Close

POC Kortal Race incelemesi: Güvenli ama sıkıcı olmaktan uzak bir MTB kaskı

POC Kortal Race incelememe hoş geldiniz. Umarım, ellerinizi koyabileceğiniz en iyi kaskı takmanın ve başınızın içeri girmesinin şart olduğunu söylememize gerek yoktur. Bu belki de dağ bisikletinizde – veya E-MTB – şehirde olduğundan daha doğrudur.


İsveç'in POC'sine ve en son kaskına girin,Kortal Yarış. Her zaman güvenlik teknolojisinin ön saflarında yer alan POC, burulma kuvvetinin yanı sıra daha fazla 'kafaya' çarpışmalara karşı koruma sağlamak için MIPS Integra'lı bir kask sunar. Ve bu, bunu en iyiler arasına koyabilecek hayat kurtaran özelliklerin uzun listesinin sadece başlangıcı.en iyi bisiklet kaskları.

Tüm güvenlik özelliklerine rağmen Kortal, en azından MTB kask standartlarına göre çok kaygan ve şık görünmeyi de başarıyor. İngiltere'de POC Kortal 200 £ ve ABD'de 249,95 $. Altındaki bir ülkede yaşayanlar onu 399,95 dolara alabilirler. İşte POC Kortal Yarış bisiklet kaskı incelemem.

POC Kortal Race kask incelemesi: tasarla ve yap

POC Kortal Yarışı

(Resim kredisi: POC)

POC Kortal Yarış kaskı, minimum ağırlıkla birlikte maksimum koruma ve havalandırma arayan arazi ve enduro sürücüleri için tasarlanmıştır (Bir Büyük için 483g); E-motosikletlerde genellikle mümkün olan daha yüksek hızları hesaba katan Hollanda NTA 8776 e-bisiklet kask standardını karşılayan, e-bisikletlerle kullanım için geliştirildiği için E-MTB sürücüleri de kontrol etmelidir.


POC Kortal Race kask incelemesi: özellikler

Kortal Race, adından da anlaşılacağı gibi, boyun korumasını artırmak ve yaralanma olasılığını azaltmak için bir çarpışmada kopacak, yeni patentli bir ayrılıkçı tepe noktası da dahil olmak üzere bir dizi güvenlik özelliği ile birlikte gelir.

Aynı zamanda, kaskın içinde bir darbe durumunda 10-15 mm'lik kayma hareketine izin veren düşük sürtünmeli bir tabaka olan bir MIPS Integra sistemine sahiptir ve bu da daha iyi beyin koruması sağlar.


POC Kortal Yarışı

(Resim kredisi: POC)

Ek güvenlik özellikleri arasında, profesyonel kurtarıcıların patika yoldan çıkıp kaybolan veya yaralanan birini bulmasını sağlamak için kayak giyiminde kullanılan bir Recco koruma sistemi ve hayati tıbbi bilgileri ve acil durumda irtibat kurulacak kişileri içinde saklamanıza izin veren bir NFC Tıbbi Kimlik bulunur. ilk müdahale ekipleri tarafından erişilebilen kask (ilgili bir uygulama aracılığıyla).


Etkileyici 19 büyük, açısal havalandırma, bir arka kadran ve bir dahili kaydırıcı ile ayarlanabilen havalandırma sağlar. Kask tepesi, kullanılmadığında gözlüklerin altına sığması için kaskın üzerinde yeterince yükseğe kaldırılabilir ve bunları kullanırken havalandırma deliklerinin hiçbiri gözlük kayışı tarafından kapatılmaz.

Kortal Race, POC'nin Ora gözlükleriyle kusursuz bir uyum sağlamak üzere tasarlanmıştır veya güneşlenmeyi tercih ederseniz, POC'nin Devour gözlükleriyle ve kullanmadığınız zamanlarda kaskın arkasında gözlükleriniz için saklama alanı vardır.

Hafif bir EPS astar ile birlikte kaskın yapısal bütünlüğünü artıran yekpare bir kabuk, bir dökülme yaparsanız başınızı korumaya yardımcı olur ve 'genişletilmiş koruma' sayesinde şakakların etrafındaki ve başın arkasındaki yüksek riskli alanlar için ek koruma vardır. Bu alanlardaki bölgeler.

POC Kortal Race kask incelemesi: performans

Kortal Yarışı BÜYÜK ve blokludur (ancak bununla birlikte ağır olmadığına dikkat edin), bu nedenle daha az sağlam bir kaska daha aşina iseniz, bu hantallığa alışmak için ilk sürüş gerekebilir. Tam yüz kaskı ile normal kask arasında bir tür orta noktadır ve bu nedenle, ilişkili hacim, ağırlık ve terleme olmadan tam yüz kapağının güvenliğine benzer bir şey arayan binicilere uyacaktır.


Kortal'ın ayarlanması hızlı ve kolaydır - minimalist iç kayış hem yükseklik (bir sürgü aracılığıyla) hem de çevre (arka kadran aracılığıyla) için ayarlanabilir, ikincisi hareket halindeyken yapılabilir ve çene kayışı da ayarlanması kolaydır ve kulaklarınızın etrafında bol miktarda boşluk sağlar.

POC Kortal Yarış incelemesi

(Resim kredisi: POC)

Bol geniş havalandırma delikleri ve kaskın genel şekli mükemmel havalandırma sağlar - sürüş sırasında havanın ön havalandırmalardan aktığını tam anlamıyla hissedebilirsiniz - ve ayarlanabilir tepe için dört farklı konum vardır. Yukarı ve aşağı hareket etmek biraz sert ama bu, sürerken gevşek ve sallanmaktan daha iyidir.

İleri ve çevresel görüş mükemmeldir, zirve, sürüş sırasında önünüzdeki manzarayı hiç engellemez ve iç pedler, birkaç terli sürüş biraz pong yapmaya başladığında yıkamak için kolayca çıkarılabilir.

Kesin olan bir şey var ki, Kortal Race'i giyerken öne çıkıyorsunuz, özellikle daha az sessiz renk gruplarından birini seçiyorsunuz – ancak bu bile POC'nin güvenlik özelliklerinden biridir, fikir, kaskınızın daha büyük ve daha cesur bir ifade yapmasıdır. ne kadar görünür olursanız, bu belki de arazide olduğundan daha fazla yolda uygulanabilir.

POC Kortal Race kask incelemesi: karar

POC Kortal Race, hem görünüm hem de güvenlik özellikleri açısından bir açıklama yapar, ikincisi maks. Çoğu sürücü için bunlardan bazıları gereksiz olacaktır – pek azımız, işler ters giderse bizim için Recco sistemini kullanan kurtarma ekiplerinin bizim için gönderilmesi gerektiği vahşi doğada o kadar ileri gidebiliriz – ama üzgün olmaktan her zaman güvende olmak daha iyidir.

Kortal Race ucuza gelmiyor - peki o zaman kafanızı ve içindekileri tek parça halinde tutmanın değeri nedir? Klas, güvenlik bilincine sahip bir kapağın fiyatına değdiğini düşünüyorsanız, Kortal Yarışı kontrol etmeye değer.