Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Portofino 10ft şişme ayakta kullanılan kürek tahtası incelemesi: acemi SÜPERLER için en iyi seçim

Portofino 10ft şişme ayakta kullanılan kürek tahtası incelemesi: acemi SÜPERLER için en iyi seçim

Portofino 10ft şişme ayakta kürek tahtası kiti, bu popüler su sporuna başlamak için ihtiyacınız olan tüm aksesuarları içerir. Ve 299,99 £ RRP ile en uygun fiyatlı seçeneklerden biridir. Yani bugünün arasında yer almak için yeterince iyi mi?yeni başlayanlar için en iyi kürek tahtaları, yoksa bu yanlış bir ekonomiyi kurtarmak mı? Öğrenmek için birini inceledik.

Modern ayakta kürek sörfü doksanların başından beri var, ancak herkesin evde 10 fitlik bir sert tahta için yeri veya bu kadar büyük bir canavarı en sevdikleri su kütlesine taşıma yeteneği yok. Neyse ki, son birkaç yılda kaliteli şişme kürek tahtalarının mevcudiyeti, sporu çok daha erişilebilir hale getirdi. bugününen iyi şişme kürek panolarıperformans ve özellikler sunar, aynı zamanda depolama ve nakliye için yönetilebilir bir boyuta kadar paketler. Bir zamanlar oldukça niş bir uğraşı olan şeyi, şimdi oldukça popüler bir su sporu haline getirmenin anahtarı oldular.

Şişirilebilir kürek tahtaları, sert gövdeli kuzenlerinden çok daha kalın ve çok daha az sert olduğundan, Laird Hamilton'ın bir performans SUP'sinde yaptığı gibi 10 metrelik dalgalarda sörf yapmanız pek olası değildir. Bununla birlikte, pratikle, daha sert şişmelerde (örneğin,Red Paddle Co'dan MSL'ye binin). Bütçeye uygun şişme ayaklı kürek tahtaları genellikle göller, yumuşak okyanus koşulları ve yavaş akan nehirler gibi daha sakin sular için daha uygundur.

  • Kendinizi bunlardan biriyle silahlandırınen iyi dalış kıyafetlerisıcak ve kuru kalmak
  • Bir meydan okumaya hazır mısınız? Buradayeni başlayanlar için en iyi sörf tahtaları

Portofino 10ft şişme ayakta kullanılan kürek tahtası incelemesi: tasarım ve aksesuarlar

Portofino 10ft SUP incelemesi: özellikler

Kart boyutu (LxWxD):10 x 33 x 4.75'
Kurulu ağırlığı:7.8kg
Toplam ağırlık (aksesuarlar dahil):10.58kg
Maksimum ağırlık kapasitesi:120kg
Paket boyutu (LxWxD):35,4 x 15 x 7,4'
kürek:üç parçalı alüminyum


10 fit uzunluğunda ve 33 inç genişliğinde olan Portofino, sabit bir his sağlayan bol miktarda uzunluğa ve genişliğe sahiptir. Ayrıca 4,75 inç kalınlığında olup, birçok rakip 6 inçlik tahtadan biraz daha düşük ağırlık merkezi sağlar ve bu da şişirmeyi biraz daha hızlı hale getirir. Geniş bir burun ve geniş, düz kuyruk, ek stabilite için tahtanın yüzey alanını artırarak Portofino'yu daha da acemi dostu hale getirmeye yardımcı olur.

299,99 £ fiyat etiketi ile Portofino, kesinlikle piyasadaki en uygun fiyatlı şişme SUP'lerden biridir.M.Y Pointbreak ayakta kürek tahtası. Tıpkı bu model gibi, suya götürmeniz gereken tüm aksesuarlarla (kürek, pompa, ayak bileği tasması, çıkarılabilir palet ve tamir takımı) birlikte gelir ve her şey fermuarlı sırt çantasına güzelce sığar.


Diğer birçok SUP'nin aksine, Portofino bir oturma kayağına dönüştürülebilir. Ek 39,99 £ size, sırtlıklı bir koltuk, köpük dolgulu bir ayaklık ve tek kanatlı küreğinizi çift kanatlı bir versiyona dönüştüren ekstra bir bıçaktan oluşan Kayak Dönüştürme Kiti verir. Ek aksesuarlar, tahtaya dikilmiş montaj parçalarıyla takılır ve basit bir tasarıma rağmen, koltuğu ve ayak dayamasını istediğiniz yerde tutma konusunda iyi bir iş çıkarırlar ve Portofino'nun sırt çantasında kano kitini barındırmak için yeterli alan vardır.

Portofino 10ft şişme ayakta kullanılan kürek tahtası incelemesi


(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Portofino 10ft SUP incelemesi: taşınabilirlik ve kurulum

Tüm board aksesuarları dahil toplam ağırlığı ve 10 kg'ın biraz üzerindeki çantasıyla Portofino, etrafındaki daha az ağır SUP paketlerinden biridir. Çanta, kısa mesafelerde seyahat etmeyi oldukça kolaylaştıran sırt çantası tarzı omuz askıları da dahil olmak üzere bir dizi taşıma kayışına sahiptir.

Kartın kurulumu da basittir ve pompanın tek etkili çeşit olmasına rağmen (uzatırken ve pistonu bastırırken hava eklediğiniz çift eylem yerine), yalnızca birkaç dakika sürer ve çok fazla çaba gerektirmez. 15psi gerekli basınç. Çıkarılabilir 18 cm'lik kanatçık kolayca yerine kayar ve kürek suda bir kez gerekli uzunluğa ayarlanabilir. Güvertenin ortasındaki taşıma kolu, şişirilmiş tahtayı fırlatma noktanıza taşımanıza yardımcı olur.

Portofino 10ft şişme ayakta kullanılan kürek tahtası incelemesi

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Portofino 10ft şişme ayakta kullanılan kürek tahtası incelemesi: performans

Su üzerinde, Portofino'nun süper geniş güvertesi, kürek çekmek için gerçekten dengeli bir platform sağlar. EVA güverte pedleri, maksimum şişirme basıncında bile bol miktarda güvenli tutuş sağlarken, ilk başta alışması biraz zaman alan ayak altında biraz sarkma vardır. Benzer şekilde, daha pahalı tahtalarla (daha yüksek şişirme basınçlarını kaldırabilen) karşılaştırıldığında, küçük şişme çizgilerinde bile kürek çekerken Portofino'nun acemi binicilerin dengesini bozabilecek biraz tahta esnekliği hissedebilirsiniz.


Dev bir yüzen muza benzeyebilen daha ucuz tahtaların aksine, Portofino'nun damla dikişli çekirdeği (tahtanın üst ve alt yüzleri arasında uzanan naylon iplikler), ona su üzerinde verimli bir şekilde hareket etmesine yardımcı olan çok düzgün bir şekil verir.

Kürek yeterince iyi çalışsa da, bıçağı suya iterken birbirine bağlı bölümler hafifçe bükülür ve bu biraz dikkat dağıtıcı olabilir. Kayak modunda, üç parçalı çift kanatlı kürek, küreği başınızın üzerinden kaldırırken ağır tarafta bir dokunuş hisseder.

Portofino 10ft şişme ayakta kullanılan kürek tahtası incelemesi

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Portofino 10ft şişme SUP incelemesi: karar

299,99 £ fiyat etiketi ile Portofino şişme ayaklı kürek tahtası, para için iyi bir değeri temsil eder ve gölleri ve korunaklı koyları keşfetmek isteyen acemi SÜPER'ler için idealdir. Biraz can sıkıcı olsa da, kürek bölümleri arasındaki hareket bu fiyat civarındaki tahtalar için oldukça tipiktir ve SUPing'i daha ciddiye almaya karar verirseniz daha iyi bir kürek satın almanızı tavsiye ederiz.

Biraz ağır bir kürek olmasına rağmen, Portofino bir oturarak kayık olarak çok iyi çalışıyor. Kullanımı son derece kolaydır ve ayakta kürek çekmeye göre suda çok daha hızlı hareket eder, bu da onu daha az su kullananlar veya daha uzun mesafeler seyahat ederken iyi bir seçenek haline getirir.