Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • POC Ventral Lite incelemesi: ağırlık önemli olduğunda süper hafif bir yol bisiklet kaskı

POC Ventral Lite incelemesi: ağırlık önemli olduğunda süper hafif bir yol bisiklet kaskı

Pingtwitter'ün POC Ventral Lite incelemesine hoş geldiniz. Ağırlık (veya mümkün olduğunca az ağırlıkla binmek) sizin için bir öncelikse, işi kilo vermeden yapan bir kask istersiniz. POC'nin yeni Ventral Lite yol bisikleti kapağını girin.


Bu, şirketin şimdiye kadarki en hafif bisiklet kaskıdır ve oldukça ağır bir fiyata da olsa, ağırlıkları ve kafaları için basit ama etkili koruma arayanlara hitap edecek. POC Ventral Lite, 240 GBP / 275 ABD Doları / 424 Avustralya Doları tutarında bir RRP ile şimdi satın alınabilir. aranıyoren iyi bisiklet kaskıama sizi yavaşlatan ağır başlıklara sahip olamıyor musunuz? POC Ventral Lite incelememizde neler olduğunu görelim.

POC Ventral Lite incelemesi: tasarlayın ve oluşturun

POC Ventral Lite

(Resim kredisi: POC)

POC Ventral Lite, mükemmel hava akışı ve rahat oturması ile dikkat çeken POC Ventral serisinin önceki enkarnasyonlarının devamı niteliğindedir, bu yeni kaskın ağırlığı 200 g'ın altına düştüğünü görmekle aynı anda muhafaza ettiği iki özellik.

Bu, Ventral Lite'ı piyasadaki en hafif yol bisikleti kasklarından biri yapar, ancak buna rağmen gerekli tüm güvenlik standartlarını karşılar.


POC Ventral Lite incelemesi: özellikler

POC, 'astarın yalnızca kesinlikle gerekli kısımlarını' kaplayan bir dış PC kabuğunu, astarda daha düşük yoğunluklu EPS ile birleştirerek Ventral Lite'ın ağırlığını azaltabildi. yeniden tasarlanmış bir şekil. Kabuk ve astar tasarımındaki bu değişiklikler aslında kaskın yapısal bütünlüğünü artırdı, bu nedenle yetersiz koruma sağlayan süper hafif tasarım hakkında endişelenmenize gerek yok.

Bununla birlikte, Ventral Lite'ın, POC'nin diğer kapaklarının çoğunda yaygın olan herhangi bir dahili rotasyonel güvenlik astarına (MIPS sistemi gibi) sahip olmadığını belirtmekte fayda var.


POC Ventral Lite

(Resim kredisi: POC)

Tutma sistemi son derece minimalisttir (tabii ki ağırlığı azaltmak için), çok ince bir naylon kabloya bağlı bir arka kadran ile ayarlanan çıkarılabilir dolgulu bir PET Perspex kafa bandından oluşur ve kayışlar bile 'traşlanmıştır'. ' ağırlığı daha da azaltmak için, kulakların altında bölücü tokalar yokken (yine ağırlık tasarrufu) bu nedenle kayışlarla mümkün olan tek ayar toka çenenizin altında.


Toplam 19 büyük, açısal havalandırma deliği mükemmel hava akışı sağlar – buna arka panelde altı büyük egzoz portu dahildir – ve Ventral Lite beş renkte mevcuttur (Uranyum Siyahı, Siyah/Beyaz, Siyah/Florit Yeşili, Siyah/Bazalt Mavisi ve Granit-Grey) hepsi hem sessiz hem de şık.

Böyle bir 'göz garajı' yoktur, ancak bu amaç için kendiniz uygulamanız gereken birkaç kumaş çıkartma sağlanmıştır.

POC Ventral Lite incelemesi: performans

Biraz klişe ama POC Ventral Lite o kadar hafif ki taktığınızı kelimenin tam anlamıyla unutabileceğiniz bir kask. Bu açıkça tüm bisikletçilere hitap etmelidir (veya en azından bisiklet kaskları için makul büyüklükte bir tomar atmaktan çekinmeyenlere), ancak özellikle de kulüp yarışları için kilo vermek isteyen yelpazenin daha ciddi ucundakiler. ya da Alplerde büyük günler.

Bununla birlikte, ağırlığı bu şekilde geri aldığınızda rahatlık ve güvenlikten ödün verme, ancak Ventral Lite için ikisi de geçerli olmama tehlikesi her zaman vardır; tutma sistemi, kayışlar gibi kesinlikle bombaya dayanıklı (aynı zamanda ayarlanması hızlı ve basit) ve kulakların altında ayar tokalarının olmaması kaskı takarken benim için bir sorun değildi; Aslında, tokalı taktığım birçok miğferden daha rahat buldum ve kayışların çevrelerine uymaması için Afrika fili büyüklüğünde kulaklara sahip olmanız gerekir.


POC Ventral Lite

(Resim kredisi: POC)

Güvenlikle ilgili olarak, daha önce belirtildiği gibi Ventral Lite tüm resmi güvenlik standartlarını karşılar, bu nedenle endişelenmek için hiçbir neden yoktur. Tutma sisteminin çok ince naylon kablosunun uzun süreli kullanımda ne kadar esnek olacağını merak ediyorum, ancak bunu yalnızca zaman gösterecek.

Sizi serinletmek için, bu, bisikletteki sıcak yaz günleri için mükemmel bir kapaktır - mükemmel havalandırma sistemi (hava akışını kontrol etmek için dahili kanallara da sahiptir), aşırı ısınmayı önlemek ve soğutma esintilerinin geçmesine izin vermek için harika bir iş çıkarır.

Gerçekten harika görünen bir yol bisikleti kaskı tasarlamak imkansız gibi görünüyor (bazı MTB kasklarının aksine), ancak buna rağmen Ventral Lite, esas olarak gerçekten İncelenmek üzere gönderdiğimiz kaskın kullanışlı granit/gri renginden, üzerine oturmak yerine başınızın üzerinde yüzecek kadar hafif ve havadar görünen uranyum siyahı/bazalt mavisi mat tasarımına kadar güzel renk seçenekleri.

POC Ventral Lite incelemesi: karar

Bisiklete binme konusunda ciddiyseniz ve hem bisiklette hem de bisiklet dışında yapabileceğiniz her şeyden gram almayı seviyorsanız, POC Ventral Lite güneşli alp colin'inizin tam yanında olacak (burada da en çok evde olacak).

Süper hafif, süper konforlu ve şık Ventral Lite POC, en kaliteli yol bisikleti kaskından beklediğiniz tüm temel unsurları bir araya getirmek için harika bir iş çıkarırken, aynı zamanda ağırlığı istediğiniz ölçüde azaltır. Sürüş sırasında o şeyi giymeyi gerçekten hatırladığınızdan emin olmak için kendinizi kontrol ederken bulabilirsiniz.