Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PlayStation VR incelemesi: şimdi indirimde, ancak hayattan daha mı iyi?

PlayStation VR incelemesi: şimdi indirimde, ancak hayattan daha mı iyi?

Sony PlayStation VR fırsatları

Çabuk paket almak isteyenler için o zaman işte bu - PlayStation VR şu anda mevcut olan en iyi çok yönlü VR paketidir. En güçlüsü değil ve birkaç küçük sorunu var, ancak düşük maliyeti, iyi oyun seçimi ve kullanım kolaylığı onu VR'ye girmenin gerçekten harika bir yolu yapıyor. Bu nedenle, oyuncuların ve teknoloji meraklılarının büyük çoğunluğu için PS VR'ı kolayca önerebiliriz. Bununla birlikte, ünlü Red Dwarf sürükleyici simülasyon Better Than Life ile eşit düzeyde sadakat bekleyenler için, biraz daha beklemenizi tavsiye ediyoruz (eğer Yvonne McGruder'ın daldırma seviyelerini talep ederseniz çok daha uzun süre!).

Bu, gösteri ile devam etti!

  • Bu PS4 oyunları sıra dışı
  • sony-ps4-pro-review-Pingtwitters-official-playstation-4-pro-review

PlayStation VR incelemesi

PlayStation VR incelemesi: donanım

Kutu içeriğine geçmeden önce, piyasa seçeneklerini hızlıca netleştirelim. PlayStation VR, satın almanız için iki çeşit olarak gelir; ilki, kulaklık, işlemci birimi, kulaklıklar ve sistemi 349 £ 'a bağlamak için gereken tüm gerekli kablolarla birlikte gelen basit bağımsız PS VR sistemidir. İkinci seçenek, bağımsız paketteki her şeyin yanı sıra bir PlayStation Camera, iki PlayStation Move Hareket Kontrol Cihazı ve PlayStation VR Worlds'ün bir kopyasını içeren PlayStation VR Launch Bundle'dır. Bu, 390 sterline satılıyor. Ancak her iki sürümde de oynamanız için çeşitli VR oyunları içeren bir PlayStation VR demo diski bulunur.


PlayStation VR incelemesi

Peki kutuya ne alıyorsun? Beyaz olan ve PlayStation logosuyla süslenmiş PlayStation VR kutusunu açın ve küçük mavi bir kutuyla karşılaşırsınız. Bunun üzerinde büyük bir mavi el kitabı otururken, içeride bir dizi daha küçük mavi kutu oturuyor. Her kutu, sistem için bir bileşen veya kablo içerir; bir kutu ayrı işlem birimini tutarken diğerleri güç ve HDMI kablolarını tutar. Bu daha küçük mavi kutuların altında, yumuşak sentetik bir çantaya sarılmış PS VR gözlüğünün kendisi yatıyor.


PlayStation VR incelemesi

PlayStation VR kulaklığı, çok fazla plastikten yapılmış olmasına rağmen, elde oldukça ağır geliyor ve - eğer dürüst olursak - ilk başta oldukça hantal. Bununla birlikte, bir deneme oturması için kafaya koymak ve artık o kadar ağır görünmüyor, alın desteğini kaplayan yumuşak bir kauçuk katman ve burun köprüsü yerine burada desteklenen ağırlığın büyük kısmı.


PlayStation VR incelemesi

Kulaklığın takılması, kulaklığın çeşitli kısımlarının istenildiği gibi uzatılmasına veya temas edilmesine olanak tanıyan bir dizi düğmenin kullanılmasını gerektirir. Daha sonra öğreneceğimiz gibi, bu, yatırım yaptığınız sürükleyici sanal gerçeklik deneyimini oluşturmak için çok önemlidir. Kulaklığın iş tarafında, eğer soruyorsanız bir 920 x RGB x 1080 OLED ekran da geniş bir şekilde sarılır. etrafında, siyah lastik kalkan. Bu sadece cihazı takarken rahatlığa yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kaçmaya çalıştığınız istenmeyen gerçekliğin önüne geçmeye de yardımcı olur.

PlayStation VR incelemesi

Kulaklıklı mikrofon seti, neon mavi ışıklarla sistem çalıştırıldığında ve çalışırken siyah beyaz delinmiş şeritlerle estetik olarak çok minamalisttir. Sanki birisi bir iPhone ve Tron'u birlikte parçalamış gibi - abartısız, temiz ve fütüristik.


PlayStation VR incelemesi

Kulaklıklı mikrofon setinden uzaklaşıldığında, kutudaki diğer önemli donanım parçası PS VR işlem birimidir. Bu, PlayStation 4 ile PlayStation VR kulaklığı arasında oturan, önünde ve arkasında bir dizi bağlantı noktası bulunan küçük bir kara kutudur. İşlem biriminin de kendi güç kaynağına ihtiyacı vardır, bu nedenle şu anda PS4'ünüzü tek bir elektrik prizine bağladıysanız, bir çoklu fişe veya güç şeridine ihtiyacınız olacak.

PlayStation VR incelemesi

Son olarak, tabii ki, sistemin gerekli kabloları - ve orada birçoğu var. Aşağıdaki resimden de görebileceğiniz gibi, Sony'nin hem kabloda hem de birlikte verilen kurulum kılavuzunda numaralandırma konusunda akıllıca hareket ettiği pek çok kişi var. Bu, sistemin çalışmasını sağlamak için tüm bunları birbirine bağlamak, basit numaralandırılmış adımlarla çok daha basit hale getirildiğinden, gerçekten hoş bir küçük şey. Elbette, sistem kullanımdayken hala var olan kablolar sorununu çözmez, bu nedenle bir PS VR alacaksanız, çoğunu nasıl gizleyebileceğinizi düşünmeye değer olabilir.

PlayStation VR incelemesi

  • sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-review

PlayStation VR incelemesi: kurulum ve kurulum

Bununla birlikte, kulaklığı kurmadan önce bir PlayStation Camera kurmanız gerekir (yani henüz bir tane yoksa). Bu, kulaklık seti olmadan çalışmadığı için PS VR sisteminin zorunlu bir parçasıdır, bu nedenle stok kitine neden dahil edilmediğini ortaya çıkarır. Kamera, seçtiğiniz TV'nin üzerine veya altına ve önüne yerleştirilebilir ve çok menteşeli bir kelepçe ile kolayca yerine kilitleyebilirsiniz.

PlayStation VR incelemesi

Kamera takıldıktan sonra (ana PS4 konsolunun arkasına), işlem ünitesini, ekstra güç kaynağını, kulaklığı ve kulaklıkları bağlamak için kılavuzdaki adım adım kılavuzu izlemeniz gerekir. Başka bir şekil tabanlı kılavuz sistemi, yanlış kabloyu yanlış şekilde takmamanızı sağlar (aşağıdaki resme bakın). Her şey bağlandıktan sonra sizden TV'nizi, PS4'ü ve PS VR kulaklığınızı açmanız istenir, ikincisi sıralı bir anahtarla açılır.

PlayStation VR incelemesi

Ne yazık ki, sürükleyici VR deneyiminin başladığı yer burası değil, ancak PS VR başlığı aktif hale gelir gelmez sistem bir yazılım güncellemesini zorunlu kılıyor. Bununla birlikte, çok büyük indirmelerin gerekli olduğu bazı oyun güncellemelerinin aksine, bu güncelleme oldukça küçüktür ve nispeten hızlı bir şekilde tamamlanır.

PlayStation VR incelemesi

Tamamlandıktan sonra, PS VR gözlüğünü kullanıp kullanmamanız gerektiği ve temel güvenlikten geçmeniz gerektiği konusunda uyarılırsınız - sonuçta, yakında çevrenizdeki dünyayı kapatacaksınız ve pekala, istemezsiniz. Yepyeni 4K TV'nizin kazara düşmesine neden olur musunuz?

PlayStation VR incelemesi

Ve sonra PlayStation Camera'nın PS VR'nin çalışması için neden bu kadar önemli olduğunu anlıyorsunuz - kamera, kafanızın yönünü ve hareketlerini izlemek için kullanılıyor. Kulaklığın kalibrasyon sürecinin bir parçası olarak, başınızı ekrandaki küçük kare bir kutuya sığdırmak için kameranızı hizalamanız gerekir. Bu, alışmanız gereken bir şeydir, çünkü kullanımlar arasında, sistemin nerede olduğunuzu bilmesini sağlamak için sık sık bu kutudan çıkma eylemi gerçekleştirmeniz istenir.

PlayStation VR incelemesi

PS VR sadece 3D görseller değil, aynı zamanda 3D ses de sunar. Bu, birlikte verilen kulaklıkları, güç düğmesinin yanı sıra ses açma ve kısma düğmelerinin bulunduğu VR gözlüğünün sıralı kontrol pedine takarak kullanılabilir. Mevcut kurulumunuzdan normal olarak ses dinlenebilir, ancak tam daldırma deneyimimize göre 3D ses bir zorunluluktur.

PlayStation VR incelemesi

PlayStation menünüzün VR sürümünü kulaklıkla ilk kez almaya başladığınızda, büyük olasılıkla kulaklığınızda ve başınıza nasıl oturduğuyla ilgili birkaç ayar yapmanız gerekecektir. Bu, yukarıda belirtilen düğmelerin yanı sıra kafa bandındaki döner tekerlekle yapılır, bu da sıkılığa ince ayarlamalar yapar.

PlayStation VR incelemesi

Ekranların kendisi de gözünüzden daha uzağa itilebilir veya kulaklığın altındaki kaydırma mekanizmasını çalıştıran bir düğme ile iyi odaklanmaya yardımcı olmak için yaklaştırılabilir. Sistem kullanıcılar için tasarlandığından, gözlük takarsanız tüm bu ayarlamalar çok önemlidir, hiç şüphe yok ki gözlük takılıyken rahat, odak odaklı bir oturuş sağlamak çok daha zor.

PlayStation VR incelemesi

Ayrıca, VR gözlüğünün dışından gelen gün ışığının kauçuk çevrenin etrafında sürünen etkisini, ışık sızmasını ortadan kaldırmak çok daha zordur. Sonunda her zaman çıkarabildik, ancak genellikle başındayken kulaklığın çok fazla manipülasyonunu gerektiriyordu, bu rahatsız edici olmasa da biraz can sıkıcı oldu.

PlayStation VR incelemesi: deneyim

GÜNCELLEME:Artık Batman: Arkham VR'nin tamamını oynadık.Ayrıntılı kapsamımıza şimdi göz atın!

Orijinal makale şimdi devam ediyor ...

İlk 24 saatlik PS VR testimizi gerçekleştirmek için, sisteme dahil olan PlayStation VR Demo Diskini başlattık. Bu diskte, tam oyun muadillerini tatmanız için oynamanız için kabaca 12 VR başlığı vardır. Doğal olarak, bu oyunlar PlayStation Store'dan satın alınabilir. Bu oyunlar arasında DriveClub VR gibi yarış oyunları, Eve: Valkyrie gibi uzay atıcıları, Battle Zone gibi savaş simülatörleri ve çeşitli diğer VR deneyimleri yer alıyor.

PlayStation VR incelemesi

Şimdiye kadar oynadıklarımıza göre, tüm bu oyunlar ilginçti ve PS VR'nin neler yapabileceğini gerçekten gösterdi - ve bu incelemeyi kısa süre içinde kesin kararlarımıza göre güncelleyeceğiz - ancak gruptan birini seçersek PS VR'nin potansiyelini en iyi şekilde anlatmaya yardımcı olabilir, o halde VR Dünyalarıdır.

PlayStation VR incelemesi

VR Worlds, sizi sanal gerçeklik dünyasına çekmek için tasarlanmış bir dizi sürükleyici deneyim içerir. Örneğin, Ocean Descent, deyim yerindeyse, bir oyun değil, bunun yerine, okyanusun çeşitli aşamalarında yavaşça alçaltılmış bir dalış kafesinde bir dalgıç oynadığınız beş dakikalık bir ray üzerinde deneyim.

PlayStation VR incelemesi

Kafesin içinde okyanusa, florasına ve faunasına bakmak için 360 derece dönebilirsiniz. Kafese baktığınızda kafesi tutan kablonun su yüzeyine kadar uzandığını ve az önce daldığınız teknenin gölgesi de göründüğünü görebilirsiniz. Aynı şekilde, kafesin parmaklıklı zemininden aşağıya bakarsanız, aşağıya indiğiniz karanlık derinliklere bakabilirsiniz.

PlayStation VR incelemesi

Bu nazik ve basit deneyimin, oynadığımızda bizi gerçekten mahvettiğini söylemeliyiz. Kafesin önünden geçen balıkları, manta vatozlarını ve jöle balıklarını izlemek - bazen onlara dokunabileceğinizi düşündüğünüz kadar yakın - gerçekten büyüleyiciydi ve gerçekten sanal gerçeklikte nelerin mümkün olabileceğini düşünmenizi sağladı.

PlayStation VR incelemesi

Gerçekten de, sunulan grafiklerin aslına uygunluğu, günümüzün en son AAA VR olmayan oyunlarının aslına yakın olmasa da, PS VR'ın sunduğu sürükleyici unsur kesinlikle gözümüzde bunu oluşturdu. Bir sanal gerçeklikle çevrili olmak, her şeyi yakından incelemek için makul bir şekilde hareket edebildiğiniz veya istediğiniz gibi geri çekilebildiğiniz, tüm bu arada etrafınıza bakabilmek ve bilgisayar programının kenarlarını görememek çok hoştu.

PlayStation VR incelemesi

Bu başlıklarda sunulan dünyalar grafiksel vitrinler mi? Hayır, kesinlikle öyle değiller ve Fifa 17'yi VR'de oynamak, yükseltme yapan bir 4K TV'deki deneyime yakın değildi, ancak bu oyunların çoğu, örneğin Tron-tastic Battle Zone - bir tankın etrafında bir tank pilotu yaptığınız bir oyun. minamalist, hücre gölgeli savaş alanı rakipleri havaya uçuruyor - bir izlenim yaratmak veya eğlenceli olmak için çılgın dokulara veya işlem sonrası efektlere gerek yok.

PlayStation VR incelemesi

Ve bu doğru mu? Bugün bir VR başlığı satın alırken çoğu insanın değerlendirmesi gereken şey - hangi yazılım kitaplığına sahip? Pekala, PlayStation VR söz konusu olduğunda, önümüzdeki ay içinde daha da fazla sayıda gelecek olan çok şey var. DriveClub VR, Eve: Valkyrie, Rez Infinite, Resident Evil ve daha erişilebilir IP'ler ile oyunların yakın zamanda kuruyacağını görmek zor.

PlayStation VR incelemesi

PlayStation VR incelemesi: karar

Bu nedenle, yazılımı PlayStation VR'da kapsamlı bir şekilde test etmek için zamanımız olmamasına rağmen, önümüzdeki birkaç hafta ve ay boyunca derinlemesine yapacağımız bir şey, genel olarak donanımdan etkilendik ve platformun ne olduğu konusunda heyecanlandık. ileriye gidebilir.

Başta standart sisteme dahil olmayan sistemin temel bileşenlerinin eksikliğiyle ilgili birkaç sorun var, ancak ekstra bir mali yükten ve gözlük kullanıcıları için ışık sızmasını ortadan kaldırmak için ekstra ayarlama seviyesinden uzak, bunlar çok az ve nadiren.

PlayStation VR incelemesi

Hayır, PlayStation VR, her zamankinden daha fazla insanın sanal gerçekliğe adım atmasına olanak tanıyan, iyi tasarlanmış ve - en önemlisi - eğlenceli bir ürün.