Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PlayStation 5 denetleyici adı ANAHTAR ÖZELLİĞİ ile birlikte sızdırılıyor

PlayStation 5 denetleyici adı ANAHTAR ÖZELLİĞİ ile birlikte sızdırılıyor

Playstation 5lansman 2020 tatili için belirlendi ve açıklamanınönümüzdeki ay kadar erkenşimdi Sony, E3'ü lehine ikinci yıl için atlayacağını doğruladı.yeni konsolunu açıklıyorkendi PlayStation'a özel etkinliğinde bir diziPS5 oyunları.


Şimdiye kadar, beraberindeki PS denetleyicisine bir göz attık:sızdırılmış çevrimiçi fotoğraflarve birpatentBu, mevcut DualShock 4 ile yaklaşan PS5 çevre birimi arasında epeyce fark olduğunu gösteriyor. Ancak şimdi resmi PlayStation France web sitesi, denetleyicinin resmi adıyla birlikte önemli bir ayrıntı sızdırmış görünüyor.

Sony PS5 PlayStation 5 DualShock 5 denetleyici patenti

(Resim kredisi: Sony / LetsGoDigital)

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yeni kontrolör DualShock 5 olarak adlandırılıyor gibi görünüyor ve sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewve sony-ps4-pro-review-Pingtwitters-official-playstation-4-pro-review. Ayrıntılar,konsol karşılaştırma sayfasıPlayStation France web sitesinde, mevcut her iki konsol için DualShock uyumluluğu bölümü altında hem DS4 hem de DS5 listelenir. Kısaltmaların DualShock 4'e (genellikle DS4 olarak adlandırılır) ve - uzantı ile - DualShock 5'e atıfta bulunduğunu anlamak için burada çok fazla uzuvdan çıkmanıza gerek yok.

Geriye dönük uyumluluk özelliği, bundan en ilginç çıkarımdır, çünkü Sony daha geçen ay yeni birDS4 için Geri Düğmesi EklentisiDS5'in yeni tasarımını - yani denetleyicinin arkasındaki arka düğme çiftini yansıtır.


Sony PS5 PlayStation 5

(Resim kredisi: PlayStation France)
  • Gerçek PlayStation 5 konsolu ve DualShock 5 görüntüleri sızdırıldı!
  • PS5 denetleyici tasarımı patentte sızıyor ve BÜYÜK bir değişikliğin yolda olduğunu ortaya koyuyor

DS4 eklentisinin ortaya çıkmasıyla eşleştirilen yeni denetleyicinin geriye dönük uyumluluğu, PS5'te veya onun başlıklarında ince ayarlı bir denetleyici girişi gerektirecek yeni yazılım özelliklerinin bulunacağını doğruluyor gibi görünüyor.


Lansman sırasında platformlar arası oyunların kaçınılmaz olarak piyasaya sürülmesiyle, hem mevcut hem de son nesil konsollarda oyuncular için aynı işlevlere sahip olma ihtiyacı, hala PS4'te olan oyuncular için Geri Düğmesi Eklentisi ile ele alınabilir ve DS5, PS4 Pro ve PS4 ile uyumludur. Ekstra girdinin isteğe bağlı bir ekstra olmaktan ziyade PS5 oyunları için bir gereklilik olduğunu öne sürüyor gibi görünüyor.

Ek, 14 Şubat lansmanı için hazırlandı ve bu, söylentilere göre PS5'in çıkış tarihi hakkında ipucu verebilir; New York'ta Sony Hall'da 5 Şubat - 13 Şubat tarihleri ​​arasında gerçekleşeceği bildirildi, ancak her zaman olduğu gibi bunu daha fazlasını duyana kadar bir tutam tuzla alın.


Bugünün en iyi Black DualShock 4 fırsatı 123 Amazon müşteri yorumu DualShock 4 Wireless ... Newegg59,99 GörünümBenzer Amazon ABD Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatları için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi ps4 fiyatları 962 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Fantom Sürücüler 2 TB PS4 SSD ... Amazon Prime $ 369,95 $ 302,52 Düşük Stokları Görüntüle Logitech G29 Racing Çark ... Amazon Prime 376,51 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Sony PlayStation 4 Limited ... Amazon $ 467,83 $ 429,41 PlayStation 4 Jet Black ... Amazon Prime 432,82 $ Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Kaynak:Altıncı Eksen