Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Microsoft HoloLens'teki Pokemon GO harika görünüyor ama henüz oynayamazsınız

Microsoft HoloLens'teki Pokemon GO harika görünüyor ama henüz oynayamazsınız

Pokemon GO oyuncuları bir süredir AR'nin büyüsünün tadını çıkarıyor, kompakt küçük arkadaşları etraflarında dolaşıyorlar, sadece telefon kameralarıyla görülebiliyorlar; ama Niantic'inHoloLensteknoloji demosu bize bu deneyimin ne kadar daha iyi olabileceğine dair bir fikir verdi.

CEO John Hanke, Microsoft'un yeni karma gerçeklik platformu Microsoft Mesh merkezli daha büyük bir sunumun parçası olan donanım için yapılan konsept kanıtı Pokemon Go uygulamasını göstermek için bir HoloLens 2 kulaklık taktı.

detaylandırıldığı gibiNiantic blogu, demo tüketici için hazır değil, ancak yeni ve benzersiz deneyimler oluşturmak veya Pokemon GO gibi mevcut olanları büyük ölçüde geliştirmek için karma gerçeklik donanımı ve yazılımının birlikte nasıl çalışabileceğine erken bir bakış sunuyor.

Pahalı bir kulaklığa takıp Pokemon'u yakalamak için AR'yi kullanabilecekken neden gözleriniz el cihazınıza yapıştırılmış halde dolaşasınız ki? Birinin yüzlerine 3,5 bin sterlinlik bir donanım parçasıyla gerçekten dolaştığına inanamayan potansiyel hırsızları tespit etmeye çalışmanın stresini ekleyin ve neredeyse 10 yıllık olmanın heyecanını hissedebilirsiniz. Eski, elektrikli bir fareyle evden atıldı, Roket Takımı'ndan hırsızları savuşturdu. Bu daldırma değilse, ne olduğunu bilmiyorum.


Niantic, AR'nin 'dönüştürücü potansiyelini' savunuyor ve günlük yürüyüşlerinizi renklendirmek veya en sevdiğiniz yeri canlandırmak gibi çeşitli uygulamalarıyla yaşamları iyileştirebileceğini söylüyor. Gelecekteki AR planları hakkında yorum yapan Niantic, 'gelecek nesil AR donanımı için gezegen ölçeğinde daha da fazla deneyim sağlamak için çalıştığını' söylüyor ve şunları ekliyor:

'Bizim payımıza, mümkün olduğu kadar çok cihaz için gerçek dünya AR deneyimleri oluşturmak ve fiziksel konumları ne olursa olsun çok çeşitli oyunculara ulaşmak için platformumuzu güçlendirmeye ve genişletmeye kararlıyız. Bu, teknolojinin nasıl daha derin sosyal bağlantıyı kolaylaştırabileceği ve gerçek dünyada bir macera duygusunu nasıl ateşleyebileceği konusunda ortak bir vizyonu paylaşan başkalarıyla inşa etmeyi içerir.'


Tabii ki, tek istediğimiz Pokemonumuzun bizimle takıldığını görmek, bu yüzden bu gerçeğe bir adım daha yaklaştıran her neyse, biz de onunla birlikteyiz!