Close

Philips Sonicare DiamondClean Sonic incelemesi

Philips Sonicare DiamondClean Sonic, 805 Amazon müşteri yorumu fırsatı

Serinin en iyisi Philips Sonicare DiamondClean Sonic, bize göre satın alabileceğiniz en iyi elektrikli diş fırçasıdır.


Philips ve Oral-B, elektrikli diş fırçalarının iOS ve Android'i gibidir. Aralarında söylenecek neredeyse hiçbir şey yok, ancak bize göre Philips, Oral B'ler kadar temiz, ancak daha iyi görünen ve genellikle biraz daha uzun pil ömrüne sahip diş fırçaları üretiyor.

Philips Sonicare DiamondClean Sonic 100 £ 'dan satın alın

• En İyi Elektrikli Diş Fırçası alıcı kılavuzumuzun tamamını okuyun

Philips Sonicare DiamondClean Sonic: temizleme performansı

Oral-B'nin geleneksel bir döner kafa kullandığı durumlarda, Philips saniyede yüzlerce kez titreyen bir kafa kullanır. Sonuç, ağzınızda bir arı sürüsü olması gibidir, ancak neyse ki, bu tarifin kulağa hoş gelmemesinden çok daha az rahatsız edici.


Bu konudaki bilimi doğruladığımızı iddia etmiyoruz, ancak Philips Sonicare DiamondClean Sonic'in uzun süreli kullanımı, minimum çabayla sürekli olarak mükemmel temizliği ortaya çıkarır. Fırçayı birkaç saniyede bir hareket ettirerek hafifçe dişinize ve dişeti çizginize bastırın.

Her 30 saniyede bir fırça uzun bir titreşim vererek size ağzınızın bir sonraki 'çeyreğine' geçmenizi söyler. Tahminleri temizlemeden kaldırır ve yeterince uzun süre 'fırçalamanızı' sağlar. Aslında geleneksel anlamda hiçbir 'fırçalama' söz konusu değildir, ancak sapmamızı yakalarsınız.


Temel temizleme modunun yanı sıra beyazlatma, 'parlatma' ve hassas dişler için ayarlar vardır. Bunları sadece neye benzediklerini görmek için kullandığımızdan, bunların etkinliğini gerçekten garanti edemedik.

Philips Sonicare DiamondClean Sonic: fiyat

Elektrikli diş fırçalarının fiyatları tuhaftır ve burada altın bir kural vardır: asla tam fiyatını ödemeyin.


DiamondClean Sonic'in sözde 250 £ olduğu söyleniyor, ancak etrafta alışveriş yapın ve genellikle çok daha ucuza bulabilirsiniz - 100 £ şu anki en düşük fiyat gibi görünüyor. Yapamıyorsanız, satın almayın; bir sonraki 'özel teklif' fiyatlandırmasını bekleyin. Fazla beklemeyeceksin.

Bu özel fırça tarafından kullanılan DiamondClean kafaları, muhtemelen bu kadar iyi temizleme nedeninin bir parçası, ancak ucuz değiller: dört kişi için £ 20 - £ 25 arıyorsun (yine alışveriş yap).

Ancak en azından teoride bir yıl için dört başlık yeterli olmalıdır. Genelde Ocak'tan Aralık'a kadar yapmak için beş veya altıya ihtiyacımız olduğunu görsek de.

Sonicare ürünlerinin fiyatlandırması eskiden daha sorunluydu çünkü açıkçası, uzun ömürleri çok iyi değildi, ancak mevcut fırçamıza bakılırsa, bu sorun şimdi ele alındı.


Philips Sonicare DiamondClean Sonic: pil ömrü

Pil ömrü değişkendir, ancak genellikle günde iki kez bir haftalık fırçalama değerine sahip oluruz ve DiamondClean Sonic, genellikle en yakın rakibi olan Oral B Pro 7000 Serisinden daha az şarja ihtiyaç duyar.

Şarj işlemi, bir indüksiyon tabanına oturtulmuş bir cam bardak aracılığıyla yapılır; bu, farklı olmak için güzel bir denemedir, ancak aslında saklamak için bir acıdır. Bunun nedeni, oldukça fazla dolap alanı kaplaması ve camdan yapılmış olmasıdır.

Bu sorunu çözmek için şarj cihazını her zaman dışarıda bırakabilirsiniz, ancak bu biraz çirkin görünüyor.

Ayrıca kayda değer: Tam şarj uzun zaman alır: aslında yaklaşık 24 saat. Açıkçası, tekrar kullanmadan önce tamamen suyunu çekmeniz gerekmiyor, ancak yine de biraz rahatsız edici.

Philips Sonicare DiamondClean Sonic: tasarım

Philips'i Oral-B yerine önermemizin ana nedeni, fırçalarının çok daha iyi görünmesidir. DiamondClean Sonic'in ince ve zarif formu, klasik beyazın yanı sıra pembe (kızlar için), siyah (erkekler için) ve mor (yani Kraliçe için mi?)

Bu, tasarımın mükemmel olduğu anlamına gelmez. Cam şarj cihazını sevmiyoruz ve farklı temizleme ayarlarına art arda bir düğmeye basılarak ulaşılıyor. Açıkçası, fırçayı ağzınızda tutuyorsanız, hangi ayarda olduğunu göremezsiniz, bu nedenle gereken düğmeye basma sayısını ezberlemeniz gerekir.

Öte yandan, temel 'temiz' dışında herhangi bir ayar kullanılmasını önermediğimiz için, belki bu o kadar da önemli değil.

Philips Sonicare DiamondClean Sonic: Karar

Bir diş fırçası için 100 sterlin çok gibi görünebilir, ancak bunlardan birini kullandıktan sonra, standart bir fırçaya veya hatta daha ucuz bir elektrikli fırçaya geri dönmek istemeyeceksiniz.

Hem sizin hem de çocukların kullanması için satın alıyorsanız, muhtemelen Oral B Pro 7000, uygulaması ve temizlediğiniz yerin görsel ekranı sayesinde daha iyidir.

Ancak yetişkinler için, Philips Sonicare DiamondClean Sonic'in şık görünüm ve nazik ama etkili temizlik karışımı, onu şu anda insanlık için mevcut olan en iyi elektrikli diş fırçası yapmaktadır.