Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Philips Lumea Prestige incelemesi: evde mükemmel IPL

Philips Lumea Prestige incelemesi: evde mükemmel IPL

Philips Lumea Prestige fırsatları 393 Amazon müşteri yorumu ☆☆☆☆☆

Pürüzsüz, tüylerden arınmış bir cilt arıyorsanız, Philips Lumea Prestige size evinizden güvenle uzun süreli sonuçlar vermeyi amaçlayan amiral gemisi bir IPL makinesidir.


Philips'in şimdiye kadar ürettiği en güçlü IPL tüy alma cihazıdır ve kablosuz olarak kullanılabilen tek IPL makinelerinden biridir. Her bir vücut parçasına uyan ve uyum sağlayan üç akıllı ek ile vücudun kıvrımları için özel olarak tasarlanmıştır.

Philips Lumea Prestige'i doğru bir şekilde incelemek için son iki yılımı bacaklarımı ve diğer vücut kısımlarını zaplayarak geçirdim ve bunlar benim düşüncelerim…

Philips Lumea Prestige incelemesi: IPL nedir?

IPL, 'Yoğun Darbe Işığı' anlamına gelir. Saçtaki pigmenti ısıtmak için birden fazla dalga boyunda ışık kullanır - büyüyen hücreleri öldürür ve saçın yeniden büyümesini durdurur.

Tek renkli bir ışık kaynağı kullanan ve daha hedefe yönelik ve seçici olan lazer epilasyondan farklıdır. Bu, profesyonel lazer epilasyonun daha hızlı sonuçlara yol açacağı anlamına gelir. Ancak IPL'nin en önemli avantajı, IPL makinelerinin evde kullanılabilecek elde taşınabilir cihazlar olmasıdır, bu nedenle bir lazer kliniği randevusu almanıza gerek yoktur. Karışıklık olmadığı için televizyon seyrederken de yapabilirsiniz.


IPL'nin zaman ve para açısından büyük bir yatırım olduğunu belirtmekte fayda var - bu makineler saç büyümesini azaltır - tüyleri hemen almazlar. Hızlı bir çözüm değildir, ancak doğru kullanıldığında vücut kıllarının bakımını çok daha kolay hale getirecektir.

Bunu akılda tutarak, pürüzsüz, tüysüz bir cilde ihtiyaç duymadan birkaç ay önce IPL tedavisine başlamak iyi bir fikirdir.


Soluk tenim ve koyu renkli saçlarım var - bu IPL söz konusu olduğunda ideal. Gri saçlarınız, kızıl saçlarınız veya açık sarı saçlarınız varsa veya daha koyu bir cilt tonunuz varsa bu makineler daha az etkilidir. Aşağıda, hangi saç ve cilt tiplerinin IPL ile uyumlu olduğunu gösteren bir Philips grafiği bulunmaktadır:

Philips Lumea Prestige incelemesi: cilt tablosu


(Resim kredisi: Philips)

Bunun yalnızca Philips Lumea Prestige'de değil, tüm IPL makinelerinde sorun olduğunu belirtmekte fayda var.

Philips Lumea Prestige incelemesi: Kullanım

Peki, Philips Lumea Prestige'i gerçekte nasıl kullanıyorsunuz?

Prestige'i ilk aldığınızda, Philips Lumea IPL uygulamasını indirmek isteyeceksiniz. Bu, makineyi kullanma konusunda size yol gösterecek ve bir tedavi planı oluşturacaktır. Kullanımı kolay, basit, iyi tasarlanmış bir uygulama.

Başlangıçta, sekiz hafta boyunca (dört seans) iki haftada bir seçtiğiniz vücut bölümünü/bölümlerini IPL'ye ihtiyacınız olacak. Uygulama, bir tedavi zamanı geldiğinde size hatırlatacaktır.


Lumea Prestige, cilt tonunuzu ve saç kalınlığınızı ölçen ve yoğunluk ayarını otomatik olarak seçen Philips SmartSkin Sensörü adı verilen bir sensöre sahiptir.

Cihazı kablolu veya kablosuz olarak kullanabilirsiniz ki bu, prizden uzakta rahat bir şekilde oturmak istiyorsanız kullanışlıdır ancak Prestige kablolu kullanırken daha yüksek ayarlara erişebilirsiniz.

Hazır olduğunuzda, cihazı cildinize dayayıp tetiği çekmeniz yeterlidir. Cildiniz ve ışık penceresi arasında bir sızdırmazlık olmadıkça ampul yanıp sönmez - bu, gözlerinizi korumak ve doğru yerleştirmeyi sağlamak içindir.

Daha küçük, daha zor alanlar için, daha sonra Lumea'yı hareket ettirip tetiği tekrar çekebilir veya bacaklarınız gibi daha büyük alanlar için, sürekli bir flaş hareketi için tetiği tutarak cihazı cildinizde yavaşça kaydırabilirsiniz.

Philips Lumea IPL: Lumea Prestige

(Resim kredisi: Philips)

Hafif pencere alanı oldukça küçük olduğu için bacaklarınızı yapmak oldukça uzun zaman alabilir (yaklaşık 15-20 dakika). Özellikle bir kanepe, koltuk veya yatağın rahatlığında yapabileceğiniz için bunun tamamen katlanılabilir olduğunu düşünüyorum.

IPL hissini tanımlamak oldukça zordur - kesinlikle acı verici değildir, ancak bazen birkaç saniye sonra kaybolan küçük bir böcek ısırığı gibi garip bir batma hissi hissedebilirsiniz. Kesinlikle bundan çok daha az acı vericiağdaveyaepilasyon.

IPL tedavinizden önce yakın bir tıraş buldum, bu sokmaları en aza indirmenin anahtarı.

İlk aşamadan sonra, her altı ila sekiz haftada bir tamamlama seanslarını tamamlamanız gerekir. Yine, uygulama bir tedavi zamanı geldiğinde size hatırlatacaktır.

Philips Lumea Prestige incelemesi: sonuçlar

Philips Lumea Prestige'i birkaç yıldır özellikle bacaklarımda kullanıyorum ve sonuçlardan çok memnunum. İlk aşamada, tüylerin azalmasından dolayı biraz cesaretiniz kırılmış olabilir, tedaviler arasında ek bir tıraşa ihtiyacınız olacaktır, ancak iki aylık işaretten sonra tüyler gözle görülür şekilde daha incedir.

Bunun ötesinde, vücut kılları daha da ince ve seyrektir ve Lumea Prestige'i ne kadar uzun süre kullanırsanız, sonuçlar o kadar iyi olur.

Tabii ki, IPL'nin bazı cilt ve saç tiplerinde diğerlerinden daha iyi çalıştığını tekrar belirtmekte fayda var.

Philips Lumea Prestige incelemesi: tasarım ve ekler

(Resim kredisi: Philips)

Philips Lumea Prestige incelemesi: Tasarım ve Eklentiler

Lumea Prestige lüks bir cihaz gibi hissettiriyor. Sağlamdır ve bir bavula atılıp biraz dövüldüğünde hayatta kalabileceğine dair güven verir.

Philips, Lumea Prestige için diğer bazı modellerin 'stick deodorant' tasarımına tercih ettiğimiz L şeklinde bir tasarımı tercih etti.IPL makineleri. L-şeklinin tutulması rahattır ve uzun süreli kullanımı daha az yorucu hale getirir.

Olduğu söyleniyor, makine hala oldukça ağır, bu yüzden bileklerinize takabilirsiniz. Bu yüzden, her iki bacağımı da kendi başıma mutlu bir şekilde kapatabilirken, bunu benim için bir partnerin yapmasını tercih ederim.

Lumea Prestige, Philips'in IPL serisindeki en önemli üründür ve bu nedenle tüm vücudunuzu tedavi etmek için ihtiyaç duyacağınız tüm aparatlarla birlikte gelir. Bunlar şunları içerir:

Yüz eki

Yüz aparatının üst dudak, çene veya çene hattında hassas kullanım için küçük, düz bir penceresi vardır. Ayrıca, yüzünüzde nazik ve etkili kullanım için ışık tedavisini otomatik olarak ayarlayan ek bir kırmızı filtreye sahiptir.

Hassas ek

Precision başlık bikini ve koltuk altı bölgelerinin hassas şekilde kaplanması için tasarlanmış orta boy, kavisli bir başlıktır.

Vücut eki

Vücut aparatı bacaklar, kollar, sırt ve karın gibi geniş vücut bölgelerinde hızlı tedavi için en büyük kavisli, konturu takip eden tasarımdır.

Ayrıca cihazı ve tüm ekleri saklamak için bir kese de alırsınız.

Philips Lumea Prestige incelemesi: Karar

Philips Lumea Prestige, markanın en güçlü tüy alma cihazıdır ve oldukça basit bir şekildeen iyi IPL makinesipiyasada. Diğerlerinden farklı olmasını sağlayan bir dizi akıllı özellik ile kolay, ağrısız evde IPL sunar.

Başlangıç ​​olarak, kablolu olduğu kadar kablosuz olarak da kullanılabilen tek Philips IPL makinesidir. Örneğin, bir aynanın önünde IPL yapmak istiyorsanız ancak yakınınızda bir priz yoksa, bunun gerçekten yararlı olduğunu gördük.

Prestige, her bir vücut parçası için özel bir tedavi programı sunmak üzere uyan ve uyum sağlayan üç akıllı eklentiyle birlikte gelir ve SmartSkin sensörlü tek Philips IPL makinesidir. Bu, cilt tipinizi tarar ve beş ışık enerjisi ayarından birini otomatik olarak seçer.

Evet, Lumea Prestige inkar edilemez derecede pahalıdır (ancakPhilips Lumea IPL makinelerinde fırsatlar), ancak ergonomik, uygulama iyi çalışıyor ve sonuçlardan inanılmaz derecede memnun kaldık.

Bunu beğendin mi?

  • Braun Silk Expert Pro 5 IPL incelemesi
  • Philips Lumea Prestige vs Braun Silk-expert Pro 5
  • En iyi epilatörler
  • Evde epilasyon: ağda, IPL, epilasyon ve daha fazlası için bir rehber
Fiyatlar - Philips Lumea Prestij: ▼