Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • PowerBlock Sport 2.4 Ayarlanabilir Dambıl incelemesi: iyi dengelenmiş ve kullanımı kolay ayarlanabilir bir dambıl

PowerBlock Sport 2.4 Ayarlanabilir Dambıl incelemesi: iyi dengelenmiş ve kullanımı kolay ayarlanabilir bir dambıl

PowerBlock Sport 24 fırsatlarıPowerBlock Spor 24... DICK'S Spor Malzemeleri 169,99 $ GörünümPowerBlock Sport 24... Amazon Prime 258$ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.PowerBlock Sport 2.4 Ayarlanabilir Dambıl incelemesi

PowerBlock Sport 2.4 Ayarlanabilir Dambıl bir cümleyle inceleme: Biraz tuhaf görünseler bile, evde kuvvet antrenmanına yeni başlayanlar için harika bir Bowflex rakibi.


ile kuvvet antrenmanıen iyi haltertonlamanın harika bir yoludur,kas yapmakveyağ yakmak. Bununla birlikte, oldukça hacimlidirler ve çeşitli egzersizler yapmak için iyi bir ağırlık dağılımını barındırmak için yeterli miktarda alana ihtiyaç duyarlar. Peki ya tam, ticari bir spor salonu tarzı ağırlık askısı için yeterli alanınız yoksa?

Burada bir çift ayarlanabilir dambıl devreye girer ve PowerBlock Sport 2.4, sekiz adede kadar dambıl setini hızlı ayarlanabilen bir sistemle değiştirmeye sağlam bir yanıttır. Bu durumda sistem, PowerBlock Sport 2.4'ün yanından kayan bir manyetik polipropilen seçici pim ile seçilen katı çelik 'yığınlar' etrafında döner.

25 cm uzunluğunda ve 14 cm genişliğinde olan Sport 2.4, PowerBlock'un şu anda sunduğu en kompakt ağırlık setidir ve sonuç olarak ek kitlerle genişletilemez. Bunun yerine, bu şık küçük sayılar yaklaşık 2,25 kg'lık artışlarla 1,5 kg ila 11 kg sunar (aslında ABD pazarı içindir, bu nedenle ağırlık, rahatsız edici olan pound cinsinden listelenmiştir).

PowerBlock Sport 2.4 Ayarlanabilir Dambıl incelemesi: fiyat ve bulunabilirlik

PowerBlock Sport 2.4 Ayarlanabilir Dambıl, şu anda aşağıdaki gibi üçüncü taraf perakendecilerden satın alınabilir:ter bandı.comtavsiye edilen perakende satış fiyatı 199,99 £.


PowerBlock Sport 2.4 Ayarlanabilir Dambıl incelemesi

(İmaj kredisi: Leon Poultney)

PowerBlock Sport 2.4 Ayarlanabilir Dambıl incelemesi: nasıl çalışır?

için mükemmelHIIT (yüksek yoğunluklu interval antrenmanı)Ağırlıklar ve egzersizler arasında geçiş yapmanın sık olduğu veya düşme setlerini cezalandırdığı durumlarda, ayarlanabilir bir dambıl, çok sayıda dambıl seçimine gerek kalmadan hızlı ve kolay ağırlık ayarlamasına izin verir.


Geleneksel kauçuk veya çelik halterler gibi görünmeyebilirler - hatta seçmek için çevirB'den ayarlanabilir dambılowflex ve Erkek Fitness- ama aslında elde şaşırtıcı derecede iyi hissediyorlar, istikrarlı bir tutuş sunuyorlar ve yalancı preslerden pazı buklelerine ve ötesine kadar çeşitli kuvvet egzersizleri yapmak için yeterince kompakt olduklarını kanıtlıyorlar.

Ancak PowerBlock Sport 2.4 günlük egzersiz rutinine nasıl uyar ve gerçekten standart bir dambılın yerini alabilir mi? Kettle'ı çalıştırın, proteinli bir atıştırmalık alın ve PowerBlock Sport 2.4 incelemesinin geri kalanını okuyun.


PowerBlock Sport 2.4 Ayarlanabilir Dambıl incelemesi

(İmaj kredisi: Leon Poultney)

PowerBlock Sport 2.4 Ayarlanabilir Dambıl incelemesi: tasarım ve yapım

Powerblock Sport 2.4 çok, erm, bloklu. Esasen, birisi bir ayakkabı kutusuna beton dökmüş ve birkaç çelik kulp (plastik kapaklı) eklemiş gibi görünüyor, ancak bundan biraz daha karmaşıklar.

Esasen, çelik ağırlık yığınları, buff, pazı yapan Rus Bebekleri gibi birbirinin içine oturur ve yanlardaki güçlendirilmiş raylardan birine plastik bir seçici pimi kaydırarak uygun ağırlığı seçmek size, egzersizciye kalmıştır. Kolayca, bunlar renk kodludur, böylece görsel bir ipucu ile ağırlıkları çabucak tanırsınız.

Bu, “çevirerek seç” gibi modellerErkek Fitness Ayarlanabilir DambılTest ettim, ancak mekanizmaya alıştıktan sonra hala hızlı bir ağırlık ayarı sunuyor.


Çelik konstrüksiyon nedeniyle, ağırlık yığınları kullanım sırasında yalnızca hafif bir çıngırak yayarak, hepsi de iyi inşa edilmiş ve sağlam hissediyor. İnanın bana, kullandığım diğer ayarlanabilir dambıllardan bazıları harika bir raket yapıyor ve bunlara kıyasla oldukça sessizler, ancak daha fazla istifleme kitinin dahil olduğu daha ağır modellerden bazılarını seçerseniz bu daha da kötüleşebilir.

Bunun da ötesinde, üretan kaplı kulplar biraz ucuz hissettiriyor ve elde özellikle hoş değil (tırtıllı çelik daha iyi olurdu), plastik seçici pim de dayanıksız. Bununla birlikte, PowerBlock, pimin neredeyse 230 kg'ı kaldırabileceğini iddia ediyor, bu yüzden belki de göründüğünden daha sert.

Daha önce de belirtildiği gibi, bunlar satın alabileceğiniz en kompakt Powerblock ayarlanabilir dambıllardır, ancak yine de büyük yanları vardır. Sadece 11 kg kütle sunduğu düşünüldüğünde, elde oldukça hacimli hissediyorlar ve daha ağır birimlerin kesinlikle büyük hissetmeleri gerektiğine inanmamı sağlıyor.

PowerBlock Sport 2.4 Ayarlanabilir Dambıl incelemesi

(İmaj kredisi: Leon Poultney)

PowerBlock Sport 2.4 Ayarlanabilir Dambıl incelemesi: performans

Birkaç haftalık kullanımdan ve sayısız cezalandırmadan sonraCrossFit tarzı antrenmanlarağırlıklı egzersizleri ve kullanımını içerenKürek çekme makineleri,egzersiz bisikletlerivehava bisikletleri, Powerblock Sport 2.4, normal ev tabanlı güç geliştirme ve kardiyo seanslarıma hızla entegre oldu.

Kuşkusuz, 11 kg, ağız kavgası ve pres gibi daha büyük hareketlerde iyi bir ilerleme sağlamak için yeterince ağır değil, ancak ağırlıkları daha yüksek tekrarlı veya yavaş tempolu oturumlara dahil etmek, yanan kaslar ve ağrıyan uzuvlar şeklinde katı ödüller topladı. ya da daha sonra.

Seçici pimin uçlarını istediğiniz ağırlığın rayıyla aynı hizaya getirmeniz gerektiğinden, ağırlık seçiminde ustalaşmak ilk başta biraz zor oldu. Aksi takdirde, yanlışlıkla kısmen bir ağırlık seçmek ve istenen ağırlık bağlanmadan iç kısmın dışarı kaymasını sağlamak kolaydır.

Bu, daha fazla yığın (dolayısıyla daha fazla ağırlık) seçildiğinde daha yaygındır, ancak hızla değişen bir ağırlık yöntemi bulmak uzun sürmez. Elverişli bir şekilde, seçici pimin düşmesini önleyen ve aynı zamanda eşyaların yerine oturmasına yardımcı olan elastik bir halka vardır.

Görünüşüne rağmen, gömme tutamak ile yaşamak kolaydır ve bol miktarda bilek hareketliliği sağlar, bu nedenle dambıl temizleme ve buklelerle pres veya hamle hareketleri gibi karmaşık bileşik hareketler yapmak mümkündür.

(İmaj kredisi: Leon Poultney)

Bununla birlikte, sadece tek bir tutuş stili sunarlar, bu da bir ezme tutuşunu (sapın etrafında iki el) benimsemeyi zorlaştırır, ayrıca goblet sumo squat ve benzerlerini yaparken geleneksel bir dambılın 'zil' öğesini kavrayamazsınız.

Kuşkusuz, bunlar oldukça niş hareketlerdir ve bir spor salonuna (açtıklarında) erişmeniz veya mevcut bir dambıl koleksiyonunuzla övünme ihtimaliniz yüksek, bir rutine ezilme kavrama presleri veya süper ağır sumo ağız kavgası atıyorsunuz.

Her şeyden önce, çoğu insanın aradığı ağırlıkları değiştirmek hızlı ve nispeten kolaydır ve çok fazla yer kaplamazlar. Bunları kolayca bir yatağın altına itebilir veya kullanmadığınız zamanlarda bir kanepenin arkasına asabilirsiniz.

Sevdiğim ve Bowflex ve Men's Fitness rakiplerinden çok daha iyi olduğunu düşündüğüm bir unsur, ağırlık plakalarının kendi plastik tepsilerine ihtiyaç duymamasıdır. Yukarıda bahsedilen rakiplerle, ağırlık plakalarını her yere uçmadan değiştirebilmek istiyorsanız, önce dambılları (maksimum ağırlık seçili) ve ardından plastik tepsiyi yerine oturtmanız gerekir.

Burada, sadece en ağır ağırlığı seçme ve tüm üniteyi yerine taşıma durumu söz konusudur. alternatif olarak, daha ağır olan yığınları antrenman istasyonunun yakınında, bunları gerektiren (örneğin, zemin bench press veya squat) bırakabilir ve daha hafif yığınları curling ve diğer daha zor egzersizler için kulplu tutabilirsiniz.

PowerBlock Sport 2.4 Ayarlanabilir Dambıl incelemesi: karar

Kullanımı geleneksel halterler kadar zevkli veya çok yönlü olmasa da, evden daha zinde olmak, kas yapmak veya yağ yakmak isteyen çoğu insan için ayarlanabilir bir dambıl setinin ne kadar yararlı olduğu konusunda hiçbir şüphe yok. Eşsiz istifleme sistemi ile üniteler tam doluyken bile dengeli hissederler. Gömme kulplar, çeşitli egzersizler için bol hareket aralığı sağlar.

Powerblock Sport 2.4 çok az yer kaplar, onları saklamayı gerçekten kolaylaştırır ve tekli dambıllarla dolu bir rafa veya kuleye ihtiyaç duymadan iyi bir ağırlık dağılımı elde etmenin çok uygun fiyatlı bir yolunu sunar. Bir stand veya raf ile 1-10 kg'lık bir çift set satın almanın yaklaşık yarısı kadardır ve alanın bir kısmını gerektirir.

Ağırlık yığınını ayarlamak veya değiştirmek zahmetli olabilir, ancak mekanizmalarına daha fazla uyum sağladıkça daha hızlı ve daha sorunsuz hale gelir. Onları düşürmenizi tavsiye etmem.

PB'leri vurmak isteyenler veGerçektenBu ürünlerde tırtıllı çelik kulp ve 40 kg'a kadar taşıma kapasitesi olan çeşitli genişletme kitleri bulunduğundan, toplu olarak Pro Serisi veya USA Elite Serisi gibi diğer PowerBlock ürünlerine bakmak isteyebilirler. Powerblock seçenekleriniz konusunda daha ciddi olmaya başladığınızda, fiyatın hızla yükselmeye başladığı konusunda uyarınız.

PowerBlock Sport 2.4 Ayarlanabilir Dambıl incelemesi: ayrıca düşünün

Ağırlaşmak için daha fazla harcamaktan memnunsanız,Bowflex SelectTech 1090i Ayarlanabilir Dambıl, bazen 'Dambelllerin Rolls Royce'u olarak da adlandırılır. Bowflex'in bu etli çanları, standart büyük bir dambıldan biraz daha büyük bir ayak izine sahip bir üründe 4 kg ila 41 kg arasında olağanüstü bir yayılım sunar.

Ağırlaşmak istiyor ancak bir Bowflex'te yapacağınız kadar harcamak istemiyorsanız, şunları göz önünde bulundurun:MuscleSquad 32.5kg Ayarlanabilir Dambıl. MuscleSquad'ın canavar dambıl şaşırtıcı derecede az yer kaplar, ancak ilerleme ve 'ağır gitmek' için çok yer bırakır.

Bu bir eğri topu gibi gelebilir, ancak birhalter? NSCurl Bar ile Bowflex SelectTech 2080 Halterinanılmaz çok yönlülük ve ilerleme için birçok fırsat sunuyor, ancak bir milyon depolamaya gerek yokağırlık plakalarıoturma odanızda.

Fiyatlar - PowerBlock Sport 24:▼