Close

Potensic A20 Mini Drone incelemesi: Bu küçük oyuncak drone genç pilotlar için ideal

Potensic A20 Mini Drone, kompakt bir oyuncak drone'dur. Aramıza dahil edilmeye değer olup olmadığını görmek için adımlarını attık.en iyi çocuklar dronesıralama.


Oyuncak dronlar, dron pilotluğu dünyasına harika bir giriş niteliğindedir. Kurulumu kolay olmalı, basit kontrollere sahip olmalı ve pilot uçmayı kavradığında kaçınılmaz darbeleri alacak kadar sağlam olmalıdır. 250 gramın üzerindeki dronlar, sahibinin bir operatör lisansı satın almasını ve uçmak için çevrimiçi eğitim testini geçmesini gerektirirken, bunun gibi kamerası olmayan oyuncak dronlar kutudan çıkar çıkmaz özgürce kullanılabilir (ilerlemeye hazır olduğunuzda). eski, generalimize gidinen iyi droneen iyi seçimlerimiz için sıralama).

A20, Potensic'in drone serisinin en temel modelidir ve bir kameraya sahip olmayan tek modeldir - ancak biraz daha fazla para karşılığında kamera donanımlı bir sürüm alabilirsiniz (bizimPotansiyel A20W incelemesibu konuda daha fazlası için). Genellikle bir kameranın oturacağı burunda, A20'nin beyaz bir LED'i vardır - bu, uçuş sırasında drone'u yönlendirmek için yararlıdır.

Bu avuç içi boyutundaki model, eşit derecede küçük bir kontrolör (100W x 70Y x 50D) ile birlikte gelir ve bu da onu küçük eller için ideal hale getirir. Kontrolör, güzel ve pürüzsüz bir harekete sahip kontrol çubuklarına sahip, bütçeye uygun fiyatlı bir drone için güzel bir şekilde yapılmıştır. Paket ayrıca üç pil, bir USB şarj cihazı ve dört yedek rotor kanadı ile birlikte gelir. Peki pratikte nasıl bir performans sergiliyor ve piyasadaki diğer modellerle nasıl eşleşiyor? Tam Potensic A20 Mini Drone incelememiz için okumaya devam edin.

Potensic A20 mini drone incelemesi: kullanım

Potensik A20: teknik özellikler

Ağırlık:91g (pil ile)
Boyutlar:90G x 80Y x 30D (mm)
Uçuş süresi (pil başına):8.5 dakika
Uçuş mesafesi:30 metre
Piller:3
Denetleyici:Evet


A20'yi başlatmak basittir - drone ve denetleyiciyi senkronize etmek için sol kontrol çubuğunu aşağı çekip bırakın, kalkış/iniş düğmesine basın ve yükselecek ve ardından yerden yaklaşık iki metre yüksekte süzülecektir. A20, denetleyici komutlarına hızlı yanıt verir ve etkileyici bir hızla etrafta dolanır. Pilotun pozisyonuna göre yönlendirmek için dronun tepkilerini otomatik olarak değiştiren bir 'başsız' modu vardır. Örneğin, kontrol çubuğunda sola basmak, dronun hangi yöne baktığı önemli değil, her zaman sola hareket etmesini sağlar.

Kendi kendine stabilizasyonu olmayan A20'nin, iç mekanlarda bile sürüklenmesini önlemek için uçuş sırasında sürekli olarak ayarlanması gerekir. En ufak bir esinti dronun önemli bir mesafeye savrulmasına neden olabileceğinden, açık havada uçmayı önermeyiz.


Potansiyel A20 Mini Drone incelemesi

(İmaj kredisi: Potensik)

Potensic A20 mini drone incelemesi: Uçuş süresi

Drone ve kontrolör arasındaki iletişim mesafesi 30 metreyi aşıyor. Pilottan biraz daha uzaklaşıldığında, A20'nin uçması zorlaşıyor - tamamen küçük boyutu nedeniyle. Uçuş süresi 10 ila 13 dakika olarak bildirilirken, testlerde tam olarak şarj edilmiş bir pilin hiçbir zaman dokuz dakikadan fazlasını alamadık. Neyse ki A20 toplamda üç pil ile geliyor.


Potansiyel A20 Mini Drone incelemesi

(İmaj kredisi: Potensik)

Potensic A20 mini drone incelemesi: karar

Potensic A20 uçmak için çok eğlencelidir ve havada kalırken duvardaki tuhaf çarpmayı kaldırabilir. 'Başsız' uçuş modu ve küçültülmüş, kullanımı kolay kontrol cihazı, onu küçük çocuklar için ideal bir oyuncak haline getirir. Başlıca sınırlaması, açık havada uçulmaya uygun olmamasıdır. En ufak bir rüzgar nefesi onu en yakın yüksek ağaca kalıcı olarak tünemiş olarak görebileceğinden - ya da daha kötüsü - bunu riske atarak yapın.