Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • PlayStation 5, Xbox snub'da Discord sohbet uygulamasına sahip olacak

PlayStation 5, Xbox snub'da Discord sohbet uygulamasına sahip olacak

Geçen aya kadar, Microsoft'un topluluk tabanlı mesajlaşma aracı Discord'u satın almaya hazır olduğu görülüyordu. Ancak Sony'nin bu haftaki duyurusu Discord'un geleceğini doğruladı.Oyun istasyonugelecek yılın başları.


Buna görebir gönderiSony Interactive Entertainment başkanı ve CEO'su Jim Ryan tarafından, 'amaç, gelecek yılın başlarından itibaren Discord ve PlayStation deneyimlerini konsolda ve mobilde daha da yakınlaştırarak arkadaşların, grupların ve toplulukların takılmalarına, eğlenmelerine ve daha fazla iletişim kurmalarına olanak tanımaktır. birlikte oyun oynarken kolayca.”

Bu sadece bir ortaklık değil, Sony olası bir halka arz öncesinde son finansman turunun bir parçası olarak Discord'a yatırım yaptı. Bu, uygulamanın PlayStation platformunda oturmaktan daha fazlasını yapacağını gösteriyor. Discord'un PS5'in normal sohbet ve paylaşım işlevlerine daha derin entegrasyonunu bekleyebiliriz.

PlayStation, Discord

Discord PC, Mac, telefon ve yakında PlayStation'da çalışır


(Resim kredisi: Anlaşmazlık)

Yaklaşık beş yıl önce başlatılan Discord, kullanıcıların en sevdikleri sanatçılardan yoga derslerine kadar her şey hakkında sohbet etmeleri için konu tabanlı kanallar sunuyor. Her topluluk kendi sunucusunda yaşar ve yalnızca sahibinden veya başka bir üyeden gelen davetle erişilebilir. Bir tarayıcı veya uygulama aracılığıyla PC, Mac veya akıllı telefondan erişilebilir.

Geniş kitleye rağmen, hizmetin kökleri oyunlara dayanıyor ve 2018'den beri Xbox Live kullanıcıları için Discord desteği var.Teknoloji Sıkıntısı, hikayeyi ilk bildiren, bu entegrasyon için büyük bir faydanın, oyunlar için PC, Xbox ve PlayStation'da çalıştırmaktan daha iyi çapraz platform sohbetleri olduğunu vurguladı.


Bugünün en iyi Sony PlayStation fırsatları Sony Playstation 4 (PS4) Mono... Amazon Prime 8,37 $ PlayStation 2 Eye Toy Kamerayı Görüntüle Amazon 9,50 $ Uncharted: Kayıp Miras... Amazon Prime 16 $ God Of War Playstation Hits'i Görüntüle... Amazon Prime 17,49 $ Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz