Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Philips OLED805 (65OLED805) incelemesi: Şehirdeki en güzel ve en uygun fiyatlı OLED TV'lerden biri

Philips OLED805 (65OLED805) incelemesi: Şehirdeki en güzel ve en uygun fiyatlı OLED TV'lerden biri

Günümüzün en iyi Philips 65OLED805 fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Philips OLED805, şiddetli OLED fiyat savaşında başka bir savaşa işaret ediyor. OLED panellerinin gerçekten canlı görüntülerini arayanlar, piksel aç arzularının doyurulmasını sağlamak için hala önemli harcamalar arıyorlar, ancak orada ısınmaya devam ediyor.


en iyi OLED TV'ler- çok şey oluşturanen iyi televizyonlarelbette genel olarak - en iyi görselleri, en iyi tasarımı ve en önemlisi harika bir fiyatı sunmak için rekabet eden en büyük markalar arasında rekabetin yuvasıdır. Philips OLED805, üçünün de mükemmel bir kombinasyonu olarak pazara giriyor.

  • Son Dakika! iPhone 12 kıyaslamaları, satın alabileceğiniz her diğer telefonda İÇERDİ
  • Potansiyel Google Pixel 5 kusuru, bir tane satın alma konusunda iki kez düşünmenize neden olabilir
  • iPhone 12 pil ömrü testi sonuçları en kötü korkularımızı doğruladı
  • Samsung tarafından 'en temel' başarısızlıkla alay edilen iPhone 12
  • AirPods Pro 2 sızıntısı fiyatı ve yeni özellikleri ortaya koyuyor

Ne yazık ki ABD'li okuyucularımız için, bu TV yalnızca İngiltere ve Avrupa'da mevcuttur - bu fiyata OLED'lerLG CXABD'de.

Pazarın daha ucuz ucunu mükemmele bırakmakPhilips OLED754(yine yalnızca Birleşik Krallık'ta - ancak ABD'deVision OLED-H1şimdi) OLED805, her şeye sahip olan olağanüstü bir televizyondur ve her ne kadarLG CX65 inç boyutunda £ 100 olan Philips 65OLED805, bir uzlaşmadan başka bir şey değildir.

Ambilight aydınlatmalı tasarımı güzeldir ve Philips'in resim işleme teknolojisine yapay zekanın eklenmesi, markanın OLED görüntü kalitesini yeni boyutlara taşır. Evrensel HDR desteğini ekleyin ve tek gerçek nokta oyun söz konusu olduğunda.


Philips OLED805 incelemesi: Fiyat ve özellikler

Philips OLED805 iki boyutta gelir: 1.499 £ karşılığında 55 inç 55OLED805 veya burada incelediğimiz 65 inçlik model 65OLED805.

2.199 £ fiyatıyla 65 inç Philips 65OLED805, 65 inç OLED TV için göz alıcı derecede ekonomiktir. Giriş seviyesi LG 65OLEDBX son zamanlarda sadece 1.799 £ 'a çıktı, ancak bu set bu Philips setinin veya 65OLED805'in çok daha yakın hissettiği 2.299 £ LG OLED65CX modelinin işlem gücünden yoksun.


65OLED805’in kapsamlı özellikler listesi, Philips'in agresif fiyatına ulaşmak için pek çok köşeyi kestiğini göstermek için çok az şey yapıyor. Yeni başlayanlar için, her pikselin komşularından bağımsız olarak kendi ışığını ve rengini üretebildiği bir OLED TV olması, birçok AV fanının kırışıklarını anında ısıtacaktır.

OLED ve QLED: teknolojiler nasıl karşılaştırılır


Yine de bu, tüm OLED TV'ler için geçerlidir. 65OLED805'in gerçekten ilginç hale geldiği yer, OLED kalabalığından sıyrılma biçimidir. Philips'in yeni 4. nesil güçlü P5 görüntü motorundan başlayarak.

P5 adı, Philips'in TV görüntü kalitesinin beş ana direği olarak gördüğü şeyi ifade eder: kaynak tanıma, netlik, kontrast, renk ve hareket işleme. Yine de, bu beş temel görüntü kalitesi özelliğini optimize etmeye çalışırken, Philips beşten fazla görüntü işleme öğesi kullanıyor. Aslında, en optimize sonuçları elde etmek için her biri en iyi sırayla uygulanan düzinelerce var.

Philips OLED805 incelemesi

(Resim kredisi: Philips)

Yeni 4. nesil P5, yapay zeka desteğinin eklenmesiyle önemli ölçüde destekleniyor. Bu, gelen görüntü türlerini daha hızlı ve doğru bir şekilde tanımlamak ve sınıflandırmak için bir sinir ağı aracılığıyla binlerce farklı görüntüyü besleyerek öğrenilen bilgileri kullanır ve TV'nin en uygun işleme seçeneklerini gerçek zamanlı olarak uygulamasını sağlar.


Sistem temelde her şeyi beş kategoriye ayırır: Doğa, Yüz, Hareket, Karanlık ve Diğer. Bu kategorilerin ilk dördüne yerleştirilen tüm görüntülere tamamen yeni AI tarafından hesaplanan işlem uygulanmıştır. Diğer kategorisine giren görece belirsiz görüntüler, geçen yılki Philips OLED TV'lerde alacakları aynı (aynı zamanda mükemmel) işleme tabi tutulur.

Gelecek vaat eden görüntü özellikleri, Dolby Atmos oynatmayı destekleyen 50W, 2.1 kanallı bir ses sistemi ile desteklenirken, 65OLED805'teki Akıllı özellikler, her zamanki gibi, Philips'in premium TV'lerinde, ağırlıklı olarak Android TV (Pie) tarafından sağlanmaktadır. Yine de, Philips'in nihayet Birleşik Krallık'ta Android TV'yi Freeview Play platformuyla desteklediğini görmek güzel. Bu, bazı önemli İngiltere yayıncılarının yakalama uygulamaları ile Android’in devam eden 'kör noktasında' çalışır. Yine de Android TV’nin Apple TV uygulaması eksikliğini çözemiyor.

Çoğu TV markası yalnızca bir gelişmiş HDR seçeneğini veya diğerini desteklediğinde, TV'nin hem HDR10 + hem de Dolby Vision HDR premium formatlarını desteklediğini bulmak da bir zevktir.

65OLED805’in bağlantıları ilk bakışta paranın üzerinde görünüyor. Dört HDMI, şu anda herhangi bir TV'de bulabileceğiniz kadar çoktur ve iki USB bağlantı noktası çoğu insan için yeterli olacaktır (bazı TV'lerde üç tane olmasına rağmen). Her zamanki Bluetooth ve Wi-Fi seçenekleri de var.

Yine de, 65OLED805’in bağlantılarının yapabileceklerinin de sınırları vardır. Örneğin, setin HDMI üzerinden kayıpsız Dolby Atmos sesinden ses çubuklarına veya AVR'lere geçmesine izin vermiş olabilecek eARC'yi desteklemiyorlar.

120 Hz Değişken Yenileme Hızında 4K gibi 'yeni nesil' oyun özelliklerini veya bir konsol açıldığında Oyun Modunu otomatik olarak ayarlamak için Otomatik Düşük Gecikme Modu standardını da desteklemezler.

TV'yi bir konsol veya PC ile kullanırken Oyun modunu manuel olarak seçerseniz, OLED65805'in resimleri üretmek için geçen süreyi 33 ms'nin biraz üzerine düşürür. Bu iyi bir sonuç, ancak diğer premium TV markalarının 15 ms'nin altına düştüğünü gördük.

Özellikle yeni nesil konsolların piyasaya sürülmesiyle birlikte, düşük gecikmeli ekranları avlayanlar için,en iyi oyun TV'leri.

Philips OLED805 incelemesi

(Resim kredisi: Philips)

Philips OLED805 incelemesi: Görüntü kalitesi

Philips, görüntü işleme konusunda uzun zamandır öncü olmuştur ve bu durum, birinci sınıf TV'lerinin sürekli olarak alışılmadık derecede göz kamaştırıcı renkler, kontrast ve keskinlik üretmesine yol açmıştır. Aynı zamanda, Philips'in işlemesi, resimlerin biraz zorlanmış görünmesine ve dijital gürültüye yatkın görünmesine neden olabilir. OLED805’in yeni AI özelliklerinin devreye girdiği yer burasıdır.

Artık yapay zeka özelliklerinin keskinlik ve ayrıntı için etkileyici şeyler yaptığını görmeye alıştık - özellikle de HD kaynakların 4K'ya veya HD / 4K'dan 8K'ya yükseltilmesi söz konusu olduğunda. OLED805 ile AI, sonuçların daha doğal görünmesini sağlamak için resmin hemen hemen tüm yönlerinde çalışır. Philips'in geleneksel olarak agresif yaklaşımından vazgeçmeden.

Bu nedenle, örneğin, cilt tonlarının doygunluk seviyeleri azalmadan inandırıcı görünmesi artık çok daha tutarlı bir şekilde muhtemel. Cilt tonlarında da daha ince gölgeleme vardır, bu da insanların manken gibi görünme olasılığının azalmasını sağlar.

AI sınıflandırması, renk paletinin geri kalanı hala cesur ve keskin görünmekle birlikte, aynı zamanda daha dengeli ve özgünlük açısından daha dengeli göründüğü anlamına gelir. Örneğin, belirli tonların geri kalanının üzerinde 'bağırma' ya da canlıdan şatafatlıya geçiş yapma olasılığı çok daha düşüktür.

Resimler, Philips'in ünlü olduğu aşırı keskinliği ve ayrıntıyı koruyor, ancak yine de her türlü keskinlik işleminin daha akıllıca uygulanmasını sağlamak için AI hazır. Başka bir deyişle, görüntüyü çok daha ince ayrıntılarıyla analiz ediyor ve keskinleştirme ve gürültü kontrolü işlemlerini, kumlanma, gürültü veya gerilmiş nesne kenarı gibi sorunları önleyen çok daha yerel bir şekilde uyguluyor gibi görünüyor.

Doğal 4K ve yükseltilmiş resimler, daha önceki Philips TV'lerde olduğu gibi adli tıp kadar keskin olmayabilir, ancak sonuçlar genel olarak tercih edilir. Özellikle keskinleştirme araçlarının daha yerelleştirilmiş uygulaması resimlerin daha üç boyutlu görünmesini sağladığından.

Philips, yıllar içinde diğer tüm TV üreticilerinden farklı olarak hareketten gelen bulanıklığı ve titremeyi ortadan kaldırmak için daha fazla işlem gücü kullandı. Ancak OLED805 ile, yine, en son işlem, bu işlemin, hareketli nesnelerin etrafında titreme veya bulanık hale gibi istenmeyen yan etkilere neden olma olasılığını azaltır.

Özellikle, mükemmel bir yeni PureCinema modu, 24 fps filmlerle, resmi ucuz bir pembe dizi gibi görünmeye başladığı noktaya kadar yumuşatmadan titremeyi azaltan mükemmel bir iş çıkarır.

Philips OLED805 incelemesi

(Resim kredisi: Philips)

AI özellikleri, Film dışındaki tüm ön ayarlarda çalışırken (temelde neredeyse tüm işlemeyi kapatır ve aslında bir & lsquo; sanatçının amaçladığı gibi 'Film Yapımcısı Modu olarak işlev görür), ayrıca size daha özel bir yapay zeka resim modu da vardır. AI sisteminin farklı yönlerinin ne kadar güçlü çalıştığını kontrol eder.

Garip bir şekilde, Standart ve Doğal ön ayarları, özelleştirilebilir AI moduna göre kullanıma hazır durumlarında daha etkili buldum. Aslında, bir Philips TV'de çeşitli ayarları değiştirmek için menülere girmeye devam etmek için her zamankinden daha az gerekli hale getirecek kadar etkilidir.

Tüm bunlar ve hala OLED805'in, kontrast söz konusu olduğunda OLED teknolojisinin geleneksel hünerinden nasıl faydalandığından bahsetmedim. Koyu sahneler, gri veya soluk görünmek yerine siyah görünmeleri gereken yerlerde siyah görünür. Karanlık resimlerdeki parlak vurgular, en iyi LCD TV'lerde bile elde ettiğiniz parlaklıktan ödün vermeden veya çevredeki ışık haleleri olmadan görünür.

Sonuç olarak, 65OLED805, ekranın% 10'unu kaplayan beyaz bir HDR pencerede 750 nit veya daha fazla parlaklık sunabilirken, LCD TV'lerin elde edebileceği sayıların gerisinde kalırken, setin yerel kontrastı, kontrast açısından zengin HDR görüntülerini sağlar hala olağanüstü yoğun görünüyor.

65OLED805 aynı zamanda bir OLED ekran için şaşırtıcı miktarda parlaklığa sahip tam ekran parlak HDR çekimler sunar - ancak yine de HDR erkekleri erkek çocuklardan ayırmaya yardımcı olan görüntülerin en parlak kısımlarına bu ekstra & lsquo; vuruş 'sağlar.

Rapor edilecek bir veya iki görece küçük kusur var. Koyu ancak ayrıntılı çekimler, çok nadiren resimdeki soluk dikey şeritleri ortaya çıkarabilir. Çok karanlık çekimler de biraz gölge ayrıntısını kaybedebilir, ancak yine de bu sorun oldukça nadir / önemsizdir ve Dolby Vision kaynağı kullanıldığında kaybolma eğilimindedir.

Ayrıca, OLED805’in gürültü azaltma sistemleri, yeni AI yardımına rağmen biraz hevesli olabilir (özellikle HDR AI ön ayarı kullanılırken) ve bazen 4K kaynakları gözle görülür miktarda keskinlik ve ayrıntıyı kaybettikleri noktaya kadar yumuşatabilir. Bu nedenle, NR sistemlerini minimuma ayarlamaktan ve hatta yerel 4K ile onları kapatmaktan korkmayın. Bunları tamamen kapatmak, muhtemelen Philips'in yapay zeka geliştirmelerinin oluşturmaya çalıştığı genel görüntü dengesi ile biraz karışıklık yaratsa da.

Her OLED TV'de olduğu gibi, son olarak, ekranın kalıcı görüntü tutmaya maruz kalma olasılığını en aza indirmek için OLED805'te ne izlediğinize dikkat etmeniz önerilir. Bu, esasen parlak statik logoları veya HUD'leri olan TV kanallarını veya oyunları izlemek için aşırı miktarda zaman harcamamaya çalışmak anlamına gelir.

Philips OLED805 incelemesi

(Resim kredisi: Philips)

Philips OLED805 incelemesi: Ses kalitesi

65OLED805, süper ince tasarımını verme hakkına sahip olduğundan daha iyi ses çıkarır. Özellikle duvara asmıyorsanız ve bu nedenle ekranın arkası ile duvarınız arasında birkaç santimetre boşluk bırakabilirsiniz, böylece üç büyük arkaya monte sürücünün manevra yeri olur.

Ses, TV kasasının sol ve sağ kenarlarının çok ötesine yayılır ve güçlü ve etkileyici bir ses duvarı oluşturur. Bu yatay yayının içinde de pek çok iyi yerleştirilmiş ayrıntı var ve ileri ses veren hoparlörleri olmayan bir TV için ses, şaşırtıcı derecede ileriye dönük bir his veriyor. Sesler hem netlik hem de bağlamla sunulur ve bas özellikle etli olmasa da, ses sahnesini oldukça dinamik ve temiz ve distorsiyonsuz hissettirecek kadar mevcuttur.

Seste ideal olarak bir Dolby Atmos TV'den duyduğum kadar dikey değil, ama belki de bu, 65OLED805'in sınırlarını makul bir şekilde kabul etmesiyle ilgili bir durumdur.

Philips OLED805 incelemesi

(Resim kredisi: Philips)

Philips OLED805 incelemesi: Tasarım ve kullanılabilirlik

OLED805 gerçekten iyi görünümlü bir TV. Aslında fiyatı düşünüldüğünden çok daha iyi görünüyor. Ekranın etrafındaki çerçeve son derece kesilmiş ve arka panelin dış kenarları yalnızca bir avuç milimetre derinliğinde. Ana panel de muhteşem bir fırçalanmış metalik yüzeye sahiptir.

OLED805, arka kısmının yaklaşık üçte ikisinde kalın siyah plastik bir çıkıntı taşır, ancak bunu en uç bakış açıları dışında tümüyle göremezsiniz. Hem OLED805’in beklenmedik derecede güçlü hoparlör sistemini hem de Philips'in benzersiz Ambilight teknolojisini sunmak için gerekli LED'leri barındırdığını fark ettiğinizde, bu tıknaz parçayı da affetmek kolaydır.

Ambilight, yanlı aydınlatma amacıyla tek bir renge ayarlanabilen veya izlediğiniz görüntülerin renk içeriğini ve parlaklığını dinamik olarak izlemek için TV'nin kenarlarından renkli ışık çıkarır. Bu kulağa aldatıcı gelebilir, ancak aslında özelliği oldukça düşük bir parlaklık düzeyinde ve hafif bir 'duyarlılık' düzeyinde çalıştırmanız koşuluyla, görüntüyü daha da etkileyici hale getirmede neredeyse tuhaf bir şekilde etkilidir.

OLED805’in ekranı, doğrudan TV izlerken zorlukla görebileceğiniz, gerçekten sadece parlak gümüş çubuklar olan bir çift ultra minimalist metal ayağa oturur. Standart yapılandırmasında, OLED805’in ekranı bu ayakların üzerine oturur ve tasarım etkisini daha da en aza indirir. Yine de, Philips, TV'yi bir soundbar ile kullanmak isteyenler için ekranı yükseltebilecek bir çift ayak 'yükseltici' sağlar.

Daha önce kısaca bahsedildiği gibi, OLED805’in yeni AI özellikleri, Philips TV’den önceki nesillere göre en iyi performansı elde etmeyi oldukça kolaylaştırıyor. Ekrandaki menüleri tekrar ziyaret etmeye çok daha az ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, menüler, onlarla etkileşim kurmaya karar verdiğinizde hala yoğun, çok katmanlı ve karmaşıktır.

Kişisel olarak hala Android TV akıllı sistemini rakip sistemlerin çoğundan daha az arkadaşça buluyorum. Örneğin, bazıları kadar özelleştirilemez ve ana menünün tüm ekranı ele geçirme biçimi eski moda. Ayrıca uygulamalara nicelikten fazla kalite yaklaşımı gerektirir. Yine de, en azından, eskisinden çok daha az tembellik ve çökme eğilimindedir.

Philips OLED805 incelemesi

(Resim kredisi: Philips)

Philips OLED805 incelemesi: Karar

Yapay zeka teknolojisinin OLED805'e eklenmesi, nihayet Philips'in sonuçlar gerçekten işlenmiş gibi görünmeden resimlere hoş bir şekilde agresif işleme sunmasına olanak tanıyan bir ustalık sağlar.

OLED805'in aynı zamanda şehirdeki en güzel ve OLED TV'lerden biri olması ve uygun fiyatlı olması, sadece pastanın üzerine krema.

Yeni nesil oyun özellikleriyle ilgilenmeyenler, ancak en yüksek kaliteye ulaşmak için herhangi bir çaba gerektirmeyen (AI işleme sayesinde) son derece sürükleyici filmler isteyenler için Philips OLED805 idealdir.

Günümüzün en iyi Philips 65OLED805 fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Et En iyi fiyatları için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Philips 55OLED805 fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol et Her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için

Philips OLED805 incelemesi: Şunu da dikkate alın

Bu fiyat noktasındaki ana rakip, 65 inç OLED805 biraz daha ucuz olmasına rağmen, aynı boyutlarda OLED805 ile neredeyse aynı olan LG CX. LG CX, sahip olmadığı yeni nesil oyun özelliklerini sunuyor ve benzer şekilde görüntü detaylarında etkileyici. Ancak OLED805'in hoparlör kalitesi ve Ambilight özelliği bunu dengelemeye gidiyor. Bizim tamLG CX incelemesiBu televizyonu neden bu kadar sevdiğimizi açıklıyor.

Şunu da beğenebilirsinizLG BXbir seçenek olarak, biraz para biriktirmek veya bir ses çubuğuna biraz para yatırmak istiyorsanız. OLED805'ten biraz daha az parlak ve daha az gelişmiş işleme ile, ancak yine de üstün zengin siyah seviyelerine ve çarpıcı renklere sahip bir OLED ekran. LG CX gibi, tüm yeni nesil oyun özellikleriyle donatılmıştır.