Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Philips OLED754 4K TV incelemesi: hayallerinizdeki ucuz OLED TV ve 2020 Pingtwitter Ödülleri kazananı

Philips OLED754 4K TV incelemesi: hayallerinizdeki ucuz OLED TV ve 2020 Pingtwitter Ödülleri kazananı

Günümüzün en iyi Philips 55OLED754 fırsatları 82 Amazon müşteri yorumları Philips 55OLED754 / 12 55-Inch ... Amazon Prime £ 989 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bu günlerde 4K LED LCD TV'ler bir şarkı için seçilebilirken, OLED ekranlar pahalı yerlerinden neredeyse hiç çıkmadı. Olmadıkları bir ani satın alma - özellikleen iyi televizyonlarOLED satın alabilirsiniz - ancak daha ucuz OLED'ler daha yaygın hale geliyor ve Philips OLED754 çok güzel bir örnek. Çok iyi, aslında, bu bizim kazandıPingtwitter Ödülleri 2020başlık olarak1.000 £ altındaki en iyi TV.


Philips'in giriş seviyesi OLED'i, özellikle test ettiğimiz 55 inç boyutunda, yüksek kaliteli fiyat etiketi olmayan üstün bir resmin peşindeyseniz (65 inçlik bir versiyonu da mevcuttur) izleyeceğiniz bir yerdir.

Yakından bakarsanız, bazı maliyet kısıntılarını göreceksiniz. Burada kullanılan P5 görüntü motoru, kısa süre sonra yeni Philips 804 ve 854 modellerinde bulunacak olanın arkasındaki bir nesildir ve ses oldukça sıradan (burada, bazı Philips setlerinde olduğu gibi Bowers & Wilkins sonik karmaşıklığı yoktur), ancak sunduğu izleme deneyimi, birinci sınıfın sağ tarafında rahat bir şekilde sunuluyor ve ayrıca markanın uzun süredir hizmet veren ruh hali aydınlatma teknolojisi olan üç taraflı Ambilight'a sahip oluyorsunuz.

Hoş bir şekilde, düşük fiyata rağmen burada desteklenen her iki tür dinamik HDR'yi elde edersiniz: HDR10 + ve Dolby Vision. Çok daha pahalı TV'ler her ikisini de desteklemiyor, bu yüzden bu Philips tarafından bir parça.

LG B9Muhtemelen görüntü kalitesi açısından bu TV'ye en yakın rakip, ancak bu model hem HDR hem de aydınlatıcı Ambilight için desteğe sahip değil, ancak yine de dört rakama mal oluyor.


Birleşik Krallık Philips TV markasının ve ABD Philips markasının tamamen farklı şekilde çalıştırıldığını belirtmek gerekir, bu nedenle bu TV'nin ABD'deki karşılığı yoktur.

  • Daha da ucuza gitmek ister misin? Burada best-tv-2020-worlds-best-4k-under-500

Philips OLED754 incelemesi: TV standı


(Resim kredisi: Philips)

Philips OLED754 incelemesi: Tasarım

Kozmetik söz konusu olduğunda OLED754, formalite icabı minimalizmi kutluyor. Çerçeve, iki kenar yerleştirme ayağı üzerine oturan bir paneli çevreleyen, düzenleme inceliğindedir. Bir ses çubuğunu doğrudan önüne çıkarmayı planlamayın: Twixt ekranı ve önyükleme neredeyse hiç boşluk yok.

Bitirme kalitesi yüksektir. Özellikle panelin arkasındaki güzel fırçalanmış metal efekti kazıyoruz.


Öte yandan, uzaktan kumanda ahizesi ilkeldir ve tamamen Netflix ve Rakuten TV düğmelerinin eklenmesiyle ilginç hale getirilmiştir.

Aygıt bağlantısı bir sorun olmamalıdır. Tümü 60 Hz'e kadar 4K HDR'yi destekleyen dört HDMI girişine ek olarak bileşen / analog AV, bir optik dijital ses çıkışı ve iki USB ile hizmet aldık.

Burada yeni nesil HDMI 2.1 yok, ancak bu şaşırtıcı değil ve bu TV 8K veya 120 fps'yi veya yeni bağlantının amaçladığı diğer özellikleri desteklemediğinden büyük ölçüde gereksiz.

Philips OLED754 incelemesi: akıllı TV arayüzü


(Resim kredisi: Philips)

Philips OLED754 incelemesi: Özellikler

Philips'in OLED filosunun geri kalanının aksine, OLED754 bir Android akıllı TV işletim sistemi kullanmaz. Bunun yerine, Philip & rsquo; in kendi kısaltılmış Saphi platformunu elde ederiz. Linux tabanlı, çok daha az iddialı, ancak tersine kendi lehine çalışıyor.

Önde gelen akış uygulamaları (Netflix, Amazon Prime Video, Rakuten TV, YouTube) ve daha düşük uygulamalar gibi bağlı bir setten tam olarak neyin gerekli olduğunu, aşırı karmaşıklık veya telaş olmadan sunar.

Ayrıca, Freeview Play tunerinin sağladığı tam entegre yakalama TV'si de vardır.

Ambilight çoğu kişiye yeterince tanıdık gelecektir. Buradaki uygulama ile daha pahalı Philips modellerinde olan uygulama arasında hiçbir fark yoktur. Ekrandaki eylemi takip etmek için kullanabilir veya duvarlarınızı tek renkte yıkayabilirsiniz. Ve gerçekten çağlar için bir ışık şovu istiyorsanız, birPhilips Hue akıllı aydınlatma sistemi.

Oyun oynamaya gelince, OLED754 sınırda iyi durumda. Oyun resim modunda giriş gecikmesini 32,8 mm'de (1080p / 60fps) ölçtük. Bunu bağlama koymak için, genellikle 30 ms veya daha düşük bir değeri alkışlıyoruz.

Philips OLED754 incelemesi: Ambilight

(Resim kredisi: Philips)

Philips OLED754 incelemesi: Performans

Bu Philip & rsquo; nin görsel cazibesi, siz bazı kaynakları güçlendirir çalıştırmaz belirgindir. Sadece siyahlar tamamen derin değil, aynı zamanda siyaha yakın gölge ayrıntısı da var. Bu, görüntülerin iki boyutlu ve aşırı mürekkepli görünmesini engeller.

Philips için her zaman güçlü bir nokta olan renk zenginliği belirgindir. Ekran, genellikle büyüleyici olan geniş renk gamına sahip görüntüler sunar. Tüm şekerlemeler için Canlı modda biraz anime çalıştırın.

Philips P5 görüntü işlemcisi, 4K kaynaklarla (ister akışlı uygulamalar ister UHD Blu-ray olsun) en iyi halindeyken, aynı zamanda sağlam, sorunsuz bir HD yükseltme işi de yapar.

HDR tepe parlaklığı, yüzde 10'luk bir ölçüm penceresi kullanılarak 600 nit'in üzerinde ölçüldü ve yüzde 5'lik bir pencere ile 700 nit'in üzerine çıktı. İkincisi, muhtemelen HDR parlaklık zirvelerinin nasıl kullanılma eğiliminde olduğunun daha göstergesidir - küçük ve genellikle geçicidir. Bu sonuçlar, en son ve en büyük setlerden daha düşüktür, ancak maliyetine çok uygundur.

Ama burada düğüm noktası var. Philips ayrıca her iki temel dinamik meta veri standardını da desteklemektedir: Dolby Vision ve HDR10 +. Ayrıca yayın HDR standardı olan HLG için de iyidir. Yalnızca Panasonic benzer şekilde cömerttir.

Setin ses performansı, sıradan gözlükler için yeterince iyi. Arkada 24W woofer ve pasif radyatörlerle desteklenen iki adet 8W aşağı ateşlemeli orta-yüksek sürücü kullanır. Bununla birlikte, aşağıdakilerden birine kesinlikle yatırım yapmaya değeren iyi ses çubuklarıveya ev sineması ayırır.

Philips OLED754 incelemesi: Karar

Gerçek bir OLED pazarlığı arıyorsanız, işte bu Philips. Görüntü kalitesi müthiş - önemli ölçüde daha iyi görüntü kalitesi elde etmek için önemli ölçüde daha fazla harcamanız gerekecek - ve Ambilight, her oturma odasını aurora borealis ile doldurur, bu sadece iyi bir şey olabilir.

Uyarılar var: akıllı işletim sistemi oldukça basit ve ses sınır çizgisi ortalaması. Ancak dürüst olmak gerekirse, hiçbiri uzlaşma anlamına gelmez, bu da bunu bütçeye uygun 4K alıcıları için son derece çekici bir seçenek haline getirir.