Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Portable Jump Starter vs Jumper Leads hangisi en iyisi?

Portable Jump Starter vs Jumper Leads hangisi en iyisi?

Yıllarca, bitmiş bir araba aküsünün cevabı, onu başka bir araca aktarma kabloları kullanarak bağlamaktı. Ancak, bu yine de istenen etkiyi yaratsa ve kablolar her iki araca da doğru şekilde takıldığından çalışması muhtemel olsa da, portatif takviyeli marş motoru, bitmiş bir pili hayata döndürmenin basit, daha güvenli ve daha kolay bir yolu olarak kabul edilir.


Bu makalede, her seçeneğin nasıl çalıştığını ve neden bunlardan birini taşımanın en iyisi olduğunu açıklayacağız.en iyi taşınabilir jumper başlatıcılararabanızın arkasında bir dizi atlama kablosu yerine.

Atlama kabloları nasıl çalışır?

Halfords Atlama Kabloları

(İmaj kredisi: Halfords)

İlk olarak, temel bilgiler. Atlama kabloları, aracınızın bitmiş aküsü ile bir donör aracın çalışan aküsü arasında bir devre oluşturarak çalışır - bu da elbette ilk etapta size yardım etmeye istekli birine ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

Takviye kablolarını kullanmak için, bir kırmızı kelepçeyi bitmiş akünüzün artı kutbuna, ardından diğer kırmızı kelepçeyi sağlıklı donör aracın artı kutbuna bağlayın. Ardından, verici aracın aküsünün eksi kutbuna siyah bir kelepçe bağlayın ve diğer siyah kelepçeyi, aküsü bitmiş araçtaki bazı çıplak metallere bağlayın.


Donör aracı beş ila 10 dakika çalıştırdıktan sonra, aracı bitmiş (ama şimdi, umarım, kısmen şarj edilmiş) akü ile çalıştırın. Ardından kabloları bağlandıkları sıranın tersi sırayla ayırın.

Bunların hepsi yeterince basit, ancak kabloları yanlış şekilde bağlayarak veya patlama veya yangına neden olma potansiyeli olan kıvılcımların oluşmasıyla hata yapmak da kolaydır. Bir şeyler ters giderse pillere ve hatta araç elektroniğine zarar vermek de mümkündür.


Taşınabilir bir atlama marş motoru nasıl çalışır?

Halfords taşınabilir atlama marş

(İmaj kredisi: Halfords)

Portatif takviyeli marş motorlarının kendi aküleri vardır ve size yardımcı olacak bir donör araca olan ihtiyacın yerini alır. Pozitif terminale ve çıplak metale yukarıda açıklandığı şekilde bağlanırlar, ancak aracınıza yeterli gücü sağlamak için kendi akülerini kullanırlar. Çalıştıktan sonra, araba kendi aküsünü her zamanki gibi şarj etmelidir.


Modern atlama marşları lityum pil kullanır ve bazı durumlarda, akıllı telefonunuzu veya dizüstü bilgisayarlarınızı şarj etmek için kullanacağınız gibi büyük bir güç bankası boyutundadır. Bazıları ayrıca geceleri dışarı çıkmanıza yardımcı olacak entegre LED fenerler ve diğer cihazları şarj etmek için USB bağlantı noktaları içerir.

Atlama kablolarının atlama kablolarına göre avantajları nelerdir?

Atlama kablolarından farklı olarak, takviyeli yolvericiler, kıvılcım çıkmasını önleyen ve kablolar yanlış bağlanmışsa akünün akım iletmesini durduran ve hasarı önleyen korumalara sahiptir.

Bazı ağır hizmet tipi atlama marşları oldukça büyük ve ağır olabilirken, birçok modern seçenek torpido gözünüze sığacak kadar küçüktür ve bir dizi atlama kablosundan daha fazla yer kaplamaz.

Takviyeli marş motorunun tek gerçek dezavantajı, pillerinin her kullanım arasında nasıl şarj edilmesi gerektiğidir ve hala dolu olduğundan emin olmak için birkaç ayda bir pili kontrol etmelisiniz. Akü zayıfsa, aküsü biterse arabanızı çalıştıramaz. Bu durumda, tekrar yola çıkmanız için atlama kablolarına ve başka bir araca ihtiyaç duyulacaktır.


Ayrıca portatif atlama yol vericilerin kablolarının oldukça kısa olma eğiliminde olduğunu da bilmelisiniz. Aküye ve bir metal parçaya aynı anda bağlanmak hala mümkün olsa da, bazıları tekrar kapatılmadan önce etkinleştirildikten sonra yalnızca 30 saniye bekleme modunda kaldığından, takviyeli marşı açmadan önce bunu yapmaya değer. , bir güvenlik önlemi olarak.

Aracınız için yeterince güçlü bir atlama marş motoru kullanmak da önemlidir. Bazı küçük marş motorları, yalnızca kapasitesi iki litreye kadar olan motorlarla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Daha büyük motorlar için daha büyük, daha güçlü ve daha pahalı bir portatif atlama marş motoruna ihtiyacınız olacak - daha küçük bir model için yaklaşık 60 £ yerine 85 £ civarında bir bütçe.

Sonuç olarak, portatif atlama marş motoru, atlama kabloları kullanmaktan daha kolay ve daha güvenli bir seçenektir ve sizinkini tekrar yola getirmek için ikinci bir araca ihtiyaç duymadan çalışır.

Şimdi satın almak için yeni bulunan bilginizi alın.en iyi atlama marşetrafında ve öğrenBir atlama marş motoru kullanarak arabanızı nasıl hızlı çalıştırırsınız.

Bunu beğendin mi?