Close
  • Ana
  • /
  • Dış Mekan Teknolojisi
  • /
  • PowerVision PowerEgg X Sihirbazı incelemesi: su üstünde ve üzerinde kullanım için en iyi drone'umuz

PowerVision PowerEgg X Sihirbazı incelemesi: su üstünde ve üzerinde kullanım için en iyi drone'umuz

Şu anda gökyüzündeki en güzel ve en çok yönlü drone olan mükemmel PowerVision PowerEgg X Sihirbaz Sürümü incelememize hoş geldiniz. PowerVision, insansız hava araçlarından su altı denizaltılarına ve balık buluculara kadar benzersiz bir dizi uzaktan kumandalı araçta uzmanlaşmış, son derece yenilikçi bir şirkettir.


PowerVision, asla kazanamayacağı bir savaş olan güçlü DJI ile rekabet etmeye çalışmak yerine, bunun yerine farklı bir rotaya yönelmeyi ve son derece çok yönlü bir tüketici drone'u sağlamayı seçti. Ön engellerden kaçınma ve eve dönüş, beni takip et, yörünge ve zaman atlamalı gibi otonom uçuş modları dahil olmak üzere modern bir drone'dan beklenen hava görevlerinin çoğunu gerçekleştirir. Bununla birlikte, elde tutulan stabilize bir kameraya ve hareket izleme özelliğine sahip tripoda monte bir video kaydediciye dönüşerek iki aşama daha ileri gider. Ama belki de hepsinden önemlisi, buen iyi dronesu üzerinde veya çevresinde kullanım için – suya inip kalkabilen az sayıdaki modelden biridir.

Yüzeyin altında biraz daha derine inmek ister misiniz? Tam PowerVision PowerEgg X Sihirbazı drone incelememiz için okumaya devam edin.

PowerVision PowerEgg X Sihirbazı incelemesi: tasarım ve özellikler

PowerVision PowerEgg X Sihirbazı incelemesi(Resim kredisi: PowerVision)

Piyasada bunun gibi başka bir drone yok. Gerçekten de, PowerEgg X sadece bu yazarın gördüğü en iyi görünümlü drone değil, aynı zamanda açık ara en çok yönlü olanıdır.

Taşıma konfigürasyonunda, PowerEgg X, görünür dikişleri olmayan parlak bir devekuşu yumurtası gibi görünür ve yaklaşık olarak bir tane kadar büyüktür (522 g ağırlığındadır). DJI'nin Mavic serisi kadar taşınabilir olmasa da ortalama bir sırt çantası için yeterince küçük.

Drone modunda kullanmak için, kamerayı, yalpalamayı ve katlanır ayakların takılacağı iki bağlantı noktasını ortaya çıkarmak için muhafazanın alt yarısını dikkatlice çekin. Şimdi kalın el kumandasını alın, iOS veya Android telefonunuzu takın, iyi tasarlanmış Vision+ 2 uygulamasını başlatın ve uçun.


PowerVision PowerEgg X Sihirbazı incelemesi

PowerVision PowerEgg X, kolayca sabitlenmiş bir el kamerasına dönüşür

(Resim kredisi: PowerVision)

Elle tutulan yer tabanlı çekim yapmak ister misiniz? Bu drone ile sorun değil, çünkü yalnızca el kayışını ekleyerek veya ürünle birlikte verilen mini tripoda monte ederek otomatik yüz tanıma özelliğine sahip, kuşkusuz büyük ve hantal bir şekilde stabilize edilmiş bir 'SteadiCam' kameraya dönüşüyor. Elbette, elde tutulan moddaki mekanik üç eksenli gimbal, DJI Osmo serisi kadar sabit değil, ancak kullanıcı nasıl hareket ettiğine dikkat ederse, kabul edilebilir derecede pürüzsüz, titreşimsiz görüntüler oluşturmak için yeterince iyi. etrafında. İpucu: Yürürken işin sırrı, kolunuzu olabildiğince sabit tutmak ve bir tür kambur pozisyonda kısa adımlarla yürümektir. Evet, altta bir havucunuz varmış gibi görüneceksiniz, ancak bu duruş, herhangi bir stabilize kamerayı başarıyla kullanmanın bir parçasıdır.

PowerVision PowerEgg X Sihirbazı incelemesi


Yüzdürme sistemini takın ve su üzerinde uçma korkusuna elveda sallayın

(Resim kredisi: PowerVision)

Şimdi, herhangi bir drone pilotunun size söyleyeceği gibi, su üzerinde uçmak için genellikle Venüs büyüklüğünde toplar gerekir. Ne de olsa, bir drone'u su üzerinde kaybetmek her pilotun en kötü kabusudur ve bunun olabilmesi için kuş çarpması, motor arızası, pilin bitmesi, şiddetli yağmur veya yüksek rüzgar hızı gibi birçok neden vardır. Bu Sihirbaz versiyonu, drone'ların Kutsal Kase'sidir, çünkü iki sağlam kayışlı şamandıra ve tüm vücudu ve kamerayı koruyan tamamen su geçirmez bir muhafaza ile birlikte gelir. Aynı zamanda, daha kötüsü olursa ve drone gökten düşerse, bir örs gibi dibe batmak yerine sadece yüzer halde kalacağı anlamına gelir.

Tabii ki, videografi amacıyla kullanıldığında, kameranın bazı ince video sapmaları yaratan şeffaf plastik bir kubbeden çekim yapması gerekecek, ancak yüzebilir bir drone'a sahip olmanın ekstra güvencesi, burnunu çekmemesi gereken bir şey. Bir başka parlak şey de, bu drone'nun sakin sulara inip kalkabilmesi ve rüzgar hızı izin verdiği ölçüde hem yağmurda hem de karda uçabilmesidir.

Dahası, yukarıda uçarken yer seviyesinden de ses kaydedebilir; başka hiçbir dronun yapamayacağı bir şey. SyncVoice, son videonuzun tamamen sessiz olmaması için ortam gürültüsünü almak için telefonunuzun mikrofonunu kullanır. Videolarınızı hiç düzenlemezseniz, bu özellik sizin için bir bonus olabilir.

PowerVision PowerEgg X Sihirbazı incelemesi: kamera performansı

PowerVision Power Egg X Sihirbazı incelemesi

PowerVision PowerEgg X'in kamerası ve üç eksenli gimbal, keskin ve sabit video sağlar

(Resim kredisi: PowerVision)

Bir video ve fotoğraf drone, yalnızca taşıdığı kamera kadar iyidir. Bu, saniyede 60 kareye kadar 4K, 120 fps'ye kadar 1080p ve 240 fps'ye kadar 720 çekim yapabilen 1/2,8 inç CMOS sensörlü sabit odaklı 12 megapiksel kamera ile birlikte geliyor. Bununla birlikte, ürettiği görüntüler inkar edilemez derecede çok iyi olsa da, hala DJI tarafından belirlenen kritere tam olarak uymuyor. Görüntünün ortası son derece keskin olsa da, yüksek irtifalardan yaprakları videoya çekerken en belirgin hale gelen çerçevenin kenarlarında biraz yumuşama var. Bununla birlikte, daha düşük irtifalardan çekilen video çok daha keskin görünüyor ve aynı şey, genellikle mükemmel olan 12 MP'lik fotoğraflar için de geçerli.

Dürüst olmak gerekirse, bir telefonda veya tablette görüntülendiğinde bu küçük sorunları gerçekten fark etmeyeceksiniz, ancak 5K 27 inç iMac'te görebilirsiniz. Her neyse, bu, özellikle diğer tüm işlevleri göz önünde bulundurulduğunda, hiçbir şekilde bir anlaşma bozucu değildir.

  • Sizin için doğru drone nasıl satın alınır

PowerVision PowerEgg X Sihirbazı incelemesi: kontrol sistemi

PowerVision Power Egg X Sihirbazı incelemesi

PowerVision PowerEgg X Sihirbazı sürümüyle elde ettiğiniz şey

(Resim kredisi: PowerVision)

PowerEgg X, çok önemli telefon için mükemmel bir montaj sistemine sahip hantal ama rahat bir el kumandası ile birlikte gelir; bu, drone'nun kamerasının gördüklerini görüntüleme portalınızdır.

Bir DJI'nin drone'a özgü uygulamaları ile aynı ligde olmasa da, PowerVision'ın Vision+2'si (Android ve iOS) yine de çok iyi düşünülmüş ve kullanımı nispeten kolaydır. Yukarıda bahsedildiği gibi, uygulama, otomatik eve dönüş (drone tamamen kendi başına kalktığı yere döner), beni takip et (drone konuya kilitlenir ve onu takip eder) dahil olmak üzere küçük bir çeşitlilikte özerk modlar sunar. , yörünge (drone uçar ve konunun etrafında mükemmel bir daire çizer) ve zaman atlamalı (drone bir dizi durağan görüntü çeker ve hızlı hareket eden bir video oluşturmak için hepsini otomatik olarak birleştirir).

PowerVision PowerEgg X Sihirbazı incelemesi: uçuş performansı

PowerEgg X, test ettiğimiz DJI dronlarının çoğu gibi uçuşta stabildir ve havada 30 dakikaya kadar kalır, bu da mükemmeldir. En yüksek hızı 40mph'dir ve görüntü aktarım aralığı övgüye değer bir 3,7 mildir. Ayrıca gerçekten mükemmel olan 22mph'ye kadar rüzgar hızlarında güvenle uçabilir.

İçinizin daha rahat etmesi için PowerEgg X ayrıca öne ve aşağıya bakan engellerden kaçınma ile donatılmıştır. 19 metreye kadar uzaktaki bir nesneden olan mesafeyi ölçmek için ön sensörü kullanır ve yaklaştığında frenleri çeker. Hassas iniş için drone'nun GPS işlemcisi ile birlikte aşağı doğru sensör kullanılır.

PowerVision PowerEgg X Sihirbazı incelemesi: Kim uçurabilir?

31 Aralık 2020 itibariyle, tüm kameralı drone pilotlarının CAA'dan bir Operatör Kimliği satın almaları ve çoktan seçmeli kısa bir çevrimiçi sınava girmeleri gerekecektir. Bununla birlikte, daha da iyi uçuş fırsatları için, PowerEgg X pilotunun eğlence, endüstriyel, konut veya ticari amaçlarla kullanılan alanlarda uçmasına olanak tanıyan bir A2 Yeterlilik Sertifikası almanızı öneririz.

hakkında daha fazla bilgi edininCAA drone düzenlemeleri.

PowerVision PowerEgg X Sihirbazı incelemesi

(Resim kredisi: PowerVision)

PowerVision PowerEgg X Sihirbazı incelemesi: karar

Şu anda gökyüzünde veya yerde daha çok yönlü bir drone yok. PowerVision PowerEgg X Sihirbazı'nın kamerası eskisi kadar iyi olmasa daDJI Mavic 2 ProveyaMavic 2 Yakınlaştırma, yağmurda veya karda uçabilmesi ve su üzerinde yüzebilmesi bile bu drone'u ciddi bir şekilde değerlendirmek için yeterli bir sebep. O da güzel bir bakan.