Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Philips OneBlade Pro İnceleme: süper keskin tek kullanımlık tıraş bıçağı değiştirme

Philips OneBlade Pro İnceleme: süper keskin tek kullanımlık tıraş bıçağı değiştirme

Birçoğunun aksineen iyi sakal düzelticilerpiyasada, Philips OneBlade Pro, Wilkinson Sword veya Gillette tek kullanımlık tıraş bıçağında bulabileceğiniz standart bıçaklara daha çok benzeyen benzersiz bir değiştirilebilir başlık kullanır.

OneBlade adı verilen bu küçük kafa, yeni bir kafaya geçme zamanı gelmeden önce yaklaşık dört aylık düzenli tıraşlara dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak, belirgin şekilde analog kuzenlerinden farklı olarak, bu bıçak, çok temiz, pürüzsüz bir tıraş deneyimi için dakikada 200 kez hareket eden entegre, mekanik bir kesiciye sahiptir.

Daha uzun sakallar için, OneBlade teknolojisinin üzerinde yer alan ve 0,4 mm'den 10 mm'ye kadar kademelerle ayarlanabilen çıkarılabilir ve ayarlanabilir bir tarak vardır ve bu, onu yakın zamanda test etmek için kutsandığımız diğer birçok sakal düzelticiyle eşit hale getirir.

Bununla birlikte, tıraş yüzeyi oldukça küçüktür, bu da kalın sakalları tırpanlamayı biraz zorlaştırır. Tüylerin üstesinden gelebilir, ancak çok fazla kalkmayan eşit bir düzeltme elde etmek biraz beceri ve usta bir el gerektirir.


Philips OneBlade Pro İnceleme: yapı kalitesi

Philips OneBlade Pro İncelemesi

(Resim kredisi: Philips)

Alışılmışın dışında (wahey!), Philips OneBlade Pro özellikle pahalı veya sağlam bir ürün gibi hissetmiyor. Küçük ve hafif, bu olumlu bir şey, ancak küçücük OneBlade eklentisi gerçekten küçük ve onları yerine kilitleyen plastik eklentiler dayanıksız. Ekskavatör kovaları gibi elleriniz var mı? Bıçak değiştirme deneyimini çıldırtıcı bulabilirsiniz.


Bu paketin bir parçası olarak gelen ayarlanabilir tarak pratikte harika bir fikirdir, ancak OneBlade teknolojisinin üzerine yerleştirildiğinde kesinlikle devasadır ve bu çevik düzelticinin amacına meydan okur. Aynı zamanda çürük hissediyor ve birkaç kez tıraşın ortasında ara sıra ortaya çıktığını deneyimledim.

Bunun yerine, geleneksel bir tıraş bıçağı gibi kullanırsanız ünite çok daha iyi çalışır ve bu açıdan harikadır. Tamamen su geçirmezdir, bu nedenle duşta kullanabilirsiniz ve hassas cildiniz varsa tıraş kremi veya köpüğü de kullanabilirsiniz.


Ama evet, esasen oldukça ucuza yapılmış, tek gerçek premium dokunuş, kalan şarj süresini gösteren küçük dijital ekran. Philips, şarj için kullanışlı olan arsız bir standın yanı sıra banyo prizine uygun iki pimli bir şarj cihazı ve küçük bir seyahat çantası da sunuyor.

Philips OneBlade Pro İnceleme: pil ömrü ve çalışma süresi

Philips OneBlade Pro İncelemesi

(Resim kredisi: Philips)

Bu, büyük ölçüde mükemmel, çünkü küçük ünite, en azından iyi olan güçlü bir Lityum-iyon pil paketini paketliyor.90 dakikatam şarjda. Bir prize takın ve sadecebir saattam şarj durumuna geri dönmek için. Bu iyi bir haber, ancak modern ve son derece rekabetçi sakal kesme makinesi dünyasında çığır açıcı değil.

Ancak, saatlerce dayandığını iddia eden ancak aslında olmayan bazı daha ucuz şarj cihazlarının aksine, Philips OneBlade Pro'nun gerçekten çok sık şarj edilmesi gerekmez ve haftada yalnızca birkaç kez kırpma yaparsanız, en iyi kısmı sürecektir. şarj gerektirmeden bir ay önce.


Yeni düzelticinizle seyahat etmeyi mi düşünüyorsunuz? İki pimli bir adaptör satın aldığınızdan emin olun, çünkü doğru sokete sahip olmayan bir otel banyosuna gelmekten daha sinir bozucu bir şey yoktur. Irksome birinci dünya sorunları.

Philips OneBlade Pro İncelemesi: performans

Philips OneBlade Pro İncelemesi

(Resim kredisi: Philips)

Bu Philips OneBlade Pro'yu bir hafta kadar kullandıktan sonra, bunun kesinlikle tam bir sakal düzelticiden çok ıslak tıraş değiştirme cihazı olduğuna karar verdim. Sağlanan ayarlanabilir tarak çok hacimlidir ve bu düzelticinin USP'sini bozar, yani çok fazla çaba harcamadan gerçekten güzel bir yakın tıraş sağlar veya ıslak tıraşla ilişkili kötü kesikler veya kızarıklıklar sağlar.

Şimdi, tam teşekküllü bir Tom Hanks-in- yetiştirecek biri değilim.Issız adada mahsur kalmaktarak yüzün hatlarını çok iyi takip etmediği ve ideal olarak istediğinizden daha fazlasını alacağını hissettirdiği için orta uzunlukta saçları düzeltmek bile zor. Daha uzun sakallar için kesinlikle daha iyi düzelticiler var.

Ancak, Philips OneBlade Pro'yu tek kullanımlık tıraş bıçaklarının doğrudan yedeği olarak kullanmak, doğru bir yaklaşım gibi görünüyor çünkü bıçağın kendisi, yüzeyi fiziksel olarak kazımadan veya ağırlaştırmadan güzel ve cilde yakınlaşma konusunda çok iyi.

Tamamen su geçirmez olması, duşa girmenin mümkün olduğu anlamına gelir ve daha yumuşak bir deneyim için hafif tıraş kremleri ve köpüklerle güzelce oynar. Bununla birlikte, açık bıçak, diğerlerine göre biraz daha belirgin olan cilt bölgelerine takılmanın mümkün olduğu anlamına geldiğinden, muhtemelen hassas vücut parçaları için iyi değildir.

Philips, bıçak teknolojisinin haftada iki tam tıraşa dayalı olarak dört ay sürdüğünü iddia ediyor, ancak sahiplerinden bu dönemden biraz önce körelmeye başladıklarına dair şikayetler var. Üç orijinal değiştirme paketi için yaklaşık 30 sterline mal oluyorlar.

Philips OneBlade Pro İnceleme: karar

Philips OneBlade Pro İncelemesi

(Resim kredisi: Philips)

Philips, OneBlade Pro ile gerçekten farklı bir şey sunuyor, çünkü küçültülmüş boyutu ve hafifliği, geçmişte denediğimiz bazı hantal ve aşırı hacimli sakal düzelticilerden daha kaliteli, tek kullanımlık bir tıraş bıçağı gibi hissettiriyor.

Bununla birlikte, bunun dezavantajları vardır, çünkü düzgün gür sakallar için gerçekten uygun değildir ve inatçı favorileri evcilleştirmek veya kısa bir sırt ve yanları canlandırmak için iyi olmayacaktır. Ayarlanabilir tarak yeterince iyi değil ve yerindeyken oldukça zayıf hissettiriyor.

Diğer olumsuzluklar arasında, OneBlade'in kendisinin değiştirilmesi yer alır, bu da oldukça zahmetli olabilir ve kolayca kırılabilir, çiğnenebilir veya kaybolabilirmiş gibi hissettirir. Ancak tıraş deneyimi iyidir ve bu, gerçekten keskin hatlar veya ayrıntılı sakal tasarımları isteyenler için mükemmel düzelticidir.

Bıçak, bu zorlu alanlara kolayca ulaşır ve küçük keskin uçlu, 'çizilmiş gibi görünen' temiz ürünler üretmek için mükemmeldir. arasında moda olan perma-anızaşk adasıyarışmacılar ve yaşlanan garaj MC'leri.