Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir
  • /
  • Polar Grit X vs Vantage V2: En iyi Polar saat hangisi?

Polar Grit X vs Vantage V2: En iyi Polar saat hangisi?

Polar Grit X ve Polar Vantage V2:en iyi Polar izlemodel yelpazesinin en üstünde yer alacak ve adil olmak gerekirse, bu varsayımı yapmaktan kimseyi suçlamam. Sonuçta, markanın sunduğu en iyiyi temsil etmiyorsa, bir şeye 'amiral gemisi' model demenin bir anlamı yoktur. Şaşırtıcı bir şekilde, iki Polar giyilebilir cihazın burada karşı karşıya gelmesi durumunda, sonuçlar beklediğiniz kadar net değil.


kum Xaçık hava akıllı saatEylül 2020'de duyurulmuştu ve Hill Splitter ve FuelWise dahil olmak üzere diğer Polar saatlerinde daha önce görülmeyen bir dizi yeni özelliği kullanıma sunarak, onu aşağıdaki gibi diğer dayanıklı akıllı saatler için ciddi bir rakip haline getirdi.KORO VertixveGarmin Fenix6 Pro.

NSPolar Vantage V2 koşu saatiDaha sonra Şubat 2021'de duyuruldu ve ayrıca sporcuların performans ve toparlanmayı ölçmeleri için daha önce hiç görülmemiş bazı testler başlattı. Bunlar, zaten oldukça kapsamlı olan özellik listesinin üstüne eklendi.Polar Vantage V, saatin öncülü.

Polar Grit X ve Polar Vantage V2: fiyat ve bulunabilirlik

Polar Grit X şimdi Polar US, Polar UK ve Polar AUS'ta 429,95$/379£/599AU$ fiyatla satışta.

Polar Vantage V2 şu anda Polar US, Polar UK ve Polar AUS'ta 499,95$/449£/699AU$ tavsiye edilen perakende satış fiyatıyla satışa sunuldu.


Saat ayrıca Polar H10 kalp atış hızı kayışı (Ortostatik test için gereklidir) ile birlikte paketlenmiş olarak 549,95$/489£/799$ tavsiye edilen perakende satış fiyatından temin edilebilir.

Bugünün en iyi Polar Grit X ve Polar Vantage V2 fırsatları İndirimli Fiyat POLAR Grit X - Sağlam... Polar Grit X Amazon $429,95 $398,33 GörüntüleTüm fiyatları görPOLAR Vantage V2 - Premium... Polar Vantage V2 Amazon 499,95 Dolar GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Polar Grit X ve Polar Vantage V2: ana özellikler

Polar Grit X, açık havada egzersiz yapmayı sevenler için tasarlanmış birçok özelliğe sahiptir. Bunlar arasında, 'ayrıntılı çıkış/iniş performansı raporları sunan' ve 'otomatik beslenme ve su yakıt ikmali hatırlatıcıları' gönderen FuelWise'ın adı geçen Hill Splitter yer alıyor. Ayrıca Grit X'teki Nightly Recharge, Training Load Pro, Sleep Plus Aşamaları ve hatta bilekten ölçülen Koşu Gücü gibi diğer Polar saat özelliklerine de sahip olursunuz.


Grit X'e haritalar yükleyebilirsiniz ve saatiniz gün doğumu/gün batımı zamanı sağlayabilir ve sizi yaklaşan şiddetli hava olayları (ör. gök gürültülü fırtınalar) hakkında bilgilendirebilir. Bu son işlev, telefonla bağlantı gerektirir.

Polar Vantage V2 ayrıca çok sayıda benzersiz özellik ve teste sahiptir. Bunların arasında koşu, bisiklete binme ve bacak kurtarma testlerini bulacaksınız - tümü herhangi bir harici sensör olmadan gerçekleştirilebilir - ve ayrıca uyumlu bir Polar gerektiren bir geri döndürme özelliği olan Ortostatik Testikalp atışı ekranı, Polar H10 gibi.


Grit X'in aksine, Vantage V2 kandaki oksijen seviyelerini ölçebilir ve bir kadans sensörüne de sahiptir.

Her iki saatte de yerleşik GPS ve tabii ki kalp atış hızı sensörleri bulunur.

Polar Grit X ve Polar Vantage V2: yüzme havuzunda yüzen kişi

(Resim kredisi: Kutup)

Polar Grit X ve Polar Vantage V2: tasarım

Polar Grit X, Vantage V2'den 12 gram daha ağır olan 64 gram ağırlığındadır. Her iki saat de toz ve su geçirmezdir (100 ATM değerinde su). Saatlerin dokunmatik ekranları lamine Gorilla cam mercekle korunuyor.


Navigasyon, Polar standardı beş düğme ve bazen kafa karıştırıcı olabilen dokunmatik ekran çeşididir. Navigasyon menüsü de birbirine çok benzer, ancak genel olarak diğer Polar saatlerine de benzer (örn.Polar Vantage M2).

Polar Grit X ve Polar Vantage V2: pil ömrü

Her iki saatte de aynı 346 mAh Li-pol pil bulunuyor ve bu da kullanıcıların saatleri antrenman modunda (GPS ve bilekten kalp atış hızı) 40 saate kadar veya sürekli kalp atış hızı takibi ile saat modunda 7 güne kadar kullanmalarını sağlıyor. Bu, ekranların boyutu düşünüldüğünde çok kötü değil, ancak Polar işletim sisteminin oldukça barebone görünümlü olduğunu, bu nedenle muhtemelen çok fazla pil gücü tüketmediğini belirtmekte fayda var.

Çoklu güç tasarrufu seçenekleri mevcuttur.

Polar Grit X ve Polar Vantage V2: dağlık bir alanda koşan kişi

(Resim kredisi: Kutup)

Polar Grit X ve Polar Vantage V2: doğruluk

Her iki saat de Polar'ın LED'leri cilt temas sensörleriyle birleştiren Precision Prime sensör füzyon teknolojisini kullanır. Teorik olarak bu, saatlerin yalnızca doğru takıldığında kalp atış hızını okumasını sağlar (tüm cilt temas sensörleri etkindir). Pratikte, Polar Precision Prime teknolojisi kusursuz değildir, ancak saat bilekte değilken kalp atış hızını ölçmeme konusunda iyi bir iş çıkarır; bu, belirli koşu saatlerinde sıklıkla görülen bir şeydir.

Benzer şekilde, hem Polar Grit X hem de Vantage V2, entegre bir GPS çipine sahiptir ve dış mekan konumunu izlemek için bir çoklu sistem kullanır. GPS, GLONASS, Galileo ve QZSS verilerine erişimleri vardır ve ayrıca yardımlı bir GPS'e sahiptirler, böylece sinyali hızlı alır. Saatleri kentsel bir ortamda test ederken önemli bir sorunla karşılaşılmadı (örn.

Polar Grit X ve Polar Vantage V2: karar

Anlayabileceğiniz gibi, hem Polar Grit X hem de Polar Vantage V2 birbirine çok benziyor. Vantage V2, atletik performansı geliştirme konusunda ciddiyseniz hafif bir rekabet avantajına sahiptir ve ayrıca Hill Splitter ve FuelWise özelliklerine sahiptir, bu nedenle ekstra testler için prim ödemekten memnunsanız, Vantage V2 ile en iyi durumdasınız. .

Ancak Polar saatinizi yürüyüş/dış mekan koşuları için kullanmak istiyorsanız, örneğin Grit X'in harita ve hava durumu uyarı özellikleri size 'Bacak Kurtarma Testi'nden daha çekici gelebilir. Sağlam yapısı sayesinde Grit X, çok fazla düşmeyi içeren aktiviteler (örneğin kaykay) için de çok uygundur.

Günlük aktivite takibi için, Grit X'ten daha hafif olduğu ve ikinci saatin özelliklerinin çoğuna sahip olduğu için Vantage V2'yi öneriyoruz. Bununla birlikte, her ikisini de 'sadece' fitness takibi için kullanmak biraz abartı olabilir ve birfitness takipçisiyerine. Vantage V2, daha iyi performans gösterir.triatlon izlefazla.

Bugünün en iyi Polar Grit X ve Polar Vantage V2 fırsatları İndirimli Fiyat POLAR Grit X - Sağlam... Polar Grit X Amazon $429,95 $398,33 GörüntüleTüm fiyatları görPOLAR Vantage V2 - Premium... Polar Vantage V2 Amazon 499,95 Dolar GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Forerunner fırsatları Düşük Stok Garmin 010-N2156-06... Garmin Forerunner 45 Amazon 139,95 $ GörüntüleTüm fiyatları gör Garmin Öncüsü 645 Garmin Öncüsü 645 Walmart 399,99 $ Görünüm Tüm fiyatları görGarmin 010-01863-20... Garmin Öncüsü 645 Müzik Amazon $229.99 GörüntüleTüm fiyatları görGarmin Öncüsü 745, GPS... Garmin Öncüsü 745 Amazon 489,95 Dolar GörüntüleTüm fiyatları görGarmin Öncüsü 945,... Garmin Öncüsü 945 Amazon 599,99 $ GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruzGünümüzün en iyi triatlon saati fırsatları Garmin Fenix ​​6 Pro, Premium... Garmin Fenix ​​6 Pro Amazon $699.99 GörüntüleTüm fiyatları görSUUNTO 9 GPS Spor Saat,... Suunto 9 Baro Amazon 385,48 TL GörünümTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Suunto 9 GPS Spor Saat,... Suunto 9 Amazon $499 $349,99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat POLAR Vantage M Fitness Saati... Polar Vantage M Amazon $279,95 $229,77 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli fiyatVantage V HR Polar Vantage V Backcountry.com 499,95 $ 374.96 $ Görünüm Tüm fiyatları görCOROS APEX Premium Çoklu Spor... COROS APEX Premium Çoklu Spor Saat Amazon $299.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat TenCloud 5pcs Şunlarla Uyumlu... TIMEX IRONMAN CLASSIC 30 Amazon $6,98 $4,98 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Fitness Aktivite Takipçileri indirimleri İndirimli FiyatFitbit Ücreti 4 (NFC)... Fitbit Ücreti 4 Walmart 149,95 dolar $ 99.95 Görünüm Tüm fiyatları görFitbit - Versa Lite Sürümü... Fitbit Versa Lite En İyi Satın Al 129,95 $ GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli fiyatGarmin Instinct Solar Akıllı... Garmin İçgüdüsü Güneş Walmart 404.99 $ $ 344.99 Görünüm Tüm fiyatları görİndirimli fiyatonur Band 5 Akıllı Bilezik... Onur Grubu 5 Walmart 39.83 $ 26,55 dolar Görünüm Tüm fiyatları görFitbit Inspire HR Nabız... Fitbit Inspire HR Amazon $84,99 GörüntüleTüm fiyatları görDüşük Stok İndirimli Fiyat Fitbit İyonik GPS Akıllı Saat,... Fitbit İyonik Amazon 249,95 $199.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Xiaomi Mi Band 6 1.56 İnç... Xiaomi Mi Smart Band 6 Amazon $60.99 $49.99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat HUAWEI Band 3 Pro Hepsi Bir Arada... Huawei Band 3 Pro Amazon $69,99 $59 GörüntüleTüm fiyatları gör Amazon Halo Fitness Takipçisi Amazon Halesi QVC $ 99.96 Görünüm Tüm fiyatları görlüks Fitbit Lüks Fitbit 149,95 $ GörünümTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz