Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Potensic Elfin vs Eachine E58 Pro: en iyi iki ucuz dron savaşıyor

Potensic Elfin vs Eachine E58 Pro: en iyi iki ucuz dron savaşıyor

Drone uzmanı Potensic, Elfin'i 2020'de piyasaya sürdü.Potensik Elfin drone incelemesi, benzer bir görünümü paylaşıyor ve neredeyse şu anki fiyatımız kadar maliyeti var.en ucuz drone, NSRyze tello. Aynı yıl lansmanı, orijinal Eachine E58'in yükseltilmiş bir versiyonu olan Eachine E58 Pro idi. Ancak Eachine modeli Tello ile aynı oyuncak drone kategorisinde sınıflandırılırken, yaklaşık 25 £ daha ucuza mal oluyor ve çok daha yetenekli olanın mini bir versiyonuna çok benziyor.DJI Mavic Pro.


Peki bu iki oyuncak dron birbirine karşı nasıl adil oluyor? Evet, Elfin birkaç sterlin daha pahalı, ancak ekstra harcamaya değer mi yoksa Eachine E58 Pro para için daha iyi bir değeri temsil ediyor mu? (Daha ciddi bir modele biraz daha fazla harcamak için pazardaysanız,en iyi dronlarcivarında veya çok basit bir şey içinen iyi çocuk dronları.)

Bununla birlikte, pazarlık drone savaşımıza girmeden önce, 2021'de yürürlüğe giren kurallar, Birleşik Krallık'ta herhangi bir kamera donanımlı drone'u açık havada uçurmadan önce bir Operatör Kimliği almanız gerektiği anlamına gelir. daha fazla bilgi bulacaksınızdrone düzenlemeleriaçıklayıcı ve bir kimlik satın almak için,CAA web sitesine gidin.

Potensic Elfin vs Eachine E58 Pro: tasarım ve özellikler

Elfin, iki dronun daha küçüğüdür, 200L x 190W x 40D (mm) ölçülerinde ve 95g ağırlığındadır. Her ikisi de plastikten yapılmıştır, ancak E58 Pro'nun yapı kalitesi yeterince iyi hissettirirken, Elfin kesinlikle ikisinin daha sağlam görünüyor. E58 Pro, 255L x 220W x 50D (mm) ölçülerinde ve 96g ağırlığındadır. Her iki drone da, paketlendiğinde boyutlarını büyük ölçüde azaltan katlanabilir kollara sahiptir.

Her modelde bulunan kamera konumu, uçağın burnuna konumlandırılmış. E58 Pro daha fazla ayara izin verse de, kameraların POV'si, drone'ların ileri veya aşağısı arasında manuel olarak ayarlanabilir. E58 Pro ayrıca, uçağın ön tarafında, oldukça fazla miktarda ışık yayan ve drone'u belli bir mesafeden yönlendirmeye yardımcı olan ikiz LED ışıklara sahiptir.


Her iki model de kontrolörler, yedek piller, yedek bıçaklar ve çıkarılabilir pervane korumaları ile birlikte gelir. Ayrıca, dronların lenslerinden bir görünüm elde etmek ve doğrudan telefonunuza kaydedilen video ve fotoğrafları kaydetmek için indirmeniz gereken ücretsiz telefon uygulaması aracılığıyla da uçabilirler.

Kazanan: Potensik Elfin


Potensik Elfin

Potensik Elfin


(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Potensic Elfin vs Eachine E58 Pro: uçuş ve stabilite

Elfin, içeride veya dışarıda sıfır rüzgardayken sabit bir şekilde yerinde durma konusunda iyi bir iş çıkarır. Tek bir noktada kalmasına yardımcı olmak için alt tarafında, aşağıdaki zemini okuyan ve gerektiği gibi ayarlamalar yapan küçük bir kamera bulunur. Bu teknoloji ayrıca Elfin'in hareket ederken daha hassas hareketler yapmasına yardımcı olur ve bu da uçmayı kolaylaştırır.

E58 Pro bir 'irtifa tutma' sistemine sahip olmasına ve oldukça düz kalmasına rağmen, içeride bile konumundan kayma eğiliminde olduğundan pilot tarafından düzenli olarak ayarlanması gerekir. Drone ayrıca yön değişikliklerine Elfin'den daha yavaş tepki veriyor, çünkü momentum onun için daha büyük bir sorun gibi görünüyor - bu, E58 Pro daha hızlı uçtuğunda güçlendiriliyor.

Her iki drone da üç pervane kanat hızına sahip ve en hızlı ayarlarında havada etkileyici bir hızla hareket edebiliyor. Flipside, her ikisinin de hızda kontrol edilmesinin çok daha zor olmasıdır.

Dış mekanda, her iki model de aynı sorundan (bu, test ettiğimiz tüm 250g altı dronların bir eksikliğidir) engelleniyor ve en ufak bir rüzgar ipucunda bile çok kötü idare ediyor. Daha büyük rüzgarlar, daha pahalı modellerin hedef arama yeteneklerinden yoksun olan, bir daha asla görülmemelerine neden olabilecek, uzaklara taşındıklarını görebilir.


Kazanan: Potensik Elfin

Potensic Elfin vs Eachine E58 Pro: video ve fotoğraflar

E58 Pro'nun video çözünürlüğü 1080P'dir ve Elfin'deki düşük kaliteli 720P kameradan biraz daha iyi görünüyor. Ama gerçekte, her iki drone'dan da video çıkışı harika değil. Önde gelen oyuncak dronun nispeten pürüzsüz, yazılımla stabilize edilmiş görüntüleri karşılaştırıldığında,Ryze tello, testteki her iki model de sonuçlar havada hareket ederken titrek üretir.

Elfin, fotoğraf çekerken E58 Pro'nun 1080P çözünürlüğüyle eşleşebilir, ancak Eachine modeli daha derin renkler ve daha çeşitli tonlarla fotoğraflar çekebilir.

Kazanan: Eachine E58 Pro

Everyine E58 Pro

Everyine E58 Pro

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Potensic Elfin vs Eachine E58 Pro: fiyat ve karar

Elfin, RRP'leri sırasıyla 89,99 £ ve 65,99 £ ile E58 Pro'dan biraz daha pahalı. Ancak E58 Pro, para için iyi bir değeri temsil ederken ve (hemen hemen) kamera savaşını kazanırken, en önemlisi, Elfin havadaki en iyi performansa sahip ve daha sağlam bir yapıya sahip.

GENEL KAZANAN: Potensik Elfin