Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PlayStation 5 ve Xbox Series X konsolları yeni bir TV almanız gerekecek

PlayStation 5 ve Xbox Series X konsolları yeni bir TV almanız gerekecek

PS5veXbox Series Xmevcut nesil ile elde edilemeyen başarılara sahip olmalarını sağlayan özelliklere sahip çok güçlü konsollar olarak ayarlandı sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewveXbox One X. Ancak bunlardan yararlanmak için, eşdeğer bir TV'ye ihtiyacınız olacak ve muhtemelen şu anki büyük kara kutunuz değil.


Microsoft yeni konsolunu şu adreste tanıttı:geçen yılki Oyun Ödüllerikonsolun Xbox One X'e göre iki kat daha hızlı olacağını ve birözellikler düşüşüsadece geçen ay. 120Hz ve 8K çözünürlüğe kadar yüksek kare hızlarına izin veren özel bir işlemci kullanır - Xbox One X'in 4K 60fps'sinden uzakta bir dünya.

Hâlâ Sony'nin dünyaya PS5'i göstermesini beklerkenbeklenen Şubat gösterim penceresini kaçırmak, konsolun Xbox Series X ile karşılaştırılabilir yeteneklere sahip olacağını biliyoruz.120 Hz kare hızı desteğive8K çözünürlük.

Mevcut TV'niz muhtemelen bu özellikleri destekleyecek donanıma sahip değildir ve işte nedeni.

Yüksek kare hızları ve çözünürlükleri için destek sağlamak amacıyla, her iki konsol da en son HDMI 2.1 standardı için maksimum 4K 60 fps destekleyen mevcut nesil HDMI 2.0 bağlantı noktalarını değiştirecek. Microsoft bunu zaten doğruladı ve Sony henüz bir spesifikasyon açıklaması yapmamış olsa da, PS5'in neler yapabileceğini bilerek, en yeni yinelemeye güncelleneceği kesin.


Çoğu TV, Otomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM) ve Değişken Yenileme Hızı (VRR) gibi özellikleri desteklemeyen bir HDMI 2.0 bağlantı noktasına sahiptir. Basitçe ifade etmek gerekirse, bu, konsolunuzu açtığınızda TV'yi oyun moduna manuel olarak ayarlamanıza gerek olmadığı anlamına gelir; bunun yerine, ekranı otomatik olarak en düşük gecikme moduna (ALLM) ayarlar ve ekranın yenileme hızını oyunun yenileme hızıyla (VRR) senkronize eder.

Esasen, 8K 120 fps içeriğin ve sorunsuz bir oyun deneyiminin tam olarak keyfini çıkarmak için HDMI 2.1'li bir TV'ye ihtiyacınız var.


  • Xbox Series X vs PS5: Xbox'ın bir sonraki PlayStation'a göre BÜYÜK bir avantajı var
  • Xbox patronu, Xbox Series X'in PS5 ile 'cesur' ve 'farklı' bir şeyle savaşacağını söylüyor

Birkaç TV üreticisi, Samsung ve LG dahil 8K 120 fps'yi destekleyebilen televizyon hatları başlatıyor.

LG,OLED ve NanoCell LCD TV serisiCES 2020'deSamsung açıkladıamiral gemisi Q950TS ve Q900TS QLED setleri ve daha katı bir bütçeye sahip olanlar için Q800T. Her iki şirketin de yeni duyurulan TV'leri eğlence ortamınızı kesinlikle geleceğe hazırlayacak ve teknolojiyi erken benimseyen biriyseniz, bu tatil sezonunda konsolların lansmanından önce yükseltme yapmak, içeriğin tüketilmesi gerektiği gibi keyfini çıkarmanızı sağlayacaktır.


Tabii ki, bu bir zorunluluk değil ve geliştiricilerin çoğu, PS5 ve Xbox One X'in konsol döngüsüne bir veya iki yıl olana kadar, kendilerine sunulan tüm özellikleri kullanan oyunları bile yayınlamayabilir. Konsol oyunları için kurulum tabanının tamamı bir sonraki nesle hemen geçiş yapmayacağından, birçok oyun da çapraz nesil olacak, bu da 8K 120 fps oyunlarının hemen çıktığını göremememizin bir başka nedenidir. .

Yine de bütçeniz varsa veya eğlence merkezinizi yenilemek istiyorsanız, Samsung ve LG, tüm kurulumunuzu mevcut nesilden yeni nesle hazır hale getirmek için harika seçeneklere sahiptir. En iyi deneyim için en son teknolojiyi isteyen ve kendilerini şımartacak bütçeye sahip oyuncular için Samsung ve LG,2020'nin en iyi 8K TV'leri.

Bugünün en iyi Samsung Q950R 8K fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz