Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir
  • /
  • Polar Vantage V2 incelemesi: Polar'ın en iyi koşu saati ile daha iyi antrenman yapın ve daha hızlı toparlayın

Polar Vantage V2 incelemesi: Polar'ın en iyi koşu saati ile daha iyi antrenman yapın ve daha hızlı toparlayın

Polar Vantage V2 inceleme TL;DR: Bir koşu giyilebilir cihazı kullanarak daha iyi koşmak istiyorsanız Polar Vantage V2 en iyi seçeneğinizdir. Şu anda çalışmak için bu kadar çok veri sağlayan başka bir saat yok.


Koşu saatleri hakkında sevdiğim şey,en iyi koşu saatikelimenin tam anlamıyla herkes tarafından kullanılabilir. En hızlı Formula 1 arabalarını veya en üst düzey MotoGP bisikletlerini kullanamazsınız, ancak en iyi sporcularınen iyi koşu ayakkabılarıve şu anda size sunulan saatler. Ve bu sporcuların çoğu – koşucular, bisikletçiler ve triatletler – muhtemelen Polar Vantage V2 kullanacak.

Polar Vantage V2, piyasadaki en zorlu çoklu spor saatlerinden biridir: hafif ancak sağlamdır ve bir sporcunun antrenman, toparlanma, yakıt doldurma ve daha fazlasını optimize etmek için ihtiyaç duyabileceği tüm verileri sunar. Ayrıca, antrenman sırasında herhangi bir zamanda performansınızın anlık görüntülerini sağlayan yeni koşu ve bisiklet performans testi gibi bir dizi test sunar.

arasındaki farkın ne olduğunu bilmek ister misiniz?Polar Vantage M2ve Vantage V2? Burada bulundu:Polar Vantage M2 vs Vantage V2. Ayrıca V2'yi burada Grit X macera saati ile karşılaştırdık:Polar Grit X vs Vantage V2.

Polar Vantage V2 incelemesi


(Resim kredisi: Kutup)

Polar Vantage V2: fiyat ve stok durumu

Polar Vantage V2 şu anda Polar ABD / Polar İngiltere'de 499,95 $ / 449 £ tavsiye edilen perakende satış fiyatıyla mevcuttur.

Polar Vantage V2, Siyah ve Siyah, Gümüş ve Gri Kireç ve Siyah ve Yeşil olmak üzere üç renkte mevcuttur.


Saat ayrıca Polar H10 kalp atış hızı kayışı (Ortostatik test için gereklidir) ile paketlenmiş olarak 549,95 $ / 489 £ tavsiye edilen perakende satış fiyatıyla mevcuttur.

Polar H10, Pingtwitter ödülünü kazandı.en iyi kalp atış hızı monitörükategori.


Bugünün en iyi Polar Vantage V2 fırsatlarıPOLAR Vantage V2 - Premium... Walmart 499 $ GörünümPOLAR Vantage V2 - Premium... Amazon Prime 499,95 Dolar GörüntülePolar Vantage V2 Premium... Walmart 499,95 $ Görünüm Polar Vantage 2 V2 Premium... Walmart 549,95 $ GörünümEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
Polar Vantage V2 – Temel özellikler

Polar Vantage V2 incelemesi

(Resim kredisi: Kutup)

Ekran boyutu:30,4 mm (1,2')
Ekran çözünürlüğü:240 x 240 piksel
Lens:Ortam Işığı Sensörlü Lamine Gorilla Glass
Ağırlık:52 gram
Su derecesi:5 ATM
Pil ömrü:Egzersiz modunda (GPS ve bilekten kalp atış hızı ölçümü) 40 saate kadar veya sürekli kalp atış hızı takibi ile saat modunda 7 güne kadar

Polar Vantage V2 incelemesi

(Resim kredisi: Kutup)

Polar Vantage V2 incelemesi: yapı kalitesi ve ergonomi

Yeni Polar Vantage V2, önceki modeliyle ürkütücü bir şekilde aynı görünüyor: aşağı yukarı aynı boyutta, aynı düğme düzenine ve aynı menteşesiz kayış bağlantısına sahip. Bununla birlikte, Vantage V2 aslında çok daha hafiftir: Kayışla birlikte yalnızca 52 gramdır, bu da açıkçası, diğer modelden çok daha ağırdır.Koro Adımı 2ve hatta Garmin Forerunner 745, sadece sadece.


Yine de ağır bir saat değil, ama daha küçük bir bilekte hafifçe sallandığını hayal edebiliyorum. Kayışın menteşeli olmaması, muhtemelen küçük yazan kişilerin çok sıkı olmayan doğru uyumu bulmasını daha da zorlaştırıyor. Kayışın kendisi, dokunması hoş olan ve kırılmadan bükülen hoş, yumuşak silikondan yapılmıştır.

Düğme düzeni değişmedi, ancak düğmeler çok az farklı: daha büyük görünüyorlar ve çerçeveden daha az çıkıntı yapıyorlar. Alüminyum çerçeve ve kasa daha kaliteli ve 'metalik' bir his veriyor. Orijinal Vantage V biraz fazla esnek geldi ama burada durum böyle değil.

Dokunmatik ekran navigasyonu, daha iyisi veya daha kötüsü için hala mevcut. Beş düğme ve dokunmatik ekrana sahip olmak çok zor, muhtemelen Çernobil santralindeki kontrol panelini kullanmaya çalışmak kadar değil, dokunmatik ekran veya düğme kontrolüne sahip olmak kadar kolay değil.

Tek düğme artı dokunmatik ekran işlemi, aşağıdakiler için mükemmel bir şekilde çalıştı.kutup tutuşturmakoysa burada Polar biraz daha uzun süre çitin üzerinde oturmaya geri dönmüş gibi geliyor: Vantage serisi düğmeyle çalıştırılmıyor, dokunmatik ekran da değil, her ikisinin birleşimi kafa karıştırıcı bir şekilde. Her ikisini de saati çalıştırmak için kullanabileceğinizi iddia edebilirsiniz, ancak bu 'seçim paradoksunun' mükemmel bir örneğidir: Keşke Polar bu konuda benim yerime karar verseydi.

Polar Vantage V2 incelemesi

(Resim kredisi: Kutup)

Polar Vantage V2 incelemesi: özellikler ve kullanıcı arayüzü

Polar Vantage V2'yi rakiplerinden gerçekten ayıran şey, ciddi sporcular için sunduğu özellikler ve testler. Polar Grit X dış mekan saatinde ilk kez tanıtılan HeelSplitter ve FuelWise gibi bazı özellikleri içermesinin yanı sıra, V2 ayrıca birçok yeni özellik ve kendi testine sahiptir.

Geri dönen özellikler ve testler arasında fitness testini bulacaksınız - VO2 max'ı belirler -, Serene - rehberli nefes seansları - ve Ortostatik Test, ikincisi hala tam olarak anlamıyorum ama söyleyebildiklerimden iyileşmeye yardımcı oluyor . Bu testi gerçekleştirmek için uyumlu bir kalp atış hızı monitörüne ihtiyacınız olacak; Polar H10.

Vantage V2'ye özel yeni testler, koşu testi, bisiklet testi ve bacak kurtarma testini içerir. Bunların hiçbiri herhangi bir harici sensör gerektirmez, aynı zamanda ilgilenen koşucular (ve bisikletçiler) için bir sürü faydalı veri sağlar. Bilginize, sadece koşu testini ve bacak kurtarma testini denedim, ancak bu ikisi bile birlikte çalışmam için fazlasıyla yeterli bilgi sağladı.

Vantage V'de bulunan koşu gücü ölçümünün yerini alan koşu testi, artık ayak uyduramayana kadar sürekli artan bir tempoda koşmanızı gerektirir. Saat türü, hedef hıza kıyasla çok yavaş veya hızlı koştuğunuzda 'sesli ipuçları' (bipler) sağlayarak süreç boyunca size rehberlik eder, ancak test sırasında çoğu zaman saate baktım. .

Yine de sonuçlar tamamen çabaya değer. Maksimum aerobik gücünüzü (MAP), maksimum aerobik hızınızı (MAS) ve maksimum oksijen alımınızı (VO2max) ve ayrıca test sırasında hangi noktada hangi enerji kaynağını kullandığınızı ve tabii ki kalp atış hızınızı artı kardiyoyu öğreneceksiniz. ve kas yükü. Bu testi kullanarak, Garmin'in laktat eşiği testine benzer şekilde, saatte kalp atış hızı bölgelerinizi de güncelleyebilirsiniz.

En sevdiğim test kesinlikle bacak kurtarma testidir. Bu, üç kez zıplamanızı gerektirir ve bacak kaslarınızın antrenmandan sonra nasıl iyileştiğini görmenize yardımcı olur. Ama gerçekten, bunu yapmak çok eğlenceli, ama etrafta zıplamaya başlamadan önce üstünüzde yeterli boşluk olduğundan emin olun.

Polar Vantage V2 incelemesi: Polar Flow web uygulaması

(İmaj kredisi: Gelecek)

Polar Vantage V2 incelemesi: aktivite takibi ve hassasiyet

Üst düzey bir çok sporlu saatten bekleyeceğiniz gibi Polar Vantage V2, kutudan çıkar çıkmaz saatte hazır bulunan milyarlarca spor moduna sahiptir. Aslında saatte 20 spor modunu 'yalnızca' saklayabilirsiniz, ancak bunlar Polar Flow uygulamasında (Spor Profilleri seçeneği) içeri ve dışarı değiştirilebilir.

Polar Flow'un kendisi hala en sevdiğim koşu uygulamam değil, ancak bu kadar çok veriyi bu kadar küçük bir ekranda çekici bir şekilde birleştirmenin son derece zor olduğunu takdir ediyorum. Çalışan diğer tüm uygulamalardan farklı olarak, verileri daha anlaşılır bir şekilde düzenlediği için Polar akış web uygulamasının kullanılması önerilir.

Polar Vantage V2, hem kalp atış hızını hem de küresel konumu takip etme konusunda harika bir iş çıkarıyor. Farklı cilt tiplerinde nabzı doğru bir şekilde algılamak için farklı renkli ledler içeren en yeni Polar Precision Prime optik kalp atış hızı sensörünü ve saatin yalnızca saat bileğe doğru şekilde oturduğunda kalp atış hızını okumasını sağlamak için dört 'cilt teması' sensörünü kullanır.

Kalp atış hızı okumalarını genel olarak doğru buldum ve maks/dk kalp atış hızı okumalarında da büyük artışlar olmadı; Bilekte doğru konumda olmadığında saatin kalp atış hızını okumaya çalışmadığına dair iyi bir işaret. İlginç bir şekilde, bazı kuvvet egzersiz seansları için Polar Verity Sense'i test ediyordum ve VS ve V2'den gelen kalp atış hızı okuması, VS farklı bir optik sensör kullanmasına rağmen, büyük ölçüde değil, önemli ölçüde farklıydı.

Vantage V2'deki varsayılan küresel konumlandırma sistemi benim için iyi çalışan GPS+GLONASS'tır. Yukarıdaki kırpılmış haritadan da görebileceğiniz gibi, saat izleyici rotamı güzelce ve hatta arabalardan kaçınmak için yoldan çıktığımda not aldı. Çoğu zaman, V2 yolun hangi tarafında koştuğumu bile söyleyebilirdi.

Polar Vantage V2 incelemesi

(Resim kredisi: Kutup)

Polar Vantage V2 incelemesi: karar

Polar Vantage V2 hakkında ne kadar çok düşünürsem, özelliklerini o kadar çok takdir ediyorum. Yerleşik müzik depolama ve hatta NFC gibi birinci sınıf bir koşu saatinde görmeyi beklediğiniz bazı daha rahat özelliklerden yoksun olabilir, ancak gerçeği söylemek gerekirse, Vantage V2 hardcore kalabalık için ve onlar olabilir Zaten bu pis, sıradan saçmalıkları o kadar da umursamıyorum.

Polar Vantage V2 birçok kaliteye sahip bir saattir. Yapı kalitesi mükemmeldir ve kesinlikle orijinal Vantage V'den bir adım öndedir. Ciddi koşucular ve bisikletçilerin formlarını iyileştirmeleri ve yarışlara daha verimli bir şekilde hazırlanmaları için çok sayıda faydalı test ve veriye sahiptir. Daha da iyisi, Vantage V2 tarafından sağlanan testlerin ve verilerin çoğu başka yerde bulunamıyor, bu da onu bilgiye susamış sporcular için daha çekici hale getiriyor.

Kullanıcı arayüzünde ve özellikle navigasyonda bazı iyileştirmeler görmek harika olurdu. Ekran Vantage V'de bulunandan biraz daha duyarlı olmasına rağmen dokunmatik kontroller hala biraz gecikiyor. Polar'ın Garmin'de yüzlerce saat varken Vantage V2 için dört saat yüzü arasından seçim yapma yeteneğiyle övünmesini komik buluyorum. binlerce saat yüzü olmasa da tüm saatlerinde kullanılabilir.

Polar Vantage V2'yi atletik performansını bir üst düzeye çıkarmak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ederim: Bu kadar çok veri sağlayan bileğe takılan pek çok giyilebilir cihaz yoktur.

Daha da fazla veri için nedenNURVV koşu tabanlıkkuruluma, hatta belkiSupersapiens glikoz monitörü? Delirmek.

Garmin Öncüsü 745

(İmaj kredisi: Garmin)

Polar Vantage V2 incelemesi: ayrıca düşünün

NSGarmin Öncüsü 745Vantage V2'den biraz daha ucuzdur ve tüm testleri geçmemiştir ancak yine de triatletlere yönelik süper yetkin çoklu spor saatidir. Vantage V2'den biraz daha hafiftir ancak aynı (çok etkileyici olmayan) pil ömrüne sahiptir.

almayı da düşünebilirsiniz.Polar Vantage VV2'den 140 $ / 125 £ daha ucuz ve gemide yeni testlerin hiçbiri yok. Bilekteki koşu gücünü ölçer ve gemide bir sürü kurtarma ve antrenman yükü özelliğinin yanı sıra çok yetkin Precision Prime HR sensörüne sahiptir.

Bugünün en iyi koşu saati fırsatları POLAR Vantage V2 - Premium... Polar Vantage V2 Amazon $499,95 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli fiyatVantage V HR Polar Vantage V Backcountry.com 499,95 $ 374.96 $ Görünüm Tüm fiyatları görİndirimli Fiyat POLAR Vantage M Fitness Saati... Polar Vantage M Amazon $279,95 $213,73 GörüntüleTüm fiyatları görGarmin Öncüsü 745, GPS... Garmin Öncüsü 745 Amazon 489,95 Dolar GörüntüleTüm fiyatları görGarmin Öncüsü 945,... Garmin Öncüsü 945 Amazon 599,99 $ GörüntüleTüm fiyatları görCOROS PACE 2 Premium GPS ... Coros Pace 2 Amazon $ 199,99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat SUUNTO - 7 Powered by Google... Suunto 7 Best Buy $399 $361.99 GörüntüleTüm fiyatları görGarmin Öncüsü 245, GPS... Garmin Öncüsü 245 Amazon 239,99 $ GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz