Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Philips OLED + 935 (48OLED935) incelemesi: OLED ve Dolby Atmos rakipsiz bir değer paketinde

Philips OLED + 935 (48OLED935) incelemesi: OLED ve Dolby Atmos rakipsiz bir değer paketinde

Bugünün en iyi Philips 48OLED935 fırsatları İndirimli Fiyat PHILIPS PHILIPS 48OLED935 / 12 Currys PC World 1.799 £ 1.499 £ Amazon UK'yi Görüntüle Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Et En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Pingtwitter'ün Philips OLED + 935 incelemesine hoş geldiniz - özellikle, Philips'in en yeni ses odaklı OLED serisindeki en küçük teklif olan ve listemize giren 48 inçlik versiyona bakıyoruz.en iyi televizyonlarbir cep roketi gibi.


O görkemli resim kalitesinden yakınan sonsuzluk gibi görünen bir şeyin ardındanen iyi OLED TV'leren az 55 inçlik bir ekranı barındıramayanlar için mevcut değildi, 2020 epeyce TV üreticisinin ilk 48 inç OLED setlerini piyasaya sürdüğünü gördü.

Ancak bu TV'de daha küçük bir boyutta (ve daha büyük boyutlarda) sunulmaktan daha fazlası var: OLED + 935, bu kompakt, güzel görünümlü OLED televizyon tüm gerçekçi ses / görsel temelleri kapsayana kadar özellikleri yığdı - ve sonra bir veya iki tane daha, sadece iyi önlem için.

Gerçekten ilginç olan, Bowers ve Wilkins'in size orta sınıf bir ses çubuğunun vereceği türden sesi vermeyi amaçlayan yerleşik Dolby Atmos ses sistemidir, ancak ayrı bir satın almaya gerek kalmadan.

OLED + 935'i bir TV olarak OLED benzerlerinden biraz daha pahalı hale getiriyor, ancakdaha ucuzhem TV hem de ses çubuğu satın almaktan çok, genel olarak mükemmel değeri temsil eder.


ABD'li okuyucularımız için dikkat edilmesi gereken bir şey, bu TV'nin ne yazık ki yalnızca İngiltere ve Avrupa'da mevcut olmasıdır.

Philips OLED + 935 incelemesi: Fiyat ve özellikler

OLED + 935 üç ekran boyutunda mevcuttur: Burada test ettiğimiz 48 inçlik model (1.799 £), 55 inçlik bir varyant (1.999 £) ve 65 inçlik bir versiyon (2.799 £).


Şu anda güzel ve yeni bir OLED TV için alışveriş yapan herhangi biri, bunların Philips'in OLED televizyonlarında şimdiye kadar çoğunlukla peşinde olduğu agresif fiyatlar olmadığını bilecek -Philips OLED805ve çok daha fazlasıPhilips OLED745. Ancak OLED + 935'e sıkıştırılmış kapsamlı özellik listesi, fiyatların bu seviyeye nasıl düştüğünü açıklamanın bir yolunu buluyor.

Öncelikle ve en önemlisi elbette bunlar 4K HDR TV'ler. Philips, nominal rakiplerinin çoğunun aksine, her bir HDR standardını yönetir - hem HDR10 + hem de Dolby Vision dinamik meta veri HDR için sağlanır. Bu, LG, Samsung veya Sony'nin iddia edebileceğinden daha fazlası.


Girişler ve çıkışlar açısından OLED + 935'te pek çok şey var. Dört HDMI soketi, birkaç USB, bir Ethernet girişi, bir CI kart yuvası ve hem uydu hem de karasal ayarlayıcılar için bağlama direkleri vardır. Çıkışlar açısından dijital optik, 3,5 mm kulaklık soketi ve bir subwoofer için ön çıkış var. Kablosuz bağlantılar söz konusu olduğunda, Bluetooth 4.2 bağlantısıyla birlikte çift bantlı Wi-Fi vardır.

HDMI soketleri söz konusu olduğunda kesin artıları ve eksileri vardır. & Lsquo; pro & rsquo; yan, dördü de ARC etkin, dördü de HDCP 2.3 uyumludur ve dördü de, gelecek nesil oyun konsollarının belirleyici özelliklerinden biri olan Otomatik Düşük Gecikme Modunu işleyebilir. Tamamı aynı olan bağlantı noktalarını görmeyi seviyoruz - doğru sokete bağlı doğru cihaza sahip olup olmadığınızı anlama endişesini ortadan kaldırır.

`` Eksileri '' ile ilgili olarak, HDMI soketlerinin hiçbiri HDMI 2.1 spesifikasyonuna yakın değildir, bu da 120 Hz'de 4K ve Değişken Yenileme Hızı olmadığı anlamına gelir; bu, cihaz tarafından desteklenen daha büyük iki yeni özelliktir.PS5veXbox Series X. Yeni TV'nizin bir sonraki oyun konsolunuzdan en iyi şekilde yararlanmasını istiyorsanız, bu neredeyse kesinlikle sizin için bir televizyon değildir ve Pingtwitter'leri kontrol etmek isteyeceksiniz.en iyi oyun TV'leri.

Philips OLED + 935 incelemesi


(Resim kredisi: Philips)

HDMI soketlerinin herhangi birinde eARC uyumluluğunun olmaması ilk bakışta biraz tuhaf görünebilir. Ama buna gerçekten gerek yok, çünkü OLED + 935, Philips ile sesli hoparlör ustası Bowers & Wilkins arasında süregelen işbirliğinin en son sonucudur. OLED + 935, yeni TV'nizi duvara monte etmiyorsanız, aynı zamanda bir stand görevi de gören büyük bir yerleşik hoparlör dizisi (zorunlu Kvadrat akustik kumaşıyla güzelce tamamlanmıştır) içerir.

Üç adet 19 mm titanyum kubbeli tweeter (biri siyah beyaz tiz hoparlörün üstüne yerleştirilmiş ve metal muhafazanın üzerine yerleştirilmiştir) ve dört adet 50 mm orta kademe sürücü bir 'sol / orta / sağ' içinde düzenlenmiştir. ileri ateşlemeli konfigürasyon, iki tane daha 50 mm orta kademe sürücü Dolby Atmos & lsquo; yükseklik & rsquo; çubuğun tepesinden yukarı doğru ateş ederek mevcudiyet. İyi bir ölçü için, muhafazanın arkasındaki portlu bir muhafazadan ateşleyen 100 mm x 65 mm 'yarış pisti' tarzı bir subwoofer var. Bu 3.1.2 Dolby Atmos-esque düzenlemesi, toplam 70 watt güçle çalıştırılır.

Ve bu bir Philips TV olduğu için, tüm Television Land'deki çok, çok az sayıda benzersiz satış noktasından birini bünyesinde barındırıyor: Ambilight. Deneyimsiz kullanıcılar için Ambilight, ekranın arkasındaki yüzeyi ekrandaki hareketin rengini taklit eden renkli bir parıltıyla aydınlatmak üzere tasarlanmış, TV'nin arka panelinde bulunan bir LED düzenlemesidir. Kulağa aldatıcı gelebilir, ancak (onu eylemde gören herkesin bildiği gibi) aslında bir zevktir, daha sürükleyici bir deneyim sunar ve ekranı gerçekte olduğundan çok daha büyük gösterir. Ve ekranın ses çubuğuna bağlanma şekli nedeniyle, burada Ambilight arka panelin dört tarafında da bulunur.

Philips, iç mekanda en yeni ve güçlü görüntü işlemeyi, dördüncü nesil P5 motorunu kullandı. OLED + 935'te, daha dengeli görüntüler sunmak için AI işlevini çalıştıran ve daha ikna edici yükseltme sağlamak için makine öğrenimini kullanan ikinci bir işlemci yongası vardır. Bu çift çipli düzenleme, Philips'in korkunç 'ekran yanmasına' karşı bir miktar koruma sağlamasına da olanak tanır. - OLED + 935, karartmak ve görüntü tutulmasını önlemek için sürekli olarak statik ekran üstü görüntüleri arar.

Philips OLED + 935 incelemesi

(Resim kredisi: Philips)

Philips OLED + 935 incelemesi: Görüntü kalitesi

Philips'te geleneksel olduğu gibi, OLED + 935'iniz gerçekten oynamaya hazır sayılmadan önce araştırılması gereken çok sayıda kurulum menüsü ve alt menü ve ince ayar yapılması gereken ayarlar vardır. Ancak, Philips'te geleneksel olduğu gibi, sabır ve sebat tartışılmaz ödüller getirir.

OLED + 935, işlemesinin AI yönü sayesinde, gelen görüntüleri belirleyebilir ve olağanüstü hız ve verimlilikle bunlara yanıt verebilir ve ortaya çıkan görüntüler, en ikna edici, en gerçekçi ve en büyüleyici olanlardan biridir.

HDR destekli görüntüler, özellikle renk açısından son derece etkileyici. OLED + 935, bazen aynı görüntüde hem cesur ton doygunluğu hem de dikkat çekici incelik yeteneğine sahiptir. Ana renkler iddialı bir şekilde ekrandan çıkar, ancak cilt tonu veya gölge ayrıntısının nüansları gözden kaçmaz veya önemsenmez. Canlılığı açısından neredeyse agresif ama aynı zamanda da sonsuz derecede incelikli bir renk paleti sunmak hiç de zor değil, ama Philips tam olarak bunu yapıyor.

Mağazanın en iyisi 4K HDR görüntüler keskindir, bu Philips onları her zaman sevdiği gibi olmuştur, ancak burada geçmişte Philips TV'lerde olduğu kadar açık bir şekilde sinirli değillerdir. Ekranda hâlâ bir yığın tanım var ve kenarlar kesin olarak çiziliyor, ama bu neredeyse 'kazınmış'. Daha önceki bazı Philips ekranlarının kalitesi burada yoktur. OLED + 945, sonuç olarak daha doğal ve ikna edici bir saattir.

Ayrıntı seviyeleri, Philips & rsquo; görüntüler - doku veya desenin en ince ayrıntıları bile ondan kaçamaz ve karmaşık desenler sıkıca tutulur. Geçen yılki Philips OLED'lerinde bir miktar parıltı veya belirsizliğe neden olabilecek türden sıkı ekose desenler OLED + 935'i şaşırtabilir.

Ve bu, etraftaki en parlak OLED TV'den uzak olmasına rağmen (yine de benzer bir oyun sahasındaLG CX- sadece değilPanasonic HZ2000) geniş kontrastlar oluşturmak için beyaz tonların temizliği, mürekkep gibi koyu siyah tonlarla dengelenir.

Hareket işleme, OLED + 935 & rsquo; in 4K görüntü performansından muhtemelen en az emin olanıdır - bu, açık bir eleştiri olmaktan ziyade her şeyi ne kadar doğru aldığına dair daha fazla şey söylüyor. Hayır, üzerinde çalışmadan pürüzsüz hareket ve doğal, işlenmemiş görünen görüntülerin mükemmel dengesine ulaşmak üzere değilsiniz. Ancak biraz zaman ve çaba harcayın ve sarsıntısız, artefaktsız hareket elde edilebilir. Sonuçta.

Gelen içeriğin kalitesinin düşürülmesi, genel kalitede kaçınılmaz bir düşüşe neden olur, ancak OLED + 935 hiçbir zaman tamamen izlenebildiği kadar az değildir. 1080p içerikle hala epik bir renk gamı, düşük gürültü ve net bir şekilde tanımlanmış kenarlar var, sadece küçük bir hareket tereddütüyle ve en uçta siyah tonların ezilmesiyle birleşiyorlar.

Yine de, görüntü kalitesi söz konusu olduğunda tamamen rekabetçi bir TV olmaya devam ediyor. Hatta antika gündüz TV 4: 3 SDR içeriği, 'en iyi' olmasına rağmen, en iyisi yapılır. bu durumda & lsquo; yumuşak & rsquo; ve & lsquo; tanım eksikliği & rsquo;. Ama sonra, gerçekten, ne bekleyebilirsiniz? OLED + 935, 1980'lerin programlamasını çürük gösteren ilk TV değil ve sonuncusu da olmayacak.

Philips OLED + 935 incelemesi

(Resim kredisi: Philips)

Philips OLED + 935 incelemesi: Ses kalitesi

Philips, birinci sınıf televizyonlarının sesine yardımcı olmak için saygıdeğer bir hi-fi ismine bağlanan tek TV markası değil - Panasonic, Technics markasıyla benzer bir şey yaptı. Ancak, bunu basitçe söylemiyoruz, başka hiçbir entegre TV ses sistemi, OLED + 935'in Bowers & Wilkins düzenlemesi kadar etkili veya ikna edici bir şey değildir.

Her açıdan - ölçek, dinamizm, odak, adını siz koyun - Philips, nominal rakiplerinden çok daha iyi ses çıkarır ve neredeyse komiktir. Açıkçası, tüm bu Bowers & Wilkins uzmanlığı için bir prim ödüyorsunuz, ancak eşit derecede yetenekli bir araç dışı ses sistemi için ödeyeceğinizden daha az ve herhangi bir üçüncü taraf sistemi, sisteminiz ile sorunsuz bir şekilde entegre olmayacak. Bunun gibi TV.

Ayrıca, çok yetenekli bir 500 £ 'luk bağımsız ses çubuğu bile, bu yanıt verme düzeyini, bu düzeydeki ton sadakatini veya bu yeteneği efekt yerleştirme ile eşleştirmek için mücadele edecektir. Bu diziden gelen ses dengeli, ton olarak kusursuz ve muhafazanın fiziksel sınırlarından çok daha geniş ve daha uzundur. Büyük hacimlerde sertleşmez, düşük ses seviyelerinde bas kaybolmaz ve diyalog hiçbir zaman başka efektler tarafından değerlendirilmez.

Dolby Atmos film müziklerinin bu 'doğrudan ek yük' e sahip olmadığını söylemek güvenlidir. tam donanımlı bir ev sinema sisteminin sağlayabileceği etki, ancak bu, tam donanımlı bir ev sinema sistemi değildir. Bu, sağduyulu, iyi yapılmış ve güzel bir şekilde entegre edilmiş bir TV ses sistemidir - ve bu terimlerle değerlendirildiğinde, şu anda mevcut türünün en iyisidir.

Philips OLED + 935 incelemesi

(Resim kredisi: Philips)

Philips OLED + 935 incelemesi: Tasarım ve kullanılabilirlik

Herkes, OLED TV'lerin tüm elektronik donanımlarını depoladıkları kısma kadar son derece ince olduğunu bilir ve bu nedenle bir OLED TV gerçekten yalnızca en derin kısmı kadar ince olabilir. Philips, mantıklı bir şekilde, 'mümkün olduğu kadar zayıflığın' peşinden gitmemeye karar verdi. Ambilight özelliğine gerektiği kadar çalışması için yeterince alan verme lehine. Ve OLED + 935'in en tombul noktasında yalnızca 47 mm derinliğinde olduğu göz önüne alındığında, her durumda neredeyse şişkin değildir.

Önden bakıldığında OLED + 935, büyük bir ekranı çevreleyen, gözden kaybolan ince bir çerçeve ile düzgün ve düzenli. Ekran ve Bowers & Wilkins soundbar arasındaki krom kaplı metal birlik, güven verici bir şekilde ağırdır ve soundbarın kendisi kusursuz bir şekilde inşa edilmiş ve tamamlanmıştır. Genel izlenim, birinci sınıf bir ürüne ait olduğu ve bu, Philips elektrik şebekesine takılmadan önceki halidir.

Kontrol, temel olarak ince, nispeten zarif ve iyi işlenmiş bir uzaktan kumanda ile sağlanır. Muirhead Leather'da tersi bitmiş olan Pingtwitter'ün karşılaştığı ilk uzaktan kumanda olabilir, ancak ne yazık ki gerçek bir azimle yağlı bir parmak izini tutan ilk kişi değil. Mantıklı bir şekilde yerleştirilmiş olsa da, çok fazla düğme içermiyor ve hiçbiri özellikle küçük değil.

Hem Philips & rsquo; tipik olarak labirent gibi kurulum menüleri ve Android 9.0 akıllı TV arayüzü. Her zamanki gibi Android TV'de olduğu gibi, bu arayüz, tüm & lsquo; yeni TV & rsquo; nizle ilgili en önemli şey olduğu yanılgısıyla çalışmaktadır. deneyim, etkinleştirildiğinde tüm ekranı sarıyor ve yanıtları geç kalıyor.

Yine de, oldukça kolay bir şekilde özelleştirilebilir ve - Apple TV'nin olmaması dışında - her türden kullanışlı uygulamalarla çok iyi stoklanmıştır. Freeview Play, İngiltere'deki tüm yayıncıların yakalama hizmetlerine erişim sağlar.

Uzaktan kumandada, OLED + 935'te gezinmek için Google Asistan ses kontrolünü kullanmanın mümkün olduğu bir mikrofon var. Mikrofonun kulaklarının keskin olduğunu ve TV'nin yanıt verdiğini kanıtlıyor, ancak Google Asistan'ın komutlarınıza yanıtlarını bağırmasını engellemek imkansız görünüyor.

Philips OLED + 935 incelemesi: Karar

Sonunda, oldukça basit. Bu fiyata görüntü ve ses kalitesinin bir kombinasyonu olarak Philips OLED + 935 şu anda yenilemiyor. Bu, özellikle test ettiğimiz 48 inçlik versiyon için geçerlidir, ancak diğer boyutlar için de geçerlidir.

Ayrı kutuları seçme ve bağlama konusunda herhangi bir güçlük çekmeden filmlerde en son teknolojiyi kullanmak için hem görsellerinizi hem de sesinizi yükseltmek istiyorsanız, Philips burada hem daha kolay hem de daha ucuz hale geldi.

OLED + 935 tuhaflıkları (çoğunlukla kurulum ve navigasyon) olmadan değil, Android'in bir işletim sistemi olarak seçimi tartışmalı olmaya devam ediyor ve yeni nesil oyun konsolu desteğinin olmaması hayal kırıklığı yarattığı kadar şaşırtıcı.

Ancak yeni nesil oyunlardan rahatsız olmayan ve basit, güzel bir birinci sınıf TV ve hoparlör deneyimi isteyen film ve TV severler için bu kesinlikle harika bir seçim.

Bugünün en iyi Philips 48OLED935 fırsatları İndirimli Fiyat PHILIPS PHILIPS 48OLED935 / 12 Currys PC World 1.799 £ 1.499 £ Amazon UK'yi Görüntüle Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Et En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips 55OLED935 fırsatları İndirimli Fiyat PHILIPS PHILIPS 55OLED935 / 12 Currys PC World 1.999 £ 1.699 Amazon UK'yi Görüntüle Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Et En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips 65OLED935 fırsatları İndirimli Fiyat 65 'PHILIPS Ambilight ... Currys PC Dünya 2.699 £ 2.399 Amazon İngiltere'yi Görüntüle Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Philips OLED + 935 incelemesi: Şunu da dikkate alın

Seçkin görüntü kalitesi söz konusu olduğunda, Panasonic HZ2000 OLED mahsulünün kremasıdır. Yalnızca 55 inç veya 65 inç boyutunda gelir, ancak piyasadaki en iyi HDR performansını veren diğer tüm OLED'lerden daha parlak bir panele sahiptir. Ekranın altında bir Technics ses çubuğu ve Dolby Atmos için iki ateşleme sürücüsü var, ancak genel ses efekti OLED + 935'in başardığı kadar iyi değil. Bizim tamPanasonic HZ2000 incelemesigörsel kalite için neden bu kadar benzersiz bir yetenek olduğunu açıklıyor.

LG CX; fiyat, görüntü kalitesi ve teknik özelliklerin bir kombinasyonu söz konusu olduğunda yenilmesi gereken OLED TV'dir. 48 inçlik modelin yanı sıra 55 inç, 65 inç ve 77 inçlik modellerde mevcuttur. Görüntü kalitesi Philips ile aynı seviyededir, ancak LG CX daha ucuzdur ve tüm yeni nesil oyun özelliklerini içerir, bu nedenle PS5 veya Xbox Series X için ideal TV, aynı zamanda filmlerde ve TV'de mükemmeldir. Bununla birlikte, ses belirgin bir şekilde ortalamadır, bu nedenleen iyi ses çubukları, bu da fiyatı Philips'in üstüne çıkarır! Tam okuyunLG CX incelemesiBu TV'nin sizin için daha iyi bir seçim olup olmadığını merak ediyorsanız.