki renk seçiciyi biraz tercih ediyoruz (bu bir palet blobundan daha kesin renk tekerleği).

Ampulleri gruplama ve zamanlayıcıları ayarlama gibi görevler her iki uygulamada da kolayca yapılabilir, ancak yine Lifx uygulamalarının (en azından bize) kullanım kolaylığı açısından üstünlüğü var gibi görünüyor. Yine de içinde fazla bir şey yok ve kilometreniz değişebilir.

İki serinin sunduğu uygulamalar baştan sona çok iyi eşleşiyor: Işıkları yavaşça kısarak uykuya dalmak veya gün boyunca renk değiştirmelerini sağlamak, Philips Hue ve Lifx'in her ikisini de ele alacaksınız.

Android ve iOS uygulama mağazalarına göz attığınızda Philips Hue ve Lifx sistemlerine de bağlanabilen birçok üçüncü taraf uygulaması fark edeceksiniz - ışıklarınızın hava durumuna tepki vermesini sağlamak gibi harika şeyler yapabilen uygulamalar. Şu anda Philips Hue ışıklarını destekleyen Lifx ışıklarından daha fazla uygulama olduğunu söyleyebiliriz, ancak bazıları her ikisini de destekliyor.

Günümüzün en iyi LIFX A19 / A60, LIFX Tile ve Lifx Mini fırsatları LIFX - 1100-Lumen, 11W ... LIFX A19 / A60 Best Buy $ 59.99 İnceleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat LIFX Mini Beyaz (A19) Wi-Fi ... Lifx Mini Amazon $ 26,99 $ 24,29 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Philips Hue ve Lifx ampuller: Karar

Lifx Philips Hue ve Lifx

Lifx

Bu iki markanın en iyi akıllı aydınlatma ürünleri listelerine hükmetme eğiliminde olmasının iyi bir nedeni var: her ikisi de çok sayıda işlevselliğe sahip çok iyi ampuller ve birlikte kullanmaktan zevk alan uygulamalar sunuyor. Hangi seçeneği tercih ederseniz edin, akıllı ışıklarınızla çok eğleneceksiniz.

Hue Bridge, herhangi bir satın alma kararında açıkça bir faktördür - bu ekstra bir maliyet ve fazladan bir donanım parçasıdır. Sadece bir veya iki ampulle başlamak istiyorsanız, Lifx modelleri daha iyi bir bahis olabilir. Öte yandan, Philips Hue aralığı genel olarak daha büyüktür, bu nedenle akıllı aydınlatmaya her şeyi dahil ediyorsanız daha uygundur.

Ampullerinizle gerçekte neler yapabileceğiniz açısından, oldukça da güzel - Philips Hue, ekstra üçüncü taraf uygulamaları ve Hue Labs'taki deneyler nedeniyle burada biraz avantaja sahiptir, ancak Lifx aynı zamanda tüm temel bilgileri de kapsar ve sonra biraz. Amazon Alexa ve Google Home gibileriyle entegrasyon her yönüyle sağlam.

Philips Hue sisteminin sadece sınırlarını aştığını düşünüyoruz - en uzun süredir kullanılıyor ve beraberinde en çok özelliği ve en çok ampulü getiriyor. Yalın ve şık bir meydan okuyucu olan Lifx'in de sunabileceği çok şey var ve kesinlikle dikkatli bir şekilde değerlendirmeye değer.