Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Plex, TV'nizde klasik oyunlarla Atari'yi kendi oyununda oynuyor

Plex, TV'nizde klasik oyunlarla Atari'yi kendi oyununda oynuyor

Söylemeye gerek yok, herkes eksikliğinden bıktıPS5veXbox Serisi Xkonsollar. Ne yazık ki yetersiz stok kaynakları, pek çok hayranı üzerinde oynayacak bir konsoldan yoksun bıraktı ve scalper'larla ilgili devam eden sorunlar nedeniyle nadir bir stok alma şansı çok az.


Bu hisse senedi sorunları için bir çare, yüksek dozda oyun nostaljisidir. Bununla birlikte, Plex Arcade, uygulama platformuna çok sayıda klasik Atari oyunu getiriyor. Kullanıcılar, bir abonelik hizmeti aracılığıyla kendi oyun ROM'larını barındıracak ve retro oyunların zevklerini günümüze taşıyacak.

Plex'in retro oyun hizmeti de rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır: Plex Arcade, mevcut Plex Pass aboneleri için ayda 2,99 ABD Doları / 2,00 ABD Doları / 3,80 ABD Dolarıdır; abone olmayanlar 4,99 $ / 3,60 £ / 6,50 AU $ karşılığında aylık geçiş hakkı alabilirler; Toplu ödeme yapmayı tercih ederseniz, Plex 119,99 $ / 87,00 £ / 156,00 AU $ karşılığında ömür boyu üyelik seçeneği sunar.

Atari, elbette, konsol savaşlarına kendi çözümünü geliştirmekle meşguldü. Pingtwitter'lerkapsamaYalnızca birkaç ay içinde raflarda yerini alacak olan Atari VCS oyun makinesinin bir parçası, bir konsolun, akış hub'ının ve güçlü bir PC donanımının avantajlarını birleştiren ustaca bir retro kit parçası gösterdi. Zorluğu doğrudan Sony ve Microsoft'un kapılarına kadar götürmek, oyun donanımının kutsal üçlüsüdür.

Plex, sorunsuz bir oyun deneyimi sağlamak için Parsec'e katıldı; Asteroids, Centipede, Combat, Dark Chambers ve Desert Falcon dahil olmak üzere baş döndürücü bir dizi oyun sunmaya hazırlanıyor. Daha birçok başlık mevcuttur – temelde aklınıza gelebilecek herhangi bir retro klasiği içerir.


Plex'in retro arcade oyunları, Apple'ın iPhone'larında oynanabilecek.iPhone 12veiPhone 12 Pro,Apple TV 4K,Chromecast, ve Android Cihazlar. Tak ve çalıştır kadar basit değil; bu nedenle, macOS veya Windows'ta bir Plex Media sunucusu ve uyumlu ve Bluetooth bağlantılı bir USB oyun denetleyicisinin eklenmesi gerekir. Ve Plex'ten en iyi şekilde yararlanmak için el değmemiş bir oyun koltuğunda arkanıza yaslanmak isteyeceğinizi unutmayın: Pingtwitter'lerden başkasına bakmayınen iyi oyun koltuklarıdeneyimi saf oyun coşkusuna çevirmek için.

Ve önümüzdeki yıl için heyecanlanacak daha çok oyun yeniliği var. Konsol platformları için Atari VCS oyun makinesi gibi, oyun endüstrisinin kendini içinde bulduğu bu dönüm noktasından kaynaklanan serpintiden yararlanmak isteyen başka meydan okuyucu örnekleri de var.kapalıGPD WIN 3'te yaklaşan bir Windows 10 avuçiçi gibi görünen,Nintendo Anahtarıve yeni nesil donanımın süregelen kıtlığı ile yeni cihazların nasıl alternatif oyun deneyimleri sunmak istediğini gösteriyor.


Plex'in peluş arcade deneyimi, kafa derisi yüzücülerin eldivenlerini alışveriş botlarına koymadan önceki daha basit zamanlara geri götürecek gibi görünüyor. Plex Arcade'in gerçekten hoş, düşük gecikmeli ve çok kullanıcı dostu bir oyun kaçışı sunması gerektiğini düşünüyoruz. Kesinlikle heyecanlıyız.

Kaynak:cep tiftiği