Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Polar Ignite 2 incelemesi: Sağlam antrenman desteği ve iyi GPS pil ömrüne sahip iyi bir fitness saati

Polar Ignite 2 incelemesi: Sağlam antrenman desteği ve iyi GPS pil ömrüne sahip iyi bir fitness saati

Polar Ignite 2 fırsatları Polar Unisex'in 20 mm Bilekliği... Amazon Prime £60,94 Polar Ignite 2 Multisport'u Görüntüle... ProBikeKit UK £189,49 Polar Ignite 2 GPS Sporlarını Görüntüle... Wiggle £199,50 Düşük Stoku Görüntüle Polar Ignite 2 Fitness... İzle 199,50 £ alışveriş yapın Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.Polar Ignite 2 incelemesi

Polar Ignite 2 incelemesi TL;DR: Polar Ignite 2, yeterli bir fitness saati olmasına rağmen, önceki modele göre çok az iyileştirme sunuyor.


orjinalini çok beğendimkutup tutuşturmak: Saati test ederken hazırlanmakta olduğum bir yarı maraton için antrenman yapmama yardımcı olacak birçok işlevselliğe sahip basit bir spor saatiydi. O zamandan beri çok şey değişti ve bu özellikle giyilebilir fitness pazarı için geçerli. Polar'ın kendisi, orijinal Ignite'ın piyasaya sürüldüğü 2019'un ortasından bu yana pek çok saat piyasaya sürdü.Polar Vantage V2vePolar Vantage M2, her ikisi de kendi şartlarında mükemmel saatler.

Polar Ignite 2'ye girin. OG Ignite'a çok benziyor: aynı ağırlıkta, aynı görünüyor ve özelliklerinin çoğunu da devralıyor. Bu, aksi takdirde iyi bir zindelik izlemesine gerçekten izin veren bu değişiklik eksikliği. İki yıl sonra, özellikle de daha iyi istatistiklere sahip benzer fiyatlı bir rekabet varken, neredeyse aynı saati piyasaya sürmenin amacı nedir? Neden biri Polar Ignite 2'yi seçsin ki, diyelim ki,Fitbit Versa 3?

Buna geçmeden önce Polar Ignite 2'nin ne olduğundan bahsedelim.aslındasunmak zorundadır.

Polar Ignite 2: fiyat ve bulunabilirlik

Polar Ignite 2 şu anda şu adresten satın alınabilir:Kutup ABD,Kutup İngiltereveKutup KAPALI229,95$/199,50£/349 AU$ tavsiye edilen perakende satış fiyatı için.


Polar Ignite 2 incelemesi: özellikler

Gerçeği söylemek gerekirse, Polar Ignite 2 oldukça sağlam bir eğitim desteği sunar. Daha gelişmiş Polar saatlerinde bulunan birçok harika kurtarma özelliği burada da bulunabilir ve daha da iyisi, Ignite 2'de yerleşik GPS de vardır, bu nedenle güncelleme olmamasına rağmen hala iyi bir fitness saati olarak kabul edilebilir.

Polar Ignite'ın sunduğu tüm özellikleri sunmanın yanı sıra, Ignite 2 artık kardiyo yükünü saatte gösterebiliyor (yalnızca Polar Flow uygulamasındakinin aksine), size enerji kaynaklarının (yağ veya karbonhidrat) dökümünü veriyor. antrenmanlardan sonra kullanılır ve artık bir ‘kalp atış hızı sensörüIgnite 2'nin bisiklet bilgisayarları gibi diğer Polar ürünlerine veya Bluetooth aracılığıyla uyumlu spor salonu ekipmanlarına, uygulamalarına ve diğer cihazlara canlı kalp atış hızı verilerini beslemek için kullanılabileceği mod.


Bu da eğitim desteğindeki değişiklikleri özetliyor. Tabii uyku takibi, FitSpark antrenman rehberi, Nightly Recharge toparlanma ölçümü gibi başka özellikler de var. Yine bunların hepsini diğer Polar saatlerinde ve Ignite'ta da gördük.

2021'de artık çok heyecan verici olmayan 'saat yüzü renk temaları' gibi bazı yeni akıllı saat özelliklerinin yanı sıra müzik kontrolleri (müzik depolama, zihin ve hava durumu bilgileri değil) ve tümü saatte görüntüleniyor. Ayrıca akıllı bildirimler de alırsınız.


Polar Ignite 2 incelemesi

(Resim kredisi: Kutup)

Polar Ignite 2 incelemesi: arayüz

Neyse ki Polar Ignite 2, Ignite'ta beğendiğim 'tek düğme artı dokunmatik ekran' navigasyonunun aynısını kullanıyor: genel olarak Polar saatlerine alışkın olmasanız bile basit ve alışması kolay. Daha önce denemediğiniz bir saatte 4-5 düğme verildiğinde, hepsi farklı işlevlere sahip, kısa veya uzun bastığınızda navigasyona alışmak oldukça zor bir iş olabilir. Çoğu kişi için, özellikle de Ignite 2'yi satın almayı düşünenler için bir dokunmatik ekrana daha erişilebilir.

Gerçek kullanıcı arayüzü akıllara durgunluk vermiyor ve yine Ignite'ın gün içinde nasıl göründüğüne çok benziyor. Polar Flow uygulamasına çok benzer şekilde, Polar UI biraz yenilemeye ihtiyaç duyabilir. Örneğin, ayarlara sahip bu gri olmayan açılır menü oldukça perişan görünüyor.

Yine de dokunma hassasiyeti tamam ve bazen ekranla etkileşime girdikten sonra yalnızca biraz gecikme oluyor, ancak hiçbir şey çok korkunç değil. Son derece titiz bir şey ama Polar saatlerinde menü seçeneklerinin görüntülenme şeklini hiç beğenmedim: belki de etiketler simgelerin altında olduğu için ancak tasarım ekranın ortasında ortalanmış gibi gelmiyor. Bunun benim için bile bir anlaşma kırıcı olmadığını da kabul ediyorum.


Polar Ignite 2 incelemesi

(Resim kredisi: Kutup)

Polar Ignite 2 incelemesi: ergonomi

Tokası Polar Ignite 2'yi tek elle takmayı biraz zorlaştırsa da, saati takmak hiçbir şekilde rahatsız edici değil. Yani, saati iki eliyle kim takar, gerçekten mi? Her neyse, silikon kayış övülecek bir şey değil ama amacına gayet iyi hizmet ediyor.

Polar Ignite 2, Polar Ignite ile tamamen aynı ağırlığa sahiptir: bileklik olmadan 21 gram ve bileklikle 38 gram. Ne de ışık kadarCOROS Temposu 2ne de onun kadar ağırGarmin Fenix6 Pro.

Polar Ignite 2 incelemesi: pil ömrü

Polar Ignite 2 ile önceki modele kıyasla dış mekan aktivitelerini çok daha uzun süre takip edebilirsiniz. GPS kapalıyken akıllı saat modunda 'beş güne kadar' ve GPS açıkken '20 saate kadar' sürer. Pil ömrü, yoga, iç mekan kürek çekme vb. gibi GPS gerektirmeyen izleme etkinlikleri için kullanıldığında iki gün arasındadır ancak beş güne yakındır.

Karşılaştırıldığında, Polar Ignite tam dolu bir pille GPS eğitiminde 'sadece' 17 saat daha dayanabilir. NSGarmin Venu 222 saatlik bir GPS pil ömrüne sahiptir.

(Resim kredisi: Kutup)

Polar Ignite 2 incelemesi: karar

Polar Ignite 2 ile tam olarak neyin yanlış olduğunu özetlemek zor. Bir dereceye kadar, hala mükemmel bir şekilde giyilebilir ve gerçekten sevdiğim bir saat olan Polar Ignite'a çok benziyor. Öte yandan, yeni bir şey sunmuyor, bu yüzden aynı saati iki yıl sonra yeniden piyasaya sürmenin amacı neydi merak ediyorum?

Daha da tuhafı, Polar'ın Ignite 2'nin açıkça hedeflediği pazar için zaten bir saati var, aynı görünen bir fitness saati olan Polar Unite biraz daha ucuz ve daha az yetkin ama amacına gayet iyi hizmet ediyor. Bir fiyat için bir Ignite 2 alabilirsiniz, ayrıca her ikisi de Ignite 2'den daha popüler veya daha yetenekli olan bir Versa 3 veya Garmin Venu Sq (veya Sq Music) alabilirsiniz.

Polar Ignite 2'yi tavsiye eder miyim? Evet ve hayır. Orijinal Ignite'ı tavsiye ettim ve Ignite 2 çok benzer olduğu için yeni saati de tavsiye edebilirim sanırım. Eğitim araçları iyi, sensörler de fena değil ve akıllı özellikler de iyi. Ancak Ignite'tan bu yana güncellemelerin olmaması biraz hayal kırıklığı yaratıyor, artan rekabetten bahsetmiyorum bile, bu da beni rakiplerine göre kaç kişinin Polar Ignite 2'yi seçeceğini merak ediyor. Sadece zaman gösterecek.

Polar Ignite 2 incelemesi: ayrıca düşünün

Düşük fiyatı için, yapı kalitesiAmazfit GTS 2emükemmel ve teknik özellikleri de takdire şayan: 100$/100£'un biraz üzerinde, AMOLED ekran, alüminyum gövde, dahili GPS, optik kalp atış hızı sensörü ve bir dizi sağlık ve fitness özellikleri. Saatin kullanımı kolaydır ve dokunmatik ekran da çok fazla gecikme olmaksızın oldukça işlevseldir.

Adı geçenGarmin Venu Meydanıyerleşik GPS, kan oksijen/stres izleme ve uyku izleme gibi bir dizi üstün özelliğe sahiptir ve hepsini göreceli doğrulukla ölçer. Versa 3'teki kadar güzel olmasa da ekran da yeterince iyi.

Fiyatlar - Polar Ignite 2:▼