Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • PlayStation VR 2'nin büyük bir kusuru var, ancak bu Nintendo özelliği onu düzeltecek

PlayStation VR 2'nin büyük bir kusuru var, ancak bu Nintendo özelliği onu düzeltecek

Sony ilk duyurduğundan beri heyecanla PlayStation VR'ın devamını bekliyordum.Playstation 5. Orjinalini oynadım ve çok sevdim ama düşük çözünürlüğünün 'ekran kapısı' etkisi oynarken çok dikkatimi çekti. Göz başına piksel sayısını hızla artıran diğer kulaklıklarla, bunun üstesinden gelen kaçınılmaz takip sürümünü kesinlikle satın alacağıma karar verdim (üzgünüm) – deneyim beni ikna etti, ancak çok fazla ilk gibi hissettim- gen sürümü tamamen bloklu görseller nedeniyle.

VR donanım geliştirme hızı çok hızlı olduğu için bir 'PS VR Pro'nun en fazla üç yıl uzakta olacağını varsaydım. Bu açıkça yanlıştı - ve her geçen yıl, daha fazla satın alınmaz hissettirdi, çünkü bir sonraki versiyona (kafamda icat ettiğim) bir yıl daha yaklaştık. Ama şimdi, intikam! Sony'ninPS VR 2 duyurusuburada.

Sony, yeni kulaklıkta göz başına hangi çözünürlüğe baktığımızı söylemedi, ancak orijinalinden 1080p ekrandan daha yüksek olacağından oldukça eminim, 2022'de bir tür büyük piksel sıkıntısı çok kısa. , bu arzumun kenetleneceğini varsayacağım.

Ancak PS VR'nin piyasaya sürülmesinden bu yana, VR'de çözünürlük kadar önemli olan başka bir değişiklik oldu. 2016/2017'de orijinali oynadığımda, çalışmasını sağlayan hantal kablo koleksiyonu, bu tür yeni teknoloji için yaşadığınız bir şeydi.


Ancak burada 2021'de, VR sohbetine zaten tamamen kablosuz bağımsız VR kulaklıklar hakimdir.Göz Görevi 2. Artık büyük PC kulaklıkları hakkında çok az tartışma var, hatta ana akım VR'nin geleceği kararlaştırıldı ve kablosuz.

Ancak PS VR 2'nin bir kablosu olacak. Bu, Sony'nin onayladığı bir şey - yalnızca tek bir kablo (muhtemelen doğrudan PS5'in USB-C bağlantı noktasına giden) - ancak yine de bir kablo.


Göz Görevi 2

Bu adam ve Oculus Quest 2'nin ne kadar özgür olduğuna bakın!


(İmaj kredisi: Göz)

Benim için kilitlenme kurtarıcısı olan bir Oculus Quest'im var ve kablosuz rahatlığı bunun büyük bir parçasıydı. Sadece oynadığım odada oturuyor ve alıp gidebilirim. Kabloların nereye gittiğini düşünmek ya da diğerlerini odaya bir tripwire ördüğüm konusunda uyarmak yok. Beat Saber'da özgürce sallanabiliyorum - sarkma yok, dolaşma yok.

Tek bir kablo dünyadaki en büyük anlaşma değil, ama yine de beni söndürüyor. Konsol kumandalarımı kanepenin yanında tutuyorum, orada kendi şarj kabloları var, böylece her zaman kapıp gidebilirim. Ben de aynısını PS VR kulaklığımla yapabilmek istiyorum, ancak bunu ancak kablonun oturma odasında kalıcı olarak kalmasını sorun etmezsem yapabilirim. Ve yaparım. Estetik nedenlerle ve 'yolculuk yapmak istememek, kafama şaplak atmak ve süreçte hem PS5'i hem de PS VR'yi çöpe atmak istememe' nedenleriyle.

Veya oturma odamdaki herhangi bir koltuktan PS VR oynayabilmeyi isterdim, ancak odanın içinden geçen bir kablo olması gerekiyorsa bazıları diğerlerinden çok daha gerçekçi.

Açıkçası PS VR 2'nin Oculus Quest gibi bağımsız bir kulaklık olmasını beklemiyorum. PC VR kulaklıkları için kablosuz bağlantılar mevcuttur ve sıfır gecikme ve parazit sağlamak için özel bir kablosuz bağlantı kullanarak harika çalışırlar. Bu tür bir şey konsolda da emsalsiz değil: Wii U, denetleyicisindeki ekran için aynı tür özel Wi-Fi benzeri bağlantı kullandı ve bu bir zevk verdi. Konsol tökezledi, ancak teknoloji çok sağlamdı.


Nintendo Wii U

Wii U hakkında ne istersen söyle, o ekranda gecikme olmadan oynayabilirsin.

(Resim kredisi: Nintendo)

Bağımsız olması ve yalnızca telefon parçaları tarafından desteklenmesi, Oculus Quest'e hangi yazılımı çalıştırabileceği konusunda kendi sınırlamalarını verir. PS VR 2'nin bize her ikisinin de en iyisini sunacağını umuyordum - PS5'in gücüyle kablosuz olmanın rahatlığını ve kaygısız doğasını.

PS VR 2 hakkında daha fazla şey öğrendiğimizde, kablosuz bağlantının gerçekçi olmadığı anlamına gelen ekstra özellikler olabilir. Ve bunlar o kadar havalı olabilir ki, Bu Tek Kablonun Her Şeyi Nasıl Yıktığı hakkında çok fazla şey yazan bir adam olan benim için bile kolaylıktan daha ağır basabilir.

Ve hala Sony'nin ima ettiği diğer şeyleri gerçekten dört gözle bekliyorum - özellikle, sanal bir dünyayla etkileşime girerken farklı türde geri bildirim ve direnç sağlamak için özel olarak tasarlanmış yeni bir denetleyicide kesinlikle inanılmaz olabilecek DualSense teknolojisinin kullanımı .

Her şey çok fütüristik! Ama bu yüzden kablolu olması sadece… arkaik geliyor.