Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Picture Organic Equation 3/2 FZ incelemesi: esnek, sıcak ve çevre dostu bir dalış giysisi

Picture Organic Equation 3/2 FZ incelemesi: esnek, sıcak ve çevre dostu bir dalış giysisi

Sörf tahtası ve dalgıç giysisi imalatında geleneksel olarak genellikle toksik ve neredeyse her zaman geri dönüştürülemeyen petrokimya malzemeleri kullanılırken, daha yeşil sörf arzusu, günümüzde bu zararlı uygulamaların yavaş yavaş çevreye daha az zarar veren maddeler ve süreçlerle değiştirildiği anlamına geliyor.


Sonuç olarak, birçok dalgıç giysisi üreticisi petrokimya bazlıdan kireçtaşı veya doğal kauçuk bazlı neopren'e geçiş yaptı. Yüzde 100 geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış bir dalış giysisi hala çok nadir bir şey olsa da, geri dönüştürülmüş malzemeler de sürünmeye başlıyor - şu anda bildiğimiz tek şey Billabong's Furnace Natural.

Picture Organic'in Denklemi haklı olarak eko-kimlik bilgilerine de sahiptir. Yüzde 30 geri dönüştürülmüş lastiklerden ve yüzde 70 kireç taşından (sürdürülebilir enerji kaynakları kullanılarak çıkarılmış) yapılan neopren ve solvent içermeyen yapıştırıcılar kullanılarak neoprenle yapıştırılan geri dönüştürülmüş balık ağları içeren bir astar kullanılarak inşa edilmiştir. Daha sürdürülebilir enerji kullanan kireçtaşı madenciliği tam olarak yeşil olmasa da, özellikle Equation'ın etkileyici sayıda geri dönüştürülmüş malzemesiyle birleştirildiğinde, fosil yakıt bazlı alternatiften çok daha az çevreye zarar veren bir neopren bileşendir.

Picture Organic Equation 3/2 FZ dalgıç giysisi incelemesi: yapı ve performans

Denklem 3/2 FZ dalgıç giysisi incelemesi: özellikler

kalınlıklar:4/3, 3/2
Mevcut boyutlar:S, MS, M, MT, L, XL
Yapı:solventsiz EicoPrene
dikişler:yapıştırılmış, kör dikişli ve bantlanmış

Kollarda ve üst gövdede kullanılan EicoPrene markalı neopren, O'Neill'in çok beğenilen Technobutter'ına oldukça benzer bir his verir ve diğer dalış giysisi malzemelerinin çoğundan çok daha yumuşaktır. Technobutter gibi, EicoPrene de süper esnektir ve kürek çekerken tamamen doğal, sınırsız bir his sağlar. Alt kısımlar normal neopren gibi hissettiriyor ancak yine de oldukça esnek. Hafif polar, çabuk kuruyan astar, dalış giysisinin içini kaplayarak ekstra konfor ve sıcaklık sağlar.


Her dalgıç giysisi paneli birbirine yapıştırılır ve kör dikilir, daha sonra ekstra güç ve sürtünmeyi en aza indirmek için her bir iç dikişe bantlanır. Boyun çizgisi, iyi bir cilt yapışması sağlamak için pürüzsüz bir yüzeye sahiptir ve bu da ördek dalışı sırasında istenmeyen akıntıları önlemek için iyi bir iş çıkarır.

Ön fermuarın bir ucunda takılı kalır ve bu, bazen açık uçlu fermuarlar yapmak gibi zahmetli bir işlemi önler - bu özellikle dalgalar pompalanırken can sıkıcıdır!


3/2 modelimizi yazlık bir dalış elbisesi için biraz fazla soğuk olan sularda test ettik. Yine de sıcak, güneşli, rüzgarsız günlerde suyun soğuğu saatlerce uzak tutmak için yeterliydi ve yaz ayları boyunca kesinlikle yeterli sıcaklığı sağlayacaktır.

Resim 1/5

Picture Organic Equation 3/2 FZ dalış elbisesi incelemesi


(İmaj kredisi: Zengin Owen)
Resim 1/5

Picture Organic Equation 3/2 FZ dalış elbisesi incelemesi

(İmaj kredisi: Zengin Owen)
Resim 2/5

Picture Organic Equation 3/2 FZ dalış elbisesi incelemesi

(İmaj kredisi: Zengin Owen)
Resim 3/5

Picture Organic Equation 3/2 FZ dalış elbisesi incelemesi

(İmaj kredisi: Zengin Owen)
Resim 4/5

Picture Organic Equation 3/2 FZ dalış elbisesi incelemesi


(İmaj kredisi: Resim Organik )
Resim 5/5

Picture Organic Equation 3/2 FZ dalış elbisesi incelemesi

(İmaj kredisi: Resim Organik)

Picture Organic Equation 3/2 FZ dalış elbisesi incelemesi: karar

Daha az zarar veren üretim yöntemleri ve malzemeleri kullanmak, mutlaka ürün performansından ödün vermek anlamına gelmez ve Picture Organic Equation bunun harika bir örneğidir. Çok esnek, sıcak ve aynı zamanda iyi görünüyor! Ancak, tıpkı O'Neill'in Technobutter'ı gibi benzer şekilde yumuşak, esnek neopren gibi, daha geleneksel alternatiflere göre daha az dayanıklıdır. Neopren içinde ne kadar esneklik olduğu göz önüne alındığında, normal dalış elbisenizden de bir beden küçültmek isteyebilirsiniz.